Zimni gumy a kola

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
Uživatelský avatar
Daff.Cz
Příspěvky: 207
Registrován: čtv kvě 20, 2010 15:13
Bydliště: Brno

Re: Zimni gumy a kola

Příspěvek od Daff.Cz »

ok, taky jsem víc nakloněnej liťákům... -i
Toho času bez auta, za to ale s bytem 3+1 OV po rekonstrukci. :)
Reklama
 

666
Příspěvky: 492
Registrován: sob črc 24, 2010 11:38
Bydliště: okres Rychnov nad Kněžnou

Re: Zimni gumy a kola

Příspěvek od 666 »

Chystám se na 16. Komplet vč alu za cca 14000
Daewoo Nubira, Chevrolet Cruze 1.8LT, čtyřkolka SMC Jumbo R5
Uživatelský avatar
Life5
Příspěvky: 216
Registrován: úte srp 03, 2010 21:23
Bydliště: Hronov

Re: Zimni gumy a kola

Příspěvek od Life5 »

Kola R 17 obouvat na zimaky je blbost.
Mé doporučení nekupovat ocel d. cena je stejna jako Al.d. .AL.kolo s upravou na zimu za stejne peníze ci o 200 - 300Kč.To už se nevyplácí kupovat ocel. d.

Já koupil Alu kola Enzo W cena 2000 Kč za kus a obul na Nokian 205/60 R 16.Celkem za sadu dal 16 000Kč.
Je na trhu i kolo Dotz .Nebo levnejší kolo DEZEN. Přikládám foto ENZA W R 16
Přílohy
t.JPG
t.JPG (41.51 KiB) Zobrazeno 2466 x
Uživatelský avatar
Life5
Příspěvky: 216
Registrován: úte srp 03, 2010 21:23
Bydliště: Hronov

Re: Zimni gumy a kola

Příspěvek od Life5 »

Jinak ja mam v TP psana kola 6.5Jx16 ET 39 pneu 205/60 R16 92 V na zimu staci 92 H rychlost do 210 km.h nebo 7J X 17 ET pneu 215/50 R17 91V.
Do budoucna na leto je má snaha senat R 18 215 /45 R 18 ET do 35

Přikládám foto ENZA W na zimu .

S pozdravem PETR : http://www.youtube.com/watch?v=NybB7l95rXU
Přílohy
u.JPG
u.JPG (26.94 KiB) Zobrazeno 2465 x
Uživatelský avatar
Avik_CZ
Příspěvky: 13
Registrován: pon čer 07, 2010 14:39
Kontaktovat uživatele:

Re: Zimni gumy a kola

Příspěvek od Avik_CZ »

Life5 píše:Kola R 17 obouvat na zimaky je blbost.
Mé doporučení nekupovat ocel d. cena je stejna jako Al.d. .AL.kolo s upravou na zimu za stejne peníze ci o 200 - 300Kč.To už se nevyplácí kupovat ocel. d.

Já koupil Alu kola Enzo W cena 2000 Kč za kus a obul na Nokian 205/60 R 16.Celkem za sadu dal 16 000Kč.
Je na trhu i kolo Dotz .Nebo levnejší kolo DEZEN. Přikládám foto ENZA W R 16


Hezká kola... -i
Cruze 1.8 LT, Black Carbon
Obrázek
Uživatelský avatar
chrudoš
Příspěvky: 1054
Registrován: čtv pro 24, 2009 15:10
Bydliště: Brno

Re: Zimni gumy a kola

Příspěvek od chrudoš »

No ja uz to psal v unoru, ale koupil jsem plechace, dneska jeste zlevnili, takze stoji jeden 1200, coz je uspora 3200 na kolech, to neni malo :) A jsou to 16", takze i levnejsi gumy, podle me je to na zimu akorat.

