Zimní komplet alu kola? New Spark

Nový nástupce Matize zde nesmí chybět

Moderátor: Blue Lanos

limach
Příspěvky: 28
Registrován: čtv zář 30, 2010 12:13
Bydliště: Olomouc

Re: Zimní komplet alu kola? New Spark

Příspěvek od limach »

Ahoj, taky to teď na Sparka řeším. Už jsem byl rozhodnutý jít do 13´ palcového rozměru na plechy, ale teď jsi mě zvyklal. Přece jen, budu mít stejnou barvu, liťáky tomu sluší víc, dokonce i v zimě :)
Chevrolet Spark 1.2 LS Plus, green cocktail
Alfa Romeo 159 Sportwagon 2.2 JTS TI, Alfa Rosso
Reklama
 

xstastnyr
Příspěvky: 12
Registrován: úte zář 07, 2010 14:51

Re: Zimní komplet alu kola? New Spark

Příspěvek od xstastnyr »

Tak tady mám ještě další fotky pro inspiraci na zimu :-)
KOLA_1_Winter.jpg
KOLA_1_Winter.jpg (106.35 KiB) Zobrazeno 3600 x
KOLA_2_Winter.jpg
KOLA_2_Winter.jpg (74.75 KiB) Zobrazeno 3600 x
KOLA_3_Winter.jpg
KOLA_3_Winter.jpg (73.49 KiB) Zobrazeno 3600 x
Chevrolet Spark 1.2 LT , green cocktail
limach
Příspěvky: 28
Registrován: čtv zář 30, 2010 12:13
Bydliště: Olomouc

Re: Zimní komplet alu kola? New Spark

Příspěvek od limach »

to xstastnyr: můžu tě poprosit o přesný rozměr kol a pneu, které tam máš a způsob žádosti u Chevy zastoupení o homologaci? Díky předem, i pokud jsi to už někde psal a já se ptám dublovaně.
Chevrolet Spark 1.2 LS Plus, green cocktail
Alfa Romeo 159 Sportwagon 2.2 JTS TI, Alfa Rosso
xstastnyr
Příspěvky: 12
Registrován: úte zář 07, 2010 14:51

Re: Zimní komplet alu kola? New Spark

Příspěvek od xstastnyr »

limach píše:to xstastnyr: můžu tě poprosit o přesný rozměr kol a pneu, které tam máš a způsob žádosti u Chevy zastoupení o homologaci? Díky předem, i pokud jsi to už někde psal a já se ptám dublovaně.

Ahoj,
kompletní kolo s diskem Dezent V 4x100 R14 ET35 a pneu Barum Polaris 2 165/65 R14.
Pneumatiky mají novější Sparky už v TP. Pokud nejsou tak lze po domluvě s importérem "http://www.scc-cz.com/homologace-vozidel-en.php" dopsat. Já jsem jim telefonoval i psal, ale zatím mi nic nebylo posláno. Budu je urgovat.
Litá kola jsou homologovaná pro dané auto. Certifikát mám. Takže v mém případě zajdu s certifikátem od kol a potvrzením od importéra na Odbor dopravy v místě bydliště.
Chevrolet Spark 1.2 LT , green cocktail
limach
Příspěvky: 28
Registrován: čtv zář 30, 2010 12:13
Bydliště: Olomouc

Re: Zimní komplet alu kola? New Spark

Příspěvek od limach »

xstastnyr píše:
limach píše:to xstastnyr: můžu tě poprosit o přesný rozměr kol a pneu, které tam máš a způsob žádosti u Chevy zastoupení o homologaci? Díky předem, i pokud jsi to už někde psal a já se ptám dublovaně.

Ahoj,
kompletní kolo s diskem Dezent V 4x100 R14 ET35 a pneu Barum Polaris 2 165/65 R14.
Pneumatiky mají novější Sparky už v TP. Pokud nejsou tak lze po domluvě s importérem "http://www.scc-cz.com/homologace-vozidel-en.php" dopsat. Já jsem jim telefonoval i psal, ale zatím mi nic nebylo posláno. Budu je urgovat.
Litá kola jsou homologovaná pro dané auto. Certifikát mám. Takže v mém případě zajdu s certifikátem od kol a potvrzením od importéra na Odbor dopravy v místě bydliště.
Díky. Já tedy ještě těch 14 dní počkám a mrknu, co budu mít ve velkém TP. Nechci už udělat chybu. Než jsem kupoval předešlé auto, tak jsem na radu origo dovozce pořídil nové 17 palce se zimníma gumama a ty mi pak vůbec neprošly přes přední brzdové třmeny z důvodu špatného ET. Nakonec jsem na nich tratil dobře 10 tis. Kč abych je vůbec udal jinam.
Jen mě překvapuje šířka kola -5,5Jx14, protože pro původní čtrnáctky byla v TP u Sparku šířka 4,5Jx14, což je dost rozdíl. Ale asi se tam ty 5,5J vlezly, když je tam máš a pokud budou i v novém TP, tak OK. :D
Chevrolet Spark 1.2 LS Plus, green cocktail
Alfa Romeo 159 Sportwagon 2.2 JTS TI, Alfa Rosso
Uživatelský avatar
Jajuska95
Příspěvky: 1569
Registrován: úte led 13, 2009 19:51
Bydliště: Ostrava

