prosim o radu škubani motoru

Moderátoři: Blue Lanos, Scorpion.11, lomngi

anette
Příspěvky: 3
Registrován: úte lis 08, 2011 19:53

prosim o radu

Příspěvek od anette »

Chcela by som radu, neviem co mam robit, nie som technicky typ. Mam chevrolet aveo, uz asi tyzden mi nieco bucha na prednej naprave. Nebucha to stale len niekedy, zvlast ked idem na spomalovac. Spojku mam celkom dole. Co mam robit? Dik za radu.
Reklama
 

Uživatelský avatar
Eugo
Příspěvky: 792
Registrován: úte led 13, 2009 21:04
Bydliště: Trnava
Kontaktovat uživatele:

Re: prosim o radu škubani motoru

Příspěvek od Eugo »

Aveam zvykne tak jemne klepkat naprava ked sa ochladi.Gumene casti sa stiahnu a a tak duto to klepka pri prejazde aj mensich hrbolov.
Naposledy upravil(a) Eugo dne úte lis 08, 2011 20:44, celkem upraveno 1 x.
Nissan NV200 1,6 81kw
Mazda 3 2,0 benzin 121kw r.v.2014
Kia Pregio 2,7 D
Chevrolet Aveo 1,4 74 kW r.v.2008+LPG
Honda Shadow vt 750 c6
člen AVEO Fanclubu
Uživatelský avatar
ladinek
Příspěvky: 6582
Registrován: úte srp 04, 2009 19:49
Bydliště: Brno

Re: prosim o radu škubani motoru

Příspěvek od ladinek »

To dělá i mě na všech 4 kolech,silikonem to zase namažu a bude ticho :lol:
Aby zlo zvítězilo, stačí, když slušní lidé nedělají nic.
Edmund Burke

[color=#FF0000]Chevrolet Aveo 1,4, 101hp, 74 kw [/color]
anette
Příspěvky: 3
Registrován: úte lis 08, 2011 19:53

Re: prosim o radu škubani motoru

Příspěvek od anette »

Dik, ale mne sa to akosi nezda to klepkanie, dost to pocut a spojku mam niekde dole, co mam s tym robit?
anette
Příspěvky: 3
Registrován: úte lis 08, 2011 19:53

Re: prosim o radu škubani motoru

Příspěvek od anette »

A prosim ta, kde to namazes ja neviem ani co mam namazat
Uživatelský avatar
ladinek
Příspěvky: 6582
Registrován: úte srp 04, 2009 19:49
Bydliště: Brno

Re: prosim o radu škubani motoru

Příspěvek od ladinek »

moc nechápu spojku dole,ale sundáš vpředu kola a namažeš silikonovým sprejrm všechno gumové,to uvidíš,pozor at nepostříkáš brzdy.Tohle uděláš v případě že ti to vrže,jinak přední náprava na nevrovnostech jakoby klape,s ím nic neuděláš,je to dané konstrukcí nápravy MC pherson,nebo jak s to píše.Se spojkou nevím jakou máš lanko,hydraulickou :roll:
Aby zlo zvítězilo, stačí, když slušní lidé nedělají nic.
Edmund Burke

[color=#FF0000]Chevrolet Aveo 1,4, 101hp, 74 kw [/color]
Uživatelský avatar
Eugo
Příspěvky: 792
Registrován: úte led 13, 2009 21:04
Bydliště: Trnava
Kontaktovat uživatele:

Re: prosim o radu škubani motoru

Příspěvek od Eugo »

anette píše:Dik, ale mne sa to akosi nezda to klepkanie, dost to pocut a spojku mam niekde dole, co mam s tym robit?
jak ze mas spojku dolu,mas na mysly spojkovy pedal ze mas dolu voci ostatnym?
Nissan NV200 1,6 81kw
Mazda 3 2,0 benzin 121kw r.v.2014
Kia Pregio 2,7 D
Chevrolet Aveo 1,4 74 kW r.v.2008+LPG
Honda Shadow vt 750 c6
člen AVEO Fanclubu
krupis
Příspěvky: 11
Registrován: sob srp 06, 2011 11:54
Bydliště: ostrava

Re: prosim o radu škubani motoru

Příspěvek od krupis »

zdravím muže mi někdo poradit jel jsem po dálnici rychlosti cca 100 km/h a při plynule jizdě mě to začalo škubat začala mě problikávat kontrolka motoru a začal jsem strácet výkon jel jsem ještě asi cca 10km a zastavil po asi 4 hodinách jsem jel domu a jak jsem nastartoval tak kontrolka už jen svítila ale zase při ujeti par kilometru to začalo škubat a kontrolka zase problikávala a jak blikala tak to proste nemá výkon po ujeti 25km kontrolka už jen sviti a výkon to má chci se zeptat jestli muže někdo poradit co stým je?



