Navigace

Pokec o všem, co se jinam nehodí.

Moderátoři: Blue Lanos, pejee

Odpovědět
Uživatelský avatar
Krtek
Příspěvky: 3382
Registrován: sob zář 18, 2004 13:12
Bydliště: Příbram / skoro Beroun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Krtek »

Blue Lanos píše:
Ondras píše:Naja, ale to byla hustá Amiga. Si vem, že většina OS byla v 512KB romce a umělo to preempitvní multitasking. OS jsem na Amize nikdy nereinstaloval. Pokud jsi měl 16MB RAM byl jsi king :D. Ovšem je jiná doba a moje 2 roky staré PDA má procesor 4x rychlejší a paměť 32x větší než moje první A500. Btw. s Amigou jsem končil na konfiguraci A1200 + BlizzardIV 1230/50MHz 32MB FAST RAM, 214MB HDD, CD-ROM a Multisync 14" monitor. jojo, kde jsou ty časy....
Ja mam Amigu 1200 s HD pekne ulozenu v policke plne funkcnu ;) ale je pravda ze Blizzarda som vzdy chcel len ta cena vtedy :( pridam fakt keby som ho ted niekde zohnal tak ho tam prsknem :D
Daší ! Paráda! Čirou náhodou mam ještě doma A1200 a Blizzarda 1240. Je to 68040/40 MHz. Má to akorát jednu chybu. Dohromady to nefunguje. Měl jsem i SCSI řadič na Blizzarda ale toho jsem prodal i s 32 MB simmem. Kdyby byla možnost někde toho Blizzarda zase vyzkoušet tak bych ho levně prodal. Před asi 3 rokama mi to u kámoše běhalo v jiný Amize. Přijedu domu a dohromady s mojí to nejde, nevim proč. taaky nevim, jestli neni v tahu oscilátor páč se mi ho povedlo zasunout obráceně a možná se upek. Mam ale tušení že mam i 66 MHz a s nim to běhá. Ten Blizzard je vůbec zajímavej. Jakej oscík mu dáš, vydělí dvěma a jede. Případně kdyby byl zájem o monitor 1084s tak za pětikilo, bych se ho zbavil.
Jezdim:
Modrá Suzuki Vitara 2017 alias Vitoušek alias Mastodontek
ex
Zelenej Soptík - Daewoo Nubira 3 alias Lacetti sedan LPG

Manželky:
Modrej Žužlík - Chevrolet Matiz alias Spark 1.0 SE Elite.
http://www.krtkovo.estranky.cz
Bydlim - skoro Píbram
Reklama
 

Uživatelský avatar
DREAM
Příspěvky: 691
Registrován: stř čer 29, 2005 17:15
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DREAM »

karstn píše:
Krtek píše: ....Vždyt ty body jsou jednouduchý vektorový údaje. Kdyby tam k tomu byly filmy nebo obrázky. Ale údaje o poloze něčeho + název něčeho zabere pár b.
Velikost map pro mensi prehled

Mam u sebe 2 cedla:
mapa francje cca 600MB - kartografická mapa
mapa cest evropy cca 250MB - evropske silnice
ceska vevim jak je velka pac ji ma sev v aute.

Tezko rict co tam davaj ale neni mapa jako mapa. pokud jsou body np. co krizovatka nebo nejakz vetsi zachytnej bot nebo co zatacka tak to uz v mnozstvi dat neco udela.
4GB SD karta stoji 2900 tam hodis vsechny mapy tomtoma co existujou...

jinak carcomp (microatx,bx + dotyk. lcd) do toho jdu behem pul roku.. doma uspesne zkousim ruzne nastavby tyxpu media center a chystam se i na domaci HTPC ..
NUBIRA COMBI I 99:106k, lpg v rezerve(40l),fólie,ladak :(
e-shopy a weby za 999,- na DREAMMEDIA.CZ
DAEWOO/NUBIRA/LACETTI PORTÁL DAEWOO.ZDE.CZ
Uživatelský avatar
Krtek
Příspěvky: 3382
Registrován: sob zář 18, 2004 13:12
Bydliště: Příbram / skoro Beroun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Krtek »

DREAM píše:
karstn píše:
Krtek píše: ....Vždyt ty body jsou jednouduchý vektorový údaje. Kdyby tam k tomu byly filmy nebo obrázky. Ale údaje o poloze něčeho + název něčeho zabere pár b.
Velikost map pro mensi prehled

Mam u sebe 2 cedla:
mapa francje cca 600MB - kartografická mapa
mapa cest evropy cca 250MB - evropske silnice
ceska vevim jak je velka pac ji ma sev v aute.

