Rozvodody, prehodenie z motora na motor

Moderátor: Blue Lanos

ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Re: Rozvodody, prehodenie z motora na motor

Příspěvek od ppp »

Ked benzin netankujes, tak to odstranenie nadobky s aktivnym uhlim nebude mat ziaden vplyv. Ani na ekologiu. Len ked vsetky hadicky zapchas a budes chciet ist tankovat benzin tak sa budes mozno dost divit :). Uz som napisal ako.
Reklama
 

navaras12
Příspěvky: 113
Registrován: úte lis 10, 2009 10:40
Bydliště: SVK

Re: Rozvodody, prehodenie z motora na motor

Příspěvek od navaras12 »

ppp píše:Ked benzin netankujes, tak to odstranenie nadobky s aktivnym uhlim nebude mat ziaden vplyv. Ani na ekologiu. Len ked vsetky hadicky zapchas a budes chciet ist tankovat benzin tak sa budes mozno dost divit :). Uz som napisal ako.
Jasne, no aj tak v pripade nudze tam benzin lejem z lievikom :D

Este by som mal taku otazku, ked som rozoberal klimu na jednom espere tak ked som povolil srubu tak to zasicalo, ale nic nevyslo ... a ani nebolo citit ... to znamena,ze bola(je) funkcna len nebola naplnena? a vlastne ked to teraz poskladam naspet tak nebude problem to dat naplnit ze ? netreeba to nejak odvzdusnovat alebo nejak inac z tym manipulovat ?
Uživatelský avatar
blackjohn
Příspěvky: 559
Registrován: čtv čer 08, 2006 11:29
Bydliště: Soběslav

Re: Rozvodody, prehodenie z motora na motor

Příspěvek od blackjohn »

Funkční už být nemusela, ale tlak tam ještě byl, pokud je to hodně plný, tak z toho kape taková zelená tekutina.
Pokud to složíš dobře, asi ta klima půjde, ale většinou je lepší vyměnit těsnění(O kroužek), stojí pár korun, aby tam nebyly nějaké malé úniky.
Citroen C4 Grand Picasso 1.8i, 92kW
Daewoo Tacuma 1.8i, 66kW
Daewoo Espero 1.8i, 70kW ...opustilo nás v nedojetých 133tkm
navaras12
Příspěvky: 113
Registrován: úte lis 10, 2009 10:40
Bydliště: SVK

Re: Rozvodody, prehodenie z motora na motor

Příspěvek od navaras12 »

blackjohn píše:Funkční už být nemusela, ale tlak tam ještě byl, pokud je to hodně plný, tak z toho kape taková zelená tekutina.
Pokud to složíš dobře, asi ta klima půjde, ale většinou je lepší vyměnit těsnění(O kroužek), stojí pár korun, aby tam nebyly nějaké malé úniky.
Vdaka, tak to asi dam dole aj zo svojeho a namiesto nej pojde vyvyjac HHO ... niet ho inac kde dat ...
navaras12
Příspěvky: 113
Registrován: úte lis 10, 2009 10:40
Bydliště: SVK

Re: Rozvodody, prehodenie z motora na motor

Příspěvek od navaras12 »

Takže som sa konečne dostal ku výmene spomínaných rozvodov. Budem veľmi rád ak mi trocha( dosť :D ) pomôžete. Keďže to idem robiť prvýkrát tak prosím odpusťte niektoré "banálne" otázky.
Rozhodol som sa napísať postup v krokoch akými plánujem postupovať ...

1. Demontáž vzduch filtra, remeňa a kladky servočerpadla
2. Demontáž krytu rozvodov, vypustenie vody
3. Rad by som demontoval ak je to možné aj samotne servočerpadlo kvoli pristupu je to nutné/možné ???
4. Povolenie remeňa na napínacej kladke. ... Ako to mam vlastne urobiť ???
5. Demontáž napínacej kladky (stačí povoliť tie 3 šruby ?)
6. Demontáž vodiacej kladky (tam je len jedna šruba v strede, že ?)
7. Odšrubovanie vodnej pumpy, je možne dať celý cierny "zadný" dekeľ dole ???
8. Vyber vodnej pumpy

===============

MONTÁŽ V OPAČNOM PORADÍ ...