Link je: http://www.alu-pneu.cz/datadetail.php?r ... Jx16&d5=39 , dneska uz se budou dat sehnat urcite i nekde jinde, ja uz to neresim :)
Cruze 1,8 LT (dnes vlastne LTZ) Míca
Uživatelský avatar
Life5
Příspěvky: 216
Registrován: úte srp 03, 2010 21:23
Bydliště: Hronov

Re: Zimni gumy a kola

Příspěvek od Life5 »

To k tomu připočítej ještě poklice. No ale to je na každém co si tam chce dát.Já prosazuju liták a pneu kvalitní .Jde mi o vzhled i v zime a o kvalitní pneu.
Uživatelský avatar
PETO
Příspěvky: 1170
Registrován: ned pro 30, 2007 17:53
Bydliště: POPRAD

Re: Zimni gumy a kola

Příspěvek od PETO »

Life5 píše:Kola R 17 obouvat na zimaky je blbost.
Mé doporučení nekupovat ocel d. cena je stejna jako Al.d. .AL.kolo s upravou na zimu za stejne peníze ci o 200 - 300Kč.To už se nevyplácí kupovat ocel. d.

Já koupil Alu kola Enzo W cena 2000 Kč za kus a obul na Nokian 205/60 R 16.Celkem za sadu dal 16 000Kč.
Je na trhu i kolo Dotz .Nebo levnejší kolo DEZEN. Přikládám foto ENZA W R 16


:lol: :lol: Ahoj , zabudol si si dať dole ochranné folie zo stredových krytiek . ;)
Daewoo Matiz SE,r.v.2001 -> ex
Chevrolet Aveo Sedan 1,2 8V Direct,r.v.2008 -> ex
Daewoo Tico SX,r.v.1996 -> ex
Chevrolet Aveo Sedan 1,2 16V,r.v.2011,edícia 100 -> ex
Uživatelský avatar
chrudoš
Příspěvky: 1054
Registrován: čtv pro 24, 2009 15:10
Bydliště: Brno

Re: Zimni gumy a kola

Příspěvek od chrudoš »

Ano life, zapomnel jsem poklice, ty mam "original" 160 kus, s logem Chevrolet :) Takze uspora je porad znatelna. Ale tim nechci rict, ze nekdo vyhazuje penize, to ne, jen mi ty litaky prijdou zbytecny. V zime jde o bezpecnost, ne o paradu :)
Cruze 1,8 LT (dnes vlastne LTZ) Míca
JOHNY*5
Příspěvky: 47
Registrován: pát úno 12, 2010 09:05

Re: Zimni gumy a kola

Příspěvek od JOHNY*5 »

Ale proc proboha vsichni kupujete komplety??! At uz plechace+gumy a nebo litaky + gumy.
Me se moje original 17" na LT moc libi, takze si koupim jen gumy a v pneuservise si to budu prehazovat. Proc komplet?
Ten kdo i s kompletem jezdi do autesrvisu da za to kolem 300. Kdyz ma jen gumy tak da kolem 500kc. To je o 400kc vice za rok a nemusim kupovat litaky 16" (ktere mimochodem tomu autu ubiraji na krase) a nebo dokonce plechace!! Sice jak psal chrudos, jde hlavne o bezpecnost, ale jezdit 4 mesice s peknou karou kterou kazi plechace je podle me blbost. Ja si koupim kvalitni zimni 17" gumy za 9000 kc a budu je mit na peknych original 17" litakach. A vy tady davate takove palky 15 000 - 23 000 za cele komplety. Proc? :o
Cruzik 1.8 LT Black KONECNE!!! (po 4 mesicich cekani :-( )
Uživatelský avatar
hladolef
Příspěvky: 822
Registrován: sob dub 01, 2006 09:26
Bydliště: Baka

Re: Zimni gumy a kola

Příspěvek od hladolef »

JOHNY*5 píše:Ale proc proboha vsichni kupujete komplety??! At uz plechace+gumy a nebo litaky + gumy.
Me se moje original 17" na LT moc libi, takze si koupim jen gumy a v pneuservise si to budu prehazovat. Proc komplet?
Ten kdo i s kompletem jezdi do autesrvisu da za to kolem 300. Kdyz ma jen gumy tak da kolem 500kc. To je o 400kc vice za rok a nemusim kupovat litaky 16" (ktere mimochodem tomu autu ubiraji na krase) a nebo dokonce plechace!! Sice jak psal chrudos, jde hlavne o bezpecnost, ale jezdit 4 mesice s peknou karou kterou kazi plechace je podle me blbost. Ja si koupim kvalitni zimni 17" gumy za 9000 kc a budu je mit na peknych original 17" litakach. A vy tady davate takove palky 15 000 - 23 000 za cele komplety. Proc? :o
Protoze, po case gumy tvrdnou(ztraci svoji elasticitet)a pri tom prehazovani,dostavaji poradne zabrat.Pred 14dny jsem si kupoval nove letni,ne ze by byli po 5.letech sjete,proste stvrdly.
Chevrolet Malibu LTZ 2.4 AT..06.2013 EX - Chevrolet Evanda CDX Sport03.2006
Uživatelský avatar
honza72
Příspěvky: 554
Registrován: úte čer 23, 2009 11:31
Bydliště: Ostravsko

