Chevrolet Orlando 2013

Moderátoři: Blue Lanos, mzprx, smire666

Uživatelský avatar
slunce
Příspěvky: 108
Registrován: pát zář 23, 2011 13:11
Bydliště: Praha

Re: Chevrolet Orlando 2013

Příspěvek od slunce »

Star/stop je opravdu absolutně na nic v létě se ti vypíná klima v zimě topení jezdil jsem s BMW 116i s tímto systémem a byl jsem vděčný za tlačítko OFF S/S. Každé nastartování je cítit a úspora cca 0,5l za to nestojí. K tomu motoru 1.4t, asi nebude tak vhodný pro LPG (přímé vstřikování, turbo) to byl jeden z důvodu proč jsem si kupoval 1.8 Jinak velká závist za 6st. převodovku to je opravdu velké +. :lol:
Chevrolet Orlando 1.8 LTZ + 18" bílá
Reklama
 

Uživatelský avatar
Orel
Příspěvky: 96
Registrován: pát dub 13, 2012 21:25
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

Re: Chevrolet Orlando 2013

Příspěvek od Orel »

někdo zminoval světla, já jsem u orlanda spokojený , měl jsem již čočky s h7 , i xenony ale nakonec mi přijde že orlando svítí nejlépe . U xenonů jsem si všiml že v noci sice svítíte spektrem podobně jako denní světlo ale nejsou tak dobře vidět srnky a prasata protože mají srst právě přizpůsobenou aby v takovém spektru nebyli vidět ve dne, také při šeru mi kolikrát přišlo že nesvítím , já mám raději klasickou žárovku která svítí tak jak svítí , stojí pár korun a vyměním si ji sám. Je fakt že xenony nepraskají ,ale pokud se hodně svítí tak se vysvítí a stejně se musí měnit, měl jsem xenony i na denní svícení a najezdím měsíčně tak 5tis km takže jednou za rok nové výbojky a bylo to hodně znát.
Denní svícení bych bral , ale ne tak jak si ho hodně lidí doplňuje co nejníže k silnici kde pak často není tak výrazné a často pod horizontem, myslím že by mělo být integrované ve světlech ne jak to dělá škoda k mlhovkám , také si myslím že by měli k dennímu svícení svítit i zadní světla protože mi přijde že hodně lidí chce ukázat že má denní diody a jezdí s nimi i za šera nebo mlhy kdy jsou zezadu hodně špatně vidět.
ORLANDO LT+ bílá diesel 163 k (120 kW) manuál ,
Uživatelský avatar
slunce
Příspěvky: 108
Registrován: pát zář 23, 2011 13:11
Bydliště: Praha

Re: Chevrolet Orlando 2013

Příspěvek od slunce »

Také ne mám problém s tím jak chevy svítí přijde mi že to naprosto stačí a určitě tyhle světla nikdo nebude krást tak jako se kradou xenony. Ještě než jsem si Orlando koupil žil jsem v domnění že denní svícení je v místech parkovaček tam by to podle mě bylo nejlepší.
Chevrolet Orlando 1.8 LTZ + 18" bílá
Uživatelský avatar
milosh
Příspěvky: 6633
Registrován: stř črc 02, 2003 10:27
Bydliště: Ústecko

Re: Chevrolet Orlando 2013

Příspěvek od milosh »

Xenony se kradou jen u koncernu ;)
SLEDUJ MŮJ CHEVROLET-OPEL YOUTUBE KANÁL ať ti neutečou nová videa, která budou letos pravidelně vycházet
Uživatelský avatar
slunce
Příspěvky: 108
Registrován: pát zář 23, 2011 13:11
Bydliště: Praha

Re: Chevrolet Orlando 2013

Příspěvek od slunce »

Kradou se na všem, jen u koncernu to je ve velkém. :D
Chevrolet Orlando 1.8 LTZ + 18" bílá
Uživatelský avatar
Krtek
Příspěvky: 3382
Registrován: sob zář 18, 2004 13:12
Bydliště: Příbram / skoro Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Chevrolet Orlando 2013

Příspěvek od Krtek »

U koncernu GM ?
Jinak jsme rád že někdo má podobný náziry na denní svícení jako já. Mylsim že bez zadních světel jsou ty světýlka velkej nesmysl. Jsme navyklí ža auto před náma jede když svítí. A když v řadě aut stojí jedno, co chce vyject, má tuhle KRAVINU a nesvítí vzadu, absolutně nečekam že by moh vyjíždět z řady.
Jezdim:
Modrá Suzuki Vitara 2017 alias Vitoušek alias Mastodontek
ex
Zelenej Soptík - Daewoo Nubira 3 alias Lacetti sedan LPG

Manželky:
Modrej Žužlík - Chevrolet Matiz alias Spark 1.0 SE Elite.
http://www.krtkovo.estranky.cz
Bydlim - skoro Píbram
pekrtek
Příspěvky: 741
Registrován: úte bře 02, 2004 18:34

Re: Chevrolet Orlando 2013

Příspěvek od pekrtek »

Když vyjíždím z řady, dávám směrovku. Mně naopak vadí, že při denním svícení svítí i zadek.
Uživatelský avatar
Krtek
Příspěvky: 3382
Registrován: sob zář 18, 2004 13:12
Bydliště: Příbram / skoro Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Chevrolet Orlando 2013