Ešte mám takú otázku, je možné nejak "správnosť" založenia rozvodov overiť ?? na favorite som to robil točenim za zotrvacnik ked som to mal rozpojene. Na Daewee si to predstavujem stlacenim spojky, vysrubovanim sviecok a docenim za spodnu kladku klinoveho remena rucne ? bude sa dat pretocit rucne ? a neznicim tym nic ?

Dalej prikladam fotky, do poznamiek ku fotkám som pridal otázky...



Viem, že som dal otázok príliž veľa a takéto veci sa robia v servise a nie doma na kolene, ale som student, peniaze nemam, auta ma bavia a rád sa v nich rýpem, otázok je preto veľa lebo veľa ludí ma straší ohladne rozvodov, a sem tam sadam do auta zo stitnutým zadkom :D kedze neviem kedy boli moje rozvody naposledy menené, takže už sa toho chcem konečne zbaviť a ist dalej ako par KM od domu v pokoji ... :)
Přílohy
Demontáž servočerpadla, stačí povoliť tieto dve šruby ? nebude tiesť olej ? (pokiaľ nepovolim hadice samozrejme)
Demontáž servočerpadla, stačí povoliť tieto dve šruby ? nebude tiesť olej ? (pokiaľ nepovolim hadice samozrejme)
DSCF0792.JPG (249.07 KiB) Zobrazeno 3629 x
Napínaca kladka, ako ju mam "prinutit" :D aby povolila remen, všimol som si že je trochu vyosená takze sa bude najskor nejako otačat a povolovať ale ako ?
Napínaca kladka, ako ju mam "prinutit" :D aby povolila remen, všimol som si že je trochu vyosená takze sa bude najskor nejako otačat a povolovať ale ako ?
DSCF0800.JPG (231.4 KiB) Zobrazeno 3629 x
Klasicka demontaz 3-ch srúb
Klasicka demontaz 3-ch srúb
DSCF0799.JPG (249.8 KiB) Zobrazeno 3629 x
navaras12
Příspěvky: 113
Registrován: úte lis 10, 2009 10:40
Bydliště: SVK

Re: Rozvodody, prehodenie z motora na motor

Příspěvek od navaras12 »

pokracovanie fotiek ...
Přílohy
Napinacia kladka, klasicke odsrubovanie jednej sruby...
Napinacia kladka, klasicke odsrubovanie jednej sruby...
DSCF0802.JPG (196.37 KiB) Zobrazeno 3628 x
Vodna pumpa, povolit 3 sruby co ju drzia , a potom ako ju vytiahnut ? je mozne demontovat ten cierny dekel ???
Vodna pumpa, povolit 3 sruby co ju drzia , a potom ako ju vytiahnut ? je mozne demontovat ten cierny dekel ???
DSCF0810.JPG (243.97 KiB) Zobrazeno 3628 x
Toto su rysky co maju ist vodorovne ??
Toto su rysky co maju ist vodorovne ??
DSCF0805.JPG (236.9 KiB) Zobrazeno 3628 x
ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Re: Rozvodody, prehodenie z motora na motor

Příspěvek od ppp »

