15'' či nebodaj 16''?

Moderátor: Blue Lanos

Uživatelský avatar
T-PK
Příspěvky: 501
Registrován: úte srp 31, 2004 09:49
Bydliště: Frýdlant nad Ostravicí
Kontaktovat uživatele:

Re: hmmm...

Příspěvek od T-PK »

Tompetr píše:
Blue Lanos píše:...ja len neviem ci si zvyknes na ten nekomfort co ti vznikne ked das 16" kola :roll: ? Uz tieto 15" je moc citis kazdu nerovnost a jamu :x Tie podvozky su tusim neni stavane na uzke profily...
:?

... a navíc si snížíš bezpečnost ... Já bych do toho teda nešel vůbec...
Vysvětlíš mi prosím,jak snížiš bezpečnost sebe,když auto lépe sedí na silnici? :)
1,8 MPI r.v. 97, Ronal R38 195/50/15, rádio Clarion BD 359RGMP, 165mm koaxiální repro v předních dveřích..
Reklama
 

Uživatelský avatar
mipo
Příspěvky: 1507
Registrován: úte kvě 10, 2005 18:47
Bydliště: Žilina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mipo »

Blue Lanos píše:Tie podvozky su tusim neni stavane na uzke profily...
:?
Toho sa práve bojím a preto sa pýtam. Vzhľadom na peniaze, bude dávať nové kolesá asi až na jar, tak mám ešte dosť času na rozmýšľanie.
Uživatelský avatar
Tompetr
Příspěvky: 242
Registrován: pát říj 29, 2004 13:43
Bydliště: Ostrava

Re: hmmm...

Příspěvek od Tompetr »

... tak za prvé je to zejména fakt, že konstruktéři zcela jistě vědí proč na toto auto navrhují 13-ky nebo 14-ky, a nemyslím teď na ručičku tachometru :lol: , za druhé je naprosto jasné, že pokud budeš mít pneumatiky širší tak se pak nesmíš na vodě a v zimě na sněhu divit, že ti to bude jezdit jako sáně, teda jako docela nevyzpytatelně. Jak všichni víme kalos je poměrně lehké auto :cry: a za třetí ani nemluvím o možných komplikacích při havárii kdy ti bude dělat problémy pojišťovna, která se může zdráhat hradit plnění... :o

takže tohle si myslím já, ale jestli máte někdo lepší a odbornější názor tak sem s ním ;)
Uživatelský avatar
martin
Příspěvky: 240
Registrován: čtv bře 18, 2004 20:38
Bydliště: Rychnov nad Kněžnou
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od martin »

ja jezdim v zime na 195/50 a nepoznal sem rozdil ,driv kdyz sem mel favorita se 165/70, coz je taky lehky auto.
Lanos SE 1.5l 63kw, výfuk Remus,Green kit, posilovač, 2xAirbag,Tlumiče Cobra Rally,Pružiny Enzo -40mm,15" Alutec Zero+195/50 Kumho Ecsta Supra, střešní okno,rozpěrka tlumičů
gadzo
Příspěvky: 131
Registrován: sob kvě 28, 2005 16:42
Bydliště: BA

Příspěvek od gadzo »

Je super. keď chceme auto vylepšovať. Keď dáš na Daewo 16", tak to vyčarí úsmev, ale nič viac. Pre teba možno väčšiu spotrebu, problém ako ich tam vtesnať, aby ťa nezastavili chlpatý. Pre rodinu mám Nexiu, a vybláznim sa na mojej starej Alfe 901F cupé, kde viac fachčím, ako sa vozím. Preto mám radšej Nexiu., ale...
Uživatelský avatar
T-PK
Příspěvky: 501
Registrován: úte srp 31, 2004 09:49
Bydliště: Frýdlant nad Ostravicí
Kontaktovat uživatele:

Re: hmmm...

