Prisvecovanie hmlovkami

Diskusní forum Daewoo Nexia clubu.

Moderátoři: Blue Lanos, Admins

Uživatelský avatar
honza72
Příspěvky: 554
Registrován: úte čer 23, 2009 11:31
Bydliště: Ostravsko

Re: Prisvecovanie hmlovkami

Příspěvek od honza72 »

Představte si pánové, že zadní mlhovky jsou tu pro BEZPEČNOST a je mi moc, moc, moc líto, že když náhodou někdo mlhovku použije, dle zákona - v mlze, sněžení nebo hustém dešti se zadní MUSÍ užít, tak jsou zase jiní nespokojení... :o Ach jo, to Česko. No tak svítí, protože bohužel ty mlhovky neměří odstup auta za nimi, takže se samy neumí vypnout. Nemluvím, ale o užití mlhovek za normální tmy, když svítí měsíc... :D
Takže je lepší, jak to teď za smogu předvádějí "A" značky, apod. na dálnici z Ovy, když ráno jedou na deňáky, bez zadku a bez mlhovek. V mlze, že na deset metrů nic nevidíš....
Mitsubishi Lancer Sportsedan 1,6 MIVEC
Ex. Cruze, Kalos, Nexia
--------------------------------------
Reklama
 

Uživatelský avatar
Richard
Příspěvky: 3515
Registrován: čtv zář 16, 2004 12:29
Bydliště: Praha

Re: Prisvecovanie hmlovkami

Příspěvek od Richard »

Souhlasím a zadní mlhovku používám vždy, když je třeba. Používám ji i např. na dálnici, když dost prší..... za autem se vytvoří vodní tříšť a auto není vůbec vidět..... samo i v mlze a hustém sněžení....... přední mlhovky používám i tehdy kdy by se neměly používat, např. v noci v lese na silnici 3 třídy, vidím oči v lese a mohu reagovat na srnky a jinou havěť , ale pokud jede auto proti zhasínám je...... což mnoho lidí nedělá....
Hyundai IX55, V6 3,0 CRDI, automat, 4x4, Yamaha Majesty 125
bylo: Nubira wagon 2.0 CDX 1998 , Pontiac Le Mans (americkej Racer),
Mitsubishi Space Vagon, Favorit, Moskvič 2140, Moskvič 403, Skůtr ČZ 175 typ.502
Uživatelský avatar
tomask
Příspěvky: 3240
Registrován: ned led 02, 2011 16:36
Bydliště: Praha

Re: Prisvecovanie hmlovkami

Příspěvek od tomask »

Takhle přesně používám mlhovky i já -i
Carthell Prg
Uživatelský avatar
frezzi
Příspěvky: 1576
Registrován: pon říj 08, 2012 17:10
Bydliště: Slovensko

Re: Prisvecovanie hmlovkami

Příspěvek od frezzi »

"což mnoho lidí nedělá"........ to si vystihol ;) ja som toho nazoru že ku**a ked ideš po meste a prší tak tam sú ti tie hmlovky na prd pretože svetla je v meste až až ......a mimo mesta jedine ked nič neide a viem že hmlovky mi pomôžu k lepšej viditeľnosti......ale ked je hmla respektíve silne sneženie alebo iná zlá viditeľnosť tak samozrejme že hmlovky tam jednoducho musia byť !
Aveo 1.4 16V 69Kw, sedan Šedá Metalíza -
výbava : čím ďalej tým lepšia :D
Uživatelský avatar
Boeing737
Příspěvky: 1883
Registrován: ned čer 10, 2012 02:27

Re: Prisvecovanie hmlovkami

Příspěvek od Boeing737 »

Prídavné osvetlenie do zákrut mám na Volve a podľa mňa je to zbytočné. Možno mi to pomohlo tak 1x,2x /za 3 roky/a len niekde v tmavej neosbetlenej uličke pri otáčaní sa....v meste je to zbytočné.

