Nový majitel Chevroletu Nubira

Chevrolet Lacetti (Daewoo Nubira 3)

Moderátoři: Blue Lanos, koniQ

Prometheus4
Příspěvky: 16
Registrován: stř úno 06, 2013 13:01
Bydliště: Třebíč

Re: Nový majitel Chevroletu Nubira

Příspěvek od Prometheus4 »

Tak kluci, díky za rady :) nechám si je vyvážit jak to půjde. :) Napadly mě další 4 věci:

1) Nevíte někdo, kde se schovává OBD konektor?
2) Kde se zapíná do pytla Airbag u spolujezdce?
3) Proč do háje občas uprostřed jízdy mi začne svítit, že mám zataženou ruční brzdu a že je seplý ABS? Vždycky naráz. Zhasnu motor a znovu nastartuju, pak to teprv zmizí. :)
4) Nemám měněný rádio, tak jestli není vzadu někde schovanej AUX IN či něco podobnýho? :)

Předem se omlouvám, že Vás takhle zasypávám dotazama, ale je to vůbec moje první auto. tak kolikrát základní věci nevím :)
Chevrolet Nubira 1.8 CDX, Třebíč
Reklama
 

Uživatelský avatar
Jura
Příspěvky: 318
Registrován: stř čer 29, 2005 11:25
Bydliště: Borohrádek, okr. Rychnov nad Kněžnou

Re: Nový majitel Chevroletu Nubira

Příspěvek od Jura »

1/ OBD konektor je pod dolním okrajem palubní desky u řidiče, asi tak pod levým kolenem
2/ Airbag spolujezdce se navypíná a ani nezapíná, je pořád natvrdo zapnutej
3/ Nevím, myslím, že ta červená kontrolka s vykřičníkem neindikuje jenom ruční brzdu, ale taky obecně nějaké příznaky poruchy v systému brzd. (hladina brzdovky x vadné některé čidlo ABS x prasklý kroužek ABS x oxidace kontaktů u čidel ABS x závada v ŘJ ABS...??) Zkusit diagnostiku? Jako "laika" mě teď víc nenapadá.
4/ rádio nevím, myslím, že nic takovýho bohužel nemá. Já to dřív řešil FM transmitterem, ale to je taky na houby.

Čau
Jura Obrázek
Lacetti (vlastně "přechodný typ" Chevrolet Nubira) Sedan 1.8 CDX, MY 2004, barva 68U Melange Beige, od 2/2008 LPG
Prometheus4
Příspěvky: 16
Registrován: stř úno 06, 2013 13:01
Bydliště: Třebíč

Re: Nový majitel Chevroletu Nubira

Příspěvek od Prometheus4 »

Tak předem chci všem poděkovat za odpovědi. Moc mi pomohly.

Abych shrnul rok používání Chevroletu (výroba 2005/2006) tak jsem s ním naskákal cca 20000 km po všech možných cestách, polňačkách, luzích a hájích a nikde mě nenechal. Za tu dobu jsem ho otestoval nejen jako luxusní vozidlo pro přepravu rodiny i vožralců, ale i jako solidního pracanta a to, když jsem mu naložil do auta tak půl tuny, na vlek taky dobré půl tuny a tři lidi i se mnou. Utáhnul to. Sice funěl ale zvládnul to. V srpnu 2013 jsem ho nechal předělat na LPG a najezdil jsem s ním cca 10000 km. Nikde žádný problém. Za celou dobu jsem udělal jenom pár oprav. Vyměnil lambda sondu, obě dvě zadní ložiska a nechal si spravit kabely k airbagu. Spotřeba na plyn se pohybuje někde kolem 9,5 l/ 100 km. V přepočtu na koruny to vychází cca 1,8 kč. Je to vyšší než třeba v ostatních krajích, ale tady na Žďársku a Třebíčsku se drží cena kolem 18,40 ,-. Příští měsíc mě čeká vyměnit olej, tak potom můžu zase poreferovat.
Chevrolet Nubira 1.8 CDX, Třebíč
Uživatelský avatar
Krtek
Příspěvky: 3382
Registrován: sob zář 18, 2004 13:12
Bydliště: Příbram / skoro Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Nový majitel Chevroletu Nubira

Příspěvek od Krtek »

To je radost tohle číst. Já plánuju Soptíka taky nechat a udržovat dokud nenašetřim na nový (od ledna šetřim 2 tisíce měsíčně)
Jezdim:
Modrá Suzuki Vitara 2017 alias Vitoušek alias Mastodontek
ex
Zelenej Soptík - Daewoo Nubira 3 alias Lacetti sedan LPG

