výměna oleje

Krásné SUV od Chevroletu

Moderátor: Blue Lanos

guseppe
Příspěvky: 2
Registrován: úte úno 16, 2010 20:35

Re: výměna oleje

Příspěvek od guseppe »

Richard píše:
guseppe píše:Taky něco o filtru DPF, jedu po městě a rosvítila se kontrolka filtru, samozdřejmě červená na semaforu, otáčky stouply na 1100, zmáčknul jsem počítadlo a jedu ( věděl jsem že nesmím vypnout motor) po 4 kilometrech kontrolka zhasla a otáčky klesly, auto jede normálně, před měsícem mi nahrávali novej soft, předpokládám že to bylo to čištění...
Já vím, že vtipy patří jinam, ale nedá mi to jeden sem přihodím, protože mi to co se napsalo výše i tak připadá:

Dědek je s býkem na pastvě, už je večer a dědek tahá za provaz a bejk nic....... v tom jde okolo takovej výrostek (týnejdžr) a říká: Dědku nic mi do tebe není, ale vidím, že máš problém a pomůžu ti....... jde ke stromu uřízne pořádnej klacek.... no a dá bejkovi jednu přes koule.... bejk vyrazí a zmizí směrem k vesnici. No to jsi mi pomoh láteří dědek, jak ho teď doženu????
Klid dědku, pomoh jsem bejkovi pomůžu i tobě.... a přetáh dědka taky tím klackem přes....... :D Dědek vyrazil tryskem k vesnici, vlítnul do baráku a říká: stará, až se vrátí bejk, tak ho přivaž, já se jdu ještě trochu proběhnout :D :D :D :D
-i
Ty bejku -i .
Reklama
 

Uživatelský avatar
Hanzy
Příspěvky: 7197
Registrován: ned led 21, 2007 13:16
Bydliště: Frýdek-Místek - Baška/Hodoňovice/Velké Karlovice

Re: výměna oleje

Příspěvek od Hanzy »

mzprx píše:Benzín to rieši... :D
Mno JISTEEEE!!! :D
Hele chlape doraz do Olsovce na sraz Captivou nebot o ni vazne uvazuju ale nikde v okoli tahle nejsilnejsi kara naseho clubu neni jen same klepocmoudy :o) rad bych se pokochal tim krasnym 3.2l 6V a jeste vic se navnadil :D
Co ty na to?
Alhambra+Sharan 4x4 klepotřepčmoud Taxi Valach
VW Transporter T4 2.5 TDI klepačotřepočmoud
Captiva 3.2 V6 LPG
Opel Combo CNG
Evanda 2.0 CDX LPG - už ji prohání brácha
CRUZE 1.6 LS+ moja na kolem chalupy od 9/2016 LPG
Ex Captiva zlatá metla 2.0 klepočmoud rachotila šla pryč
Ex Leganza 2.0 CDX LPG
Uživatelský avatar
mzprx
Příspěvky: 651
Registrován: čtv bře 23, 2006 12:37
Bydliště: doma

Re: výměna oleje

Příspěvek od mzprx »

Je to trochu od ruky...
To je na Morave, pri Lipníku nad Bečvou ?
CAMARO Bumblebee 6.2 V8 AT, MALIBU 2.4 AT, Lacetti LX "datel", Mitsuishi Outlander PHEV, New Nissan Leaf
ex. ESPERO, NEXIA, LEGANZA, LANOS, EVANDA, LACETTI SX, EPICA 2.5 L6 AT, CAPTIVA 3.2 V6 AT LPG
Uživatelský avatar
Hanzy
Příspěvky: 7197
Registrován: ned led 21, 2007 13:16
Bydliště: Frýdek-Místek - Baška/Hodoňovice/Velké Karlovice

Re: výměna oleje

Příspěvek od Hanzy »

Je to obec Jedovnice mezi Vyskovem a Blanskem
http://www.olsovec.cz/
Alhambra+Sharan 4x4 klepotřepčmoud Taxi Valach
VW Transporter T4 2.5 TDI klepačotřepočmoud
Captiva 3.2 V6 LPG
Opel Combo CNG
Evanda 2.0 CDX LPG - už ji prohání brácha
CRUZE 1.6 LS+ moja na kolem chalupy od 9/2016 LPG
Ex Captiva zlatá metla 2.0 klepočmoud rachotila šla pryč
Ex Leganza 2.0 CDX LPG
Uživatelský avatar
mzprx
Příspěvky: 651
Registrován: čtv bře 23, 2006 12:37
Bydliště: doma

Re: výměna oleje

Příspěvek od mzprx »

Aha, tak to poznam, tam som bol pred troma rokmi na dovolenke...
CAMARO Bumblebee 6.2 V8 AT, MALIBU 2.4 AT, Lacetti LX "datel", Mitsuishi Outlander PHEV, New Nissan Leaf
ex. ESPERO, NEXIA, LEGANZA, LANOS, EVANDA, LACETTI SX, EPICA 2.5 L6 AT, CAPTIVA 3.2 V6 AT LPG
waser
Příspěvky: 13
Registrován: sob led 26, 2013 17:51