Ja som to robil asi takto:
1. auto na tehly, predok.
2. prave koleso a kryt motora na pravej strane dolu, filterbox aj s gumenym kolenom tiez daj prec.
3. povplit napinak klinoveho remena a zlozit klinovy remen
3. povolit alternator a zlozit drazkovy remen
4. zlozit remenicu oboch uz zlozenych remenov, tu mi prisiel vhod razovy povolovak, staci aj lacny elektricky, tym sa daju povolit snad vsetky matice a skrutky. Co nepovoli to utrhne :).
5. zlozit remenicu posilovaca, to je ta v strede.
6. vybrat vsetky skrutky co vidim pod deklami a zlozim vrchny dekel, uz si nepamatam ci je to jeden kus alebo je pod klukovkou druhy diel.
7. odskrutkovat cerpadlo posilovaca a udtlacit ho nabok nech nezavadzia.
8. podlozit motor niecim na zachytavanie nemrzky. Povolit vodne cerpadlo, nechat vytiect vodu, natocit cerpadlo tak aby sa povolil remen. Pripadne sa daju predtym odskrutkovat a zlozit obe kladky a tym padom aj remen este pred vodnym cerpadlom. Inak je to fuk kedy pojdu kladky dolu, ci pred alebo po cerpadle. Napinacia 3 skrutky, vodiaca 1 skrutka v strede.
9. teraz sa treba rozhodnut, ci pojdu dolu kolesa vaciek. Je to sice robota naviac, ale zase sa potom jednoducho bez poskodenia da vybrat zadny kryt motoru. S kolesami vaciek sa dava zadny kryt velmi zle dolu a bez neho sa neda vybrat vodne cerpadlo. Dnes by som to uz asi urobil. Ked som menil rozvody na espere aj nubire (takmer rovnake motory) tak som kolesa vaciek nechal na pokoji ale zadny kryt si celkom uzil.
10. Odskrutkovat vsetko co drzi zadny kryt motoru a zlozit ho.
11. Zlozit vodne cerpadlo.
12. vsetko poriadne ocistit, najma blok motora pod vodnym cerpadlom, pretoze inak by nove netesnilo. Aj motor ak si mal z neho niekedy olejnicku. Sice to jeho tesnost to neovplyvni, ale ak uz motor nie je olejnicka, tak sa nabuduce a pri skladani tolko nezababres.
13. nasadit nove cerpadlo s novou tesniacou gumickou. Ja som este miesto styku namazal silikonovou pastou lukosan m14, nemazat silikonom, je to prasacina, ktoru robi aservisy ked "recykluju" stare cerpadlo a gumicku". V nudzi moze pomoct aj silikonovy olej. Vodnemu okruhu to neublizi a umozni lahsie tocit s cerpadlom bez poskodenia gumicky a strady tesnosti. Cerpadlo natocit tak, aby malo ozubene koleso co najblizsie k stredu motora.
14. nasazdit spodny kryt motora
15. nasadit obe kladdky, kolsa vaciek (ak boli zlozene), nasadit remen.
16. napnut remen. Rysky kolies vaciek, ak si neprehodil kolesa medzi sebou, musia byt presne oproti sebe. Ryska na remenici by mala ukazovat na rysku na spodku motora. JRD tu mal niekde fotky svojho motora, tam ju vidno. Len sa nim neorientuj co sa tyka kolies vaciek, ma ich prehodene a nad tym som stravil pol hdinu nez mi doslo ze ich ma prehodene :).
Dobra finta, je mieren si potocit o pol zuba remenicu klukovky mimo rysky, pretoze pri napinanie remena sa cca o tolko pootoci. Len pozor na to ktorym smerom. Vodne cerpadlo sa dost zle chyat, ja mam nejaky velky kluc 41mm, tym sa to celkom da. Pripadne sa da aj hasakom ale mizerne. Idealne mat na to nejaky pripravok. Cize pritiahnes 3 imbusove skrutky na cerpadle tak aby este islo tocit, napnes remen tak aby sa obe rysky na napinacej remenici prekryly a utiahnes cerpadlo.
17.nasadis cerpadlo posilovaca, horny kryt, remenicu serva a klukovky, drazkovy remen, klinovy remen, kryty motora, koleso, filterbox, dolej vodu ak si povoloval sviecky tak utiahni, a hura nastartovat.

