Zadní brzdy Nubira

DaewooForum pro Nubiry 1 a 2 generace

Moderátoři: Blue Lanos, koniQ

Uživatelský avatar
Tomáš
Příspěvky: 2002
Registrován: stř zář 29, 2004 14:54
Bydliště: KLECANY

Příspěvek od Tomáš »

Ježíš, řezat bubny NÉ !!!!! Jak se tu píše , gumové záslepky zezadu a povolit tem štylovací mechanizmus .
MATIZ SE 0.8 r.v. 2000 modrá metla a NUBIRA Wagon SX 1.6 , 16V r.v. 1998 červená, příležitostně s bílým bydlíkem N126e
Reklama
 

Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

Tomáš píše:Ježíš, řezat bubny NÉ !!!!! Jak se tu píše , gumové záslepky zezadu a povolit tem štylovací mechanizmus .


Ale cim to povolit, sroubovakem. Dneska to chci delat
Uživatelský avatar
Tomáš
Příspěvky: 2002
Registrován: stř zář 29, 2004 14:54
Bydliště: KLECANY

Příspěvek od Tomáš »

musíš se dostat na tu plastovou štylovací matičku a povolit , plochým šrubovákem, musíš jí odtočit, mě to šlo celkem dobře sundat bez této procedůry , takže fakt nevím jak to jde , ale mnohdy stačí poklepávat gumovou paličkou na buben směrem z podběhu ven a pootáčet...
MATIZ SE 0.8 r.v. 2000 modrá metla a NUBIRA Wagon SX 1.6 , 16V r.v. 1998 červená, příležitostně s bílým bydlíkem N126e
Uživatelský avatar
Brainman
Příspěvky: 1393
Registrován: sob led 29, 2005 10:01
Bydliště: Seletice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Brainman »

Tomáš píše:musíš se dostat na tu plastovou štylovací matičku a povolit , plochým šrubovákem, musíš jí odtočit, mě to šlo celkem dobře sundat bez této procedůry , takže fakt nevím jak to jde , ale mnohdy stačí poklepávat gumovou paličkou na buben směrem z podběhu ven a pootáčet...
dík ja abych vedel az se do toho pustim :) , nooo mne tukat teda nestacilo. Jo jeste teda u kotoucu se museji sundat brzdice , to tu nikdo zatim nerek, protoze buben je az pod nima. Jeeeee ale ted nevim teda jestli jo nebo ne. No ja jsem je sundal, aspon se k tomu lip muze
Renault Scenic RXi 2.0 IDE 16V 104kW Obrázek Daewoo Matiz I CD LPG
Uživatelský avatar
Peca
Příspěvky: 541
Registrován: čtv říj 23, 2003 13:29
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Peca »

jj brzdice musis kazdopadne sundat...bez toho to nejde
PECA
Daewoo Nubira II Kombi r.v. 2001 CDX 2,0 16V troška tuningu a hudby ;-)
Fiat Punto 1,7TD 3dver. r.v. 1994 žádný tuning a hóóóódně hudby
Honda VFR 800 r.v.1999 miláček, troska tuningu, výfuk pod sedlem atd...
Uživatelský avatar
Tomáš
Příspěvky: 2002
Registrován: stř zář 29, 2004 14:54
Bydliště: KLECANY

Příspěvek od Tomáš »

Jééé, pozor , já píšu o bubnech , 1.6 má jenom bubny, jak je to u kotoučovek vzadu nevím , sorry .
MATIZ SE 0.8 r.v. 2000 modrá metla a NUBIRA Wagon SX 1.6 , 16V r.v. 1998 červená, příležitostně s bílým bydlíkem N126e
Uživatelský avatar
Brainman
Příspěvky: 1393
Registrován: sob led 29, 2005 10:01
Bydliště: Seletice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Brainman »

Tomáš píše:Jééé, pozor , já píšu o bubnech , 1.6 má jenom bubny, jak je to u kotoučovek vzadu nevím , sorry .
Jasne ;) ja to tusil
Renault Scenic RXi 2.0 IDE 16V 104kW Obrázek Daewoo Matiz I CD LPG
Uživatelský avatar
petrm
Příspěvky: 2945
Registrován: ned zář 28, 2003 19:28
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od petrm »

Jo občas je to děsný a někdy mám taky chuť vzít flexu a rozřezat je ale jinak se musí vzít velký kladivo a chvíli mlátit a pak už jen vyměnit všechno uvitř dát nový bubny nebo kotouče :cry: někdy to prostě bez násilí nejde (většinou to nejde )
Mordy
Příspěvky: 20
Registrován: stř úno 09, 2005 10:43
Bydliště: Jihlava

Příspěvek od Mordy »

Nešlo mi to sundat ani pomocí povolení matičky ze zadu kotouče, protože byl zaseklý váleček. Druhý kolo šlo prý úplně v pohodě. Je v tom velký problém, když jsem si nechal zatím vyměnit jen ty válečky na obou kolech. Pakny prý ještě něco vydrží a bubny vyměním až si něco našetřím :oops:
Mordy
_______________________________________
Nubira Wagon 98 1,6 16V
Uživatelský avatar
Tomáš
Příspěvky: 2002
Registrován: stř zář 29, 2004 14:54
Bydliště: KLECANY

Příspěvek od Tomáš »

Válečky myslíš Prasátka??? Když jsou pakny OK , tak je tam nech , bubny taky nebývají nejhorší , ale je potřeba strhnout tu hranu , která je na nich již vyjetá , už pro lepší demontáž pro příště. To chce ale kámoše zámečníka se soustruhem.......
MATIZ SE 0.8 r.v. 2000 modrá metla a NUBIRA Wagon SX 1.6 , 16V r.v. 1998 červená, příležitostně s bílým bydlíkem N126e
Odpovědět

Zpět na „NUBIRA“