Spilenie pruzin

Tlumiče, nápravy, brzdy.

Moderátoři: Blue Lanos, Scorpion.11, lomngi

Odpovědět
Uživatelský avatar
KakosWRC
Příspěvky: 497
Registrován: pon srp 10, 2009 22:56
Bydliště: Zlate Moravce Slovakia
Kontaktovat uživatele:

Re: Spilenie pruzin

Příspěvek od KakosWRC »

lomngi píše:
KakosWRC píše:mal som pri sebe obe sady...aj sportove ako na foto aj seriovky take iste akurat cierne sadol si nanu cca 100kg tazky clovek stlacenie prutziny bolo na oboch sadach rovnake.viem ze 100kg je v porovnani s vahou auta nic ale tak staci si mrknut na youtube video ako sa take pruziny vyrabaju....stroj je nastaveny a ako sa taha spirala je nastavena dlzka a vzdy rovnako sa to striha tieito nastrihane pruziny padaju do velekho kosa nastriekaju sa na prislusnu farbu a idu do predaja....predtym samozrejeme sa este robia podobne veci ako chemicke zlozenie ocele a pod...ale ziadne upravy na koncoch...
prepáč ale poriadne pozri obrázok a aj pružiny.. upravy sú tam, možno si ich nevšímaš ale sú ta.len uhol závitu je trošku iny na konci a priemer tiež. a, neviem či vieš ale záleží aj typu motora aký tam máš. podla zataženia prednej nápravi sa dáva aj sila pružiny.1,2 má slabšiu ako,1,4 alebop1,8
....mam 1,4 a pruziny z 1,2....tuto otazku sme riesili no ale bohuzial konkretne podvozky weitek su len na typ auta nie motora..cize na aveo kalos sa kupuju nasledovne...klas kalos/aveo hatch-sedan 02/-- a vysisie rocniky...vaha motora tu veru nerozhoduje...u inych typov aut napr prikladom fiat stilo 1,2 16V a do tej istej karoserie robili 2,4 20V alebo 1,9 JTD tam uz vaha rozhoduje ovela viacej ako na nasich prditkach... :lol:
DAEWOO KALOS 1.2 8V..5dr-80PS -195/50 R15 BF Goodrich, podvozok Weitec -35mm, priame sanie v hmlovke, hole zvody od katalizatora, koncovy tlmic ULter Sport, 2x cipnuty + vymena riad.jednotky
CHEVROLET KALOS 1.4 16V..3dr-95PS - to iste okrem cipu
CHEVROLET KALOS 1.2 8V..3dr-72PS - na rodine ucely
Reklama
 

Uživatelský avatar
jamal89
Příspěvky: 2065
Registrován: stř srp 05, 2009 21:40
Bydliště: Vinodol okr.Nitra

Re: Spilenie pruzin

Příspěvek od jamal89 »

no rozdiel vo vahe medzi 1,2 a 1,4 je par kg a ked to rozdelis este na napravu cize dve pruziny ak je to zanedbatelne
ex 1x lada 2105 1,3...teraz 1,2 72k silver, komfort,
SS ,MOMO Corse,continental,WM sport,Sony,Sal,Hertz,
cutsprings
Uživatelský avatar
Peterek
Příspěvky: 112
Registrován: čtv led 15, 2009 10:30
Bydliště: Ostrava Poruba

Re: Spilenie pruzin

Příspěvek od Peterek »

[/quote]
suhlasím s tebou úplne ako to píšeš.
Ale aj tak s to dá urobiť. každá pružina aspon v automobilovom priemysle má číselný kód ktorý prezradí o tom dosť . a zároven aj farebné označenie typu pružiny .
podla týchto zankov dokážeš zistiť všetko čo potrebuješ .[/quote]

Musím Tě zklamat. Kódy a značky na pružinách jsou informace o výrobci, schválení pro provoz (silniční, soutěže atd.), katalogové číslo (aby Ti prodali pružiny schválené pro dané auto). Barevné značky jsou označení pro spárování pružin. Při výrobě není každá prožina absolutně stejná a tak se kalibrují a barevně značí.
K účelům dalšího tepelného zpracování je to na nic. Pokud máš zájem, mohu na některém srazu provést laickou "osvětu".
stará Škoda OCTAVIE, 2xMB W123, manželka Š100, Olcit (děs a hrůza), Opel Kadet combi, Toyota Yaris (automat), nyní náhodně Leganza přezdívaná "Legolanza" tmavá modrozelená metalíza
Uživatelský avatar
Jarik
Příspěvky: 1931
Registrován: úte čer 23, 2009 22:32
Bydliště: Topolčany

Re: Spilenie pruzin

Příspěvek od Jarik »

Jamal a pružiny chceš nižšie koli dizajnu, alebo jazdným vlastnostiam. Oni sú tie origo dost meké a potom by ti to mohlo prepružit moc hlboko a niečo poškodit. Ak chceš auto znížit, kúp radšej športové pružiny, alebo ich stiahni svorkami. To je ako stahovák na pružiny, ale v malom prevedení, len na jeden závit pružiny. :PP:
AVEO SEDAN 1,4 16V, 69kw, červená mica
Uživatelský avatar
jamal89
Příspěvky: 2065
Registrován: stř srp 05, 2009 21:40
Bydliště: Vinodol okr.Nitra