Po kazdom kroku si skontroluj ci su vsetky diery pre skrutky osadene, aby si nemusel zase skladat filterbox a co ja viem co este a doplnit poslednu skrutku na spodny kryt ako ja :).

nie jet o tazke, ked si taky, ze: "kuknem a vidim", tak s tym problem nebudes mat. Podla toho co si oznacil an obrazkoch sa zda ze by si probem nemal mat, len mas asi trochu obavy. Ale jedine z coho by si mal mat obavy je to co ti s autom spravia v servise, keby si dal vymenu rozvodov do servisu a nie z toho ze vymenu rozvodov zbabres. je to skutocne jednoduche, dokonca jednodushie nez na skodovke, kde musis lepit nazad zadny kryt motora silikonom (lebo len tesnenie to neutesni).

Ak si chces overit ci su rozvody dobre, tak mozes po napnuti remena parkrat pretocit motorom ci je remen v strede vsetkych koles, ci niekam neuteka. Kladky aj cerpadlo najlepsie nove, ale ak chces pouzit stare tak sa uisti, ze nejdu prilis lahko, co by znamenalo, ze tuk v loziskach uz maju vypareny, a teda uz by som ich nemontoval, ani prilis tazko. V kladkach by malo byt pocut mlaskanie tuku v pumpe bude pocut akurat suchotanie tesnenia. V pumpe je totiz voda utesnena trenim keramickeho po plastovom koliesku. Tazko povedat ako to este tesni , prinajhorsom ma pumpa dva odtokove otvory ak by nejaka voda prenikla, ale tie sa upchaju tuhnucim vytekajucim glykolom, takze ak by toto tesnenie prestalo tesnit, onedlho sa dostane voda cez gufero do lozisk a znici ich, nasledne pumpa bude robit velmi nepekne veci. Moze varovat klepanim a rachotenim a nakoniec sposobi roztrhnutie remena, co pri 16ventile znamena odtlacky ventilov na valcoch. Najma na espere je koleso vodneho cerpadla zo zeleza, takze ked by pumpa hadzala tak sa proste zasekne. Na nubire je hlinikove, tam by sa mozno len polamalo.

Snad som na nic nezabudol.
navaras12
Příspěvky: 113
Registrován: úte lis 10, 2009 10:40
Bydliště: SVK

Re: Rozvodody, prehodenie z motora na motor

Příspěvek od navaras12 »

