Cruze 1.6 tuning ?

Úpravy od motoru až po plasty

Moderátor: Blue Lanos

tosuja
Příspěvky: 58
Registrován: pát lis 12, 2010 18:41

Re: Cruze 1.6 tuning ?

Příspěvek od tosuja »

no, já jsem toho dvoulitra nechtěl, protože mi ho nabízeli jen s automatem. (já nejsem sice nějaký militantní odpůrce automatických převodovek, je to pohodlné, člověk si rychle zvykne atd...atd... ale mě automat nebaví). s tou 1.8 by to bylo za zvážení, ale tu taky nenabízeli s 6 kvaltem manuálem, přitom pro americký trh ji dělají s 6 kvaltem odzačátku.
Reklama
 

Uživatelský avatar
Dimco Nubira 97
Příspěvky: 903
Registrován: pon úno 08, 2010 14:49
Bydliště: Trnava

Re: Cruze 1.6 tuning ?

Příspěvek od Dimco Nubira 97 »

tosuja píše:no, já jsem toho dvoulitra nechtěl, protože mi ho nabízeli jen s automatem. (já nejsem sice nějaký militantní odpůrce automatických převodovek, je to pohodlné, člověk si rychle zvykne atd...atd... ale mě automat nebaví). s tou 1.8 by to bylo za zvážení, ale tu taky nenabízeli s 6 kvaltem manuálem, přitom pro americký trh ji dělají s 6 kvaltem odzačátku.
Pre americký trh robia Cruze aj s 1,4 TSI hneď od začiatku 138hp a tiež by sa s tým čo to dalo podniknúť. Už len chiptuning by tam spravil nejakých 170-180 hp.... :D Hold tu nám dávajú len odpadky :(
Daewoo Nubira 1.6 SX 106hp :)
Otieckova Epica 2.0 VCDI 110kW v mojom užívaní aby ste ma toľko nehanili :D
Seat LEON 1.4 TSI
tosuja
Příspěvky: 58
Registrován: pát lis 12, 2010 18:41

Re: Cruze 1.6 tuning ?

Příspěvek od tosuja »

tojo, zrovna jsem na to koukal nastránky nějakého amerického prodejce co mi náhodně vypadl na googlu. píše že 1.4 a 1.8 dostupné s 6 kvaltem
Uživatelský avatar
Hanzy
Příspěvky: 7197
Registrován: ned led 21, 2007 13:16
Bydliště: Frýdek-Místek - Baška/Hodoňovice/Velké Karlovice

Re: Cruze 1.6 tuning ?

Příspěvek od Hanzy »

Jj 6 kvalt ale AT manualy nemaji nebo radit neumi :D jen jedna verze zakladni je v manualu...
http://www.chevrolet.com/cruze/features-specs/
Pekne Evropu vojebavaji...jde to videt na tech vybavach motorech a vsem...
Alhambra+Sharan 4x4 klepotřepčmoud Taxi Valach
VW Transporter T4 2.5 TDI klepačotřepočmoud
Captiva 3.2 V6 LPG
Opel Combo CNG
Evanda 2.0 CDX LPG - už ji prohání brácha
CRUZE 1.6 LS+ moja na kolem chalupy od 9/2016 LPG
Ex Captiva zlatá metla 2.0 klepočmoud rachotila šla pryč
Ex Leganza 2.0 CDX LPG
Uživatelský avatar
Petr S.
Příspěvky: 3871
Registrován: stř zář 20, 2006 21:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Cruze 1.6 tuning ?

Příspěvek od Petr S. »

Kjub píše:
tosuja píše:no, to je sice pravda, že jsem si měl vybrat jiný motor, ale já jsem si šel koupit tohle auto ten den, kdy se mi rozsypala 307. musel jsem si vybrat z toho co měli na saloně, já potřebuju jezdit denně, nemohl jsem čekat na auto několik měsíců, potřeboval jsem to koupit hned. a hned měli jen sparky, avea a tohohle cruze zrovna přivezli, že měl jít jako předváděčka, tak jsem jim ho hned zabavil. ale toho motoru bych se nebál, už jsem viděl tuhle 1.6 v astře udělanou na skoro 300 koní. je to jeden z nejpovedenějších opláckých motorů.
Tak to je blbe, ze si to mal tak narychlo. Jednoznacne vzbrkle rozhodnutie. Mal si kupit nejaku uplne lacne jazdenku, zatial co by si cakal na Cruza...ale nevadi.
A k tej 1.6 prerobenej na 300HP, to by som chcel vidiet! Ako som povedal, bude to velmi drahe. Urcite drahsie ako keby si kupil tu jazdenku a potom Cruza 2.0, alebo 1.8.
Muzes ji videt,jezdi v kosicich a delali ji v 2M motorsport v praze.
Hyundai Tuscon 1.6 TGDi alias tučnák
BMW F 800 GS
Ford Transit Connect T200 SportVan 1.8TDCi
ex Daewoo Leganza 2.0 16V CDX
http://www.czdrafel.cz/
http://planickasystem.webnode.cz
www.autobardo.cz
tosuja
Příspěvky: 58
Registrován: pát lis 12, 2010 18:41

Re: Cruze 1.6 tuning ?

