Rozlucka - ciastocne :-)

Pokec o všem, co se jinam nehodí.

Moderátoři: Blue Lanos, pejee

Uživatelský avatar
vado
Příspěvky: 1026
Registrován: pon srp 16, 2004 07:20
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozlucka - ciastocne :-)

Příspěvek od vado »

Po dlhom case prispejem do tohoto fora, uz druhykrat kuoli vymene tatosov.
Ako som tu uz kedysi davno napisal, po spolahlivom Lanos-e som presiel na Hyundai Elantra, ktora mi sluzila rovnako spolahlivo 12 rokov, odjazdila 168tkm bez nejakeho pochybenia.
Ale technologie postupili, mne tiez z veku neubrali, tak sme s manzelkou zatuzili po niecom aspon tak spolahlivom, ako boli Lanos a ELA, pohodlnom, pohodovom, vykonnom a modernom.
Pre Elu hladame noveho majitela, ktoremu urcite este nejaky cas bude spolahlivo sluzit. Na mna uz caka v predajni u distributora prichystany tento novy krasavec:
a4.jpg
Tym, ktori stale sedlate Lanos-ov, prajem este vela dalsich stastnych kilometrov.

Vado.
V.

S100, rok vyroby asi 1972. Nech je jej magnet na srotovisku lahky.
Lanos SX sedan, r.v. 1998, 1.6/16V, modra metaliza - ma noveho majitela
Hyundai Elantra 1.6I 6M/T STYLE, cierna metaliza Phantom Black

Audi A4 limuzina, automat, Briliant Black
Reklama
 

Uživatelský avatar
Scorpion.11
Příspěvky: 6260
Registrován: úte kvě 19, 2009 14:36
Bydliště: Městys Jedovnice

Re: Rozlucka - ciastocne :-)

Příspěvek od Scorpion.11 »

Já myslel, že chceš něco vyššího na pohodlné sednutí a ne tuto audinu ;-) :PP:
AVEO, 1.4 SEDAN STAR, 69KW, r.v 2008, koupeno (5/2009)

člen AVEO Fanclubu
Uživatelský avatar
LordMMX
Příspěvky: 1522
Registrován: ned úno 20, 2011 05:06
Bydliště: Halič /SVK/
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozlucka - ciastocne :-)

Příspěvek od LordMMX »

"zatuzili po niecom aspon tak spolahlivom, ako boli Lanos a ELA, pohodlnom, pohodovom, vykonnom a modernom."
a pridal si fotku audiny. :D

Pohodlne, vykonne, moderne, beriem....

Spoľahlive? :D audi? :D
Daewoo Evanda 2005
Daewoo Leganza "Areum" CDX 2.0, central + alarm, el. okna, digi klima, dualbag, ABS/TCS
Daewoo nie je len značka... je to životný štýl !! :)
ex: Leganza, Evanda, Lanos, Corsa, Nexia, Espero, Marea
Uživatelský avatar
milosh
Příspěvky: 6633
Registrován: stř črc 02, 2003 10:27
Bydliště: Ústecko

Re: Rozlucka - ciastocne :-)

Příspěvek od milosh »

A vis co se rika o Audi? 4 krouzky pro tep..ousky a 5 nula za volantem :lol:
Nekde jsem cetl charakteristiku lidi podle znacek aut, audina vysla nejhur, ale navic v cerveny, to prej je nejvetsi zlo, ale jezdi v ni mlady namysleny chlapci, tak to uz asi nejsi takze cajk ;)
SLEDUJ MŮJ CHEVROLET-OPEL YOUTUBE KANÁL ať ti neutečou nová videa, která budou letos pravidelně vycházet
Uživatelský avatar
vado
Příspěvky: 1026
Registrován: pon srp 16, 2004 07:20
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozlucka - ciastocne :-)

Příspěvek od vado »

Tak chlapci, ja som zase nasiel trochu inu charakteristiku:

VAG auta sa daju (NOVE kupene auta vyssej strednej a velkej triedy, nie stare/pouzite, z druhej - tretej ruky) rozdelit nasledovne:
- Porsche - pre tych, ktori maju kopec penazi, nevedia co s nimi, potrebuju sa predviest, ze maju co a na co minat a maju na pokuty :D
- VW - pre tych, ktori si myslia, ze su alfa samci, na ceste sa chcu ukazat ako "vladcovia sveta" a potrebuju zvaecsit svoje ... sebavedomie aj za cenu riskovania pri jazdeni
- Audi - pre tych, ktori maju radi pohodovu jazdu (duochodcovske auticko 8) ), nemaju ako minat svoje uspory, chcu ukazat, ze maju na to dopriat si predrazenu hracku a citit sa tak trochu ako "seda eminencia" aj pri prekracovani dovolenej rychlosti
- Skoda - pre tych, ktori si myslia, ze skodovka je stale ceskoslovenske auto a povazuju to za luxus, bezhranicne zvysujuci ich sebavedmie

