Vodikovy pohon

Moderátor: Blue Lanos

ozzman
Příspěvky: 197
Registrován: pát črc 15, 2011 10:39
Bydliště: BB
Kontaktovat uživatele:

Re: Vodikovy pohon

Příspěvek od ozzman »

Kjub píše:V nadrzke sa tvori Brownov plyn a ten stupa do spalovania a okamzite spolu s benzinom vybuchuje to je cele. Ziadna voda. A presne v Rusku to bolo ako tvrdite, ale samozrejme ze kvoli biznisu s ropov sa to zatrhlo. Kvoli nicomu inemu.
No sak uvidime, podla mna je to v pohode, a je to obrovsky rozdiel. Ked je chod motora tichsi, vykon je vyssi a spotreba paliva nizsia asi nieco na tom bude a skor by som tvrdil ze motoru to iba predlzi zivotnost.
kedysi koncom 80-tych rokov tu bol hoax s tzv. studenou fúziou. Teraz sú "in" generátory vodíku a iné "black box" zázračné riešenia. Myslím že táto téma bola rozoberaná už dávno a podrobne. A záver? Je to hovadina na kvadrát. Prečítaj si toto, nie sú to síce vedecké štúdie, ale gro informácií tam je:
http://www.dfens-cz.com/view.php?cisloclanku=2008111601
http://www.dfens-cz.com/view.php?cisloclanku=2011052203
Proste je to podfuk nakoľko z fyzikálneho hľadiska ten prístroj neobstojí. Vyzerá že ty si si už svoj názor spravil, ale bolo by dobre keby si ho prehodnotil. Vyhneš sa sklamaniu a ušetríš peniaze...
Reklama
 

Uživatelský avatar
Polgari
Příspěvky: 276
Registrován: stř črc 13, 2011 18:34
Bydliště: Dobšiná
Kontaktovat uživatele:

Re: Vodikovy pohon

Příspěvek od Polgari »

zaujimave :shock:
Nový lama majiteľ Cruze 2.0 VCDI 163k BLACK
Kjub
Příspěvky: 1975
Registrován: ned kvě 16, 2010 16:50

Re: Vodikovy pohon

Příspěvek od Kjub »

Sak ja som otvoreny vsetkemu na rozdiel od vacsiny zablokovanych ludi... Tak tie clanky su cista zaujatost. To neberem do uvahy ako relevantne info ani na 1 percento. Polovica z tych clankov su len ciste domnienky, ktore si autor "domysla" a ocividne nic o tom nevie. Ja by osobne by som si nikdy nedovolil nieco zhodnotit bez toho aby som tomu rozumel.

Ja som tiez tomu moc neveril, ale teraz to realne vidim a citim. Co je hoax na tom ze kamos prejde o 200 km viac na nadrz? Ukazuje to real spotreba aj palubny pocitac. Ja pisem iba fakty a nevytvaram si ziadne domnienky, ktore vznikaju len nedostatkom informacii. To co neviem nenapisem.
Takze ja budem informovat dalej o spotrebe a ci sa nieco zle deje s motorom, alebo ne. To je all...myslim ze by takato skusenost mohla byt prinosom pre vsetkych.
Chevy Cruze Black´n´ Black 2.0 diesel power LTZ
Qwerty
Příspěvky: 42
Registrován: pon led 16, 2012 21:05

Re: Vodikovy pohon

Příspěvek od Qwerty »

A ako je to potom so zarukou?
Chevrolet Cruze LT Navi 2.0 VCDi 120kw 2011
Uživatelský avatar
smire666
Příspěvky: 4087
Registrován: stř srp 17, 2011 20:24
Bydliště: Bratislava IV.

