mlžení zevnitř

Zde řešíme vše co se týká interiéru a exteriéru mimo tzv. tuningu a stylingu, na to máme jinou sekci...

Moderátor: Blue Lanos

Uživatelský avatar
chrudoš
Příspěvky: 1054
Registrován: čtv pro 24, 2009 15:10
Bydliště: Brno

Re: mlžení zevnitř

Příspěvek od chrudoš »

Tak me by zajimalo, kolik to REALNE dela na spotrebe a vykonu...ja jsem klimu nikdy nemel, ale uz bych nemenil, to teploucko/chladek za tech par deci (jestli vubec) stoji :)
Cruze 1,8 LT (dnes vlastne LTZ) Míca
Reklama
 

Kjub
Příspěvky: 1975
Registrován: ned kvě 16, 2010 16:50

Re: mlžení zevnitř

Příspěvek od Kjub »

Ja som tiez klimu predtym nemal a bolo to to najdolezitejsie co som do auta chcel. Ale nezapinam ju moc casto, neni to moc zdrave. Iba ked fakt musim. A na to, aby sa mi odhmlylo (divne slovo :? ) vnutro nemusim zapinat klimu... :mrgreen:
Chevy Cruze Black´n´ Black 2.0 diesel power LTZ
Uživatelský avatar
chrudoš
Příspěvky: 1054
Registrován: čtv pro 24, 2009 15:10
Bydliště: Brno

Re: mlžení zevnitř

Příspěvek od chrudoš »

Pockej jak neni zdrave? Vzdyt tam jsou filtry atd, hlida konstantni teplotu atd...no hele, na ci jsi teda klimu chtel, kdyz ji zapinas jen obcas? :)
Cruze 1,8 LT (dnes vlastne LTZ) Míca
Kjub
Příspěvky: 1975
Registrován: ned kvě 16, 2010 16:50

Re: mlžení zevnitř

Příspěvek od Kjub »

Zapinam klimu iba v lete ked je fakt ze teplo a hlavne na dlhsiu cestu. Ale snazim sa ju nemat moc silno pustenu. A v zime ked sa chcem rychlejsie zohriat. :D Ale prave v tych teplach som vzdy snival o klime a teraz ju naplno uzivam!
Neni moc zdrave mat vnutri 25 stupnov (alebo 20) ked je vonku 40. Ked vystupim z auta, dostanem strasne soky. Preto to robim tak, ze zapnem klimu, pekne sa vychladim a 5 min.- 10 min. pred vystupenim (prijazdom) ju vypnem.
Chevy Cruze Black´n´ Black 2.0 diesel power LTZ
Uživatelský avatar
Dimco Nubira 97
Příspěvky: 903
Registrován: pon úno 08, 2010 14:49
Bydliště: Trnava

Re: mlžení zevnitř

Příspěvek od Dimco Nubira 97 »

Tak sa má správne používať klíma -i
Daewoo Nubira 1.6 SX 106hp :)
Otieckova Epica 2.0 VCDI 110kW v mojom užívaní aby ste ma toľko nehanili :D
Seat LEON 1.4 TSI
Uživatelský avatar
chrudoš
Příspěvky: 1054
Registrován: čtv pro 24, 2009 15:10
Bydliště: Brno

Re: mlžení zevnitř

Příspěvek od chrudoš »

Tak to mi nedela problem, proste se nechci vubec zpotit, takze klima jede v lete naplno. V dnesni moderni dobe se klimatizaci stejne nevyhnes, kdyz prijdes do jakehokoliv obchodu, dostanes jeste vetsi teplotni sok nez v aute, tech mist, kde se nachladit je vic, auto uz to moc neovlivni. A na jare a v lete jede klima na jednicku, protoze teplota je totozna jak venku tak v aute, v podstate jen zajistuje vymenu vzduchu, coz je zdrave, nic jineho nedela, proste neni duvod ji vypinat
Cruze 1,8 LT (dnes vlastne LTZ) Míca
Uživatelský avatar
Slam
Příspěvky: 2756
Registrován: čtv úno 23, 2006 13:07
Bydliště: Hradec Králové

Re: mlžení zevnitř

Příspěvek od Slam »

JamesS píše:No já klimu mám aby mi v létě nebylo vedro :-D ... V zimě jí nezapínám,
Ona se taky klima v zimě (tj. když je pod nulou, resp. u některých už pod 5 stupni) nezapne, za oddělanej kompresor jí to totiž nestojí... Jinak mám občas stejnej problém, musím ujet pár set metrů, aby se motor trošku zahřál a pak už je to OK. Nicméně jsem taky zkusil rozmrazovač skel od Sheronu ve spreji (něco takové existuje i na zamlžování) a ono to kupodivu funguje! Stačí trošku stříknout a je hned vidět (a mělo by to tak i pár dní vydržet), akorát se musí dodržet zásada, že se to nesmí roztírat, protože pak je sklo pro změnu jtakové mastné a zamlžené... :o)
Daewoo Leganza 2.0 CDX (12/2002) • černá metalíza • 16V 93kW (T20SED)
Renault Clio III Grandtour 1.2 (07/2010) • červená • 16V 55kW (D4FD7)
Uživatelský avatar
chrudoš
Příspěvky: 1054
Registrován: čtv pro 24, 2009 15:10
Bydliště: Brno

Re: mlžení zevnitř

Příspěvek od chrudoš »