Re: výměna oleje

Příspěvek od waser »

Ahoj nevi nekdo zvas kde presne se nachazi olejovy filtr u chevroletu captivy nemuzu ho z hora auta nikde najit
Uživatelský avatar
Richard
Příspěvky: 3515
Registrován: čtv zář 16, 2004 12:29
Bydliště: Praha

Re: výměna oleje

Příspěvek od Richard »

Už si to přesně nepamatuju, ale mám pocit, že filtr je na zadní straně motoru zhruba před spolujezdcem a trochu níž , je utopený proto není na první pohled vidět.....
Hyundai IX55, V6 3,0 CRDI, automat, 4x4, Yamaha Majesty 125
bylo: Nubira wagon 2.0 CDX 1998 , Pontiac Le Mans (americkej Racer),
Mitsubishi Space Vagon, Favorit, Moskvič 2140, Moskvič 403, Skůtr ČZ 175 typ.502
waser
Příspěvky: 13
Registrován: sob led 26, 2013 17:51

Re: výměna oleje

Příspěvek od waser »

Tak ze se da vymenit i ze spodu a nemusi se odelavat horni kryt motoru tak to by bylo super jestli to bude tak tak diky za radu
ivsony
Příspěvky: 35
Registrován: ned dub 04, 2010 15:06

Re: výměna oleje

Příspěvek od ivsony »

Zdravím,no ,ze spodu olejovej filtr ne-e,z vrchu oddělat palivovej filtr i s tou nádobou je pod-nemusíš odpojovat hadičky,hodit trochu stranou a pak vzit golu s prostavcem a vytočit
waser
Příspěvky: 13
Registrován: sob led 26, 2013 17:51

Re: výměna oleje

Příspěvek od waser »

diky moc za radu -i -i
waser
Příspěvky: 13
Registrován: sob led 26, 2013 17:51

Re: výměna oleje

Příspěvek od waser »

ivsony píše:Zdravím,no ,ze spodu olejovej filtr ne-e,z vrchu oddělat palivovej filtr i s tou nádobou je pod-nemusíš odpojovat hadičky,hodit trochu stranou a pak vzit golu s prostavcem a vytočit
-i super diky za radu a nevis jak se da vimenit jeste pal filtr :PP:
ivsony
Příspěvky: 35
Registrován: ned dub 04, 2010 15:06

Re: výměna oleje

Příspěvek od ivsony »

Palivovej jsem ještě nedělal ale předpokladam že to taky nebude žádná věda :-)
waser
Příspěvky: 13
Registrován: sob led 26, 2013 17:51

Re: výměna oleje

Příspěvek od waser »

Ja mam srach ze ulomim neco u hadicky jak je nasunuta na vrsku filtru protoze tam dost drzi
Uživatelský avatar
ander282
Příspěvky: 20
Registrován: ned úno 10, 2013 08:36

Re: výměna oleje

Příspěvek od ander282 »

Ahojte, čaká ma prehliadka po 30 000 Km (druhá garančná),som vlastníkom Captivy 2,2 / 163 Diesel.Samozrejme aj ja som vygooglil nejaké to info o olejoch.Najlepšia a najkvalitnejšia varianta okrem "origo" oleja GM (Dexos 2) mi pripadá Mobil 1 ESP 0W-40 ™.
Chcem sa spýtať či táto varianta je reálna,samozrejme v rámci záručných podmienok,ďakujem.

Špecifikácia : Mobil 1 ESP 0W-40.pdf
http://www27.zippyshare.com/v/60969989/file.html
Uživatelský avatar
Richard
Příspěvky: 3515
Registrován: čtv zář 16, 2004 12:29
Bydliště: Praha

Re: výměna oleje

Příspěvek od Richard »

mrkni do tý chytrý knížky co máš k autu a mrkni na to kterej olej se může použít, stejně jako není dobrý dát moc hustej olej, tak stejně to platí o tom řídkém....... v zásadě by řidší olej neměl modernímu motoru vadit, ale já osobně bych třeba používal 5W30 předepsané specifikace třeba ten dexosII za nějakejch 800,- 5lt a měnil bych ho např. po 10000km , tím bych asi motoru prospěl víc než používat super olej 30000km..... on nafťák co má navíc vypalování DPF dost olej ředí naftou, tak proto bych měnil levnější olej častěji.... 8)
Hyundai IX55, V6 3,0 CRDI, automat, 4x4, Yamaha Majesty 125
bylo: Nubira wagon 2.0 CDX 1998 , Pontiac Le Mans (americkej Racer),
Mitsubishi Space Vagon, Favorit, Moskvič 2140, Moskvič 403, Skůtr ČZ 175 typ.502
Odpovědět

Zpět na „CAPTIVA“