LPG

Moderátor: Blue Lanos

Uživatelský avatar
Akri
Příspěvky: 4273
Registrován: stř zář 10, 2003 18:50
Bydliště: Česká Třebová
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Akri »

Krtek píše:
Ciernygepard píše:Najlepšie riešenie je cng, jediná vada je, že na Slovensku ho nie je kde okrem veľkých miest načerpať

Bych moc neřek. Palba za přestavbu jako kráva, dojezd snad už celejch 200 km a už máme snad 4 čerpačky bv republice :lol:
Nee, je jich asi 10 :lol: :lol: ale jsou tak rozrtrouseny, ze od jedne k druhe nedojedes :lol:
ObrázekAKRI - (byl) Muž z Ria !
:!: AVEOtici všech zemí, spojte se :)
Reklama
 

PavelZ
Příspěvky: 1422
Registrován: čtv lis 06, 2003 10:36

Příspěvek od PavelZ »

Nevim jak na Slovensku, ale vim,ze v Cechach bylo CNG hodne vyhodne pred nekolika lety. Ted kdyz sem byl v servisu a srovnaval si v tabulkach ceny na kg CNG a l LPG a porovnaval v tabulce udavane spotreby pro stejny motor, tak mi vysel rozdil mezi provozem na CNG a LPG hrozne maly. A s tim, jak malo je u nas CNG stanic a ze auto na CNG ma pri stejne velikosti nadrze mensi dojezd, tak mi jako lepsi reseni vychazi LPG.
Uživatelský avatar
RoSta
Příspěvky: 613
Registrován: ned říj 03, 2004 23:19
Bydliště: PRIEVIDZA
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od RoSta »

PavelZ píše:Nevim jak na Slovensku, ale vim,ze v Cechach bylo CNG hodne vyhodne pred nekolika lety. Ted kdyz sem byl v servisu a srovnaval si v tabulkach ceny na kg CNG a l LPG a porovnaval v tabulce udavane spotreby pro stejny motor, tak mi vysel rozdil mezi provozem na CNG a LPG hrozne maly. A s tim, jak malo je u nas CNG stanic a ze auto na CNG ma pri stejne velikosti nadrze mensi dojezd, tak mi jako lepsi reseni vychazi LPG.
No, napriek tomu, že CNG je šetrnejšie k motoru, tak sa to fakt neoplatí, hlavne kvôli dojazdu... a počtu čerpačiek...
Naposledy upravil(a) RoSta dne čtv lis 16, 2006 20:54, celkem upraveno 1 x.
http://www.TAXAMETER.sk
Ford Mondeo 1,6 LPG
Ex: Espero 1,5 LPG
Zrušenie ESPERA a dovoz MONDEA...
tvb
Příspěvky: 24
Registrován: čtv dub 21, 2005 23:46
Kontaktovat uživatele:

Cozeeeee ?

Příspěvek od tvb »

Nebola tato tema nahodou o LPG ? CNG sa oplati ak budete jazdit po Blave alebo Bystrici na MHDbuse :))) Inak zabudnite na to ...
Mam LPG som abofuckinglutlly spokojny... tama to dobre a navyse to ma jednu peknu vl;astnost.. ked idem na benzin a pustim plyn tak to pekne cukne.. hlavne na studenom motore, ale ak to urobim na plyne .. nic sa nedeje motor pekne spomali a jeto ... myslim ze to sposobuje emulator lambdy nie ?
Espero 1.5DOHC LPG, elektrony, tazne 155tis km
Uživatelský avatar
Akri
Příspěvky: 4273
Registrován: stř zář 10, 2003 18:50
Bydliště: Česká Třebová
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Akri »

To ja jsem se zdesil zase kdyz jsem asi po pul roce jel minule na benzin, jak je ten motor na benal hlucny, oproti LPG, to je krasne tichoucky a ja uz na to zvykly, najednou uplne v soku, jo joi, neni nad plyn :D
ObrázekAKRI - (byl) Muž z Ria !
:!: AVEOtici všech zemí, spojte se :)
Uživatelský avatar
RoSta
Příspěvky: 613
Registrován: ned říj 03, 2004 23:19
Bydliště: PRIEVIDZA
Kontaktovat uživatele:

Re: Cozeeeee ?

