Nefunguje tempomat a kontrolka otevřených dveří, smrdí klima

Moderátor: Blue Lanos

Uživatelský avatar
Slam
Příspěvky: 2756
Registrován: čtv úno 23, 2006 13:07
Bydliště: Hradec Králové

Re: Nefunguje tempomat a kontrolka otevřených dveří

Příspěvek od Slam »

palikx píše:jo tak tempomat je jasny a zmerit jde krasne
tak urcite pujde zjsitit kde je problem.
navic by to melo jit i diagnostikovat tak tim by se mozna hodne vyresilo.
ale v tech odkazech neni elektrika snimacu dveri takze to jsem jeste nenasel.
skoda ze nejedes na sraz tady by se to asi naslo
Dik za další důležitou informaci, zkusím tedy asi Daewoo servis, aby mi aspoň řekli, v čem vězí problém. S tím snímačem dveří by mi ale dokázali snad pomoct i ve stávajícím servisu (kam stejně brzo ještě pojedu s brzdama), kdyby mě někdo navedl, kde to mají hledat? Auto snad budu mít dnes, tak aspoň zkontroluju to stropní světlo, kufr a kapotu, jak to reaguje. Dík všem!
Daewoo Leganza 2.0 CDX (12/2002) • černá metalíza • 16V 93kW (T20SED)
Renault Clio III Grandtour 1.2 (07/2010) • červená • 16V 55kW (D4FD7)
Reklama
 

Uživatelský avatar
Slam
Příspěvky: 2756
Registrován: čtv úno 23, 2006 13:07
Bydliště: Hradec Králové

Re: Nefunguje tempomat a kontrolka otevřených dveří

Příspěvek od Slam »

Takže auto už mám a vypadá zase lépe než nové... ;)

Obrázek

Obrázek

Nicméně zbývá doladit technické problémy... :( Takže stropní světlo se rozsvítí pokaždé, když otevřu jedny ze 4 dveří, tedy to je OK. OK je i gong, když je klíček v zapalování a otevřou se dveře řidiče. Dál je ale vše špatně - kontrolka kapoty motoru tam podle mě žádná není, tudíž nic se nerozsvítí. Bohužel se ale nerozsvítí ani kontrolka otevřených dveří, která tam je a nereaguje ani na jedny dveře (jak už jsem psal). Nově přibylo to, že mi stále svítí kontrolka otevřeného víka zavazadlového prostoru, i když je kufr zavřený! :shock: Co s tím prosím mám teď rychle udělat, resp. kam se mám podívat? :?:

Děkuji předem za pomoc.
Daewoo Leganza 2.0 CDX (12/2002) • černá metalíza • 16V 93kW (T20SED)
Renault Clio III Grandtour 1.2 (07/2010) • červená • 16V 55kW (D4FD7)
Uživatelský avatar
HusarJan
Příspěvky: 1386
Registrován: čtv led 15, 2009 01:07
Bydliště: MARTIN

Re: Nefunguje tempomat a kontrolka otevřených dveří

Příspěvek od HusarJan »

Slam píše:Takže auto už mám a vypadá zase lépe než nové... ;)

Obrázek

Obrázek

Nicméně zbývá doladit technické problémy... :( Takže stropní světlo se rozsvítí pokaždé, když otevřu jedny ze 4 dveří, tedy to je OK. OK je i gong, když je klíček v zapalování a otevřou se dveře řidiče. Dál je ale vše špatně - kontrolka kapoty motoru tam podle mě žádná není, tudíž nic se nerozsvítí. Bohužel se ale nerozsvítí ani kontrolka otevřených dveří, která tam je a nereaguje ani na jedny dveře (jak už jsem psal). Nově přibylo to, že mi stále svítí kontrolka otevřeného víka zavazadlového prostoru, i když je kufr zavřený! :shock: Co s tím prosím mám teď rychle udělat, resp. kam se mám podívat? :?:
Ahoj vyzerá ako by si ho včera kúpil -i kufrový spínač je v zámku asi ho máš kaput :D dostan sa k to mu zámku a odpoj konektor a malo by to zhasnút ;) čauko
Děkuji předem za pomoc.
Uživatelský avatar
conpet
Příspěvky: 3604
Registrován: čtv dub 21, 2005 22:59
Bydliště: Jaroměř
Kontaktovat uživatele:

Re: Nefunguje tempomat a kontrolka otevřených dveří

Příspěvek od conpet »

