Jak jste spokojeni s Kalosem?

Moderátor: Blue Lanos

Uživatelský avatar
mino
Příspěvky: 1471
Registrován: čtv pro 22, 2005 22:41
Bydliště: Rimavská Sobota

Příspěvek od mino »

Tak tak, ten Rastosov služobný je teraz u mna a zatial bez problémov. Za rok som som na nom vymenil len silentbloky prednej nápravy. Pravidelný servis a len lejem benzín-občas. :lol: Ta 1,4 16v aj slušne ide.
Škoda Roomster TSI
Reklama
 

Marek Petružela
Příspěvky: 108
Registrován: sob úno 03, 2007 13:17
Bydliště: Teplice

Příspěvek od Marek Petružela »

ja jsem spokojený dost se svím kalosíčkem mám ho rok a půl a žádný problém,jen co se týče kol mám třinactky kola pneu 175/70 a trochu v zatáčkách ujíždí,ale pak na rovince drží. zdraví vás Marek
Uživatelský avatar
Muco
Příspěvky: 930
Registrován: pát úno 23, 2007 08:47
Bydliště: Banská Bystrica

Příspěvek od Muco »

To je dobre-bodaj by bolo takychto spokojných ludí viac.
Vlastnil som Kalosa(2006),terazky mám TOYOTU yaris VVTi 1.0 /51kW
Zrýchlenie z 0-100km/h : nestíham to zmerať.. ;-))
Preťaženie : od xxxG do - xxxG a aj viac - nedá sa to vyrátať :-(
Reálna spotreba - priemer cca 5/L
+DAEWOO mikrovlnku od r. 1996-do dnes
Obrázek
Uživatelský avatar
impik 1
Příspěvky: 168
Registrován: ned zář 24, 2006 18:55
Bydliště: litvínov

Příspěvek od impik 1 »

Koupil jsem Kalose 20 měsíců stáří a 6900 km najeto nyní jsem překročil 17000 a kromě benzínu mimochodem 6/100 a jedné výměny svíček a oleje a výměny součástky v převodovce na kterou jsem byl pozván autorizovaným prodejcem v Náchodě vše v poho jsem moc spokojený. :lol: :lol: :PP:
Uživatelský avatar
Janoo
Příspěvky: 211
Registrován: úte úno 27, 2007 16:33
Bydliště: Rožňava

Příspěvek od Janoo »

Aj ja som spokojný mám najazdených niečo cez 30000km a vykonal som len potrebné servisné výmeny .....ináč je všetko o.k.
:lol: :lol: :lol:
červený Daewoo Kalos sedan 1.4 16V, 2xabg,abs,central,el. okná 14 disky plánujem chip
Uživatelský avatar
mipo
Příspěvky: 1507
Registrován: úte kvě 10, 2005 18:47
Bydliště: Žilina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mipo »

impik 1 píše:...výměny součástky v převodovce na kterou jsem byl pozván autorizovaným prodejcem v Náchodě...
Tak toto by ma zaujímalo. Čo ti menili? Kedy asi?
Uživatelský avatar
impik 1
Příspěvky: 168
Registrován: ned zář 24, 2006 18:55
Bydliště: litvínov

Příspěvek od impik 1 »

Tak pro Tvou informaci bylo to 27.9.05 a jednalo se o výměnu podložky pastorku diferenciálu u manuální převodovky Y4.Tato podložka mohla prasknout a tak se svolávaly vozy určité série na výměnu této podložky.
Uživatelský avatar
impik 1
Příspěvky: 168
Registrován: ned zář 24, 2006 18:55
Bydliště: litvínov

Příspěvek od impik 1 »

pro ty co se ještě nerozhodly tak pár testů Kalose http://www.daewookalos.net/media.htm
Uživatelský avatar
mipo
Příspěvky: 1507
Registrován: úte kvě 10, 2005 18:47
Bydliště: Žilina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mipo »

impik 1 píše:...manuální převodovky Y4...
A tá je u akého motoru?
Uživatelský avatar
Muco
Příspěvky: 930
Registrován: pát úno 23, 2007 08:47
Bydliště: Banská Bystrica

Příspěvek od Muco »

