Nexia GLE - spojka ven?

Diskusní forum Daewoo Nexia clubu.

Moderátoři: Blue Lanos, Admins

Odpovědět
Uživatelský avatar
palikx
Příspěvky: 6250
Registrován: ned úno 20, 2005 13:56
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Re: Nexia GLE - spojka ven?

Příspěvek od palikx »

doufam ze se na me nezlobite ja jsem nechtel byt nejakej moc zlej.
ale vzdy pokud se stalo to co rikate tak to bylo proste jasny.
hlavne to ze pedal nejde az na podlahu.to znamena ze valecek je na doraz.
pokud ho vypodlozis paka se opre pro zmenu o prevodovku a pokud je utrzena jeste se kousek uvolni a tedy vysledek je stejny.
takze jak to dopadlo je mi myslim jasny.
premyslel jsem i o variante propadleho loziska skrz pritlacak no to by ale pred poruchou bylo hooodne slyset.
Skoda Octavia combi 1,9tdi upravena na 81KW
Skoda Fabia 1,9tdi-pd 74kw
Simson s 51
SKODA GARDE pro radost(zatim jen starost-shanim marne dily)
SKODA 105 S abych se nenudil
Reklama
 

ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Re: Nexia GLE - spojka ven?

Příspěvek od ppp »

Len dodam, ze ak je pod prachovkou na pracovnom valci spojky (teda tom na prevodovke) brzdovka ale kludne hoci aj voda tak by som ho radsej skontroloval, kludne aj rozobral ci uz nie je vo vnutri hrdzavy. Mohlo by sa stat ze mu raz manzeta rupne a nedojdete domov. Alebo dojdete ale na dvojke zaradenej pred nastartovanim. Ja som mal stastie ze ked rupla tak bolo v nadrzke este dost brzdovky na dojdenie domov, ale do dvora som uz nezacuval :( , tych par metrov, ale do kopecka ma musel otec vtiahnut na lane. Manzeta bola samozrejme zaseknuta a ako jej odpor hrdze branil v pohybe tak bola roztrhnuta. Takze este ako tak tesnila ale obcas cez nu daco vytieklo az uz nebolo co vytekat a pedal zrazu zmakol ako handra. Takyto problem sa moze prejavovat aj napriklad tym, ze aj po vymene brzdovky bude v zasobnej nadrzke za chvilu slusne bordelu, ktory sa tam dopumpuje z pracovneho valca spojky.
Volha
Příspěvky: 16
Registrován: pát lis 27, 2009 18:25

Re: Nexia GLE - spojka ven?

Příspěvek od Volha »

:shock: Tak že - páka zakoupena, sobota večer je tu ale starou páku se mi vyndat nepodařilo. Spojkový váleček mám vyndaný , šroub stahující vidličku mám povolený a vytočený tak že se opírá o paprsky spojky. Chtělo by to ještě dál ale nevím jak, šroub nevyndám a bez jeho vyjmutí páku nevysunu. Pomůžu si povolením koše spojky? Montérpákou jsem se pokusil přes spojkové ložisko spojkovou lamelu oddálit ale výsledek nula. Jak dál?
Volha
Příspěvky: 16
Registrován: pát lis 27, 2009 18:25

Re: Nexia GLE - spojka ven?

Příspěvek od Volha »

:shock: Tak že neděle za mnou a výsledek stejný - původní páku se mi nepodařilo vyjmout. Ale stejně mi vrtá hlavou:
:( Jaký má být chod vypínací páky, t.j. o kolik se má vypínací páka posunout při sešlápnutí spojky? Mně se pohne cca o 5 mm a když budu chtít změřit posun vypínacího ložiska po hřídeli, je to o trochu míň - když jsem chtěl zafixovat objímku na hřídeli převodovky, tak aby spojková lamela byla stlačená a udělal se prostor pro vyšroubování šroubu vypínací vidličky, byl jsem rád že jsem tam nacpal na plocho 13 klíč, to je posuv tak o 3-4mm a to se mi zdá dost málo. Ví někdo délku chodu? Je li to set sakra krátké, vypadalo by to na hlavní nebo pomocný válecv a to bez ohledu na to v jakém stavu je vidlička.
:? Nechci dráždit, jenom prostě nevím.
Uživatelský avatar
JRD McLAREN
Příspěvky: 3598
Registrován: ned říj 10, 2004 20:09
Bydliště: Mexico City
Kontaktovat uživatele:

Re: Nexia GLE - spojka ven?