Čo sa týka hmloviek,tak si ich hlavne nezab udnite vypnúť,keď stojíte napr. v kolóne ;)
Chevrolet AVEO LT, 1.2 63kW,2012 Borocay Blue
...v koži od MAD, DRL, kamera ... a ešte nie je koniec :)
Uživatelský avatar
Boeing737
Příspěvky: 1883
Registrován: ned čer 10, 2012 02:27

Re: Prisvecovanie hmlovkami

Příspěvek od Boeing737 »

...a počas prejazdu horskou cestou,je dobré občas zatrúbiť-najmä pred zákrutami. Mne to už pomohlo a od tej doby to robím...odplašil som diviaka -i
Chevrolet AVEO LT, 1.2 63kW,2012 Borocay Blue
...v koži od MAD, DRL, kamera ... a ešte nie je koniec :)
Uživatelský avatar
Richard
Příspěvky: 3515
Registrován: čtv zář 16, 2004 12:29
Bydliště: Praha

Re: Prisvecovanie hmlovkami

Příspěvek od Richard »

na srnky se někdy používali takové píšťalky na nárazníku co vydávaj ultrazvuky, má to někdo, nebo má s tím někdo zkušenosti?

Jinak do nepřehledné zatáčky jsem zvyklej si bliknout dálkovkama, aspoň o mě ten co do ní jede ví.... tedy pokud je šero, nebo tma
Hyundai IX55, V6 3,0 CRDI, automat, 4x4, Yamaha Majesty 125
bylo: Nubira wagon 2.0 CDX 1998 , Pontiac Le Mans (americkej Racer),
Mitsubishi Space Vagon, Favorit, Moskvič 2140, Moskvič 403, Skůtr ČZ 175 typ.502
Uživatelský avatar
Boeing737
Příspěvky: 1883
Registrován: ned čer 10, 2012 02:27

Re: Prisvecovanie hmlovkami

Příspěvek od Boeing737 »

Väčšinou sa to zlomí,alebo odletí pri náraze vetra-podľa toho,kde to ale dáš.Či funguje-neviem,mal som to,ale dlho nevydržalo.
Chevrolet AVEO LT, 1.2 63kW,2012 Borocay Blue
...v koži od MAD, DRL, kamera ... a ešte nie je koniec :)
Uživatelský avatar
Krtek
Příspěvky: 3382
Registrován: sob zář 18, 2004 13:12
Bydliště: Příbram / skoro Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Prisvecovanie hmlovkami

Příspěvek od Krtek »

taky jsem ty píšťalky za kilo kdysi měl. Nepoznal jsem účinek (havěť furt stejně drzá) a kdy to ulítlo taky nevim.
Jezdim:
Modrá Suzuki Vitara 2017 alias Vitoušek alias Mastodontek
ex
Zelenej Soptík - Daewoo Nubira 3 alias Lacetti sedan LPG

Manželky:
Modrej Žužlík - Chevrolet Matiz alias Spark 1.0 SE Elite.
http://www.krtkovo.estranky.cz
Bydlim - skoro Píbram
Uživatelský avatar
Petr S.
Příspěvky: 3871
Registrován: stř zář 20, 2006 21:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Prisvecovanie hmlovkami

Příspěvek od Petr S. »

Krtek píše:mluvíš o zadních ? Nechápu co by ti mohlo vadit na předních. ty neoslňujou vůbec. Já bych zase střílel ty co si myslej že třeba ve městě se při mlze nemaj zapínat :x 100x radši ať mi je pere do očí než abych ho přehlíd.
Tak to asi moc v dešti večer nejezdíš,já chápu,pokud je mlha a někdo má pocit,že 100m je malá viditelnost,ale pokud někoho dojedu a on mě s nimi oslnuje,tak bych mu je vykopal!!! Hlavně pokud šlápne na brzdu,tak ani pomalu nevím jesli brzdí nebo ne! :evil: Přední v noci při mokré vozovce neoslnujou? Tak si to někdy zkus,je to jak kdyby ti někdo napral dálkové!
Hyundai Tuscon 1.6 TGDi alias tučnák
BMW F 800 GS
Ford Transit Connect T200 SportVan 1.8TDCi
ex Daewoo Leganza 2.0 16V CDX
http://www.czdrafel.cz/
http://planickasystem.webnode.cz
www.autobardo.cz
Uživatelský avatar
Krtek
Příspěvky: 3382
Registrován: sob zář 18, 2004 13:12
Bydliště: Příbram / skoro Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Prisvecovanie hmlovkami