Příspěvek od T-PK »

Tompetr píše:... tak za prvé je to zejména fakt, že konstruktéři zcela jistě vědí proč na toto auto navrhují 13-ky nebo 14-ky, a nemyslím teď na ručičku tachometru :lol: , za druhé je naprosto jasné, že pokud budeš mít pneumatiky širší tak se pak nesmíš na vodě a v zimě na sněhu divit, že ti to bude jezdit jako sáně, teda jako docela nevyzpytatelně. Jak všichni víme kalos je poměrně lehké auto :cry: a za třetí ani nemluvím o možných komplikacích při havárii kdy ti bude dělat problémy pojišťovna, která se může zdráhat hradit plnění... :o

takže tohle si myslím já, ale jestli máte někdo lepší a odbornější názor tak sem s ním ;)
Souhlasím s tebou,ALE :D
Na 16" alu kolech s rozměrem gum 195/45/16 budeš jezdit jen v létě a né v zimě (sůl žere hliník atd,atd) a potom si myslím,že změna šíře pneu z 185 na 195 není vůůůbec radikální,ba naopak zanedbatelná a pochybuju,že se jízní vlastnosti na vodě tak rapidně zhorší,jak říkáš. ;)
Jo a Kalos je poměrně nové auto,takže bych opět zkusil zapsat rozměr kola do TP na úřadech ;)
1,8 MPI r.v. 97, Ronal R38 195/50/15, rádio Clarion BD 359RGMP, 165mm koaxiální repro v předních dveřích..
PavelZ
Příspěvky: 1422
Registrován: čtv lis 06, 2003 10:36

Příspěvek od PavelZ »

Z vlastni zkusenosti, zmena ze 185 na 195 je hodne citelna, az me to samotneho prekvapilo, jaky je to rozdil. Jizda na vode se da zvladnout, pokud clovek investuje do rozumnych pneumatik.
Uživatelský avatar
Tompetr
Příspěvky: 242
Registrován: pát říj 29, 2004 13:43
Bydliště: Ostrava

Re: hmmm...

Příspěvek od Tompetr »

jak se vám někomu povede zápis do TP tak se pochlubte, určitě to přívítám a myslím, že nejen já ...
Uživatelský avatar
Tompetr
Příspěvky: 242
Registrován: pát říj 29, 2004 13:43
Bydliště: Ostrava

změna

Příspěvek od Tompetr »

PavelZ píše:Z vlastni zkusenosti, zmena ze 185 na 195 je hodne citelna, az me to samotneho prekvapilo, jaky je to rozdil. Jizda na vode se da zvladnout, pokud clovek investuje do rozumnych pneumatik.
a můžeš tady rozebrat čím byla změna citelná?
PavelZ
Příspěvky: 1422
Registrován: čtv lis 06, 2003 10:36

Příspěvek od PavelZ »

Nemam sice Kalose, ale Nubiru (pred tim Lanose) a zmena byla k lepsimu. Auto na 195 bylo vyrazne min citlive na bocni vitr, stabilnejsi ve vyssich rychlostech a lip brzdi (i kdyz to muze byt i materialem a vzorkem). Co do chovani na vode sem byl velice spokojenej s Matador Aquilla, maji ale nevyhodu v tom, ze jsou hlucnejsi a mozna trochu rychleji ubyvaji.
Uživatelský avatar
mipo
Příspěvky: 1507
Registrován: úte kvě 10, 2005 18:47
Bydliště: Žilina
Kontaktovat uživatele:

Re: hmmm...

Příspěvek od mipo »

T-PK píše:Jo a Kalos je poměrně nové auto,takže bych opět zkusil zapsat rozměr kola do TP na úřadech ;)
S tým bude na Slovensku zatiaľ problém, pretože nie je platná legilsatíva, ktorá by upravovala túto problematiku. Nejaké známosti sú, ak neviem, možno sa to podarí.
Uživatelský avatar
Tompetr
Příspěvky: 242
Registrován: pát říj 29, 2004 13:43
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od Tompetr »

