VYSOKA SPOTREBA !!!

Moderátor: Blue Lanos

pistagrongy
Příspěvky: 22
Registrován: sob pro 04, 2010 12:49

Re: VYSOKA SPOTREBA !!!

Příspěvek od pistagrongy »

inac, neviete mi poradit naco je tato plastova nadobka oznacena v zlotom kruzku ? ked z nou potrasiem citim ako keby tam bol piseok alebo nieco take, co to je ?
Přílohy
P10102181.jpg
P10102181.jpg (181.43 KiB) Zobrazeno 3295 x
Reklama
 

MACHINE
Příspěvky: 139
Registrován: stř led 14, 2009 20:14
Bydliště: Trnava
Kontaktovat uživatele:

Re: VYSOKA SPOTREBA !!!

Příspěvek od MACHINE »

...ktorá je tá druhá?...

//...v jednej múdrej knihe sa píše, že je to pohlcovač palivových výparov...
pistagrongy
Příspěvky: 22
Registrován: sob pro 04, 2010 12:49

Re: VYSOKA SPOTREBA !!!

Příspěvek od pistagrongy »

a vlastne keby mi niekde vytekal benzin tak by som to urcite citil, dlho som mal otvorenu kapotu a sledoval som ci niekde nieje derava alebo prasknuta a proste vyzeraju byt v pohode, unik benzinu vylucujem !
pistagrongy
Příspěvky: 22
Registrován: sob pro 04, 2010 12:49

Re: VYSOKA SPOTREBA !!!

Příspěvek od pistagrongy »

MAM ESTE JEDNU TAKU POD OTAZKU: aku mate spotrebu vy v zime na ticu, jazda prevazne zo studenym motorm, kratke trasy, sneh, nedobra vozoka.... CCA prosim
Mirin
Příspěvky: 72
Registrován: pát led 23, 2009 22:28
Bydliště: Rumunsko

Re: VYSOKA SPOTREBA !!!

Příspěvek od Mirin »

V létě 4,5 v zimě 5,2l cesty do práce 10 km.Zajeď s tím do servisu Daewoo,Tico má složitý karburátor plný hadiček a nezapojení nebo netěsnost kterékoliv z nich může mít za následek špatný chod a vysokou spotřebu. Pokud se do karburátoru bude vrtat někdo kdo tomu nerozumí na 100% nemusí to dopadnout dobře. Ještě je možnost zajet k někomu s Ticem a zkusit to porovnávací metodou dát do pořádku.Ale tu bohatost seřídit musíš v servisu.Odkud jsi?
Daewoo Tico 0.8 + Mazda Premacy 1.8 - supr auta!!!
pistagrongy
Příspěvky: 22
Registrován: sob pro 04, 2010 12:49

Re: VYSOKA SPOTREBA !!!

Příspěvek od pistagrongy »

vychodne slovenko, a ani neviem ci tu ej neaky specializovany servis... ked su hadicky v pohode co vlastne moze byt zle ?
Mirin
Příspěvky: 72
Registrován: pát led 23, 2009 22:28
Bydliště: Rumunsko

Re: VYSOKA SPOTREBA !!!

Příspěvek od Mirin »

Pravděpodobně bude příliš bohatá směs a sytič nepracuje správně ,ale to jen tak hádám ,musel bych to vidět. Bohatost ti seřídí v každém slušném servisu a na emisích,alespoň teda u nás.Seřizuje se šroubem na bovdenu který je mezi vzduchovým filtrem a karosérií .Sytič se zavírá automaticky v závislosti na teplotě vody,můžeš to vypozorovat jak ten ozubený půlměsíc který zapadá do bílého plastového kolečka se pomalu pří ohřívání motoru pohybuje. Pod ním je takový váleček který ho tlačí,na tom kolečku je pružinka,a pár dalších kokotin a pokud to někdo rozmrdal tak potěš tě Pánbůh.Jo a byl jsem 2 roky v Humenném takže to tam u vás trochu znám.. :D
Daewoo Tico 0.8 + Mazda Premacy 1.8 - supr auta!!!
pistagrongy
Příspěvky: 22
Registrován: sob pro 04, 2010 12:49

Re: VYSOKA SPOTREBA !!!

