Pomoc...Predna naprava, capy? Tlmice?

Tlumiče, nápravy, brzdy.

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
Uživatelský avatar
pejee
Příspěvky: 1186
Registrován: pát čer 22, 2012 12:40
Bydliště: ZL

Re: Pomoc...Predna naprava, capy? Tlmice?

Příspěvek od pejee »

Klasická výmluva asi..měnil jsem tyčky stabilizátoru na novém aveu, začaly klepat asi tak po 6tkm .. a v servisu říkal prodejce: s tímhle jsme se ještě nesetkali.. akorát dělají z lidí blbce
Chevrolet new Aveo (sonic) Misty Lake
Reklama
 

Uživatelský avatar
JRD McLAREN
Příspěvky: 3598
Registrován: ned říj 10, 2004 20:09
Bydliště: Mexico City
Kontaktovat uživatele:

Re: Pomoc...Predna naprava, capy? Tlmice?

Příspěvek od JRD McLAREN »

takze akciu rusime ..?? :mrgreen:
IMF Master Ignition Forum - http://imfsoft-forum.eu//
Opravy vašich plechových miláčikov
8327
Příspěvky: 10
Registrován: úte zář 20, 2011 12:49

Re: Pomoc...Predna naprava, capy? Tlmice?

Příspěvek od 8327 »

nazdar chlapci, jak Vas poslouchám ,stejný problem jsem mel ja. pred rokem jsem koupil ojeteho cruze a mel jsem stejny problem.vse v poradku, stabilizator , tlumice ,tycky,náprava, horní ulozeni vse ok. v servisu vedi uplny kulovy jsou to jen vymemovaci dilu.nedalo mi to a hledal jsem a hledal. pak jsem zjistil , ze je to celosvetovy problem. nejvice o tom pisi na ruskem chevrolet clubu, ten je opravdu super je tam uplne vsechno . stoji Vam za to se tam podivat www.chevrolet-cruze-club.ru. stejny problem ma i nova astra protoze ma stejny podvozek.za vse mohou tlumice je v nich nejaka konstrukcni vada ,ac na testu jsou v poradku delaji tyto rany.potvrdili mi to neprimo i v zastoupeni chevroletu na prazske centrale .v anglii se to snazi kostrukce odstranit. nic mene nekupovat tlumice nove od GM.je plno pripadu ,ze po vymene za origo gm se po par stovkach kilometru ojevi znovu problem.trvalo mi rok, nez jsem se rozhodl. jak na ruskych strankach doporucuji kopil jsem tlumice bilstein B4.vse je pric.
neni normalni aby nove auto delalo takove rany. tady je pruser ,ze mas auto v zaruce a ty volove ti daji mozna nove tlumice, ale zase gm.
Cloveka nasere, kdyz ma krasny auto a podvozek je takto zkurveny.To same bylo u me,ale ted je vse ok. mel jsem to udelat hned.zadna firma otevrene neprizna ze ma problem a tak si musime pomoci sami.
milan
Uživatelský avatar
JRD McLAREN
Příspěvky: 3598
Registrován: ned říj 10, 2004 20:09
Bydliště: Mexico City
Kontaktovat uživatele:

Re: Pomoc...Predna naprava, capy? Tlmice?

Příspěvek od JRD McLAREN »

no aby som teda popisal chovanie..

nieje to buchot "zelezo o zelezo", ale je to len klepot akoby v stadiu, ked je to len "nacnute"..
prejavuje sa to iba vtedy, ked koleso "zadribluje", nie ked skoci do jamy, ci nabehne na hrb..
do podlahy sa (zatial) ziadne narazy neprenasaju a ani na volante nieje nic citit..

na martinovom aute sa to ozyva z vodicovej strany...
IMF Master Ignition Forum - http://imfsoft-forum.eu//
Opravy vašich plechových miláčikov
Uživatelský avatar
martin more
Příspěvky: 11
Registrován: pon říj 22, 2012 20:02
Bydliště: Bratislava

Re: Pomoc...Predna naprava, capy? Tlmice?

Příspěvek od martin more »

Ahojte, tak som sa prave vratil z fancar, BTS, previezol som sa aj s technikom, klepotalo...po prevereni v servise mi bolo opat oznamene, ze: "predna naprava neklepoce, vsetko je v poriadku" ... takze teraz vazne neviem, ako dalej...Skusim napisat na facebook, snad sa niekto chyti...rozhodne sa mi to nepaci, takze to budem sledovat a pokusim sa to doriesit so servisom. :(
Chevrolet Cruze 1.8 LTZ
Daewoo Kalos 1.4 SOHC 4dr
Uživatelský avatar
Eugo
Příspěvky: 792
Registrován: úte led 13, 2009 21:04
Bydliště: Trnava
Kontaktovat uživatele:

Re: Pomoc...Predna naprava, capy? Tlmice?