Tezko rict co tam davaj ale neni mapa jako mapa. pokud jsou body np. co krizovatka nebo nejakz vetsi zachytnej bot nebo co zatacka tak to uz v mnozstvi dat neco udela.
4GB SD karta stoji 2900 tam hodis vsechny mapy tomtoma co existujou...

jinak carcomp (microatx,bx + dotyk. lcd) do toho jdu behem pul roku.. doma uspesne zkousim ruzne nastavby tyxpu media center a chystam se i na domaci HTPC ..
Jo jo domácí multimediální kentrum mně tky láká. Hlavně s kompem nemusíš sledovat jaký formáty to přehraje. Zatim to neni aktuální ale kapku jsem si počet a furt zatim nic nesplňuje moje přestavy. Jabko nemá TV a wokna mi nějak furt děsej pro rodinu potažmo mladou. Jestli bych nepoužil jenom nějakou prezentaci (asi SCALU) jakožto ovládání. Nejradši bych abych na DO měl 5 tlačítek + programy - TV, hudba z disku, obrázky z disku, přehrát disk (DVD, CD), nahrávání z TV. Připadá mi že všechny ty centra jsou dneska překombinovaný co se týče ovládání. Bych nejradši aby nebylo poznat, že je to vůbec komp. Uvidíme za rok
Jezdim:
Modrá Suzuki Vitara 2017 alias Vitoušek alias Mastodontek
ex
Zelenej Soptík - Daewoo Nubira 3 alias Lacetti sedan LPG

Manželky:
Modrej Žužlík - Chevrolet Matiz alias Spark 1.0 SE Elite.
http://www.krtkovo.estranky.cz
Bydlim - skoro Píbram
Docent
Příspěvky: 1228
Registrován: ned bře 13, 2005 10:22

Příspěvek od Docent »

Blue Lanos píše:Ja mam Amigu 1200 s HD pekne ulozenu v policke plne funkcnu ;) ale je pravda ze Blizzarda som vzdy chcel len ta cena vtedy :( pridam fakt keby som ho ted niekde zohnal tak ho tam prsknem :D
Koukám, že můžem založit Amiga klub, mohl bych být alespoň čestný člen :lol: . Já měl dvanáctistovku taky, v ní 260 MB HDD a k ní asi 200 disket... Pak jsem ji prodal za směšných 1500,- Kč, když jsme koupili byt a stěhovali se :evil: .
Habron
Příspěvky: 1498
Registrován: stř srp 11, 2004 18:16

Příspěvek od Habron »

Já měl A500 s 2MB paměti a 22MB harddiskem. A pak jsem ji prodal za asi tisícovku a teď mě to sere. Byl to super počítač a těší mě, že v práci si občas můžu zkonstruovat nějaké zařízení s procesorem MC68000 -i
Uživatelský avatar
Krtek
Příspěvky: 3382
Registrován: sob zář 18, 2004 13:12
Bydliště: Příbram / skoro Beroun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Krtek »

Habron píše:Já měl A500 s 2MB paměti a 22MB harddiskem. A pak jsem ji prodal za asi tisícovku a teď mě to sere. Byl to super počítač a těší mě, že v práci si občas můžu zkonstruovat nějaké zařízení s procesorem MC68000 -i
Kdyby někdo měl zájem, poradim se zprovozněnim emulátoru UAE. Musim bohužel uznat že dnešní emulace na PeCi natrhne kdejaký hW Amize pr... Mam už lecos vychytaný a zapařit třeba Beasta v 800x600 přez celej 19" obraz ve 150 Hz hezky vyhlazenýho (teda skoro nezubatýho)... člověku by tekly pomalu slzy dojetí. Má to i tu výhodu že oproti HW Amize si nastavíš konfiguraci jakou chceš a spustíš víc softu než původně. S velkou RAMkou a turbínou jsem měl probléma ale pod emulací už ne.
Jezdim:
Modrá Suzuki Vitara 2017 alias Vitoušek alias Mastodontek
ex
Zelenej Soptík - Daewoo Nubira 3 alias Lacetti sedan LPG