mam aveo 1.4 r.v.2008 najeto cca 47000 km nedávno jsem to předělal na lpg a asi před 10000km byly měněny ventily
Chevrolet Aveo 1.4 16V r.v. 2009 LPG
Uživatelský avatar
Eugo
Příspěvky: 792
Registrován: úte led 13, 2009 21:04
Bydliště: Trnava
Kontaktovat uživatele:

Re: prosim o radu škubani motoru

Příspěvek od Eugo »

krupis píše:zdravím muže mi někdo poradit jel jsem po dálnici rychlosti cca 100 km/h a při plynule jizdě mě to začalo škubat začala mě problikávat kontrolka motoru a začal jsem strácet výkon jel jsem ještě asi cca 10km a zastavil po asi 4 hodinách jsem jel domu a jak jsem nastartoval tak kontrolka už jen svítila ale zase při ujeti par kilometru to začalo škubat a kontrolka zase problikávala a jak blikala tak to proste nemá výkon po ujeti 25km kontrolka už jen sviti a výkon to má chci se zeptat jestli muže někdo poradit co stým je?



mam aveo 1.4 r.v.2008 najeto cca 47000 km nedávno jsem to předělal na lpg a asi před 10000km byly měněny ventily
Robi to aj na benzine tak isto?Ja som mal tento isty problem.Na lpg auto trhalo a preblikavala kontrolka motora.na benzine to bolo o nieco lepsie.A zavada?Odisla cievka na sviecky.
Zaujimalo by ma ze preco si menil ventily?
Nissan NV200 1,6 81kw
Mazda 3 2,0 benzin 121kw r.v.2014
Kia Pregio 2,7 D
Chevrolet Aveo 1,4 74 kW r.v.2008+LPG
Honda Shadow vt 750 c6
člen AVEO Fanclubu
krupis
Příspěvky: 11
Registrován: sob srp 06, 2011 11:54
Bydliště: ostrava

Re: prosim o radu škubani motoru

Příspěvek od krupis »

Eugo píše:
krupis píše:zdravím muže mi někdo poradit jel jsem po dálnici rychlosti cca 100 km/h a při plynule jizdě mě to začalo škubat začala mě problikávat kontrolka motoru a začal jsem strácet výkon jel jsem ještě asi cca 10km a zastavil po asi 4 hodinách jsem jel domu a jak jsem nastartoval tak kontrolka už jen svítila ale zase při ujeti par kilometru to začalo škubat a kontrolka zase problikávala a jak blikala tak to proste nemá výkon po ujeti 25km kontrolka už jen sviti a výkon to má chci se zeptat jestli muže někdo poradit co stým je?



mam aveo 1.4 r.v.2008 najeto cca 47000 km nedávno jsem to předělal na lpg a asi před 10000km byly měněny ventily
Robi to aj na benzine tak isto?Ja som mal tento isty problem.Na lpg auto trhalo a preblikavala kontrolka motora.na benzine to bolo o nieco lepsie.A zavada?Odisla cievka na sviecky.
Zaujimalo by ma ze preco si menil ventily?


no musel jsem je vyměnit bo se přidřival 2 a 3 ventil proste se mi tam usadil karbon dik za radu pokusím se na tu cívku podívat. snad to nebude nic vazného bo mě už z toho auta jebne
jenom se tě zeptám mě tak napadlo nemůže to třeba způsobovat třeba katalyzátor nebo lamda sonda ?
Chevrolet Aveo 1.4 16V r.v. 2009 LPG
Uživatelský avatar
Eugo
Příspěvky: 792
Registrován: úte led 13, 2009 21:04
Bydliště: Trnava
Kontaktovat uživatele:

Re: prosim o radu škubani motoru

Příspěvek od Eugo »

krupis píše:
Eugo píše:
krupis píše:zdravím muže mi někdo poradit jel jsem po dálnici rychlosti cca 100 km/h a při plynule jizdě mě to začalo škubat začala mě problikávat kontrolka motoru a začal jsem strácet výkon jel jsem ještě asi cca 10km a zastavil po asi 4 hodinách jsem jel domu a jak jsem nastartoval tak kontrolka už jen svítila ale zase při ujeti par kilometru to začalo škubat a kontrolka zase problikávala a jak blikala tak to proste nemá výkon po ujeti 25km kontrolka už jen sviti a výkon to má chci se zeptat jestli muže někdo poradit co stým je?



mam aveo 1.4 r.v.2008 najeto cca 47000 km nedávno jsem to předělal na lpg a asi před 10000km byly měněny ventily
Robi to aj na benzine tak isto?Ja som mal tento isty problem.Na lpg auto trhalo a preblikavala kontrolka motora.na benzine to bolo o nieco lepsie.A zavada?Odisla cievka na sviecky.
Zaujimalo by ma ze preco si menil ventily?