Příspěvek od Eugo »

Neklepe to horne ulozenie prednych tlmicov!?
Nissan NV200 1,6 81kw
Mazda 3 2,0 benzin 121kw r.v.2014
Kia Pregio 2,7 D
Chevrolet Aveo 1,4 74 kW r.v.2008+LPG
Honda Shadow vt 750 c6
člen AVEO Fanclubu
Uživatelský avatar
Boeing737
Příspěvky: 1883
Registrován: ned čer 10, 2012 02:27

Re: Pomoc...Predna naprava, capy? Tlmice?

Příspěvek od Boeing737 »

Eugo píše:Neklepe to horne ulozenie prednych tlmicov!?
Veď bol v servise a oni to mali zistiť,nie on :?:

Keď som mal problém,pomohli cez FB...v servise ma už čakali.
Kontaktuj aj infolinku na http://www.chevrolet.sk a nie je zlé si dať kvôli takýmto prípadom právnu pomoc DAS.Stojí to 3,83.-EUR na mesiac. Skús iný servis,napr.M.A.H alebo tu na fóre často chválené Topoľčany.

Inak nechápem-a čo ti povedali,keď buchot počuli na skúšobnej jazde? Inak ľudia okolo Chevy sú vážna katastrofa.Asi pri výbere do firmy je prvá požiadavka byť cvok a mať nepríjemný charakter.
Ja by som sa postavil do brány s autom a nikto by nešiel ani dnu ani von,pokiaľ by to neodstránili.Max.by si dostal papuču :o) od MP.

...a neboj sa spomenúť frázy,ako :ochrana spotrebiteľa,TV,noviny,daňová kontrola a pod. Pýtaj si číslo na majitela....

Je to tvoje auto,ty si ho kúpil,sú v tom tvoje peniaze a ty si král,nie poddaný-servis!
Chevrolet AVEO LT, 1.2 63kW,2012 Borocay Blue
...v koži od MAD, DRL, kamera ... a ešte nie je koniec :)
Uživatelský avatar
martin more
Příspěvky: 11
Registrován: pon říj 22, 2012 20:02
Bydliště: Bratislava

Re: Pomoc...Predna naprava, capy? Tlmice?

Příspěvek od martin more »

Ahoj, skusil som FB a reagovali ihned, tak uvidim, co sa bude diat.

na ten buchot povedali, ze to je konstrukciou napravy, ze to maju vsetku Cruze...a ze sa neda porovnavat Chevrolet, Opel,Ford a Volkswagen, ked som argumentoval tichsimi napravami mojich znamych na autach inych znaciek, starsich rocnikov...

Dost by ma to mrzelo, keby sa to nevyriesilo... -P
Chevrolet Cruze 1.8 LTZ
Daewoo Kalos 1.4 SOHC 4dr
Uživatelský avatar
Eugo
Příspěvky: 792
Registrován: úte led 13, 2009 21:04
Bydliště: Trnava
Kontaktovat uživatele:

Re: Pomoc...Predna naprava, capy? Tlmice?

Příspěvek od Eugo »

S fancarom mam vlastne skusenosti.na predoslom aveu mi robili spojku.ked som auto preberal povedali ze mu nic nebolo a ze vymenili spojkove lozisko.na druhy den som rano o 3:00 vyrazal do chorvatska.po zoslapnuti spojkoveho pedalu bol pocut sramot od motora.po dovolenke som im auto odniesol a povedal som im ze sramot je pocut pocas lazdy.poobede mi volali ze autu nic nieje.dosiel som nasrany a pytal som sa ci sa boli na tom previest a odpoved bola nie.nechapem jak moze takyto servis existovat a hladat poruchu bez prevezenia.
A toto je iba jedna z prihod ktore mam s nimi.
Nissan NV200 1,6 81kw
Mazda 3 2,0 benzin 121kw r.v.2014
Kia Pregio 2,7 D
Chevrolet Aveo 1,4 74 kW r.v.2008+LPG
Honda Shadow vt 750 c6
člen AVEO Fanclubu
Uživatelský avatar
Boeing737
Příspěvky: 1883
Registrován: ned čer 10, 2012 02:27

Re: Pomoc...Predna naprava, capy? Tlmice?