Příspěvek od RoSta »

tvb píše:Nebola tato tema nahodou o LPG ? CNG sa oplati ak budete jazdit po Blave alebo Bystrici na MHDbuse :))) Inak zabudnite na to ...
Mam LPG som abofuckinglutlly spokojny... tama to dobre a navyse to ma jednu peknu vl;astnost.. ked idem na benzin a pustim plyn tak to pekne cukne.. hlavne na studenom motore, ale ak to urobim na plyne .. nic sa nedeje motor pekne spomali a jeto ... myslim ze to sposobuje emulator lambdy nie ?
Možno aj to, že to nejde do vstrekovačov, ale to je pricapnuté na sanie a vstrekovače sú nečinné... A plyn ktorý je v saní sa minie trošku neskôr, ako sa vypnú na benzíne vstrekovače, keď pustíš plynový pedál, čo je okamžitý pokles výkonu...
http://www.TAXAMETER.sk
Ford Mondeo 1,6 LPG
Ex: Espero 1,5 LPG
Zrušenie ESPERA a dovoz MONDEA...
kazo

Příspěvek od kazo »

A kolko vam to zere? Mne LPG nie a nie dostat pod 10l/100km, a ak ano musim mat velmi lahku nohu. Skusal som aj trochu priskrtit prisun plynu, ale potom to nechce ist. Neviete nieco co by usetrilo cosi?
Uživatelský avatar
RoSta
Příspěvky: 613
Registrován: ned říj 03, 2004 23:19
Bydliště: PRIEVIDZA
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od RoSta »

kazo píše:A kolko vam to zere? Mne LPG nie a nie dostat pod 10l/100km, a ak ano musim mat velmi lahku nohu. Skusal som aj trochu priskrtit prisun plynu, ale potom to nechce ist. Neviete nieco co by usetrilo cosi?
Pod 10l som sa málokedy dostal aj na benzíne! Ale to platí len pre mesto, diaľky som dostal aj pod 5l (4,9)...
LPG, odkedy som bol "reklamovať" spotrebu, tak je cca ako benzín (čo sa aj čudujem) a ťah keď privriem oči, tak porovnateľný (porovnateľný = neťahá tak od spodných otáčok, ako ťahá benzín)...
http://www.TAXAMETER.sk
Ford Mondeo 1,6 LPG
Ex: Espero 1,5 LPG
Zrušenie ESPERA a dovoz MONDEA...
tulo
Příspěvky: 59
Registrován: pon led 31, 2005 18:50

Příspěvek od tulo »

Ja ma priemer merany v zime 7,9. Mam ale otazocku, ako LPG BRC vplyva na motor a na spotrebu oleja? Rapidne sa mi zvysila. Nemoze to byt tiez znackou? Presedlal som na Madit Tutbo 2000
Uživatelský avatar
RoSta
Příspěvky: 613
Registrován: ned říj 03, 2004 23:19
Bydliště: PRIEVIDZA
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od RoSta »

tulo píše:Ja ma priemer merany v zime 7,9. Mam ale otazocku, ako LPG BRC vplyva na motor a na spotrebu oleja? Rapidne sa mi zvysila. Nemoze to byt tiez znackou? Presedlal som na Madit Tutbo 2000
Nóóó... to je zaujímavý poznatok...
ja som si tiež všimol vyššiu spotrebu oleja a nepripisoval som to LPG, ale sedelo by to... zvýšila sa vlastne po montáži LPG, ale neviem, či to môže byť... tiež som menil tesnenie pod hlavou a zarovnávali mi ju, čo tu bolo dosť zkritizovné (vraj 1,5 / 16V to nemá rád a ničí to piesty, krúžky atď... a pomôže vraj len výmena hlavy) tak tŕpnem, či to nečaká aj mňa. :? Niečo obdobné sa stalo Radovi s jeho Nexiou (tiež 1,5 / 16V), ale dúfam, že to mal na svedomí Radov CHIP tunning... (prepáč Rado, chytám sa všetkého)... Chystám sa na zmeranie tlakov, snáď budem potom múdrejší... Ešte aj môj dvorný mechanik už odmieta robiť fušky, vraj sa to zvrhlo a už na nič nemal čas, tak si vraj dá pauzu, do ri*i, zrovna teraz, kebysa dalo aspoň spolahnúť na nejaký servis, ale nemám dobré skúsenosti... :cry: :cry: :cry:

A na ten Madit Turbo 2000 mi pred 2,5 rokmi, keď som "to" kúpil, v Daewoo servise v Topoľčanoch povedali že "To máte šťastie, že sa to nezadrelo...", tak som sa zľakol a začal som tam dávať Total Quartz 7000, ale podľa špecifikácií to je jedno, keď som sa po čase na to opäť pozrel... No, ale never profíkom, hlavne keď presedlávaš na Espero zo Škodovky 105, ale aspoň som tým nič nepokazil, "len" to bolo "trošku" drahšie, ale už zostanem pri Total-e...
http://www.TAXAMETER.sk
Ford Mondeo 1,6 LPG
Ex: Espero 1,5 LPG
Zrušenie ESPERA a dovoz MONDEA...
PavelZ
Příspěvky: 1422
Registrován: čtv lis 06, 2003 10:36

Příspěvek od PavelZ »

tulo píše:Ja ma priemer merany v zime 7,9. Mam ale otazocku, ako LPG BRC vplyva na motor a na spotrebu oleja? Rapidne sa mi zvysila. Nemoze to byt tiez znackou? Presedlal som na Madit Tutbo 2000
Nekteri servisaci tvrdi, ze prestavba na LPG zvysuje spotrebu oleje o cca 0.5-1l na 15000 km, ale neshodli se na tom vsichni, se kteryma sem o tom mluvil.
tulo
Příspěvky: 59
Registrován: pon led 31, 2005 18:50

Příspěvek od tulo »

To by nebolo take tragicke. Espero vie jazdit aj s 3 litrami a po 15tis. ta aj tak caka vymena. Tragicke je ale 1L na 2tis. km. Mam z toho hlavu v smutku. Co usetrim na LPG pomaly vrazam do oleja. A nie zrovna lacneho.
PavelZ
Příspěvky: 1422
Registrován: čtv lis 06, 2003 10:36

Příspěvek od PavelZ »

Tak to mi prijde divny, to nejhorsi, co sem slysel bylo 1l na 15000.
Z me zkusenosti Lanos s 1.5, co jsem mel driv, tak na LPG neco malinko sezral, ale tak malo, ze nebylo potreba nic dolevat. Ted Nubira s 1.6 si naposledy rekla o 0.5l na 15000, ale u ni si jeste nejsem jistej (bylo to v intervalu do 45000), protoze do 1. vymeny si vzala 1l, takze se to u ni porad snizuje.
1l na 2000 to uz opravdu pekne zvedne naklady :(.
tulo
Příspěvky: 59
Registrován: pon led 31, 2005 18:50

Příspěvek od tulo »

Tak uvazujem o prekruzkovani a vymene gufer ventilov. Tiez to vraj moze byt tym olejom tak to nechcem unahlit. Viete o tom nieco? Je potrebny vybrus?
neofun
Příspěvky: 35
Registrován: ned kvě 22, 2005 11:44
Bydliště: BA/LM
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od neofun »

Pocujte... oplati sa to prerabat na LPG?? lebo nad tym uvazujem aj ja.. a co to vobec stoji.. som sa niekde docital ze od 16-26tis, podla typu nadrze. A ked si dam diskovu nadrz namiesto rezervy kde dam rezervu?? O kolko to znizi vykon a spotrebu ma taku ietu len to nieje benzin ale LPG???
biele espero 1.5 16V
Odpovědět

Zpět na „ESPERO“