ppp píše:Ja som to robil asi takto:
1. auto na tehly, predok.
2. prave koleso a kryt motora na pravej strane dolu, filterbox aj s gumenym kolenom tiez daj prec.
3. povplit napinak klinoveho remena a zlozit klinovy remen
3. povolit alternator a zlozit drazkovy remen
4. zlozit remenicu oboch uz zlozenych remenov, tu mi prisiel vhod razovy povolovak, staci aj lacny elektricky, tym sa daju povolit snad vsetky matice a skrutky. Co nepovoli to utrhne :).
5. zlozit remenicu posilovaca, to je ta v strede.
6. vybrat vsetky skrutky co vidim pod deklami a zlozim vrchny dekel, uz si nepamatam ci je to jeden kus alebo je pod klukovkou druhy diel.
7. odskrutkovat cerpadlo posilovaca a udtlacit ho nabok nech nezavadzia.
8. podlozit motor niecim na zachytavanie nemrzky. Povolit vodne cerpadlo, nechat vytiect vodu, natocit cerpadlo tak aby sa povolil remen. Pripadne sa daju predtym odskrutkovat a zlozit obe kladky a tym padom aj remen este pred vodnym cerpadlom. Inak je to fuk kedy pojdu kladky dolu, ci pred alebo po cerpadle. Napinacia 3 skrutky, vodiaca 1 skrutka v strede.
9. teraz sa treba rozhodnut, ci pojdu dolu kolesa vaciek. Je to sice robota naviac, ale zase sa potom jednoducho bez poskodenia da vybrat zadny kryt motoru. S kolesami vaciek sa dava zadny kryt velmi zle dolu a bez neho sa neda vybrat vodne cerpadlo. Dnes by som to uz asi urobil. Ked som menil rozvody na espere aj nubire (takmer rovnake motory) tak som kolesa vaciek nechal na pokoji ale zadny kryt si celkom uzil.
10. Odskrutkovat vsetko co drzi zadny kryt motoru a zlozit ho.
11. Zlozit vodne cerpadlo.
12. vsetko poriadne ocistit, najma blok motora pod vodnym cerpadlom, pretoze inak by nove netesnilo. Aj motor ak si mal z neho niekedy olejnicku. Sice to jeho tesnost to neovplyvni, ale ak uz motor nie je olejnicka, tak sa nabuduce a pri skladani tolko nezababres.
13. nasadit nove cerpadlo s novou tesniacou gumickou. Ja som este miesto styku namazal silikonovou pastou lukosan m14, nemazat silikonom, je to prasacina, ktoru robi aservisy ked "recykluju" stare cerpadlo a gumicku". V nudzi moze pomoct aj silikonovy olej. Vodnemu okruhu to neublizi a umozni lahsie tocit s cerpadlom bez poskodenia gumicky a strady tesnosti. Cerpadlo natocit tak, aby malo ozubene koleso co najblizsie k stredu motora.
14. nasazdit spodny kryt motora
15. nasadit obe kladdky, kolsa vaciek (ak boli zlozene), nasadit remen.
16. napnut remen. Rysky kolies vaciek, ak si neprehodil kolesa medzi sebou, musia byt presne oproti sebe. Ryska na remenici by mala ukazovat na rysku na spodku motora. JRD tu mal niekde fotky svojho motora, tam ju vidno. Len sa nim neorientuj co sa tyka kolies vaciek, ma ich prehodene a nad tym som stravil pol hdinu nez mi doslo ze ich ma prehodene :).
Dobra finta, je mieren si potocit o pol zuba remenicu klukovky mimo rysky, pretoze pri napinanie remena sa cca o tolko pootoci. Len pozor na to ktorym smerom. Vodne cerpadlo sa dost zle chyat, ja mam nejaky velky kluc 41mm, tym sa to celkom da. Pripadne sa da aj hasakom ale mizerne. Idealne mat na to nejaky pripravok. Cize pritiahnes 3 imbusove skrutky na cerpadle tak aby este islo tocit, napnes remen tak aby sa obe rysky na napinacej remenici prekryly a utiahnes cerpadlo.
17.nasadis cerpadlo posilovaca, horny kryt, remenicu serva a klukovky, drazkovy remen, klinovy remen, kryty motora, koleso, filterbox, dolej vodu ak si povoloval sviecky tak utiahni, a hura nastartovat.

Po kazdom kroku si skontroluj ci su vsetky diery pre skrutky osadene, aby si nemusel zase skladat filterbox a co ja viem co este a doplnit poslednu skrutku na spodny kryt ako ja :).

nie jet o tazke, ked si taky, ze: "kuknem a vidim", tak s tym problem nebudes mat. Podla toho co si oznacil an obrazkoch sa zda ze by si probem nemal mat, len mas asi trochu obavy. Ale jedine z coho by si mal mat obavy je to co ti s autom spravia v servise, keby si dal vymenu rozvodov do servisu a nie z toho ze vymenu rozvodov zbabres. je to skutocne jednoduche, dokonca jednodushie nez na skodovke, kde musis lepit nazad zadny kryt motora silikonom (lebo len tesnenie to neutesni).