Příspěvek od tosuja »

Je fajn jak se tu rozjela diskuze na téma, že by bylo lepší si vybrat jiný motor, ale tak trochu jsem doufal, že někdo řekne něco podstatného k mojemu dotazu (jako třeba, že tam můžu turbo klidně dát, že si to jednotka v klidu dopočítá podle váhy vzduchu bez ohledu na plnicí tlak) a nebo, že máte třeba nějaký tip na někoho, kdo už se v té jednotce hrabal a má nějaký přehled o software a co by bylo potřeba aby to s turbem šlapalo a nebylo to chudé nebo překrmené.
:D
rady typu dát tam silnější brzdy apod. jsou fajn, ale to se bavíme o samozřejmostech, lepší brzdy tam přijdou, naopak snižovat podvozek se nebude, jezdím po cestách v ČR :lol: stejně tak na auto nepřijdou žádné křídla (není to allways), pouze větší kola a tmavé skla. Výhledově lepší spojka, kony tlumiče a výfuk, taky sportovní filtr do klasického uzavřeného airboxu, otevřený filtr je nehorázná prasárna, která kromě toho, že způsobí debilní zvuk motoru nemá žádný význam ani vliv na výkon (možná spíš negativní).
ocením dobrou radu, ale mám přesnou představu o tom, co by to auto mělo dělat a jak by mělo být postavené takže mě opravdu zajímá jen motor a 6kvalt manuál. má někdo nějakou zkušennost s tímhle typem motoru a s tím, zda na něj bez větších úprav pasuje nějaká 6 rychlostní převodovka od opla nebo z jiného GM kde je tenhle motor?
co se motoru týče tam mě zajímají konkrétní rady technického charakteru. například když jsme zvedali u vectry plnicí tlak, tak jsme museli zvýšit i tlak na vstřikovačích, aby to stihlo nalít dostatek benzínu v každém cyklu. při standartním tlaku na vstříkovačích to bylo permanentně chudé a pálilo to svíčky (to člověk vidí, ale horší je, že to pálí i písty a to člověk nevidí). takovéhle a podobné informace bych potřeboval k tomuhle motoru, pokud už někdo s tím má nějaké zkušennosti.
Uživatelský avatar
Hanzy
Příspěvky: 7197
Registrován: ned led 21, 2007 13:16
Bydliště: Frýdek-Místek - Baška/Hodoňovice/Velké Karlovice

Re: Cruze 1.6 tuning ?

Příspěvek od Hanzy »

Myslim ze s timhle tady nikdo zkusenosti nema je to nove auto a zatim tu nikdo nic takoveho co vim neresil...
Alhambra+Sharan 4x4 klepotřepčmoud Taxi Valach
VW Transporter T4 2.5 TDI klepačotřepočmoud
Captiva 3.2 V6 LPG
Opel Combo CNG
Evanda 2.0 CDX LPG - už ji prohání brácha
CRUZE 1.6 LS+ moja na kolem chalupy od 9/2016 LPG
Ex Captiva zlatá metla 2.0 klepočmoud rachotila šla pryč
Ex Leganza 2.0 CDX LPG
Corpus2009
Příspěvky: 198
Registrován: stř lis 03, 2010 19:15

Re: Cruze 1.6 tuning ?

Příspěvek od Corpus2009 »

Hanzy píše:Myslim ze s timhle tady nikdo zkusenosti nema je to nove auto a zatim tu nikdo nic takoveho co vim neresil...
...asi tak. Pokiaľ je to auto v záruke, tak je prinajmenšom blbosť niečo meniť alebo inak zasahovať do motora. Odborné rady na túto tému by som skôr hľadal, tam kde sa bavia o autách, ktoré si už ani nepamätajú, kedy im skončila záruka a majitelia otvorili kapotu aj kvôli niečomu inému ako doliať vodu do ostrekovačov alebo skontrolovať olej...Ale nakoniec sa tu možno niekto nájde, kto s tým má skúsenosti. Aj keď v prípade, že dáš za toto auto priemerne 15000€ a potom na rôzne úpravy ďalšie tisíce €, tak sa zrazu z auta, ktoré cenovo patrí do nižšej strednej triedy, stane stredná trieda, a to už za rovnaké peniaze dostaneme prémiové sedany od bmw či MB a navyše so zárukou :!: ...Ale to len tak na okraj. ;)
tosuja
Příspěvky: 58
Registrován: pát lis 12, 2010 18:41

Re: Cruze 1.6 tuning ?