Příspěvek od Krtek »

Já jí očekávam u osvětlenýho auta. Auto který nesvítí je zdechlý a nemá jezdit. Co ti na tom vadí ? Teoreticky vyšší spotřeba ? Praskajiti zadní žárovky ? (mně dodnes nerupla vzadu ani jedna) Nebo že tě někdo líp vidí ? To už radši zadní mlhovky do rypáku v pravý poledne v srpnu, než auto bez světel.
Jezdim:
Modrá Suzuki Vitara 2017 alias Vitoušek alias Mastodontek
ex
Zelenej Soptík - Daewoo Nubira 3 alias Lacetti sedan LPG

Manželky:
Modrej Žužlík - Chevrolet Matiz alias Spark 1.0 SE Elite.
http://www.krtkovo.estranky.cz
Bydlim - skoro Píbram
pekrtek
Příspěvky: 741
Registrován: úte bře 02, 2004 18:34

Re: Chevrolet Orlando 2013

Příspěvek od pekrtek »

Prostě mi to k tomu nesedí. Denní svícení má zlepšit vnímání protijedoucích vozidel a zvýraznit auta pro chodce. Při jízdě za autem nic zvýrazňovat nepotřebuji (ve dne). Co se týká výjezdu od kraje silnice: směrovku očekávám od všech aut. žárovky mě nepraskají, spotřebu v této souvislosti neřeším, atd. Jen jsem napsal svůj názor. Je to snad špatné?
Na závěr: pokud by to šlo, měl bych raději u Cruze normální denní svícení (tj. pouze přední osvětlení). Stejně jsem to měl u Lacetti. Ale protože to nemám a nejde to, musím se s tím smířit. (Ale nevím, jestli se s tím vyrovnám :lol: ).
Uživatelský avatar
Krtek
Příspěvky: 3382
Registrován: sob zář 18, 2004 13:12
Bydliště: Příbram / skoro Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Chevrolet Orlando 2013

Příspěvek od Krtek »

Sorry za OT ale nedá mi to nereagovat. Zvýrazňovat protijedoucí auta nepotřebuju. Tuhle potřebu nějak nechápu. Já jezdim ve svym pruhu (vpravo) takže vídam před sebou jenom zadní světla aut přede mnou. Předjíždění neni zas tak běžná činnsot, tý se věnuje extra zvýšená pozornost takže nějaký přehlídnutí protijedoucího auta by se dít nemělo. V tom případě nechápu to zvýraznění. nehledě na to že většinu LEDek a všech těch drobností skoro nevidim svítit. Maj to tam, maj to zaplý ale za svícení to nepovažuju. Já jsem pro buďto svítit normálně potkávačkama nebo zrušit tuhle povinnost úplně.
Jezdim:
Modrá Suzuki Vitara 2017 alias Vitoušek alias Mastodontek
ex
Zelenej Soptík - Daewoo Nubira 3 alias Lacetti sedan LPG

Manželky:
Modrej Žužlík - Chevrolet Matiz alias Spark 1.0 SE Elite.
http://www.krtkovo.estranky.cz
Bydlim - skoro Píbram
pekrtek
Příspěvky: 741
Registrován: úte bře 02, 2004 18:34

Re: Chevrolet Orlando 2013

Příspěvek od pekrtek »

Ještě, že máme každý jiný názor, bylo by to jinak moc fádní.
Uživatelský avatar
vasek
Příspěvky: 229
Registrován: stř bře 30, 2011 19:57
Bydliště: Humpolec

Re: Chevrolet Orlando 2013

Příspěvek od vasek »

já jsem rád, že má orel H4. Jednoduché levné a svítí dobře -i . U Omegy jsem měl xenony a viděl jsm houby, drahé a složité -P ! Denní svícení bych také preferoval jako LED ve předu.
Chevrolet Orlando 1,8 LTZ
Uživatelský avatar
milosh
Příspěvky: 6633
Registrován: stř črc 02, 2003 10:27
Bydliště: Ústecko

Re: Chevrolet Orlando 2013

Příspěvek od milosh »

Ale nikdo mi nevymluvi ze diky tem svetlum orlik zepredu stale vypada jak auto z Koreje ;) Jinak zbytek ok i zadek se mi libi ale predem mohli vymyslet lip, podobne jako u Cruze treba.
SLEDUJ MŮJ CHEVROLET-OPEL YOUTUBE KANÁL ať ti neutečou nová videa, která budou letos pravidelně vycházet
Uživatelský avatar
vasek
Příspěvky: 229
Registrován: stř bře 30, 2011 19:57
Bydliště: Humpolec

Re: Chevrolet Orlando 2013

Příspěvek od vasek »

Mě naopak připadá předek velmi povedený, ale zadek takový trochu jako Honda CR-V.
Chevrolet Orlando 1,8 LTZ
Uživatelský avatar
milosh
Příspěvky: 6633
Registrován: stř črc 02, 2003 10:27
Bydliště: Ústecko

Re: Chevrolet Orlando 2013

Příspěvek od milosh »

Mno, "cvrcek" ma prdelku pekne kulatou ale orlik je zase original -i
SLEDUJ MŮJ CHEVROLET-OPEL YOUTUBE KANÁL ať ti neutečou nová videa, která budou letos pravidelně vycházet
Odpovědět

Zpět na „Orlando - Pokec“