Manželky:
Modrej Žužlík - Chevrolet Matiz alias Spark 1.0 SE Elite.
http://www.krtkovo.estranky.cz
Bydlim - skoro Píbram
Habron
Příspěvky: 1498
Registrován: stř srp 11, 2004 18:16

Příspěvek od Habron »

Tak bestii bych si s radostí zahrál po asi víc než deseti letech znova. Já už ani nevím, co se na tý amize pařilo za gamesy :cry:
Uživatelský avatar
DREAM
Příspěvky: 691
Registrován: stř čer 29, 2005 17:15
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DREAM »

OT: krtku jestli chces poslu ti screeny z myho HTPC je to nadstavba nad winxp , nikdo v otm nepozna xp a ovladat to umi i pes..umi to prehnany veci..
NUBIRA COMBI I 99:106k, lpg v rezerve(40l),fólie,ladak :(
e-shopy a weby za 999,- na DREAMMEDIA.CZ
DAEWOO/NUBIRA/LACETTI PORTÁL DAEWOO.ZDE.CZ
Uživatelský avatar
djpsx
Příspěvky: 697
Registrován: sob bře 18, 2006 19:06
Bydliště: Pardubice, CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od djpsx »

Jak tak na to koukám, tak do dobrého navig. systému je potřeba vrazit tak min. 10000 Kč......Zlatý autoatlas a instinkt.....(teda kdybych měl pro navigaci využití, asi bych si jí taky pořídil) :D
Daewoo Nubira Kombi 1.6SX,r.v. 99 střední výbava, stříbrná, tuning výfuk, 205/50 R16 al. kola Zender, RMG Sony
Daewoo Nubira Sedan 2.0, r.v.98 (do provozu 2001), plná výbava, tmavě modrá metalíza, MP3 CD rádio.
Topol
Příspěvky: 1842
Registrován: pát led 07, 2005 21:44
Bydliště: Nový Bor

Příspěvek od Topol »

Dobrý večer :D Venku soumrak a 14 nad nulou ;)
Nejdřív jsem myslel,že se už nezůčastním diskuse NAVIGACE ale nedalo mi to.Už jsemto tady psal mám ji asi jeden a půl roku.Mám teda jen n-35
jezdil jsem rok na PocketKIM byl jsem s ním i loni na srazu na Slovensku a mohu říct že snad ani km zbytečně!Mám ho tam stále a používám ho například když procházím inzeráty a potřebuji rychle vědět kolik km a kde tak je to nejrychlejší.Je jasný že TOM TOM je o něčem jiném.Jenom připomenu teď když jsme byli na srazu v Baldovci tak jenom jak jsem slyšel mnohé jak bloudili.Tak to se s navigací nestane! Já tedy nelituji ateď už mám objednanou i novou kartu 4G .Taky bych ji nemusel mít stačila by 2 G ale co kdyby :lol: Tak jestli mohu doporučit tak na sto%!
Strácí to možná trochu romantiku ale když začaly auta a mizeli koně tak lidi taky říkali že to strácí romantiku!
Tak ať nám jezdí a nezlobí :P
Uživatelský avatar
djpsx
Příspěvky: 697
Registrován: sob bře 18, 2006 19:06
Bydliště: Pardubice, CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od djpsx »

Jasně, to máš pravdu, ale jsou lidi, kteří to absolutně nevyužijí. Já třeba jezdím jen po Pardubicích, okolí a pak trasy, které dobře znám. Pce - Hradec Králové (a po HK), z Pce na chalupu, Pce - Praha (a po Praze) apod. Cesty, kdy nevím kudy (viz. Baldovec), jezdím tak jednou dvakrát za rok, takže využití navigace by bylo u mě mizivé, tudíž ta investice úplně zbytečná. Pořád mi vychází, když si vezmu před cestou autoatlas a vypíšu si styčné body. Podle nich se pak řídím a dojedu o.k. Na Baldovec jsem jel naslepo. Autoatlas jsem nechal v Sedanu, takže smůla:-(

Můj názor je, že lidi, kteří navigaci nevyužijí, tak ji nepotřebují, jinak všechna čest.
Daewoo Nubira Kombi 1.6SX,r.v. 99 střední výbava, stříbrná, tuning výfuk, 205/50 R16 al. kola Zender, RMG Sony
Daewoo Nubira Sedan 2.0, r.v.98 (do provozu 2001), plná výbava, tmavě modrá metalíza, MP3 CD rádio.
Olda
Příspěvky: 649
Registrován: čtv bře 17, 2005 15:11
Bydliště: Holice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Olda »

djpsx píše: Na Baldovec jsem jel naslepo. Autoatlas jsem nechal v Sedanu, takže smůla:-(
:D A ja proč si dorazil tak pozdě, když si psal že si v 7.30 vyrazil :lol:
Z Holic to se zastavkou na pumpe trvalo tak 90 min...