Re: Vodikovy pohon

Příspěvek od smire666 »

Chlapi, neblbnite, ešte tu niekoho napadne namontovať si do auta minireaktor, parnú turbínu alebo gigantický solárny panel šrégom cez strechu a čo ja viem čo ešte... :PP:
Chevrolet Orlando LT benzín, olympic white
EAGLE SQUADRON
Portal-Orlando-Forum.de ( premium Mitglied )
Kjub
Příspěvky: 1975
Registrován: ned kvě 16, 2010 16:50

Re: Vodikovy pohon

Příspěvek od Kjub »

Neviem, ten kamos ma tu oktavku v zaruke, na leasing a vobec to neriesil. Da sa to jednoducho odmontovat a nikto nezisti ze to tam je (bolo).
Skusim sa s nim stretnut a nafotit to, pripadne sa ho mozem popytat jak mu to dalej fici...
Chevy Cruze Black´n´ Black 2.0 diesel power LTZ
Kjub
Příspěvky: 1975
Registrován: ned kvě 16, 2010 16:50

Re: Vodikovy pohon

Příspěvek od Kjub »

Takze kamaratov pohon stale fici a nevie si to vynachvalit...Uplne bez problemov, uz s tym presiel 3000 km...Jedine co s tym robi je ze kazdych 500 km doleje trochu vody. Hovoril, ze bez toho by to auto uz ani nechcel...
Chevy Cruze Black´n´ Black 2.0 diesel power LTZ
Uživatelský avatar
Jalan-Aajav
Příspěvky: 149
Registrován: pát dub 09, 2010 02:09

Re: Vodikovy pohon

Příspěvek od Jalan-Aajav »

hovori ti nieco pojem placebo efekt?

kazdy ci ma elementarne znalosti fyziky a chemie ti povie ze to nejde... dovodom je entropia.
pri akomkolvek prenose energie dochadza k stratam energie.
na rozbities stabilnej zluceniny vznikajucej exotermickou reakciou potrebujes vynalozit viac energie ako touto reakciou ziskas, lebo VZDY dochadza k stratam.

mozno si z hodin fyziky pametas frazy napr. zanedbame trenie ci zanedbame odpor vzduchu. to je preto ze tieto javy sa pocitaju dost komplikovane a stredoskolska matematika na ich popisanie nestaci (diferencialne rovnice - obvykle 2-3 rocnik vysokoskolskej matematiky). dalsie frazy ako idealny plyn, ci idealna kvapalina. idealne kvapalina je napriklad nestlacitelna... ale v reali to tak nie je. v brzdach a hydraulike vobec sa preto pouziva specialna kvapalina, lebo ma ovela mensiu mieru stlacitelnosti ako napr voda. do pneumatik sa niekedy capuje pneumix(ak sa nemylim, je to zmes dusika a argonu). robi sa to preto ze tento plyn (okrem toho ze neobsahuje kyslika a vdaka tom nema korozivne vplyvy na gumy) ma aj nizsiu mieru tepelnej roztaznosti ako obycajny vzduch a znizuje to pravdepodobnost prasknutia gumy kvoli prehriatiu - ci uz pri jazde, alebo ked ti na tu gumu v lete pekne prazi slniecko.

podobne to je aj entropiou... zoberme si napriklad biliard... ked trafis farebnu gulu bielou, farebna ide vzdy pomalsie... (nema to nic s rasizmom)... aj keby sme zanedbali odpor prostredia (tj sukno, po ktorom sa kotulaju a odpor vzduchu) stale pojde pomalsie. fyzikalny popis je jednoducho taky, ze biela gula odovzdala svoju kineticku energiu farebnej, ale pri tom prenose doslo k strate, caste energie sa vyplytvala na vznik trosky tepla a hluk pri naraze. to je ukazkovy priklad entropie, a toto sa deje pri kazom prenose energie

a vzhladom na to, ze entropia skutocne postihuje vsetky prenosy energie, tebou popisovany efekt proste nie je fyzikalne mozny. HOWGH
Uživatelský avatar
VIP
Příspěvky: 1020
Registrován: stř črc 13, 2011 00:35
Bydliště: Jihlava
Kontaktovat uživatele:

Re: Vodikovy pohon

Příspěvek od VIP »

Jsem tady správně na chevrolet fóru??? :shock:
Chevy V.I.P. Cruze 1.6 LS Plus Edice 100, 91kw, černá Carbon Flash, přímé sání SIMOTA Racing Sports, Červený interier
Uživatelský avatar
Jalan-Aajav
Příspěvky: 149
Registrován: pát dub 09, 2010 02:09