Příspěvek od pistagrongy »

mam taky dojem ze ked dam to tico na slovensku do kvalitneho servisu, tak preplatim 2x to auto... :( ja by som si to neako nevedel spravit ?
Mirin
Příspěvky: 72
Registrován: pát led 23, 2009 22:28
Bydliště: Rumunsko

Re: VYSOKA SPOTREBA !!!

Příspěvek od Mirin »

Možná opravíš ten sytič,ale bohatost budeš jen hádat,na to je potřeba přístroj na měření emisí.Nejlepší by bylo zeptat se toho co to opravoval co s tím dělal a aby to uvedl do původního stavu. Nevím podle mě je to bez ODBORNÉHO servisu neřešitelné.
Daewoo Tico 0.8 + Mazda Premacy 1.8 - supr auta!!!
Mirin
Příspěvky: 72
Registrován: pát led 23, 2009 22:28
Bydliště: Rumunsko

Re: VYSOKA SPOTREBA !!!

Příspěvek od Mirin »

Jo ještě mě napadlo že když ti neukazuje teplota tak to neznamená že nefunguje teploměr, ale že nefunguje termostat,motor je studený a pořád jede na sytič.Jo a co to máš za hlavu motoru? Co je na ní za nápis?
Daewoo Tico 0.8 + Mazda Premacy 1.8 - supr auta!!!
pistagrongy
Příspěvky: 22
Registrován: sob pro 04, 2010 12:49

Re: VYSOKA SPOTREBA !!!

Příspěvek od pistagrongy »

ak sa upravi bohatost zmesi je sanca ze spotreba pojde dole ? na hlave motora je napisane TICO 800 motor bol meneny nieco sa nepozdala ?
Mirin
Příspěvky: 72
Registrován: pát led 23, 2009 22:28
Bydliště: Rumunsko

Re: VYSOKA SPOTREBA !!!

Příspěvek od Mirin »

Tico pří normální jízdě bere 4,5-6 litrů maximálně, před pár lety jsem dokonce jezdil za 4l ale to mělo najeto o 70000km méně :(
Tvoje spotřeba je nenormální ,správná funkce sytiče a nastavení bohatosti směsi je na 99% celý tvůj problém.Teda pokud nemáš děravou nádrž ,to bývá u Tica častá závada,u mě už 2x.Ta hlava mě zaujala proto že já na ní mám Daewoo :P
Naposledy upravil(a) Mirin dne čtv pro 09, 2010 21:11, celkem upraveno 1 x.
Daewoo Tico 0.8 + Mazda Premacy 1.8 - supr auta!!!
Uživatelský avatar
Fitty
Příspěvky: 1532
Registrován: ned led 27, 2008 15:20
Bydliště: hradec králové
Kontaktovat uživatele:

Re: VYSOKA SPOTREBA !!!

Příspěvek od Fitty »

To by mě zajímalo co s těma náržema děláte :D ani na jednom ze 3 sem děravou neměl...
Mirin
Příspěvky: 72
Registrován: pát led 23, 2009 22:28
Bydliště: Rumunsko

Re: VYSOKA SPOTREBA !!!

Příspěvek od Mirin »

Víš jak jsem to opravil? Karosářský tmel se skelným vláknem,2x jakási barva odolávající všemu možnému drahá jako svině a drží to dodnes :lol:
Vyměnil by jsem celou nádrž ale kdo povolí ty zbytky šroubů?
Daewoo Tico 0.8 + Mazda Premacy 1.8 - supr auta!!!
pistagrongy
Příspěvky: 22
Registrován: sob pro 04, 2010 12:49

Re: VYSOKA SPOTREBA !!!

Příspěvek od pistagrongy »

deravu nadrz nemam takze sme dosli k zaveru ze je bohatost zmesi nastavena na 99% cize ako tento problem mozem vyriesit, a ten sytic ako sa da opravit ? treba kupit novy ? alebo len nastavit nieco ? dakujem vopred
Odpovědět

Zpět na „TICO“