Jasne, nerozlisuju, kdy se zapina klima a kdy jen topeni, ostatne v aute je jen jedno tlacitko a at si to auto vyresi :) A ty rozmrazovace, jako ze se to nesmi roztirat, tzn ze nemuzes zapnout sterace? Nebo to strikas zevnitr? Ja s tim problemy zatim nemam, tak se ptam
Cruze 1,8 LT (dnes vlastne LTZ) Míca
Uživatelský avatar
tomask
Příspěvky: 3240
Registrován: ned led 02, 2011 16:36
Bydliště: Praha

Re: mlžení zevnitř

Příspěvek od tomask »

Když se ti sklo mlží zevnitř, nestříkaš předse z venku :D
Rozmrazovač nestříkaš na námrazu a rychle roztaje, odmlžovač nastříkaš zevnitř a odmlží nemusíš nic rozetírat.
Carthell Prg
Uživatelský avatar
chrudoš
Příspěvky: 1054
Registrován: čtv pro 24, 2009 15:10
Bydliště: Brno

Re: mlžení zevnitř

Příspěvek od chrudoš »

Dobre, ale Slam pize rozmrazovac, ne odmlzovac ;) Ale vesmes chapu, jen jsem se chtel ujistit
Cruze 1,8 LT (dnes vlastne LTZ) Míca
jece
Příspěvky: 62
Registrován: čtv úno 10, 2011 11:32

Re: mlžení zevnitř

Příspěvek od jece »

chrudoš píše:Tak me by zajimalo, kolik to REALNE dela na spotrebe a vykonu...ja jsem klimu nikdy nemel, ale uz bych nemenil, to teploucko/chladek za tech par deci (jestli vubec) stoji :)
K tomu ubratiu vykonu: ja mam v aute 7,5kW klimakompresor a ked bezi naplno, tak brzdi motor prave tym 7,5kW vykonu. Na ustalenu rychlost auta 100km/hod staci aj 20kW. (Skoda Favorit si s 20kW vykonu vystacil na rychlost 100km/hod aj do slusneho kopca, ale vazil len 840kg s plnou nadrzou :mrgreen: )
Kolega tvrdi, ze zapnutie klimy mu spravi na spotrebe + 1 liter, Fabia 1.4/16V.
Mne to tolko nespravi, typujem tak 2 az 3 deci, ale mam patentovany klimakompresor od Oplu, ktory sa prisposobuje zatazi.
Na ohrev interieru nie je nutne klimakompresor zapnut, vtedy sa predsa vyuziva odpadove teplo motora. Napriek tomu sa doporucuje aspon raz do mesiaca klimakompresor zapnut. Samozrejme, pod bodom mrazu samotna ochrana klimakompresora zapnutie nedovoli.
Opel Omega 2.2DTI
jece
Příspěvky: 62
Registrován: čtv úno 10, 2011 11:32

Re: mlžení zevnitř

Příspěvek od jece »

chrudoš píše:Jasne, nerozlisuju, kdy se zapina klima a kdy jen topeni, ostatne v aute je jen jedno tlacitko a at si to auto vyresi :) A ty rozmrazovace, jako ze se to nesmi roztirat, tzn ze nemuzes zapnout sterace? Nebo to strikas zevnitr? Ja s tim problemy zatim nemam, tak se ptam
To akoze Cruze nepozna ekorezim, ked je klima zapnuta bez beziaceho klimakompresora?
Naco mi je potrebne zapinat klimakompresor, ked je vonku napriklad + 10°C. Vtedy prepinam na ECO. Ak aj vtedy chcem napriklad vysusit skla, tak si samozrejme klimakompresor zapnem.
Opel Omega 2.2DTI
Uživatelský avatar
chrudoš
Příspěvky: 1054
Registrován: čtv pro 24, 2009 15:10
Bydliště: Brno

Re: mlžení zevnitř

Příspěvek od chrudoš »

1. ja pocitam, ze dnes u modernich aut je kompresor stejne chytry a prikon koriguje taky.
2. priznavam se, ze absolutne nerozlisuju kdy jede kompresor a kdy ne, proste mam klimu na AUTO a co konkretne kdy ktera cast dela je mi docela jedno :) ani nevim, jestli tam nejake tlacitko eco je, podle me u automaticke klimy v LT neni, ale ja tam do tech mist fakt nesaham, od toho je to automaticka klima. Verim, ze zapina a vypina kdy co chce :) Ostatne by si snad uz z principu mela regulovat co jak a kdy
Cruze 1,8 LT (dnes vlastne LTZ) Míca
Kjub
Příspěvky: 1975
Registrován: ned kvě 16, 2010 16:50

Re: mlžení zevnitř

Příspěvek od Kjub »

My mame nejaky rezim ze ECO? :?:

K tej klime este-davajte pozor kam vam ta klima fuka! Mojmu otcovi v USA (boli sme tam asi 2 roky) fukala klima stale (Florida) a mal to nasmerovane na gule (neviem ci naschval, alebo nahodou :lol: ) a tak mu ich trochu dost ofuklo a mal s tym celkom problem.
Tak vsetci bacha na gule! :lol:
Chevy Cruze Black´n´ Black 2.0 diesel power LTZ
Uživatelský avatar
Dimco Nubira 97
Příspěvky: 903
Registrován: pon úno 08, 2010 14:49
Bydliště: Trnava

Re: mlžení zevnitř

Příspěvek od Dimco Nubira 97 »

Povim frajerke nech ich pravidelne počas jazd kontroluje a zahrieva :D
Daewoo Nubira 1.6 SX 106hp :)
Otieckova Epica 2.0 VCDI 110kW v mojom užívaní aby ste ma toľko nehanili :D
Seat LEON 1.4 TSI
Odpovědět

Zpět na „Cruze - Interiér a exteriér“