Chiptuning a záruka

Úpravy od motoru až po plasty

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
Fus
Příspěvky: 61
Registrován: sob čer 05, 2010 10:03

Re: Chiptuning a záruka

Příspěvek od Fus »

Jestli nemuzes najit svoji verzi (92kw) tak jim tam napis a oni pokud jsou aspot trosku ochotni tak ten program vytvorej ja kdyz sem si to nechal chipovat tak jsem tam taky psal protoze meli v moznostech na netu jenom Cruze 1.6 . Ja mam chip od Autochipu, nekdo tu psal ze slysel ze jsou to sarlatani ale nevim ja jsem spokojenej nechal jsem si po chipu zmerit vykon a sedi to tak dobry.
Reklama
 

Uživatelský avatar
SERGEJ_3
Příspěvky: 1145
Registrován: sob pro 04, 2010 19:30
Bydliště: Ostravský gang

Re: Chiptuning a záruka

Příspěvek od SERGEJ_3 »

Jo diky moc, zkusim napsat a uvidi se ;)
Chevrolet CRUZE 2.0 Černá Carbon, 19" GMP NINJA, filtr KN + chip, st.podvozek WEITEC HICON GT, přední světla Audi, zadní světla MB E class, fólie 5%, DVD rádio.

Prodám : pružiny H&R -30mm

www.chevy.tym.cz
Uživatelský avatar
Dimco Nubira 97
Příspěvky: 903
Registrován: pon úno 08, 2010 14:49
Bydliště: Trnava

Re: Chiptuning a záruka

Příspěvek od Dimco Nubira 97 »

Fus píše:Jestli nemuzes najit svoji verzi (92kw) tak jim tam napis a oni pokud jsou aspot trosku ochotni tak ten program vytvorej ja kdyz sem si to nechal chipovat tak jsem tam taky psal protoze meli v moznostech na netu jenom Cruze 1.6 . Ja mam chip od Autochipu, nekdo tu psal ze slysel ze jsou to sarlatani ale nevim ja jsem spokojenej nechal jsem si po chipu zmerit vykon a sedi to tak dobry.
To som bol ja :D Vlastné skúsenosti nemám ale som rád že je to tak ako hovoríš. A prajem aby to tak bolo aj %dalej. Mne sa zdali len kapánek podozrivý :D
Daewoo Nubira 1.6 SX 106hp :)
Otieckova Epica 2.0 VCDI 110kW v mojom užívaní aby ste ma toľko nehanili :D
Seat LEON 1.4 TSI
Uživatelský avatar
SERGEJ_3
Příspěvky: 1145
Registrován: sob pro 04, 2010 19:30
Bydliště: Ostravský gang

Re: Chiptuning a záruka

Příspěvek od SERGEJ_3 »

Pokud ma nekdo zkusenosti i s jinymi firmami tak samozrejme piste piste... dekuji vsem
Chevrolet CRUZE 2.0 Černá Carbon, 19" GMP NINJA, filtr KN + chip, st.podvozek WEITEC HICON GT, přední světla Audi, zadní světla MB E class, fólie 5%, DVD rádio.

Prodám : pružiny H&R -30mm

www.chevy.tym.cz
Uživatelský avatar
Hanzy
Příspěvky: 7197
Registrován: ned led 21, 2007 13:16
Bydliště: Frýdek-Místek - Baška/Hodoňovice/Velké Karlovice

Re: Chiptuning a záruka

Příspěvek od Hanzy »

Zeptam se kamose ma Captivu AT a nechal si to nekde tady delat.
Alhambra+Sharan 4x4 klepotřepčmoud Taxi Valach
VW Transporter T4 2.5 TDI klepačotřepočmoud
Captiva 3.2 V6 LPG
Opel Combo CNG
Evanda 2.0 CDX LPG - už ji prohání brácha
CRUZE 1.6 LS+ moja na kolem chalupy od 9/2016 LPG
Ex Captiva zlatá metla 2.0 klepočmoud rachotila šla pryč
Ex Leganza 2.0 CDX LPG
Uživatelský avatar
SERGEJ_3
Příspěvky: 1145
Registrován: sob pro 04, 2010 19:30
Bydliště: Ostravský gang

Re: Chiptuning a záruka

Příspěvek od SERGEJ_3 »

diky moc -i
Chevrolet CRUZE 2.0 Černá Carbon, 19" GMP NINJA, filtr KN + chip, st.podvozek WEITEC HICON GT, přední světla Audi, zadní světla MB E class, fólie 5%, DVD rádio.