Příspěvek od Krtek »

tak ani s jednim problémy nemam. Sám je používm jenom za mlhy (jo i ve městě v koloně) ale denní svícení mně naučilo ignorovat auta co vzadu nesvítěj. takže jsem radši za mlhovkáře než za trotla s dennim svícenim vepředu a vzadu totálně neosvětlenýma. Já mam možná jiný vnímání světla. kdysi jsem se v noci před diskotékou kouknul lřímo do toho světla jak s tim lověj letadla na obloze. Sice jsem asi 2 dni nespal a pár minut neviděl ale od tý doby s oslňovánim problémy nemam. Teda s dálkovejma a potkávačkama u Fabíí jo, to je děs.
Jezdim:
Modrá Suzuki Vitara 2017 alias Vitoušek alias Mastodontek
ex
Zelenej Soptík - Daewoo Nubira 3 alias Lacetti sedan LPG

Manželky:
Modrej Žužlík - Chevrolet Matiz alias Spark 1.0 SE Elite.
http://www.krtkovo.estranky.cz
Bydlim - skoro Píbram
Uživatelský avatar
Boeing737
Příspěvky: 1883
Registrován: ned čer 10, 2012 02:27

Re: Prisvecovanie hmlovkami

Příspěvek od Boeing737 »

Toho,kto osvetluje pilotov pred pristátim,by som posadil na koleso liatadla a vzal ho na 13 h let....hajzlov nezodpovedných.
Chevrolet AVEO LT, 1.2 63kW,2012 Borocay Blue
...v koži od MAD, DRL, kamera ... a ešte nie je koniec :)
Uživatelský avatar
smire666
Příspěvky: 4087
Registrován: stř srp 17, 2011 20:24
Bydliště: Bratislava IV.

Re: Prisvecovanie hmlovkami

Příspěvek od smire666 »

Bolo ešte za komanča... Pamätám si VELIKÁNSKE armádne navádzacie reflektory na starých Uraloch :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Chevrolet Orlando LT benzín, olympic white
EAGLE SQUADRON
Portal-Orlando-Forum.de ( premium Mitglied )
Uživatelský avatar
Ivan
Příspěvky: 3937
Registrován: úte zář 02, 2003 23:56
Bydliště: Brno-Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Prisvecovanie hmlovkami

Příspěvek od Ivan »

U Nexie je přisvěcování podle mě dost zbytečné, já to ostatně nepochopil ani na moderních autech...

Daewoo [deu] = velký přítel
Nexia² project

Uživatelský avatar
michal.sk
Příspěvky: 110
Registrován: sob led 24, 2009 08:16
Bydliště: Bratislava

Re: Prisvecovanie hmlovkami

Příspěvek od michal.sk »

Krtek píše:conpet: a můžeš říct co ti vadí na zadních mlhovkách ? Sem tam slyšim někoho fňukat že ho oslňujou což nechápu. Já do nich můžu klidně civět z půl metru a nevim proč by mi to mělo vadit. Oslńování je podle mně jenom pověra. A i kdyby je to lepší než auto bez světel úplně v mlze. Pochopitelně reaguju včas a když mlha skončí tak zadní mlhovky vypínam. Přední jsou fajn v noci. Přes den fakt nic neosvítěji.
Taky nechápu jak maj některý auta možnost zapnout přední mlhovky bez zadních. to je kravina proti vyhlášce když zadní jsou v mlze (ono tam je v mlze, při sněžení a za hustého deště) povinný a přední jenom jako doplněk. Ony nám jdou zapínat dokonce i při obrysovkách což je další blbost.
keby som bol KRTEK tiez by som mohol cumiet hoci aj do sodikovej vybojky a bolo by mi to jedno.... sa skus zamysliet nad tym co si napisal a pripadne si este par krat precitaj zakon o premavke na pozemnych komunikaciach.... a k tomu co sa da a neda zapinat - ak je to tak na mnohych autach od vyroby, asi to az taka blbost nebude... len sa treba zamysliet co a kedy a hlavne preco zapnut
škoda 105
š favorit 135
daewoo nexia 1,5 16V
renault espace III 2,0
Odpovědět

Zpět na „NEXIA“