No,sledujem aj ja túto debatu.Mne vymenili všetky ložiska v prevodovke a aj tak to klepe(r.v.2006-febr.naj.22000km)...Už ma asi klepne z toho... :cry: Ináč-rozprával som sa s tým mechanikom-čo to opravoval- a priznal sa,že je velká vôla medzi ozub.kolesami v prevodovke a že sa to nedá odstrániť.Vraj o tejto vade výrobca vie a rieši to :roll: Ale čo máme z toho my!? Že ak to bude klepať viacej(lebo po vymenení ložísk to až tak nie je počuť),tak sa zasa vymenia ložiská.No mne sa takéto riešenie nepáči a hádať sa so servisom,ktorý je široko ďaleko len jeden a ešte mám zo pár garančiek pred sebou,to asi tiež nie je dobré riešenie.Takže momentálne čakám na tú správnu chvíľu a mrsknem ho asi znova pod nože do servisu.Len kedy príde tá správna chvíľa,je vo hviezdach :lol:
Uživatelský avatar
mipo
Příspěvky: 1507
Registrován: úte kvě 10, 2005 18:47
Bydliště: Žilina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mipo »

Javpodstate len lejem benzín a inak pohodka.
Opravy:
- raz sa zapchalo nejaké koleno v prívode ostrekovačou, oprava trvala asi pol hodinky.
- ako som začal jazdiť do Prahy po Prahe, tak postupne odišlo horné uloženie tlmičov a sientbloky motora. Oprava zabrala jedno dopoludnie.
Inak z prevodovky idú za studena aj mne nejaké divné zvuky a mám probém zaradiť dvojku (tiež za studena) a občas sa až ozvú zvuky ako keby som ju tam cpal cez zuby:-( Už to nerešim. Inak štvrť/pol roka pred ukončením záruky pôjdem dať kompletne skontrolovať celé auto k známemu do servisu, nech viem, či tam niečo neodchádza.
Uživatelský avatar
Muco
Příspěvky: 930
Registrován: pát úno 23, 2007 08:47
Bydliště: Banská Bystrica

Příspěvek od Muco »

Ano-máš pravdu-treba jazdiť a menej počúvať...(i ked u mńa to bude ťažký oriesok) :lol:
Uživatelský avatar
jinopo
Příspěvky: 20
Registrován: ned dub 09, 2006 21:20
Bydliště: Branka u Opavy
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jinopo »

tak ty rušivé zvuky za studena mám taky, po zahřátí to zmizí. Takže se o dá vydržet, co mi ale nejvíc vadí v zimním období je pomalé snižování otáček, dlouho trvá než to spadne na volnoběh, i přesto že už je motor plně zahřátý, takže by sytič už neměl reagovat. Ale na testu se nic neukázalo. Řekl bych, že je to bolest těchto aut. Sad Jinak auto funguje dobře, dokonce chutná i některým hlodavcům.
Daewoo Kalos sedan, 3/2004, 1.4-8V, bleděmodrá metal., výbava - vše manuální :-)
Uživatelský avatar
Muco
Příspěvky: 930
Registrován: pát úno 23, 2007 08:47
Bydliště: Banská Bystrica

Příspěvek od Muco »

Vidím,že nie sme sami s tým klepotom.Možno už na nových AVEACH to nie je-alebo uvidíme ešte???... Ako máš dlho to auto a kolko km máš najazdených?
Vlastnil som Kalosa(2006),terazky mám TOYOTU yaris VVTi 1.0 /51kW
Zrýchlenie z 0-100km/h : nestíham to zmerať.. ;-))
Preťaženie : od xxxG do - xxxG a aj viac - nedá sa to vyrátať :-(
Reálna spotreba - priemer cca 5/L
+DAEWOO mikrovlnku od r. 1996-do dnes
Obrázek
1SCORPION
Příspěvky: 1
Registrován: stř dub 04, 2007 22:24

Příspěvek od 1SCORPION »

No okrem toho, že mi občas zasvieti check a odtrhli sa silenbloky zadnej nápravy tak som celkom spokojný. Len neviem kde dostanem kúpiť náhradné silenbloky. Ale inak v pohode.
Odpovědět

Zpět na „KALOS“