Příspěvek od tosuja »

No, to máš sice svým způsobem pravdu, jen s tím, že za ty peníze by šel koupit pěkný mb nebo bmw si nejsem jistý.
Corpus2009
Příspěvky: 198
Registrován: stř lis 03, 2010 19:15

Re: Cruze 1.6 tuning ?

Příspěvek od Corpus2009 »

Tak pre porovnenie (možno nie úplne ideálne) najdrajší Cruze je v základe, dnes, za 19 400€. Najlacnejší MB trieda C za 25 000€ a BMW 3 sedan 26 000€. Samozrejme všetko sú to ceny zo základného cenníka takže u predajcu sa dá ešte zľaviť.
Na druhej strane uznávam, že ak sa niekomu páčia tvary auta, tak radšej investuje do tuningu motora ako do prémiovej značky, zvlášť keď sa človek tomu rozumie a vie si auto vytuniť aj doma v garáži.

Pocit, že ma ráno čaká v garáži moje vysnívané auto je na nezaplatenie, či už je to Fabia alebo GT911. Ak je človek spokojný, tak není čo riešiť. ;)
Kjub
Příspěvky: 1975
Registrován: ned kvě 16, 2010 16:50

Re: Cruze 1.6 tuning ?

Příspěvek od Kjub »

Tosuja, proste sa nam tu vacsine nezda, preco si niekto kupi 1.6 a potom ju chce takto zbytocne vyspickovat. A ako tu uz je napisane, kto to urobi novemu autu v zaruke (ktoru stratis), uplne nove diely z auta vymeni za dalsie nove...zbytocne vyhodene peniaze. Daj si tam urobit plyn na lepsiu spotrebu a ser na ostatne.
Cruze je pekne a elegantne auto, tak ho nechaj tak jak je a ak mas este zbytocne penaze, kup si nejaku jazdenku v dobrom stave a tu si vyslahaj.
Odborny nazor by som radsej isiel hladat do nejakej profesionalnej tunnigovej firmy. :PP:
Chevy Cruze Black´n´ Black 2.0 diesel power LTZ
Uživatelský avatar
Hanzy
Příspěvky: 7197
Registrován: ned led 21, 2007 13:16
Bydliště: Frýdek-Místek - Baška/Hodoňovice/Velké Karlovice

Re: Cruze 1.6 tuning ?

Příspěvek od Hanzy »

Jestli 1.6 nebo 1.8 zas tak velky rozdil neni bohuzel zatim nic lepsiho v nabidce neni...
Alhambra+Sharan 4x4 klepotřepčmoud Taxi Valach
VW Transporter T4 2.5 TDI klepačotřepočmoud
Captiva 3.2 V6 LPG
Opel Combo CNG
Evanda 2.0 CDX LPG - už ji prohání brácha
CRUZE 1.6 LS+ moja na kolem chalupy od 9/2016 LPG
Ex Captiva zlatá metla 2.0 klepočmoud rachotila šla pryč
Ex Leganza 2.0 CDX LPG
Iacobus
Příspěvky: 958
Registrován: pát zář 10, 2010 10:51
Bydliště: Slovakia

Re: Cruze 1.6 tuning ?

Příspěvek od Iacobus »

Našiel som takúto sadu "baby" turbo. Myslíte že je to vhodné do Cruza?..... alebo akurát tak do kosačky od Mountfieldu.
http://cgi.ebay.com/ebaymotors/Holden-C ... 3ca5edfa3c
Přílohy
DSC_0844.jpg
DSC_0844.jpg (96.84 KiB) Zobrazeno 4824 x
Uživatelský avatar
Hanzy
Příspěvky: 7197
Registrován: ned led 21, 2007 13:16
Bydliště: Frýdek-Místek - Baška/Hodoňovice/Velké Karlovice

Re: Cruze 1.6 tuning ?

Příspěvek od Hanzy »

To vypada zajimave co na to nasi odbornici co tomu hovej je to pouzitelne?Chlapci JRD TOSUJA IVANE pripadne kdokoli co tomu muze neco rict?
Alhambra+Sharan 4x4 klepotřepčmoud Taxi Valach
VW Transporter T4 2.5 TDI klepačotřepočmoud
Captiva 3.2 V6 LPG
Opel Combo CNG
Evanda 2.0 CDX LPG - už ji prohání brácha
CRUZE 1.6 LS+ moja na kolem chalupy od 9/2016 LPG
Ex Captiva zlatá metla 2.0 klepočmoud rachotila šla pryč
Ex Leganza 2.0 CDX LPG
Iacobus
Příspěvky: 958
Registrován: pát zář 10, 2010 10:51
Bydliště: Slovakia

Re: Cruze 1.6 tuning ?

Příspěvek od Iacobus »

Nezisťoval v autorizovanom servise niekto z majiteľov staršieho motora 1.6 (83kW), či by sa nedal do Cruza natiahnuť software z novšej 91kW verzie?
Odpovědět

Zpět na „Cruze - Tuning & Styling“