no musel jsem je vyměnit bo se přidřival 2 a 3 ventil proste se mi tam usadil karbon dik za radu pokusím se na tu cívku podívat. snad to nebude nic vazného bo mě už z toho auta jebne
jenom se tě zeptám mě tak napadlo nemůže to třeba způsobovat třeba katalyzátor nebo lamda sonda ?
lambdasonda sa da zmerat takym pristrojom ktory sikovny elektrikar vyrobi za den ale ci to je v tom neviem.Katalizator tiez neviem ale keby bol rozpadnuty zrejme by hrkotal.nerobi ti to hlavne pri pridani plynu?nezacne to vtedy trhat?ta cievka sa da zmerat osciloskopom ale moj tatko ju zmeral aj obycajnym merakom.mne to tiez z nicoho nic zacalo sklbat pri plynulej jazde a potom to zacalo trhat.ledva som dosiel domov.kontrolka nesvietila ale blikala.vypadaval jeden valec.
Nissan NV200 1,6 81kw
Mazda 3 2,0 benzin 121kw r.v.2014
Kia Pregio 2,7 D
Chevrolet Aveo 1,4 74 kW r.v.2008+LPG
Honda Shadow vt 750 c6
člen AVEO Fanclubu
saamm
Příspěvky: 818
Registrován: úte led 13, 2009 19:21
Bydliště: Kraj - Zlín

Re: prosim o radu škubani motoru

Příspěvek od saamm »

Krupis - katalyzátor nebo lamda sonda - katalyzátor v žádném případě (nemá nic společného s elektrikou a ani s ŘJ). Lambda – možná (ale o tom pochybuji.)jestli ti to nedělá elektromagnetický ventil co ti přepíná benzin a plyn NEBO NĚCO PODOBNÉHO. A proč zakarbonované ventily??? – podtáčíš motor. (jezdíš na nízké otáčky, tyto motory to nemají rády).

člen AVEO Fanclubu č.4

Od 27.5. 2014 již jenom člen.
krupis
Příspěvky: 11
Registrován: sob srp 06, 2011 11:54
Bydliště: ostrava

Re: prosim o radu škubani motoru

Příspěvek od krupis »

saamm píše:Krupis - katalyzátor nebo lamda sonda - katalyzátor v žádném případě (nemá nic společného s elektrikou a ani s ŘJ). Lambda – možná (ale o tom pochybuji.)jestli ti to nedělá elektromagnetický ventil co ti přepíná benzin a plyn NEBO NĚCO PODOBNÉHO. A proč zakarbonované ventily??? – podtáčíš motor. (jezdíš na nízké otáčky, tyto motory to nemají rády).

nepodtáčím ale v servise mi řekly že to je vyrobní vada motoru
Chevrolet Aveo 1.4 16V r.v. 2009 LPG
Uživatelský avatar
Eugo
Příspěvky: 792
Registrován: úte led 13, 2009 21:04
Bydliště: Trnava
Kontaktovat uživatele:

Re: prosim o radu škubani motoru

Příspěvek od Eugo »

krupis píše:
saamm píše:Krupis - katalyzátor nebo lamda sonda - katalyzátor v žádném případě (nemá nic společného s elektrikou a ani s ŘJ). Lambda – možná (ale o tom pochybuji.)jestli ti to nedělá elektromagnetický ventil co ti přepíná benzin a plyn NEBO NĚCO PODOBNÉHO. A proč zakarbonované ventily??? – podtáčíš motor. (jezdíš na nízké otáčky, tyto motory to nemají rády).

nepodtáčím ale v servise mi řekly že to je vyrobní vada motoru
ktory motor 1,4 mas?ja by som kukol tu cievkovu rampu na sviecky teda ak mas motor eco tec.
Nissan NV200 1,6 81kw
Mazda 3 2,0 benzin 121kw r.v.2014
Kia Pregio 2,7 D
Chevrolet Aveo 1,4 74 kW r.v.2008+LPG
Honda Shadow vt 750 c6
člen AVEO Fanclubu
krupis
Příspěvky: 11
Registrován: sob srp 06, 2011 11:54
Bydliště: ostrava

Re: prosim o radu škubani motoru

Příspěvek od krupis »

takže jsem vyzkoušel tvoji radu jet na benzin a ono to neškubalo tak jsem zavolal tipkovi co mě dělal ten plyn a on mi jasně řekl že to jsou vstřiky od plynu tak jsme je vyměnily a jede to teď v pohodě i kontrola motoru sama od sebe zhasla takže dík za radu s tím benzinem
Chevrolet Aveo 1.4 16V r.v. 2009 LPG
Odpovědět

Zpět na „Aveo - Motory“