Ak si chces overit ci su rozvody dobre, tak mozes po napnuti remena parkrat pretocit motorom ci je remen v strede vsetkych koles, ci niekam neuteka. Kladky aj cerpadlo najlepsie nove, ale ak chces pouzit stare tak sa uisti, ze nejdu prilis lahko, co by znamenalo, ze tuk v loziskach uz maju vypareny, a teda uz by som ich nemontoval, ani prilis tazko. V kladkach by malo byt pocut mlaskanie tuku v pumpe bude pocut akurat suchotanie tesnenia. V pumpe je totiz voda utesnena trenim keramickeho po plastovom koliesku. Tazko povedat ako to este tesni , prinajhorsom ma pumpa dva odtokove otvory ak by nejaka voda prenikla, ale tie sa upchaju tuhnucim vytekajucim glykolom, takze ak by toto tesnenie prestalo tesnit, onedlho sa dostane voda cez gufero do lozisk a znici ich, nasledne pumpa bude robit velmi nepekne veci. Moze varovat klepanim a rachotenim a nakoniec sposobi roztrhnutie remena, co pri 16ventile znamena odtlacky ventilov na valcoch. Najma na espere je koleso vodneho cerpadla zo zeleza, takze ked by pumpa hadzala tak sa proste zasekne. Na nubire je hlinikove, tam by sa mozno len polamalo.

Snad som na nic nezabudol.

Dakujem moc, za taky vycerpavajuci navod :) Velmi si mi pomohol ... ! :), ale mal by som este par otazok ... nevies kde kupim ten elektricky dotahovak ... ? ani na nete ho neviem najst ...
dneska som bol v autosuciastkach a vraveli ze tesnenie pod vodnu pumpu sa predava len z nou .. tak neviem teraz ci dat stare alebo co .. :-(

Este raz Dakujem za ten navod a prajem prijemny den ... :-)
Uživatelský avatar
Dark69
Příspěvky: 1338
Registrován: pát říj 05, 2007 15:11
Bydliště: v Nexii :)

Re: Rozvodody, prehodenie z motora na motor

Příspěvek od Dark69 »

Tesnenie pod vodnu pumpu kupis aj zvlast..Treba hladat v inych obchodoch kde su ochotny poradit a zohnat, aj pri suciastke ktora je skoro zadarmo... V katalogu Auto Kelly je za 13sk FEBI tesnenie vodnej pumpy
Daewoo Nexia 1.5 16V, 66 kW, GLX Sedan, Tmavozelena metaliza..
ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Re: Rozvodody, prehodenie z motora na motor

Příspěvek od ppp »

Alebo ist do obchodov s tesneniami, guferami a hlavne O-kruzkami, trosku pogoogli a urcite nieco v okoli najdes, alebo v BB je zasielkovy guferobb. Priemer tesnenia na cerpadlo je tusim 79mm ale radsej si to over mozno v autodilykrc maju uvedeny rozmer, uz neviem, niekde som ho videl a priemer gumy je 3mm.

A ten povolovak, neviem, ja som ho volakedy kupoval vo forstingeri za tusim 2 stovky, mali tam nejaku akciu, ale dnes netusim kde by som to zhanal. Mozno teraz pred vianocami budu mat aj v tescu, ale tam mali drahy akumulatorovy a silnejsi. Pripadne v hocijakej predajni elektrickeho naradia.
navaras12
Příspěvky: 113
Registrován: úte lis 10, 2009 10:40
Bydliště: SVK

Re: Rozvodody, prehodenie z motora na motor

Příspěvek od navaras12 »

ppp píše:Alebo ist do obchodov s tesneniami, guferami a hlavne O-kruzkami, trosku pogoogli a urcite nieco v okoli najdes, alebo v BB je zasielkovy guferobb. Priemer tesnenia na cerpadlo je tusim 79mm ale radsej si to over mozno v autodilykrc maju uvedeny rozmer, uz neviem, niekde som ho videl a priemer gumy je 3mm.