A teraz osobne skusenosti:
S autom nemam este nejako vela najazdene, za tych 6 mesiacov som stihol iba nieco cez 11tkm. Co sa tyka jazdnych vlastnosti (stabilita, spravanie sa pri hranicnych podmienkach, vykon, zrychlenie, ...), som maximalne spokojny. Je tiche, sedi sa v nom pohodlne, velmi prijemne na ovladanie. Zaujimave, ja ako zaryty preferovac mechanickej prevodovky som si velmi rychlo zvykol na automat s tym, ze ked sa chcem "vyblaznit", tak prepnem na manual a uzivam si to.
Co sa mi velmi paci je mnozstvo veci zvysujuce komfort ovladania, do najmensich podrobnosti dotiahnuta logika ovladania, asistenti, elektronicke serepeticky takmer na vsetko, zabudovany infotaiment s online pripojenim a kopec dalsich veci, bez ktorych sa da lahko zaobist, ale su silne navykove (da sa povedat, ze je to herny pocitac na kolesach, da sa aj "hacknut" - podarilo sa ;) ).
Je pravda, ze prave tieto "serepeticky" stoja najviac, ale kedze patrim uz skoro do kategorie "duochodcov s usporami", tak som si na stare kolena dovolil zaobstarat decentnu ciernu limuzinu so zatmavenymi zadnymi sklami na (nielen) pohodove jazdenie a s ktorym sa navyse da aj vyblaznit :mrgreen:

Tymto nechcem dehonestovat korejske auta (sam som ojazdil od nova dve). Su to dobre, cenovo dostupne auticka, mohutne vybavene elektronikou a "serepetickami", mozno aj viac, ako Audi. Ale moje sucasne auto - mozne je to tym, ze je uplne nove, model 2024 - sa mi zda v kazdom smere vyvojovo "dotiahnute" nejako viac, ako moje predchadzajuce auta.
Ale ked sa chcem vyblaznit, tak si od syna vyprosim moju (byvalu) Elantru na precvicenie lavej nohy a "rucneho miesania benzinu " :lol:
V.

S100, rok vyroby asi 1972. Nech je jej magnet na srotovisku lahky.
Lanos SX sedan, r.v. 1998, 1.6/16V, modra metaliza - ma noveho majitela
Hyundai Elantra 1.6I 6M/T STYLE, cierna metaliza Phantom Black

Audi A4 limuzina, automat, Briliant Black
Uživatelský avatar
milosh
Příspěvky: 6633
Registrován: stř črc 02, 2003 10:27
Bydliště: Ústecko

Re: Rozlucka - ciastocne :-)

Příspěvek od milosh »

Tak ohledne automatu se ti divim, pokud jsi uz statni rentier :) Muj tata i tchan, rocnik 1947, by automat asi nikdy nechteli, no spis to je ale tim, ze tato generace nikdy v necem jinem nejezdila a nikdo jim automat nepujcil, ja s automatem jezdim 20 let uz a nemenil bych (ted teda nefunguje ale snad to opravim) a dalsi auto taky rozhodne s automatickou prevodovkou. Do mesta to je jedina volba, na kolony super. I kdyz lepsi jezdit plynule :)
SLEDUJ MŮJ CHEVROLET-OPEL YOUTUBE KANÁL ať ti neutečou nová videa, která budou letos pravidelně vycházet
Uživatelský avatar
vado
Příspěvky: 1026
Registrován: pon srp 16, 2004 07:20
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozlucka - ciastocne :-)

Příspěvek od vado »

Nie som az tak stary, rocnik 67, som ciastocne na statnom - ako byvaly clen ozbrojenej institucie :P.
Doteraz som vzdy preferoval manual - mojim kredom bolo, ze s manualom jazdi auto tak, ako ja chcem a s automatom jazdim ja tak, ako chce auto :roll:
Audi dotiahlo prevodovku (dvojspojka) a system ovladania v novsich modeloch celkom vysoko. Auto sa vie rozbehnut plynulo, bez naznakov preradzovania a (v zavislosti na rezime) velmi razantne. Asi by som sa takto s manualom rozbehnut nedokazal. Nehovorim o tom, ze v Audi je teraz manual vynimka na specialnu objednavku. Puovodne som chcel manual, ale z dodavatela vypadlo minuly rok v novembri, ze dodanie auta s manualom najskuor 07/2024 ... to sa mi cakat nechcelo a uz by to nebol darcek pod stromcek :)
Navyse sa da prepnut na manualne sekvencne radenie za pouzitia alebo "radiacej" paky, pripadne "motylikovych" "formulovych" spinacov na volante a uzit si jazdy podla vlastnej nalady. K tomu ruozne vymozenosti ako automaticka jazda v kolone, autostop, ...
Na dobre sa lahko zvyka :lol: az na to, ze prvych zopar jazd som pri zastavovani stlacil lavou nohou aj "spojku" - siroky brzdovy pedal a otestoval som pevnost bezpecnostnych pasov ;)
V.

S100, rok vyroby asi 1972. Nech je jej magnet na srotovisku lahky.
Lanos SX sedan, r.v. 1998, 1.6/16V, modra metaliza - ma noveho majitela
Hyundai Elantra 1.6I 6M/T STYLE, cierna metaliza Phantom Black

Audi A4 limuzina, automat, Briliant Black
Uživatelský avatar
milosh
Příspěvky: 6633
Registrován: stř črc 02, 2003 10:27
Bydliště: Ústecko

Re: Rozlucka - ciastocne :-)

Příspěvek od milosh »

To jsi mladik, ja o 10 let presne mladsi (no uz to taky neni zadna slava kdyz jsem v roce 2002 zakladal Nexiaclub :)
Tak at ti slouzi k plne spokojenosti a muzes i v duchodu jezdit po vyletech -i
SLEDUJ MŮJ CHEVROLET-OPEL YOUTUBE KANÁL ať ti neutečou nová videa, která budou letos pravidelně vycházet
Odpovědět

Zpět na „POKEC“