Jestli pořád svítí kontrolka otevřeného kufru, tak je to nějaká prkotina ve spínači. To že ta kontrolka kufru svítí, přesměrovává problém s kontrolkou otevřených dveří do konektorů poblíž palubky. Mám takový pocit že bude muset dojít na proměření kabeláže kam až dojde spínaná kostra od dveří. Poradit kam přímo šáhnout asi nepůjde :( těch míst je víc.
Megane Grandtour ,Chevy Trax diesel automat
Sen- http://www.youtube.com/watch?v=mhAT0Bm1gjg&feature=related
Jde o politováníhodný omyl, který se stává maximálně dvakrát za deset let.
Přéčinó bela chebná elektronka E13 z našeho podniko Katoda Olomóc.
80% mozku tvoří kapalina u některých brzdová
Uživatelský avatar
Slam
Příspěvky: 2756
Registrován: čtv úno 23, 2006 13:07
Bydliště: Hradec Králové

Re: Nefunguje tempomat a kontrolka otevřených dveří

Příspěvek od Slam »

HusarJan píše:Ahoj vyzerá ako by si ho včera kúpil -i kufrový spínač je v zámku asi ho máš kaput :D dostan sa k to mu zámku a odpoj konektor a malo by to zhasnút ;) čauko
Nestraš! :shock: Z ničeho nic že by najednou odešlo tolik věcí okolo spínačů? Ale dík za tip na odpojení, nerad bych na to svícení kontrolky vyplácal baterku. -i

Jinak co se týče vzhledu - celá karoserie strojně broušena, leštěna, cíděna a voskována, přebroušeny přední a zadní světlomety včetně předních blikačů. Předtím samozřejmě retušovány veškeré škrábance, oděrky a promáčkliny, renovovány ramínka stěračů. Taky jsem dostal dobrý tip na podložku RZ vepředu a zástěrky - časem totiž šednou a to především díky šampónům a leštěnkám a narozdíl od ostatních plastů jim prý pomůže, když se pořadně vydrhnou ředidlem, pak zase krásně ztmavnou. 8) Podložku pod RZ jsem kupoval při koupi auta (2006), protože původní byla naprasklá. Zástěrky dávám teď úplně nové všechny (po zmiňovaném karambolu byla jedna zadní dost odřená). Podložky pod RZ budou taky nové, přední se už úplně rozpadla, jqk do mě furt na parkovištích "slepci" strkaj svejma koulema, zadní je už taky oprýskaná.

Obrázek


conpet píše:Jestli pořád svítí kontrolka otevřeného kufru, tak je to nějaká prkotina ve spínači. To že ta kontrolka kufru svítí, přesměrovává problém s kontrolkou otevřených dveří do konektorů poblíž palubky. Mám takový pocit že bude muset dojít na proměření kabeláže kam až dojde spínaná kostra od dveří. Poradit kam přímo šáhnout asi nepůjde :( těch míst je víc.
Dík za nasměrování. -i Taky si myslím (a doufám), že nemohlo odejít tolik věcí naráz, že tam musí být nějaký zádrhel v elektrice... :?

Další můj již léta trvající problém je se zápachem z klimatizace - již jsem vyhodil oknem za její tzv. "číštění" tolik peněz a nikdy se to nezlepšilo ani nepatrně! :evil:


24.5.2007 jsem si ve značkovém servisu za těžký prachy nechal vyměnit filtru klimatizace a udělat dezinfekce klimatizace sprejem a přetěsnit ten kryt filtru v motorovém prostoru. Sprej voněl sotva půl dne a pak to bylo zase úplně stejné jako předtím. 3.8.2007 jsem proto zkusil dezinfekci klimatizace ozónem a opět žádný efekt! Tak jsem to radši nechal být a zkusil to zase teď (mezitím se ten zápach nijak nezměnil, tj. nezvětšil ani nezmenšil) a nechal zase zbytečně vyměnit filtr a smrad je přitom pořád stejný.

Ten smrad se u mě objevuje nikoliv během činnosti klimatizace, jak se všude hlásá, ale těsně po tom, co se klimatizace vypne a nechá se proudit jen vzduch zvenku, tak se za pár sekund po vypnutí klimy začne linout dost nepříjemný zápach, který ale asi po 5 minutách přejde a je zase klid. Co s tím? :?:
Daewoo Leganza 2.0 CDX (12/2002) • černá metalíza • 16V 93kW (T20SED)
Renault Clio III Grandtour 1.2 (07/2010) • červená • 16V 55kW (D4FD7)
Uživatelský avatar
conpet
Příspěvky: 3604
Registrován: čtv dub 21, 2005 22:59
Bydliště: Jaroměř
Kontaktovat uživatele:

Re: Nefunguje tempomat a kontrolka otevřených dveří

Příspěvek od conpet »

To se prostě odpaří voda na výparníku, nějak se ven dostat musí, podud zastavíš, tak vyteče pod auto, když jedeš tak se proudícím vzduchem odpaří dovnitř. Myslím si že je to mormální, taky mě to dělá. Vysušit klimu před zastavením proudícím vzduchem by jsi měl vždy. Ale neřekl bych že mě to smrdí, jen je cítit vlhký vzduch , jak když vjedeš do deště -i
Megane Grandtour ,Chevy Trax diesel automat
Sen- http://www.youtube.com/watch?v=mhAT0Bm1gjg&feature=related
Jde o politováníhodný omyl, který se stává maximálně dvakrát za deset let.
Přéčinó bela chebná elektronka E13 z našeho podniko Katoda Olomóc.
80% mozku tvoří kapalina u některých brzdová
Uživatelský avatar
Slam
Příspěvky: 2756
Registrován: čtv úno 23, 2006 13:07
Bydliště: Hradec Králové

Re: Nefunguje tempomat a kontrolka otevřených dveří

Příspěvek od Slam »

Ne ne, mně to prostě smrdí (a jen v tomto případě, jinak ne), žadný svěží lesní vzdoušek to rozhodně není! :oops:

Jinak výše zmiňované nové podložky pod RZ vypadají (dle mého vlastního grafického snažení) takto: 8)

Obrázek
Daewoo Leganza 2.0 CDX (12/2002) • černá metalíza • 16V 93kW (T20SED)
Renault Clio III Grandtour 1.2 (07/2010) • červená • 16V 55kW (D4FD7)
Uživatelský avatar
palikx
Příspěvky: 6250
Registrován: ned úno 20, 2005 13:56
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Re: Nefunguje tempomat a kontrolka otevřených dveří

Příspěvek od palikx »

ten smrad z klimy zalezi co citite.
jsou 2 smrady.
jeden starych ponozek a ten se da zachranit dezinfekci.
druhy lednice-tedy smrad kdy se otevre lednie nebo mrazak.ten nejde zachranit jelikoz zmrzla voda na vyparniku proste takovy smrad ma a je to dano jen tim ze ta voda zmrzla.
resil jsem to u jednoho auta dlouho az mi odbornik na klimu rekl ze to je proste lednice a to NEJDE ZMENIT.
na ty kontrolky se zkusim vecer podivat
Skoda Octavia combi 1,9tdi upravena na 81KW
Skoda Fabia 1,9tdi-pd 74kw
Simson s 51
SKODA GARDE pro radost(zatim jen starost-shanim marne dily)
SKODA 105 S abych se nenudil
Uživatelský avatar
HusarJan
Příspěvky: 1386
Registrován: čtv led 15, 2009 01:07
Bydliště: MARTIN

Re: Nefunguje tempomat a kontrolka otevřených dveří

Příspěvek od HusarJan »

Pali ja si zas myslím že treba vymenit ten výmeník za nový aj radiator kúrenia alebo ich vybrat a v niečom vyvarit to je asi lepšie ako tam striekat týma spreami a je pokoj ;) alebo nepoužívat klímu :D :PP:
Uživatelský avatar
palikx
Příspěvky: 6250
Registrován: ned úno 20, 2005 13:56
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Re: Nefunguje tempomat a kontrolka otevřených dveří

Příspěvek od palikx »

no pokud se da k vyparniku dostat nejak normalne tak nektere typy dezinfekci ho umejou uplne dokonale ze z nej tece cerna voda.pak je zas cisty a nesmrdi.pokud je ale nekde za zatackou je to problemove a bez vyndani to nebude nikdy ono.
Skoda Octavia combi 1,9tdi upravena na 81KW
Skoda Fabia 1,9tdi-pd 74kw
Simson s 51
SKODA GARDE pro radost(zatim jen starost-shanim marne dily)
SKODA 105 S abych se nenudil
Uživatelský avatar
HusarJan
Příspěvky: 1386
Registrován: čtv led 15, 2009 01:07
Bydliště: MARTIN

Re: Nefunguje tempomat a kontrolka otevřených dveří

Příspěvek od HusarJan »

palikx píše:no pokud se da k vyparniku dostat nejak normalne tak nektere typy dezinfekci ho umejou uplne dokonale ze z nej tece cerna voda.pak je zas cisty a nesmrdi.pokud je ale nekde za zatackou je to problemove a bez vyndani to nebude nikdy ono.
Máš pravdu presne tak :PP:
Uživatelský avatar
Slam
Příspěvky: 2756
Registrován: čtv úno 23, 2006 13:07
Bydliště: Hradec Králové