Prodám : pružiny H&R -30mm

www.chevy.tym.cz
zavodak-1
Příspěvky: 148
Registrován: ned led 30, 2011 19:08
Bydliště: Bratislavsky kraj.

Re: Chiptuning a záruka

Příspěvek od zavodak-1 »

A máte skúsenosti s tímto http://www.racechip.de/racechip-chiptun ... 089-r.html toto by som chcel dať do môjho auta a či aj vtedy stratím zaruku???
:D
Biely cruze 2.0 VCDI LS+ 92kw-chip 110kw
VW Golf 1.9 Tdi pd higline 85kw
Uživatelský avatar
tomask
Příspěvky: 3240
Registrován: ned led 02, 2011 16:36
Bydliště: Praha

Re: Chiptuning a záruka

Příspěvek od tomask »

Mám s tímto www.autochip.cz , říkali že záruku na nový vůz nestratíš.
Tak nevím.
Carthell Prg
Kjub
Příspěvky: 1975
Registrován: ned kvě 16, 2010 16:50

Re: Chiptuning a záruka

Příspěvek od Kjub »

Fus píše:Jestli nemuzes najit svoji verzi (92kw) tak jim tam napis a oni pokud jsou aspot trosku ochotni tak ten program vytvorej ja kdyz sem si to nechal chipovat tak jsem tam taky psal protoze meli v moznostech na netu jenom Cruze 1.6 . Ja mam chip od Autochipu, nekdo tu psal ze slysel ze jsou to sarlatani ale nevim ja jsem spokojenej nechal jsem si po chipu zmerit vykon a sedi to tak dobry.
A elektronika auta ti nijak neblbne z toho nachipovania?
Chevy Cruze Black´n´ Black 2.0 diesel power LTZ
Uživatelský avatar
vetr.roman
Příspěvky: 225
Registrován: pát lis 19, 2010 20:37

Re: Chiptuning a záruka

Příspěvek od vetr.roman »

Ja uvažuji o nachipovani taky už delši dobu ale nevim jestli to ma cenu na benzin.83Kw
Zatim solidni ceny maji jen Pražske firmy.Co řikate na tuto.
http://www.toptuner.cz/cz/parametry-upr ... 16v-117cv/ -i :PP:
Lada 2101
Škoda Forman 1.3i
Nissan Almera 1.4i
Daewo Kalos 1.4i
Nissan Note 1.4i
----------------------------
Chevrolet Cruze 1.6 LS+ - Křídlo Octavie RS II,černé folie,sportovní výfuk,chip 91Kw-124 Ps-170 Nm.....

Ford Galaxy III 2.0 TDCI
Chevrolet captiva sport 2.0 cdti 110kw
Iacobus
Příspěvky: 958
Registrován: pát zář 10, 2010 10:51
Bydliště: Slovakia

Re: Chiptuning a záruka

Příspěvek od Iacobus »

vetr.roman píše:Ja uvažuji o nachipovani taky už delši dobu ale nevim jestli to ma cenu na benzin.83Kw
Zatim solidni ceny maji jen Pražske firmy.Co řikate na tuto.
http://www.toptuner.cz/cz/parametry-upr ... 16v-117cv/ -i :PP:
Toto vyzerá zaujímavo. Teraz sa opýtam možno hlúpo, lebo motorom,tuningu a veciam okolo toho bohvieako nerozumiem. Najviac ma zaujímajú dve veci.
1. Aký to má skutočný vplyv na životnosť motora ? Predpokladám že vyšší výkon = skrátenie životnosti.
2. Keď máš urobené niečo také, je možné mať zároveň LPG ?
tomxxxxx
Příspěvky: 26
Registrován: stř led 26, 2011 18:22