Re: Zimni gumy a kola

Příspěvek od honza72 »

Hele Hladolef, neměly by ztvrdlé gumy jít do papa??? Nejsou pak náhodou KO??? (Pět let = skoro na 100% KO guma na stáří, nikoli na přehazování.)
Mitsubishi Lancer Sportsedan 1,6 MIVEC
Ex. Cruze, Kalos, Nexia
--------------------------------------
JOHNY*5
Příspěvky: 47
Registrován: pát úno 12, 2010 09:05

Re: Zimni gumy a kola

Příspěvek od JOHNY*5 »

hladolef píše: Protoze, po case gumy tvrdnou(ztraci svoji elasticitet)a pri tom prehazovani,dostavaji poradne zabrat.Pred 14dny jsem si kupoval nove letni,ne ze by byli po 5.letech sjete,proste stvrdly.

Zabrat trosku dostanou, ale 2x za rok neni zase tak casto. To uz jak pise Honza spis odejdou gumy starim nez prehazovanim.
Jako kazdeho vec, me jen jde o to jestli neni zadny jiny (pro me skryty duvod) proc neprehazovat a radeji koupit komplet za dvojnasobek a ubrat na krase vozu. Jak ja vidim jak v zimnim obdobi ma nekdo na peknem aute plechace malych rozmeru a jeste treba bez poklic tak to je uplny maras takhle "znehodnotit" auto. A takovych aut jezdi v zime mraky.
Cruzik 1.8 LT Black KONECNE!!! (po 4 mesicich cekani :-( )
Uživatelský avatar
shindys
Příspěvky: 91
Registrován: úte čer 01, 2010 14:58

Re: Zimni gumy a kola

Příspěvek od shindys »

dávám za pravdu JOHNY*5 :PP: finančně se to asi opravdu nikdy nevyplatí kupovat si komplet zimní kola, pro mě to má jen jednu a to ještě docela malou výhodu, že si ty kola vyměním sám a nemusím na podzim a na jaře čekat v pneuservisu. Jinak gumy staré 5 let už nemají zaručeny své vlastnosti, ať už jsou nebo ještě nejsou sjeté. Nám při školení řidičů nedoporučovali kupovat pneumatiky z e-shopů a z hypermarketů, prý jsou to neprodané kusy, které třeba 2 roky ležely někde ve skladu (např. jako zabavené zboží celníky nebo exekutory). Takové pneumatiky už jsou prý prostě staré a zteřelé - nevím, nemám zkušenost, z hypermarketů jsem gumy ještě nebral. Zase na druhou stranu - na předchozí auto jsem si koupil letní i zimní protektory e-shopem od Vraníka, a byl jsem maximálně spokojený. Ale to byla Š100 a s ní se nedalo jezdit rychle :D (v létě skoro nikdy ale v zimě jsem občas i nějaké to auto předjel, holt poháněná zadní náprava a motor vzadu - to byl tank :-) )
Cruze 2.0 VCDi 110 kW, tažné zařízení A50-X, zástěrky, boční lišty, svítící prahy
Obrázek
Uživatelský avatar
ladinek
Příspěvky: 6582
Registrován: úte srp 04, 2009 19:49
Bydliště: Brno

Re: Zimni gumy a kola

Příspěvek od ladinek »

no jsem zvědav co ti udělá sůl s liťákama :roll: liťáky nejsou určeny na zimní provoz pokud k tomu nejsou přímo určeny a reklamaci ti pak nikdo neuzná,podle mě na zimu stačí plechy a kvalitní gumy ty především -i mě se líbí auta i na plechech stejně bude furt od sra....ze sněhu :lol: ještě někde ujedeš a liťáky narazíš,pak tě to bude mrzet :roll: :roll:
Aby zlo zvítězilo, stačí, když slušní lidé nedělají nic.
Edmund Burke

[color=#FF0000]Chevrolet Aveo 1,4, 101hp, 74 kw [/color]
Odpovědět

Zpět na „Cruze - Kola a pneu“