Manželky:
Modrej Žužlík - Chevrolet Matiz alias Spark 1.0 SE Elite.
http://www.krtkovo.estranky.cz
Bydlim - skoro Píbram
Uživatelský avatar
Jura
Příspěvky: 318
Registrován: stř čer 29, 2005 11:25
Bydliště: Borohrádek, okr. Rychnov nad Kněžnou

Re: Nový majitel Chevroletu Nubira

Příspěvek od Jura »

Tak to gratuluju, ať Ti slouží jako dosud. Já mám nyní najeto 187000 a tento týden se měnil pravý zadní třmen kvůli zarezlému pístku. Vyšlo mě to v autor. servisu s orig. dílem na necelé 4 tisíce i s prací, takže ještě za lidovku. Ještě asi 4 roky splácím úvěr na bydlení tak, že nejsem schopný reálně na nový auto našetřit a tak budu prostě tohle auto léčit a resuscitovat ještě pár let. Nechci ho přechválit, ale na to co už se mnou zažilo a odvezlo... si pochvalu zaslouží!
Jura Obrázek
Lacetti (vlastně "přechodný typ" Chevrolet Nubira) Sedan 1.8 CDX, MY 2004, barva 68U Melange Beige, od 2/2008 LPG
Prometheus4
Příspěvky: 16
Registrován: stř úno 06, 2013 13:01
Bydliště: Třebíč

Re: Nový majitel Chevroletu Nubira

Příspěvek od Prometheus4 »

Taaaak a už jsem si nachystal další dotaz :)

Mezi řidičem a spolujezdcem je odklápěcí přihrádka. Jelikož se mi zlomil zobáček, který tuto přihrádku držel, zkusil jsem ho přilepit sekunďákem. Leč mi potvora zatekla kam neměla. Celej mechanismus zobáčku jsem teda vymontoval a naložil do acetonu, aby se to rozpustilo. Průser byl, že to sežralo nejen sekunďák, ale i kompletně celej plast se vším všudy. Proto se Vás ptám. Dá se tento mechanismus někde koupit? :-D
Chevrolet Nubira 1.8 CDX, Třebíč
Uživatelský avatar
Krtek
Příspěvky: 3382
Registrován: sob zář 18, 2004 13:12
Bydliště: Příbram / skoro Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Nový majitel Chevroletu Nubira

Příspěvek od Krtek »

To myslíš v loketní opěrce ?
Jezdim:
Modrá Suzuki Vitara 2017 alias Vitoušek alias Mastodontek
ex
Zelenej Soptík - Daewoo Nubira 3 alias Lacetti sedan LPG

Manželky:
Modrej Žužlík - Chevrolet Matiz alias Spark 1.0 SE Elite.
http://www.krtkovo.estranky.cz
Bydlim - skoro Píbram
Prometheus4
Příspěvky: 16
Registrován: stř úno 06, 2013 13:01
Bydliště: Třebíč

Re: Nový majitel Chevroletu Nubira

Příspěvek od Prometheus4 »

Jojo přesně tu.
Chevrolet Nubira 1.8 CDX, Třebíč
Uživatelský avatar
Slam
Příspěvky: 2756
Registrován: čtv úno 23, 2006 13:07
Bydliště: Hradec Králové

Re: Nový majitel Chevroletu Nubira

Příspěvek od Slam »

Všechny takovýhle drobnosti, co nemá smysl kupovat nové, bezproblémově seženu na Leganzu na vrakáčích buďto osobně, nebo si to nechám poslat. Osobně i dobírkou jsem loni nakupoval třeba tadyhle, kde toho mají na naše korejce haldy:

http://www.auto-drasov.cz/


Prometheus4 píše:Pohodlný krásný velký auto.
Tohle já říkám o Leganze... 8)
Daewoo Leganza 2.0 CDX (12/2002) • černá metalíza • 16V 93kW (T20SED)
Renault Clio III Grandtour 1.2 (07/2010) • červená • 16V 55kW (D4FD7)
Honza K.
Příspěvky: 178
Registrován: pon říj 29, 2012 09:52
Bydliště: Praha 7

Re: Nový majitel Chevroletu Nubira

Příspěvek od Honza K. »

Tak jsem o víkendu také řešil loketní opěrku... Koupil jsem auto už s naprasklým mechanismem zavírání a zloději při krádeži brýlí a dalších drobností neopomněli ulomit nalomený jazýček zavírání. Zjistil jsem 2 potenciální problémy:
1) Ukotvení pantů otevírání opěrky - je dost subtilní, pouze 4 vruty o prům. 4 mm do nálitků ve výlisku hlavního tunelu. Měl jsem 3 ze 4 ulomené. Otevřená, ale i zavřená, opěrka pak moc nedrží polohu a
2) je do stran přetěžovaný jazýček zavíracího mechanismu, který pak snadno praskne/ulomí se.