Re: Nefunguje tempomat a kontrolka otevřených dveří

Příspěvek od Slam »

palikx píše:ten smrad z klimy zalezi co citite.
jsou 2 smrady.
jeden starych ponozek a ten se da zachranit dezinfekci.
druhy lednice-tedy smrad kdy se otevre lednie nebo mrazak.ten nejde zachranit jelikoz zmrzla voda na vyparniku proste takovy smrad ma a je to dano jen tim ze ta voda zmrzla.
resil jsem to u jednoho auta dlouho az mi odbornik na klimu rekl ze to je proste lednice a to NEJDE ZMENIT.
Já teda si přesně nedovedu vybavit, jak by měla smrdět ta lednice, ale připadá mi to spíš jako ty ponožky nebo nějaké zvířecí hovínko. :oops: A zbavit se toho fakt nemůžu, zkusím si ještě pořídit sprej a nacákat to sám... :evil:

palikx píše:na ty kontrolky se zkusim vecer podivat
DÍKY PŘEDEM! -i -i -i Tu kontrolku víka kufru už jsem včera vyřešil, byl to skutečně jenom nějaký špatný kontakt v kufru - něčeho jsem se dotkl, najednou správně zhasla, pak jsem si všiml, že ve víku je uvolněný takový ten černý plast co objímá zámek, když jsem ho zacvakl zpět a chvíli víkem bouchal, tak už to fungovalo dobře.
Jinak u všech 4 dveří funguje ten snímač/senzor otevření určitě správně! Včera jsem si všiml, že po otevření libovolných dveří se nerozsvěcuje jenom stropní světlo, ale také ta postraní světla na předních dveřích a kroužek kolem startéru. Takže ta závada bude muset být někde blíž přístrojové desce, jak tu už padlo... :cry:
Daewoo Leganza 2.0 CDX (12/2002) • černá metalíza • 16V 93kW (T20SED)
Renault Clio III Grandtour 1.2 (07/2010) • červená • 16V 55kW (D4FD7)
Uživatelský avatar
Slam
Příspěvky: 2756
Registrován: čtv úno 23, 2006 13:07
Bydliště: Hradec Králové

Re: Nefunguje tempomat a kontrolka otevřených dveří

Příspěvek od Slam »

conpet píše:ja ted to schema nějak nemužu najít jestli ho maš hod ho sem, kouknu na to -i
A nemohl by ses prosím o to schéma podělit (co jsem našel já, jsem dal odkazy o něco výš, ale palikx píše, že ty dveře tam nikde nejsou, takže má někdo něco lepšího)? :?: Ještě bych totiž přeci jen zkusil ten neznačkový servis, když tam stejně ještě pojedu kvůli brzdám, tak abych měl neco v rukách a "pomohl" jim. :PP:
Daewoo Leganza 2.0 CDX (12/2002) • černá metalíza • 16V 93kW (T20SED)
Renault Clio III Grandtour 1.2 (07/2010) • červená • 16V 55kW (D4FD7)
Uživatelský avatar
conpet
Příspěvky: 3604
Registrován: čtv dub 21, 2005 22:59
Bydliště: Jaroměř
Kontaktovat uživatele:

Re: Nefunguje tempomat a kontrolka otevřených dveří, smrdí k

Příspěvek od conpet »

Tady je schéma :
Přílohy
kontrolka dveře.jpg
kontrolka dveře.jpg (113.61 KiB) Zobrazeno 3612 x
Megane Grandtour ,Chevy Trax diesel automat
Sen- http://www.youtube.com/watch?v=mhAT0Bm1gjg&feature=related
Jde o politováníhodný omyl, který se stává maximálně dvakrát za deset let.
Přéčinó bela chebná elektronka E13 z našeho podniko Katoda Olomóc.
80% mozku tvoří kapalina u některých brzdová
Uživatelský avatar
Slam
Příspěvky: 2756
Registrován: čtv úno 23, 2006 13:07
Bydliště: Hradec Králové

Re: Nefunguje tempomat a kontrolka otevřených dveří, smrdí k

Příspěvek od Slam »

Aha, už jsem to našel v servisním manuálu taky:

http://www.slam.wz.cz/files/kontrolky.pdf

Dík za nápovědu! -i
Daewoo Leganza 2.0 CDX (12/2002) • černá metalíza • 16V 93kW (T20SED)
Renault Clio III Grandtour 1.2 (07/2010) • červená • 16V 55kW (D4FD7)
Odpovědět

Zpět na „LEGANZA“