Diagnostika motora, zvláštne zvuky a studený štart

Moderátoři: Blue Lanos, Scorpion.11, lomngi

Uživatelský avatar
ladinek
Příspěvky: 6582
Registrován: úte srp 04, 2009 19:49
Bydliště: Brno

Re: Diagnostika motora, zvláštne zvuky a studený štart

Příspěvek od ladinek »

Ty já teda nevím, ale jestli máš ECO-tec tak tam myslím ani škrtící klapka není, tam je to jinak, škrtící klapku mají korejský motory 1,4, ta kontrolka s tím kolísáním otáček nemusí mít nic společnýho, to bych dal ještě někam jinam,já se na to vrhnu až po zkouškách teď nemám čas, při garančce mě řekli, že je to normální. Klapku jsem měnil na feldě 1,6 a stálo to tenkrát 7500kč.

Teď jsem koukal máš rv. 08 tak nevím co máš za motor. Já auto nastartuju vždycky napoprvé a netřepe se ani se nedusí tak nevím , ale škrtící klapku jako takovou s lankem určitě nemá. Mám tenhle motor.
Přílohy
aveoeng.jpg
Aby zlo zvítězilo, stačí, když slušní lidé nedělají nic.
Edmund Burke

[color=#FF0000]Chevrolet Aveo 1,4, 101hp, 74 kw [/color]
Reklama
 

Uživatelský avatar
Eugo
Příspěvky: 792
Registrován: úte led 13, 2009 21:04
Bydliště: Trnava
Kontaktovat uživatele:

Re: Diagnostika motora, zvláštne zvuky a studený štart

Příspěvek od Eugo »

ladinek píše:Ty já teda nevím, ale jestli máš ECO-tec tak tam myslím ani škrtící klapka není, tam je to jinak, škrtící klapku mají korejský motory 1,4, ta kontrolka s tím kolísáním otáček nemusí mít nic společnýho, to bych dal ještě někam jinam,já se na to vrhnu až po zkouškách teď nemám čas, při garančce mě řekli, že je to normální. Klapku jsem měnil na feldě 1,6 a stálo to tenkrát 7500kč.

Teď jsem koukal máš rv. 08 tak nevím co máš za motor. Já auto nastartuju vždycky napoprvé a netřepe se ani se nedusí tak nevím , ale škrtící klapku jako takovou s lankem určitě nemá. Mám tenhle motor.
lado mas aj ty skrtiacu klapku len je elektronicky riadena a nie lankom.aj ja mam r.v.2008 a s motorom eco-tec 74 kw ale je to modelovy rad 2009 uz s novym motorom.
Nissan NV200 1,6 81kw
Mazda 3 2,0 benzin 121kw r.v.2014
Kia Pregio 2,7 D
Chevrolet Aveo 1,4 74 kW r.v.2008+LPG
Honda Shadow vt 750 c6
člen AVEO Fanclubu
Uživatelský avatar
ladinek
Příspěvky: 6582
Registrován: úte srp 04, 2009 19:49
Bydliště: Brno

Re: Diagnostika motora, zvláštne zvuky a studený štart

Příspěvek od ladinek »

A taky ti to u startu občas kolísá?
Aby zlo zvítězilo, stačí, když slušní lidé nedělají nic.
Edmund Burke

[color=#FF0000]Chevrolet Aveo 1,4, 101hp, 74 kw [/color]
Uživatelský avatar
xwing
Příspěvky: 1358
Registrován: pát čer 26, 2009 17:06
Bydliště: Bratislava

Re: Diagnostika motora, zvláštne zvuky a studený štart

Příspěvek od xwing »

Aj mne otacky po starte kolisaju. Niekedy mam pocit ze motor skape, ale do 5 sekund sa to ustali.
Chevrolet AVEO Hatchback (5dv.) 1,4 16V 74 kW/100k, Eco-Tec, r.v.2008
Uživatelský avatar
Eugo
Příspěvky: 792
Registrován: úte led 13, 2009 21:04
Bydliště: Trnava
Kontaktovat uživatele:

Re: Diagnostika motora, zvláštne zvuky a studený štart

Příspěvek od Eugo »

ladinek píše:A taky ti to u startu občas kolísá?
ako som uz piasal.minuly rok mi to po starte kolisalo asi 10 sekund a sem tak akoby to chcelo skapat.tento rok zatial po starte to zakolise asi 2 sekundy ale to len take zahupanie mierne.treba skusit vycistit skrtiacu klapku.ja ju cistim pravidelne 2,3x do roka.pri prvom cisteni bola riadne zasrata.rozpravam samozrejme o studenom starte.
Nissan NV200 1,6 81kw
Mazda 3 2,0 benzin 121kw r.v.2014
Kia Pregio 2,7 D
Chevrolet Aveo 1,4 74 kW r.v.2008+LPG
Honda Shadow vt 750 c6
člen AVEO Fanclubu
Uživatelský avatar
ladinek
Příspěvky: 6582
Registrován: úte srp 04, 2009 19:49
Bydliště: Brno

Re: Diagnostika motora, zvláštne zvuky a studený štart

Příspěvek od ladinek »

Eugo prosímtě napiš postup jak ji vyčistíš a kde hlavně je, v tomhle motoru se nevyznám.I fota pls rozdělám to taky :PP: :PP: :PP:
Aby zlo zvítězilo, stačí, když slušní lidé nedělají nic.
Edmund Burke

[color=#FF0000]Chevrolet Aveo 1,4, 101hp, 74 kw [/color]
Uživatelský avatar
Eugo
Příspěvky: 792
Registrován: úte led 13, 2009 21:04
Bydliště: Trnava
Kontaktovat uživatele:

Re: Diagnostika motora, zvláštne zvuky a studený štart

Příspěvek od Eugo »

ladinek píše:Eugo prosímtě napiš postup jak ji vyčistíš a kde hlavně je, v tomhle motoru se nevyznám.I fota pls rozdělám to taky :PP: :PP: :PP:
musis dat dole tu hadicu co ide zo vzduchoveho filtra do skrtiacej klapky.ak bude hadica dole uvidis sktiacu klapku.treba tu klapku otvorit a dobre povytierat a vystriekat sprejom na cistenie klapky aj za chodu motora aby to dobre precistilo sistem.ale pozor pri zapnutom motori treba striekat jemne.bude sa to dusit a ak streknes vela moze zhasnut motor,zadusi sa.ja som cistil klapku asi po 60 000 km a bol tam asi 1mm nanos sajrajtu.po vycisteni ide motor ovela kludnejsie.pozor pri cisteni na prsty,klapka ide dost z tuha.
Nissan NV200 1,6 81kw
Mazda 3 2,0 benzin 121kw r.v.2014
Kia Pregio 2,7 D
Chevrolet Aveo 1,4 74 kW r.v.2008+LPG
Honda Shadow vt 750 c6
člen AVEO Fanclubu
Uživatelský avatar
lomngi
Příspěvky: 4540
Registrován: čtv bře 19, 2009 09:19
Bydliště: okr.Galanta . Slovensko

Re: Diagnostika motora, zvláštne zvuky a studený štart

Příspěvek od lomngi »

clashJoze píše:
lomngi píše:A Ty nemaš predlženu zraku? a čo tak ju vyčistiť? na cenu sa informuj cez CARMAX pán Hudec.
O predlženej záruke neviem nič, auto som kúpil v polovičke roku 2009. No možno ju nechám vyčistiť a uvidím, že čo to spraví. Ešte ma zaujíma, či sa dá použiť škrtiaca klapka z motora 1.2 do 1.4 ? Asi nie všakže?
Keď si tó kupoval ako nové a dodržal si intervali garančky tak máš predlženu záruku na 5 r. na motor a prevodovku. Pozri si papiere a zisti. A keď máš tak nič s tým nerob ale trvaj na odstránenie závady rámci záruky .Do 60tisíc km máš to bez spoluúčasťi. A skús pre zaujímavosť niečo.
keď ráno pôjdeš štartovať za studena otočí kľúč tak aby čerpadlo natlakovalo a aby svietili kontrolky. po 5s to vypni a otoč znovu kľúč a počkaj kým čerpadlo natlakuje. potom štartuj. A napíš či bola nijaká zmena.
Aveo sedan 1.2 16 V
2DIN rádio -7" obrazovka, , cúvacia kamera,
handsfree, cúvacie senzory,
GPS, tmavé fólie, interier - Red and Black.
exterier podsvietený