A ten povolovak, neviem, ja som ho volakedy kupoval vo forstingeri za tusim 2 stovky, mali tam nejaku akciu, ale dnes netusim kde by som to zhanal. Mozno teraz pred vianocami budu mat aj v tescu, ale tam mali drahy akumulatorovy a silnejsi. Pripadne v hocijakej predajni elektrickeho naradia.
Nieje ten povolovak klasicka AKU vrtacka ? :)
napr toto ...
Obrázek
ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Re: Rozvodody, prehodenie z motora na motor

Příspěvek od ppp »

Nie, ten povolovak aleboakosatovola sa proste rozbehne, ma zotrvacnik a zarazku, ktora pri istych otackach zavadi o zub spjky a moment zotrvacnika sa prenesie na vystup utahovaku. Takze praca pripomina vzduchovu pistol v pneuservisoch len spomalene. Namiesto vrrr mas len bzzz tuk bzzz tuk :lol: :lol: :lol:
navaras12
Příspěvky: 113
Registrován: úte lis 10, 2009 10:40
Bydliště: SVK

Re: Rozvodody, prehodenie z motora na motor

Příspěvek od navaras12 »

aha, no tak to je parada, taka vecicka sa urcite prida :), tak mi nemozes napisat aspon typ alebo znacku jaku mas ty nech skusim podlatoho nieco pohladat ?

spodnu remenicu som povolil tak ze som do diery po hadicke co ide z klukovej vane (za starterom) vopchal tycku z goly, krasne to zaseklo a remenicu nebol problem vybrat :), horsie vsak bude ked budem robit na aute kde sa mi urcite nepodari tak sikovne tu tycku tam vopchat ... mislis ze by bolo realne zeby niekto zaradil rychlost a brzdil a ja to povoloval ?


a este taka vec , nevies mi poradit jak vyberiem to koleso z klukoveho hriadela ? alebo da sa aj bez toho vybrat spodny dekel ? lebo dneska som sa z tym babral a nijak raz ten tekel nechcel ist dole ... (vsetky srubky su vonku) ... tu su nejake obrazky ...
Přílohy
DSCF0821.JPG
DSCF0821.JPG (83.34 KiB) Zobrazeno 3613 x
DSCF0824.JPG
DSCF0824.JPG (79.76 KiB) Zobrazeno 3613 x
DSCF0818.JPG
DSCF0818.JPG (86.9 KiB) Zobrazeno 3613 x
ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Re: Rozvodody, prehodenie z motora na motor

Příspěvek od ppp »

nechce sa mi ist do pivnice pozriet na tu lacnotu co mam ja, ale toto je napriklad nejaka silnejsia a samozrejme drahsia verzia:
http://www.priemto.sk/elektricky-razovy-utahovak-6953

To koliesko na klukovke musi ist asi dolu, potom pojde aj kryt dolu ako nic, ako som ho zlozil uz neviem, asi by som ho skusil podpacit velkymi skrutkovacmi, alebo ak mas stahovak, len ten sa mozno nevojde hakmi na koncoch ramien pod to koleso. A spravil si rozumne, ze si zlozil kolesa vackoviek, bez nich to ide omnoho lahsie. Len si ich neprehod pri nahadzovani, inak sa ryskami netrafis :).
navaras12
Příspěvky: 113
Registrován: úte lis 10, 2009 10:40
Bydliště: SVK

Re: Rozvodody, prehodenie z motora na motor

Příspěvek od navaras12 »

ppp píše:nechce sa mi ist do pivnice pozriet na tu lacnotu co mam ja, ale toto je napriklad nejaka silnejsia a samozrejme drahsia verzia:
http://www.priemto.sk/elektricky-razovy-utahovak-6953

To koliesko na klukovke musi ist asi dolu, potom pojde aj kryt dolu ako nic, ako som ho zlozil uz neviem, asi by som ho skusil podpacit velkymi skrutkovacmi, alebo ak mas stahovak, len ten sa mozno nevojde hakmi na koncoch ramien pod to koleso. A spravil si rozumne, ze si zlozil kolesa vackoviek, bez nich to ide omnoho lahsie. Len si ich neprehod pri nahadzovani, inak sa ryskami netrafis :).
JJ, len toto ze ten kryt je taky z mekeho plechu takze ked sa don zapriem srubovakom, tak sa bude urcite kryvit ... stahovak nemam :-(, nic no , skusim ho nahriat a potom nejako pacit ...
Odpovědět

Zpět na „ESPERO“