Re: Zimní komplet alu kola? New Spark

Příspěvek od Jajuska95 »

Tak my zimní pneu dáme na stávající hlinikáče,nechce se nám ničit nové ALU kola, ty budeme kupovat na léto a to budou 15ctky..
Jinak ve velkem TP máme zapsány tyto rozměry:
4.5J X 13 ET 45: 155/80 R13
4.5J X 14 ET 43.5, 155/70 R14, 165/55 R14
5J X 15 ET45, 165/60 R15
Volkswagen Polo Classic, tmavě zelená metla, 1.6 benzín
Ford Mondeo, 2.0 diesel
limach
Příspěvky: 28
Registrován: čtv zář 30, 2010 12:13
Bydliště: Olomouc

Re: Zimní komplet alu kola? New Spark

Příspěvek od limach »

to jajuska95: právě proto mě překvapuje ta šířka disků u Dezentů, co tam dal xstastnyr. Rozdíl palce (4,5 v TP oproti 5,5) už musí být do podběhů a k rameni nápravy dost natěsno, i guma bude víc narovnaná než do oblouku. Aspoň tak to znám ze zkušenosti na jiných autech. Pokud to ale dodatečně homologuje i dovozce a schválí dopravka, tak to bude asi OK. Ale možná tam stejně na zimu koupím plechy 13´a bude to, na zimu se to dá vydržet a náklady na gumu (cca 800 Kč) jsou super.
Chevrolet Spark 1.2 LS Plus, green cocktail
Alfa Romeo 159 Sportwagon 2.2 JTS TI, Alfa Rosso
Uživatelský avatar
PeterF
Příspěvky: 277
Registrován: úte bře 16, 2010 07:59

Re: Zimní komplet alu kola? New Spark

Příspěvek od PeterF »

Ahojte takze po dlhsej uvahe objednane a dodane Fulda kristall montero 3 v rozmere 165/65 R14.
Ten rozmer co je normalne na aute sa mi nepodarilo zohnat.Gumy pojdu zatial na origo elektrony a po zime sa uvidi. :PP:
CHEVY SPARK 1,2LT biely
Uživatelský avatar
PETO
Příspěvky: 1170
Registrován: ned pro 30, 2007 17:53
Bydliště: POPRAD

Re: Zimní komplet alu kola? New Spark

Příspěvek od PETO »

PeterF píše:Ahojte takze po dlhsej uvahe objednane a dodane Fulda kristall montero 3 v rozmere 165/65 R14.
Ten rozmer co je normalne na aute sa mi nepodarilo zohnat.Gumy pojdu zatial na origo elektrony a po zime sa uvidi. :PP:

:D Dobrý nápad . -i -i ;)
Daewoo Matiz SE,r.v.2001 -> ex
Chevrolet Aveo Sedan 1,2 8V Direct,r.v.2008 -> ex
Daewoo Tico SX,r.v.1996 -> ex
Chevrolet Aveo Sedan 1,2 16V,r.v.2011,edícia 100 -> ex
limach
Příspěvky: 28
Registrován: čtv zář 30, 2010 12:13
Bydliště: Olomouc

Re: Zimní komplet alu kola? New Spark

Příspěvek od limach »

PeterF píše:Ahojte takze po dlhsej uvahe objednane a dodane Fulda kristall montero 3 v rozmere 165/65 R14.
Ten rozmer co je normalne na aute sa mi nepodarilo zohnat.Gumy pojdu zatial na origo elektrony a po zime sa uvidi. :PP:
Taky způsob řešení, který připadá v úvahu, dobrá volba gum -i
Chevrolet Spark 1.2 LS Plus, green cocktail
Alfa Romeo 159 Sportwagon 2.2 JTS TI, Alfa Rosso
PetrT30
Příspěvky: 17
Registrován: úte led 18, 2011 12:52

Re: Zimní komplet alu kola? New Spark

Příspěvek od PetrT30 »

Zdravím.
Ještě nemám vybrané auto a už koukám po kolech :lol:
Mám otázečku: Chtěl bych použít 15" kola. Jenže se mi nedaří sehnat kola s příslušným ET45 podle techničáku. Pokud použiji kola s ET35 bude nějaký problém? K tomu bych zvolil pneu 165/50 R15. Asi se tam širší nevejdou a pokud jo tak bych zvolil 185/55 R15
Uvítám jakýkoliv postřeh.
Odpovědět

Zpět na „SPARK“