Jinak co se tyce tématu, navigaci mám taky v atlasu, ale pobavil mě kamarád kterého na cestě z ostravy do olomouce někde ve fulneku navigace otočila a bylo mu divny jak se ocitl zase v ostrave :lol:
Renault Laguna GT 98, modrozelená, 3.0 V6 24V, 140KW-ex automat-nyní manual, plná polní, žihadlo
Nexi 1.5 16V Red Sedan-se odstěhovala do prahy
Fiat Uno 1.5i-zvaný arcixindl-je v pánu
Renault Laguna combi 98-se odstěhovala se do zlína
Obrázek
Uživatelský avatar
djpsx
Příspěvky: 697
Registrován: sob bře 18, 2006 19:06
Bydliště: Pardubice, CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od djpsx »

Olda píše:
djpsx píše: Na Baldovec jsem jel naslepo. Autoatlas jsem nechal v Sedanu, takže smůla:-(
:D A ja proč si dorazil tak pozdě, když si psal že si v 7.30 vyrazil :lol:
Z Holic to se zastavkou na pumpe trvalo tak 90 min...

Jinak co se tyce tématu, navigaci mám taky v atlasu, ale pobavil mě kamarád kterého na cestě z ostravy do olomouce někde ve fulneku navigace otočila a bylo mu divny jak se ocitl zase v ostrave :lol:


90 min????......I když...vlastně když připočítám čas z Pardubic na tah z Hradce na Brno...a pak motání se po těch okrskách, tak to vychází....njn :lol:
Daewoo Nubira Kombi 1.6SX,r.v. 99 střední výbava, stříbrná, tuning výfuk, 205/50 R16 al. kola Zender, RMG Sony
Daewoo Nubira Sedan 2.0, r.v.98 (do provozu 2001), plná výbava, tmavě modrá metalíza, MP3 CD rádio.
Uživatelský avatar
Krtek
Příspěvky: 3382
Registrován: sob zář 18, 2004 13:12
Bydliště: Příbram / skoro Beroun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Krtek »

DREAM píše:OT: krtku jestli chces poslu ti screeny z myho HTPC je to nadstavba nad winxp , nikdo v otm nepozna xp a ovladat to umi i pes..umi to prehnany veci..
Jo pošli. Maila na mně snad najdeš. Okouknu a uvidim.
Jezdim:
Modrá Suzuki Vitara 2017 alias Vitoušek alias Mastodontek
ex
Zelenej Soptík - Daewoo Nubira 3 alias Lacetti sedan LPG

Manželky:
Modrej Žužlík - Chevrolet Matiz alias Spark 1.0 SE Elite.
http://www.krtkovo.estranky.cz
Bydlim - skoro Píbram
Uživatelský avatar
Richard
Příspěvky: 3515
Registrován: čtv zář 16, 2004 12:29
Bydliště: Praha

Příspěvek od Richard »

Teď nabízí Eurotel Navigaci pro mobily s Blútút :lol: Je to Java aplikace, a spolupracuje s GPS modulem. Zřejmě to funguje, tak, že GPS dodá do mobilu souřadnice, ty mobil datově pošle do Errortelu, tam ho umístí na mapu a pozici na mapě i s ní pošlou zas na displej mobilu. Prý to má být placené jako paušál, nebo i třeba na jeden den (cca 30,-) Tak to by celkem šlo, když to člověk potřebuje jen sporadicky. :D
Hyundai IX55, V6 3,0 CRDI, automat, 4x4, Yamaha Majesty 125
bylo: Nubira wagon 2.0 CDX 1998 , Pontiac Le Mans (americkej Racer),
Mitsubishi Space Vagon, Favorit, Moskvič 2140, Moskvič 403, Skůtr ČZ 175 typ.502
Odpovědět

Zpět na „POKEC“