Rozpěrka

Diskusní forum Daewoo Lanos Clubu.

Moderátor: Blue Lanos

Uživatelský avatar
Richard
Příspěvky: 3515
Registrován: čtv zář 16, 2004 12:29
Bydliště: Praha

Příspěvek od Richard »

No, že by až tak brutálně se rozpěrka projevila u Feldy se mi nezdá. Samozřejmě ztuží celou přední část vozu, ale u Feldy je hlavní problém absence příčného stabilzátoru u všech 1,3. Ten by se určitě mohl výrazněji projevit na jízdních vlastnostech. Slyšel jsem od kamaráda co měl Feldu, že si po 3 letech užívání koupil ropěrku a chtěl ji tam dát, ale ta byla o cca 2 cm širší (neseděly mu šrouby) tak asi mu hrnce tlumičů klekly k sobě provozem (nebylo to bouraný) Tuhost předku na Feldě se prý vyřešila od roku 1998 tedy u těch s novým ksichtem. Jinak další kamarád který má dílnu mě od rozpěrky zrazoval. Když auto bouchneš, máš v háji vepředu vše komplet a na obou stranách. :?:
Hyundai IX55, V6 3,0 CRDI, automat, 4x4, Yamaha Majesty 125
bylo: Nubira wagon 2.0 CDX 1998 , Pontiac Le Mans (americkej Racer),
Mitsubishi Space Vagon, Favorit, Moskvič 2140, Moskvič 403, Skůtr ČZ 175 typ.502
Reklama
 

Uživatelský avatar
Krtek
Příspěvky: 3382
Registrován: sob zář 18, 2004 13:12
Bydliště: Příbram / skoro Beroun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Krtek »

Znát to bylo fakt dost. I když možná to dělal plyn v kufru (tu přetáčivost). Ročník 03/99 a neřek bych že byla nějak extra tuhá :D
Jezdim:
Modrá Suzuki Vitara 2017 alias Vitoušek alias Mastodontek
ex
Zelenej Soptík - Daewoo Nubira 3 alias Lacetti sedan LPG

Manželky:
Modrej Žužlík - Chevrolet Matiz alias Spark 1.0 SE Elite.
http://www.krtkovo.estranky.cz
Bydlim - skoro Píbram
Uživatelský avatar
Ivan
Příspěvky: 3937
Registrován: úte zář 02, 2003 23:56
Bydliště: Brno-Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ivan »

Docela by mě zajímalo, jak se k tomu staví pojišťovna. Jestli v případě havárie dejme tomu levé části vozu proplatí i opravy na pravé části, které vznikly v důsledku rozpěry. Asi bude záležet na homologaci rozpěry a na jejím schválení výrobcem automobilu... BACHA NA TO, POJIŠŤOVNY JSOU KURVY!

Daewoo [deu] = velký přítel
Nexia² project

Uživatelský avatar
Krtek
Příspěvky: 3382
Registrován: sob zář 18, 2004 13:12
Bydliště: Příbram / skoro Beroun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Krtek »

Ivan píše:Docela by mě zajímalo, jak se k tomu staví pojišťovna. Jestli v případě havárie dejme tomu levé části vozu proplatí i opravy na pravé části, které vznikly v důsledku rozpěry. Asi bude záležet na homologaci rozpěry a na jejím schválení výrobcem automobilu... BACHA NA TO, POJIŠŤOVNY JSOU KURVY!
To je možný. naštěstí moje byla origoš škoda :-) No a nemůže se teoreticky stát že rozpěra škodu zmenší ? Myslim že když dostane auto packu zleva tak se zdeformuje. ale když se to přenese i na pravou stranu tak má auto větší tuhost ne ? Já myslim že menší rány by to mohlo naopak ochránit líp.
Jezdim:
Modrá Suzuki Vitara 2017 alias Vitoušek alias Mastodontek
ex
Zelenej Soptík - Daewoo Nubira 3 alias Lacetti sedan LPG

Manželky:
Modrej Žužlík - Chevrolet Matiz alias Spark 1.0 SE Elite.
http://www.krtkovo.estranky.cz
Bydlim - skoro Píbram
Uživatelský avatar
Ivan
Příspěvky: 3937
Registrován: úte zář 02, 2003 23:56
Bydliště: Brno-Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ivan »

Jasně, že se náraz ztlumí, ale namísto toho, abys měl totálně nabouranou levou část, tak teďka budeš mít pravou i levou trochu. A teď - vyber si... :?

Daewoo [deu] = velký přítel
Nexia² project

Karol

Rozpěrka

Příspěvek od Karol »

Tak som si napisal do MK Racing...a tu je odpoveď:
Kazdopadne OMP dela rozpery pro Lanos pouze na motor 1.6 16V (ale muze pasovat i na jine motory) a to v cene 2368 Kc.
Rozpera by se musela objednat z Italie a dorazila by do 2-3 tydnu od data
objednani...
Takže, ako je to? Pasuje to aj na motor 1,5 SE ?
Uživatelský avatar
martin
Příspěvky: 240
Registrován: čtv bře 18, 2004 20:38
Bydliště: Rychnov nad Kněžnou
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od martin »

pasuje i na 1.5 , akorat se do ni musej vyvrtat jeste dve diry na prichyceni k sroubum co drzej tllumice
Lanos SE 1.5l 63kw, výfuk Remus,Green kit, posilovač, 2xAirbag,Tlumiče Cobra Rally,Pružiny Enzo -40mm,15" Alutec Zero+195/50 Kumho Ecsta Supra, střešní okno,rozpěrka tlumičů
Uživatelský avatar
Akri
Příspěvky: 4273
Registrován: stř zář 10, 2003 18:50
Bydliště: Česká Třebová
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Akri »

Ivan píše:Ondro, Matiz - to je jiná liga :lol:
To je vůůůl :lol: :lol:
ObrázekAKRI - (byl) Muž z Ria !
:!: AVEOtici všech zemí, spojte se :)
Odpovědět

Zpět na „LANOS“