Aveaci pridajte sa a rozšírte aveofanclubb


Kód: Vybrat vše

http://aveofanclub-sk.webnode.sk/o-nas
Uživatelský avatar
frezzi
Příspěvky: 1576
Registrován: pon říj 08, 2012 17:10
Bydliště: Slovensko

Re: Diagnostika motora, zvláštne zvuky a studený štart

Příspěvek od frezzi »

mne sa to tiež stávalo hlavne v zime keď som naštartoval tak mi kolísali otáčky, ale po pár sekundách sa to ustálilo, teraz je to v pohode.
Aveo 1.4 16V 69Kw, sedan Šedá Metalíza -
výbava : čím ďalej tým lepšia :D
Uživatelský avatar
Eugo
Příspěvky: 792
Registrován: úte led 13, 2009 21:04
Bydliště: Trnava
Kontaktovat uživatele:

Re: Diagnostika motora, zvláštne zvuky a studený štart

Příspěvek od Eugo »

lomngi píše:
clashJoze píše:
lomngi píše:A Ty nemaš predlženu zraku? a čo tak ju vyčistiť? na cenu sa informuj cez CARMAX pán Hudec.
O predlženej záruke neviem nič, auto som kúpil v polovičke roku 2009. No možno ju nechám vyčistiť a uvidím, že čo to spraví. Ešte ma zaujíma, či sa dá použiť škrtiaca klapka z motora 1.2 do 1.4 ? Asi nie všakže?
Keď si tó kupoval ako nové a dodržal si intervali garančky tak máš predlženu záruku na 5 r. na motor a prevodovku. Pozri si papiere a zisti. A keď máš tak nič s tým nerob ale trvaj na odstránenie závady rámci záruky .Do 60tisíc km máš to bez spoluúčasťi. A skús pre zaujímavosť niečo.
keď ráno pôjdeš štartovať za studena otočí kľúč tak aby čerpadlo natlakovalo a aby svietili kontrolky. po 5s to vypni a otoč znovu kľúč a počkaj kým čerpadlo natlakuje. potom štartuj. A napíš či bola nijaká zmena.
lomngi ja ked otocim klucom cerpadlo natlakuje a po druhom tretom stvrtom...otoceni klucika uz netlakuje.vzdy len na prvy krat plakuje.inak startuje na supu.po vypnuti motora a opatovnom otoceni kluca zas tlakuje ale len raz.
Nissan NV200 1,6 81kw
Mazda 3 2,0 benzin 121kw r.v.2014
Kia Pregio 2,7 D
Chevrolet Aveo 1,4 74 kW r.v.2008+LPG
Honda Shadow vt 750 c6
člen AVEO Fanclubu
Uživatelský avatar
lomngi
Příspěvky: 4540
Registrován: čtv bře 19, 2009 09:19
Bydliště: okr.Galanta . Slovensko

Re: Diagnostika motora, zvláštne zvuky a studený štart

Příspěvek od lomngi »

nemusí stále tlakovat . Ale keby si počkal 10-15s tak môže znovu tlakovať. Najlepší je po 2 zapínani počkať kým nezhasne kontrolka ABS.
Aveo sedan 1.2 16 V
2DIN rádio -7" obrazovka, , cúvacia kamera,
handsfree, cúvacie senzory,
GPS, tmavé fólie, interier - Red and Black.
exterier podsvietený

Aveaci pridajte sa a rozšírte aveofanclubb


Kód: Vybrat vše

http://aveofanclub-sk.webnode.sk/o-nas
Uživatelský avatar
frezzi
Příspěvky: 1576
Registrován: pon říj 08, 2012 17:10
Bydliště: Slovensko

Re: Diagnostika motora, zvláštne zvuky a studený štart

Příspěvek od frezzi »

ked už je reč o kontrolkách , tak ja vždy čakám kým nezhasne ABS a kontrolka airbagu a až potom štartujem :PP:
Aveo 1.4 16V 69Kw, sedan Šedá Metalíza -
výbava : čím ďalej tým lepšia :D
Uživatelský avatar
Eugo
Příspěvky: 792
Registrován: úte led 13, 2009 21:04
Bydliště: Trnava
Kontaktovat uživatele:

Re: Diagnostika motora, zvláštne zvuky a studený štart

Příspěvek od Eugo »

frezzi píše:ked už je reč o kontrolkách , tak ja vždy čakám kým nezhasne ABS a kontrolka airbagu a až potom štartujem :PP:
jasne presne tak startujem aj ja -i
Nissan NV200 1,6 81kw
Mazda 3 2,0 benzin 121kw r.v.2014
Kia Pregio 2,7 D
Chevrolet Aveo 1,4 74 kW r.v.2008+LPG
Honda Shadow vt 750 c6
člen AVEO Fanclubu
Uživatelský avatar
ladinek
Příspěvky: 6582
Registrován: úte srp 04, 2009 19:49
Bydliště: Brno

Re: Diagnostika motora, zvláštne zvuky a studený štart

Příspěvek od ladinek »

Eugo píše:
ladinek píše:Eugo prosímtě napiš postup jak ji vyčistíš a kde hlavně je, v tomhle motoru se nevyznám.I fota pls rozdělám to taky :PP: :PP: :PP:
musis dat dole tu hadicu co ide zo vzduchoveho filtra do skrtiacej klapky.ak bude hadica dole uvidis sktiacu klapku.treba tu klapku otvorit a dobre povytierat a vystriekat sprejom na cistenie klapky aj za chodu motora aby to dobre precistilo sistem.ale pozor pri zapnutom motori treba striekat jemne.bude sa to dusit a ak streknes vela moze zhasnut motor,zadusi sa.ja som cistil klapku asi po 60 000 km a bol tam asi 1mm nanos sajrajtu.po vycisteni ide motor ovela kludnejsie.pozor pri cisteni na prsty,klapka ide dost z tuha.
AHA díky já myslel že si ji vyndával ven, z feldy jsem ji vždycky vytahoval a nemůžeš ucpat vstřiky když to čistíš za chodu? ten sajrajt jde přece do vštřiků. :PP:
Aby zlo zvítězilo, stačí, když slušní lidé nedělají nic.
Edmund Burke

[color=#FF0000]Chevrolet Aveo 1,4, 101hp, 74 kw [/color]
Uživatelský avatar
Eugo
Příspěvky: 792
Registrován: úte led 13, 2009 21:04
Bydliště: Trnava
Kontaktovat uživatele:

Re: Diagnostika motora, zvláštne zvuky a studený štart

Příspěvek od Eugo »

ladinek píše:
Eugo píše:
ladinek píše:Eugo prosímtě napiš postup jak ji vyčistíš a kde hlavně je, v tomhle motoru se nevyznám.I fota pls rozdělám to taky :PP: :PP: :PP:
musis dat dole tu hadicu co ide zo vzduchoveho filtra do skrtiacej klapky.ak bude hadica dole uvidis sktiacu klapku.treba tu klapku otvorit a dobre povytierat a vystriekat sprejom na cistenie klapky aj za chodu motora aby to dobre precistilo sistem.ale pozor pri zapnutom motori treba striekat jemne.bude sa to dusit a ak streknes vela moze zhasnut motor,zadusi sa.ja som cistil klapku asi po 60 000 km a bol tam asi 1mm nanos sajrajtu.po vycisteni ide motor ovela kludnejsie.pozor pri cisteni na prsty,klapka ide dost z tuha.
AHA díky já myslel že si ji vyndával ven, z feldy jsem ji vždycky vytahoval a nemůžeš ucpat vstřiky když to čistíš za chodu? ten sajrajt jde přece do vštřiků. :PP:
co ja viem.zatial sa nic neucpalo :D
Nissan NV200 1,6 81kw
Mazda 3 2,0 benzin 121kw r.v.2014
Kia Pregio 2,7 D
Chevrolet Aveo 1,4 74 kW r.v.2008+LPG
Honda Shadow vt 750 c6
člen AVEO Fanclubu
Odpovědět

Zpět na „Aveo - Motory“