PavelZ píše:Nemam sice Kalose, ale Nubiru (pred tim Lanose) a zmena byla k lepsimu. Auto na 195 bylo vyrazne min citlive na bocni vitr, stabilnejsi ve vyssich rychlostech a lip brzdi (i kdyz to muze byt i materialem a vzorkem). Co do chovani na vode sem byl velice spokojenej s Matador Aquilla, maji ale nevyhodu v tom, ze jsou hlucnejsi a mozna trochu rychleji ubyvaji.
V suchých podmínkách je zvýšení stability jasné, ale na vodě mě to docela překvapuje (fyzika je jenom jedna), protože jsem při jiných diskuzích zaznamenal názory opačné.
Ale asi je to individuální. Fakt je ten, že mě se to nijak netýká, protože jsem konzervativec a zůstanu u továrních :roll:
Uživatelský avatar
T-PK
Příspěvky: 501
Registrován: úte srp 31, 2004 09:49
Bydliště: Frýdlant nad Ostravicí
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od T-PK »

Tompetr píše:
PavelZ píše:Nemam sice Kalose, ale Nubiru (pred tim Lanose) a zmena byla k lepsimu. Auto na 195 bylo vyrazne min citlive na bocni vitr, stabilnejsi ve vyssich rychlostech a lip brzdi (i kdyz to muze byt i materialem a vzorkem). Co do chovani na vode sem byl velice spokojenej s Matador Aquilla, maji ale nevyhodu v tom, ze jsou hlucnejsi a mozna trochu rychleji ubyvaji.
V suchých podmínkách je zvýšení stability jasné, ale na vodě mě to docela překvapuje (fyzika je jenom jedna), protože jsem při jiných diskuzích zaznamenal názory opačné.
Ale asi je to individuální. Fakt je ten, že mě se to nijak netýká, protože jsem konzervativec a zůstanu u továrních :roll:
To s tou jízdou na širších gumách je asi opravdu individuální hlavně dle pneumatik... :roll:
1,8 MPI r.v. 97, Ronal R38 195/50/15, rádio Clarion BD 359RGMP, 165mm koaxiální repro v předních dveřích..
Uživatelský avatar
T-PK
Příspěvky: 501
Registrován: úte srp 31, 2004 09:49
Bydliště: Frýdlant nad Ostravicí
Kontaktovat uživatele:

Re: hmmm...

Příspěvek od T-PK »

Tompetr píše:jak se vám někomu povede zápis do TP tak se pochlubte, určitě to přívítám a myslím, že nejen já ...
Ehm,už se to tady rozebíralo hodně podrobně.. Zkus kouknout někde do starších příspěvků... Jinak myslím že to téma zakládal (nebo alespoň dokonale popsal Ondras).. Jo a JDE TO.! ;)
1,8 MPI r.v. 97, Ronal R38 195/50/15, rádio Clarion BD 359RGMP, 165mm koaxiální repro v předních dveřích..
Uživatelský avatar
T-PK
Příspěvky: 501
Registrován: úte srp 31, 2004 09:49
Bydliště: Frýdlant nad Ostravicí
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od T-PK »

PavelZ píše:Nemam sice Kalose, ale Nubiru (pred tim Lanose) a zmena byla k lepsimu. Auto na 195 bylo vyrazne min citlive na bocni vitr, stabilnejsi ve vyssich rychlostech a lip brzdi (i kdyz to muze byt i materialem a vzorkem). Co do chovani na vode sem byl velice spokojenej s Matador Aquilla, maji ale nevyhodu v tom, ze jsou hlucnejsi a mozna trochu rychleji ubyvaji.
Jj, měkkčí guma= vyšší stabilita jak na vodě tak na suchu = rychleji ubývá.! viz. TOYO Proxes T1-R.. ceník viz.: http://e-pneu.cz/katalog_pneu.php?v=toy ... es_t1r&t=o&
1,8 MPI r.v. 97, Ronal R38 195/50/15, rádio Clarion BD 359RGMP, 165mm koaxiální repro v předních dveřích..
Odpovědět

Zpět na „KALOS“