Takže jsem provrtal tunel v místech zašroubování vrutů a použil 4 šroubky M4 s podložkami a maticemi. Po otevření opěrky jsou sice v prostoru pantů hlavičky šroubů vidět, ale dá se s tím žít. Pevnost je několikanásobně větší. Dále jsem koupil malý vingl a jazýček západky znovu přidělal pomocí vinglu a šroubků M3. Není to sice žádná velká paráda, ale dobře vidět to je jen v případě otevření. Kdo hledá, uvidí ze správného úhlu konec vinglu i u zavřené opěrky, ale není to moc nápadné. Chlubit se tím nebudu, na lepší provedení bych potřeboval dílnu a ne obývák :-(
Funkční je to na 100 %.

Jen pro inspiraci ...
Honza K.
_________________________
Suzuki Swift 1.2 Dualjet
Ex.: Fiat Idea 1.4 16V
Ex.: Lacetti 1.8 CDX, HB, automat
maiki1
Příspěvky: 36
Registrován: stř led 14, 2009 23:36
Bydliště: Ostrava-Poruba

Re: Nový majitel Chevroletu Nubira

Příspěvek od maiki1 »

Ahojky, můžu se zeptat za kolik jsi tu Nubiru pořídil? Podle popisu jsi s ní spokojený, takže výborný stav? Mám teď jednu v kombíku vyhlídnutou, bohužel v bazaru, tak by mě zajímalo, jestli jí nemají moc předraženou... Dík za odpověď.
daewoo lanos 1.5 S sedan, r.v.99 alias "lienka"
chevrolet nubira 1.6 kombi, r.v. 2006
Prometheus4
Příspěvky: 16
Registrován: stř úno 06, 2013 13:01
Bydliště: Třebíč

Re: Nový majitel Chevroletu Nubira

Příspěvek od Prometheus4 »

Pořizoval jsem ji za cca 70 000 kč. Samozřejmně se potom dělaly opravy jako vodní pumpa a řemeny. V průběhu toho roku a půl co ji mám tak jsem měnil lambda sondu, ložiska s nábojem (obě dvě zadní). Díly byly na hranici životnosti. Měla naskákáno cca 120 tkm. Teď má cca 170 tkm. Tlumiče skoro jako nový, všechno funguje v klidu. Akorát jsem chytl kus, kde jsem měl zrezivělou páčku na otvírání nádrže takže se na to tedka chystám ji nechat opravit. Jinak spokojenost. Jo a pak jsem ji ještě předělával na LPG.
Chevrolet Nubira 1.8 CDX, Třebíč
Prometheus4
Příspěvky: 16
Registrován: stř úno 06, 2013 13:01
Bydliště: Třebíč

Re: Nový majitel Chevroletu Nubira

Příspěvek od Prometheus4 »

Nesu novinky. V pondeli se chystam konecne na opravu. Bude to vyse zminovana packa s lankem na viko od nadrze, zadni mlhovky, parkovacky. Zatim prkotiny. Horsi je, ze mi nepali jeden valec. Auto kolem 2500 ot. Zacne skubat. Do toho mi zacala svitit diagnostika. Mam za to ze to souvisi s nepalenim jednoho z valcu. Kdyby to byla spatna civka, kolkk vyjde koupit novy kus?
Chevrolet Nubira 1.8 CDX, Třebíč
Prometheus4
Příspěvky: 16
Registrován: stř úno 06, 2013 13:01
Bydliště: Třebíč

Re: Nový majitel Chevroletu Nubira

Příspěvek od Prometheus4 »

Tak lidi auto jezdí jako vítr. Chtěl bych se Vás ještě zeptat, je v originální výbavě podsvícení u displeje klimatizace?
Chevrolet Nubira 1.8 CDX, Třebíč
Honza K.
Příspěvky: 178
Registrován: pon říj 29, 2012 09:52
Bydliště: Praha 7

Re: Nový majitel Chevroletu Nubira

Příspěvek od Honza K. »

Jasně, displej svítí.
Honza K.
_________________________
Suzuki Swift 1.2 Dualjet
Ex.: Fiat Idea 1.4 16V
Ex.: Lacetti 1.8 CDX, HB, automat
Odpovědět

Zpět na „Lacetti (Nubira 3)“