Re: Chiptuning a záruka

Příspěvek od tomxxxxx »

Necháte-li si udělat čip, tak si pak nestěžujte, že se vám pořát rosvěcí kontrolka. Může házet například nějakou chybu o DPF nebo životnosti motorového oleje. Obvzláště když vám přeprogramují ECM a vy si tam ten čip dáte znovu. (chudák mechanik může jít pak hned do blázince). Jo a ten DPF - filtr pevných částic stojí asi 90 000 Kč. Ta cena je asi rok stará a na Captivu, ale je tam stejný motor.
tomxxxxx
Příspěvky: 26
Registrován: stř led 26, 2011 18:22

Re: Chiptuning a záruka

Příspěvek od tomxxxxx »

Od čipování benzínu bych moc nečekal. Co tam chceš změnit sad možná datovou mapu předstihu na ůkor emisí. U dieslu většinou dojde čipováním i ke snížení spotřeby - asi zvíšením tlaku turba. Ale u power boxů si nejsem jistý. Ty se dají kdykiliv odpojit a zase zapojit a připojují se pomocí konektoru mezi konektor čidla tlaku paliva Commonrailu a konektor jeho vedení (u CAPTIVY). Mě by fakt zajmalo, jestli někdo ví, jakou změnou projde benzín při čipování. Co vím tak každý tvrdí, že dojde ke zvíšení spotřeby benzínu.
Kjub
Příspěvky: 1975
Registrován: ned kvě 16, 2010 16:50

Re: Chiptuning a záruka

Příspěvek od Kjub »

Mne v Chevrolete povedal chlapik, ze ked sa hocico pridava do auta, napriklad chiptuning alebo iny zasah do elektroniky, moze to to auto zblbnut a elektronika moze zhaluzit, ako tu kolega pisal s tymi kontrolkami a tak. Akoze ubohe auto nevie co sa deje... Ze moze aj nemusi sa to stat. Oni zevraj nieco skusali instalovat do Cruza (uz si presne nepamatam co) a ze to museli zrusit lebo elektronika uplne zblbla...
Toto jedine ma odradza od chipu a este ten tlak v turbe (moze sa odpalit aj turbo, ci?).
Chevy Cruze Black´n´ Black 2.0 diesel power LTZ
Uživatelský avatar
Dimco Nubira 97
Příspěvky: 903
Registrován: pon úno 08, 2010 14:49
Bydliště: Trnava

Re: Chiptuning a záruka

Příspěvek od Dimco Nubira 97 »

Takto. Chiptuning od profifirmy je bez problémov. To u Chevroletu nehrozí lebo sa tým nikto seriózne nezaoberá. JEdnoducho sú to softy ktorá tam búchajú hlava nehlava a potom motoru preskočí. Ak si dáte chip od poriadnej firmy je to len a len dobrá vec. Napr. Škoda a VW sa dajú perfektne nachipovať pretože sú ludia ktorý sa jednoducho tak naučili robiť s mapami a softom že vám soft spravia namieru aj s meraním pred a po. To sa u chevroletu nedeje a nikto sa ním poriadne nezaoberá. Čo sa týka chipu naa benzín nemá to žiadny zmysel. Pokial je to atmosferický motor tak chip je k ničomu lebo vtedy len trošku doladia mapy a pridajú palivo. U TDI resp. VCDI či CDTI to je jedno jednoducho u motora s turbom je to o tom že zvíšia tlak turba a upravia ho napr. tak aby mal max. tlak od 1800-2700 ot a podobne presne to neviem ale takto nejako to funguje. Ale ako píšem na chevyho kvalitný chip neexisstuje ani na SVK ani v CZE.
Daewoo Nubira 1.6 SX 106hp :)
Otieckova Epica 2.0 VCDI 110kW v mojom užívaní aby ste ma toľko nehanili :D
Seat LEON 1.4 TSI
Odpovědět

Zpět na „Cruze - Tuning & Styling“