Re: Vodikovy pohon

Příspěvek od Jalan-Aajav »

VIP píše:Jsem tady správně na chevrolet fóru??? :shock:
preco? nieco sa ti nezda? :D
Kjub
Příspěvky: 1975
Registrován: ned kvě 16, 2010 16:50

Re: Vodikovy pohon

Příspěvek od Kjub »

Fuha, ty si frajer. Ja taketo znalosti ako ty nemam. Uznavam ze to mas asi nastudovane,... Ale jedine co ti na to poviem je ze, viezol si sa niekedy v takom aute? Ja ano, a ver tomu ze ziadem placebo efekt to neni. Pretoze to mozes pnut a jazdit ako predtym, a potom zase zapnut. Plus uz po x-ty krat tu pisem ako moze byt placebo efekt ked to realne vidis na spotrebe?
Chevy Cruze Black´n´ Black 2.0 diesel power LTZ
Uživatelský avatar
Jalan-Aajav
Příspěvky: 149
Registrován: pát dub 09, 2010 02:09

Re: Vodikovy pohon

Příspěvek od Jalan-Aajav »

vidim, ze praveho veriaceho nezlomi ani tisic argumentov :)

keby to skutocne bolo mozne, tak uz davno existuje aspon prototyp auta jazdiaceho na vodu.
nechapem preco sa vobec na nieco pytas, ked potom aj tak odmietas odpovede ktore sa ti nepacia.
mozem ti poradit aby si dal to auto preskusat v nejakom profesionalnom laboratoriu, ale boli by to asi vyhodene peniaze, lebo take preskusanie urcite nie je lacne, a vysledok by ta ako praveho veriaceho tak ci tak nepresvedcil.

alebo je tvoje nadsenie ovela prozaickejsieho povodu, ty tie zariadenia vyrabas(alebo predavas) a nahanas si tu biznis.
v takom pripade ta ale musim upozornit, predaj tovaru s udavanim nepravdivych udajov o jeho funkcii je klamliva reklama a naplna skutkovu podstatu trestneho cinu podvodu v stadiu pokusu.
Ak to nahodou od teba nejaka naivka kupi, stadium pokusu sa zmeni na stadium realizacie, za co su aj vyssie trestne sadzby.
Kjub
Příspěvky: 1975
Registrován: ned kvě 16, 2010 16:50

Re: Vodikovy pohon

Příspěvek od Kjub »

Fuha chlapec ty co davas!
Po prve som sa nic nepytal, len referujem skusenosti s jazdenim na takto upravenom aute. To len ty sa mi tu snazis nieco dokazat.
Po druhe nepatrim medzi veriacich (co sa tyka takychto vychytavok) inak by som to uz mal davno namontovane ze moj!
Po tretie jediny dovod preco to este nemam je, ze neviem co to urobi s motorom z dlhodobeho hladiska plus zaruka, no a po stvrte urcite s tym nerobim, lebo keby ano tak sem dam ponuku narovinu.

PS: Sa uvedom.
Chevy Cruze Black´n´ Black 2.0 diesel power LTZ
Uživatelský avatar
tomask
Příspěvky: 3240
Registrován: ned led 02, 2011 16:36
Bydliště: Praha

Re: Vodikovy pohon

Příspěvek od tomask »

Jalane o co ti jde ???
Myslím že to žereš až moc :?
Carthell Prg
666
Příspěvky: 492
Registrován: sob črc 24, 2010 11:38
Bydliště: okres Rychnov nad Kněžnou

Re: Vodikovy pohon

Příspěvek od 666 »

A tak se chlapci nehádejte :| Já tomu taky nevěřím /asi jsem v tomto směru nevěřící Tomask/. :D Spíše bych věřil na pohon po pořádné porci hrachu :lol: .Vždyť kdysi si lidé také mysleli, že je Země placatá a ukázalo se, že nemají pravdu.
Daewoo Nubira, Chevrolet Cruze 1.8LT, čtyřkolka SMC Jumbo R5
Odpovědět

Zpět na „Cruze - Motory“