Re: Spilenie pruzin

Příspěvek od jamal89 »

no chcem to len pre vzhlad aby to nebolo take vysoke, nejaky link alebo take nieco jarik daj teda
ex 1x lada 2105 1,3...teraz 1,2 72k silver, komfort,
SS ,MOMO Corse,continental,WM sport,Sony,Sal,Hertz,
cutsprings
Uživatelský avatar
Jarik
Příspěvky: 1931
Registrován: úte čer 23, 2009 22:32
Bydliště: Topolčany

Re: Spilenie pruzin

Příspěvek od Jarik »

AVEO SEDAN 1,4 16V, 69kw, červená mica
Uživatelský avatar
jamal89
Příspěvky: 2065
Registrován: stř srp 05, 2009 21:40
Bydliště: Vinodol okr.Nitra

Re: Spilenie pruzin

Příspěvek od jamal89 »

ale ved toto je uplne paradna vec presne to co hladam ale nieco mi to pripomina len neviem co ale dalo by sa to aj vyrobit 8mm hruba zavitova tyc a kvalitny spojovaci kus asi nieco poriesim zas mam chrobaka v hlave teraz
ex 1x lada 2105 1,3...teraz 1,2 72k silver, komfort,
SS ,MOMO Corse,continental,WM sport,Sony,Sal,Hertz,
cutsprings
-peha-
Příspěvky: 9225
Registrován: stř říj 04, 2006 18:33
Bydliště: Rožňava-SR,pôvodne Teplice-CZ
Kontaktovat uživatele:

Re: Spilenie pruzin

Příspěvek od -peha- »

Nemusíš sa trápiť za pár kaček sa dajú v elektomateriálu kúpiť spony na káble a lana no a tie sú rovnaké.A Já si to idem robiť z jekla do ktorého vyvrtám 3x dieru a potom ho pozdlž rozrežem no a dve skrutky a je sťahovák na svete :lol:
Uživatelský avatar
jamal89
Příspěvky: 2065
Registrován: stř srp 05, 2009 21:40
Bydliště: Vinodol okr.Nitra

Re: Spilenie pruzin

Příspěvek od jamal89 »

peha presne si mi to vytiahol akurat z hlavy tie spony je to to iste a nejake zelezo najdem doma
ex 1x lada 2105 1,3...teraz 1,2 72k silver, komfort,
SS ,MOMO Corse,continental,WM sport,Sony,Sal,Hertz,
cutsprings
Uživatelský avatar
mino
Příspěvky: 1471
Registrován: čtv pro 22, 2005 22:41
Bydliště: Rimavská Sobota

Re: Spilenie pruzin

Příspěvek od mino »

A ak ma to náhodou prestane baviť a po určitom čase to dám dole? Nebudu tie struny deformované?
Škoda Roomster TSI
Uživatelský avatar
Scorpion.11
Příspěvky: 6262
Registrován: úte kvě 19, 2009 14:36
Bydliště: Městys Jedovnice

Re: Spilenie pruzin

Příspěvek od Scorpion.11 »

mino píše:A ak ma to náhodou prestane baviť a po určitom čase to dám dole? Nebudu tie struny deformované?
Velmi dobrá a správná otázka -i
AVEO, 1.4 SEDAN STAR, 69KW, r.v 2008, koupeno (5/2009)

člen AVEO Fanclubu
Uživatelský avatar
jamal89
Příspěvky: 2065
Registrován: stř srp 05, 2009 21:40
Bydliště: Vinodol okr.Nitra

Re: Spilenie pruzin

Příspěvek od jamal89 »

nad tym som tiez rozmyslal ale co ta moze prestat bavit na 3cm nizsie bez ujmy na komforte ja myslim ze nic takze je to podla mna zanedbatelne
ex 1x lada 2105 1,3...teraz 1,2 72k silver, komfort,
SS ,MOMO Corse,continental,WM sport,Sony,Sal,Hertz,
cutsprings
Uživatelský avatar
mino
Příspěvky: 1471
Registrován: čtv pro 22, 2005 22:41
Bydliště: Rimavská Sobota

Re: Spilenie pruzin

Příspěvek od mino »

Tak na komforte ti to podla mna uberie. Predsa len to nebude mať tu istu drahu ako predtým. Ako viešc že je to 3cm? Sa mi zda to tam nebolo kolko to je. Aj ja by som do toho šiel ale vyskušajte to najskor. :lol:
Škoda Roomster TSI
Uživatelský avatar
jamal89
Příspěvky: 2065
Registrován: stř srp 05, 2009 21:40
Bydliště: Vinodol okr.Nitra

Re: Spilenie pruzin

Příspěvek od jamal89 »

no pozri kolko mam medzeru medzi zavitmi na pruzine je to cca 3cm ked stiahnes uplne na seba -3cm jednoducha matematika a komfort by nemalo ubrat ved ta ista draha hej ale tuhost pruziny nezmenis a tlmic je na stabilizovanie kmitov pruziny tak podla mna neni problem no skusime uvidime
ex 1x lada 2105 1,3...teraz 1,2 72k silver, komfort,
SS ,MOMO Corse,continental,WM sport,Sony,Sal,Hertz,
cutsprings
Uživatelský avatar
jamal89
Příspěvky: 2065
Registrován: stř srp 05, 2009 21:40
Bydliště: Vinodol okr.Nitra

Re: Spilenie pruzin

Příspěvek od jamal89 »

ex 1x lada 2105 1,3...teraz 1,2 72k silver, komfort,
SS ,MOMO Corse,continental,WM sport,Sony,Sal,Hertz,
cutsprings
Odpovědět

Zpět na „Aveo - Podvozek a řízení“