Příspěvek od Boeing737 »

Keď nevybavíš nič ani so smenou servisu,tak som ochotný tam s tebou prísť a určite sa ešte nájdu členovia. Pristavíme tam svoje autá a zavoláme TV a budeme tam,pokiaľ ti to neopravia. Ja určite prídem!
Nie len kvôli tebe,ale aj kvôli sebe,lebo ako počúvam,tak prístup musíme zmeniť. Tie autá nie sú lacné! Keby stáli 4000.-EUR tak ok,nech buchoce,ale v cene Cruza si už môžeš dovoliť aj iné značky.
Keď argumentujú blbosťami,tak prečo ti to nepovedali pri predaji,že to nemôžeš porovnať s iným autom. Mal ťa predajca odviesť na vlastnom aute do inej značky a tam povedať predajcovi,že Chevy je zlé a že odporúča ich.

To je už naozaj všetko na hlavu? Treba s tým niečo robiť. Dneska ty,zajtra ja,potom on....katastrofa.
Chevrolet AVEO LT, 1.2 63kW,2012 Borocay Blue
...v koži od MAD, DRL, kamera ... a ešte nie je koniec :)
misiak
Příspěvky: 30
Registrován: stř srp 31, 2011 14:38
Bydliště: Bratislava

Re: Pomoc...Predna naprava, capy? Tlmice?

Příspěvek od misiak »

...v prvom rade zmen servis, pretoze tento "servis" nie je servis... tiez vlastna opakovana meganegativna skusenost... maju asi vela zakaziek a preto si to nevazia, so zakaznikov robia k.....v a evidente ich to bavi... ak by kazdy sklamany zakaznik od nich odisiel, uz by neexestovali a nezrali by slusnym ludom nervy... clovek predsa do autorizovaneho servisu nechodi z pasie ale preto, ze nema inu sancu (zaruka) a s tym rataju...
Uživatelský avatar
martin more
Příspěvky: 11
Registrován: pon říj 22, 2012 20:02
Bydliště: Bratislava

Re: Pomoc...Predna naprava, capy? Tlmice?

Příspěvek od martin more »

Zdravim Vas Pani :) Dnes bolo auticko vo fancar na vymene tlmicov + ulozenia a neprijemne zvuky prestali, dufam, ze to takto dlho aj zostane!!! :)

Hned, ako som napisal na facebook, ozvali sa mi a tyzden na to, zda sa, je to cele vyriesene -i
Chevrolet Cruze 1.8 LTZ
Daewoo Kalos 1.4 SOHC 4dr
Uživatelský avatar
smire666
Příspěvky: 4087
Registrován: stř srp 17, 2011 20:24
Bydliště: Bratislava IV.

Re: Pomoc...Predna naprava, capy? Tlmice?

Příspěvek od smire666 »

Tož, niekedy treba byľku postrčiť... niekedy trochu kopnúť a potom sa dá veľa vecí :o)
Chevrolet Orlando LT benzín, olympic white
EAGLE SQUADRON
Portal-Orlando-Forum.de ( premium Mitglied )
Uživatelský avatar
VIP
Příspěvky: 1020
Registrován: stř črc 13, 2011 00:35
Bydliště: Jihlava
Kontaktovat uživatele:

Re: Pomoc...Predna naprava, capy? Tlmice?

Příspěvek od VIP »

No mě začalo mlátit pravý přední kolo. Ale zjistil jsem, že mám přelomenej ten plastovej podběh a ten při nerovnosti vibruje a mlátí o vnitřek blatníku. Snad to nebudou taky ty tlumiče. Pokud ano, na příští prohlídce to nahlásím. -P
Chevy V.I.P. Cruze 1.6 LS Plus Edice 100, 91kw, černá Carbon Flash, přímé sání SIMOTA Racing Sports, Červený interier
Uživatelský avatar
scudo
Příspěvky: 18
Registrován: stř črc 13, 2011 08:53

Re: Pomoc...Predna naprava, capy? Tlmice?

Příspěvek od scudo »

Zdravím.
Ja mám ten istý problém s klepotom predného podvozku.
Reklamoval som to na prvej prehliadke voza.
Vymenili mi tlmiče a povedali, že to prestalo.
Pri ceste domov som to znova počul.
Nahlasil som im to, tak sa zase prehliadli auto a nič nezistili, všetko je ževraj ok.
Povedali mi, že budu informovať o vadach chevrolet a zistovať nejake príčiny, tak zatial čakam na odozvu. som zvedaví ako sa to bude riešiť.
Odpovědět

Zpět na „Cruze - Podvozek a řízení“