Příspěvek od JRD McLAREN »

Mash aj tie valce kupene ..??

kolko to ma chodit na lozisku neviem...
ale co je dlzka posuvu valca, ta vie chodit celaa..
IMF Master Ignition Forum - http://imfsoft-forum.eu//
Opravy vašich plechových miláčikov
Volha
Příspěvky: 16
Registrován: pát lis 27, 2009 18:25

Re: Nexia GLE - spojka ven?

Příspěvek od Volha »

:shock: Tak že nový hlavní spojkový válec zakoupen a včera nainstalován - paráda, venku -4, tma, eště že se člověk v té zimě nepotí .... Spojkový válec asi vadný byl. Na počátku odvzdušňování šel až na podlahu, teď se natvrdo zarazí tak v půlce svého zdvihu a dál nejde. Zkusím ještě vložit obrázek vypínací páky spojky v poloze, kdy je pedál volný a vypínací vidlička na spojce se opírá o spojkové ložisko.
:( Dnes jsem ještě zkusil vložit mezi druhý konec vypínací páky a těleso spojkového koše papír, sešlápnout a papír vytáhnout - šel dobře, s mírným odporem, tedy ASI se pedál nezastavil proto že vypínací páka by se o něj opřela.
:x Tak že asi jsou již jen dvě možnosti:
:idea: O víkendu zkusím vyndat pomocný válec, sikovkami vzít za vypínací páku a zkusit ji otočit proti válečku - pokud to půjde, je prasklá a pokusím se ji otočit do vyhovující polohy a na autě zavařit anžto ji nevyndám. Zda je tato diagnoza správná může napovědět poloha páky na fotce, ale nemám s čím srovnat, kdyby se někdo našel kdo posoudí ...
:idea: Ve spojce se událo něco co brání jejímu stlačení, to ale musí spojka ven a pak bych poprosil návod jak na to.
:( Tak že žádná radost. Auto nejede, Dáša smutní a venku přituhuje... Asi budou studené večeře.
Přílohy
Pomocný spojkový válec Nexia
Pomocný spojkový válec Nexia
Nexia2.jpg (33.59 KiB) Zobrazeno 3367 x
Uživatelský avatar
JRD McLAREN
Příspěvky: 3598
Registrován: ned říj 10, 2004 20:09
Bydliště: Mexico City
Kontaktovat uživatele:

Re: Nexia GLE - spojka ven?

Příspěvek od JRD McLAREN »

no...to je asi zle...

ked je spojka v kludovom stave ma to vyzerat takto.
http://195.28.90.58/dohc/c20xe/dscn6851.jpg

hentak je stift "vylezeny" ked je vymacknutaaa..

EDITED:
este jeden obrazok:
Obrázek
IMF Master Ignition Forum - http://imfsoft-forum.eu//
Opravy vašich plechových miláčikov
navaras12
Příspěvky: 113
Registrován: úte lis 10, 2009 10:40
Bydliště: SVK

Re: Nexia GLE - spojka ven?

Příspěvek od navaras12 »

zdravim ta, stalo sa mi presne toto co aj tebe, tak isto spojka nesla zatlacit az na podlahu, domov som dosiel na 3 zaradenej pred startom .... , ale kedze mi jeden kamos nieco dlhoval , tak som sa z tym nehral ja ale on, podstatne je ale to ze ten pracovny valec spojky (na prevodovke) mam tak isto povytrceny ako ty .... no spojka mi ide bez problemov ... vravel ze to bolo nieco z vydlickou ... ze tam musel nieco zvarat ... no nejak som to vtedy neriesil (spravil som somarinu, no mal som ine problemy) ... no chvalabohu zatial vsetko ide jak ma ...
Přílohy
DSC02504.JPG
DSC02504.JPG (115.23 KiB) Zobrazeno 3348 x
Naposledy upravil(a) navaras12 dne pát pro 18, 2009 11:21, celkem upraveno 1 x.
Volha
Příspěvky: 16
Registrován: pát lis 27, 2009 18:25

Re: Nexia GLE - spojka ven?

Příspěvek od Volha »

:shock: Jak tak na to koukám a srovnávám, ta moje páka je fakt v prapodivné poloze, díky za fotky - teď uř mám alespoň nějakou představu. Skutečně asi bude páka prasklá. O víkendu ji zkusím přetočit a když to půjde, vybrousit a zavařit na autě.
;) Tak to jsem teda zvědav, pod hruškou bude asi pěkná klendra .....
Volha
Příspěvky: 16
Registrován: pát lis 27, 2009 18:25

Re: Nexia GLE - spojka ven?

Příspěvek od Volha »

:shock: Zkusil jsem přes trubku posunout vypínací páku do polohy podle fotek, anžto pokud praskla a pootočila se , musí jít taky zpátky. Z tušení je jistota - prasklá vypínací páka. Tak že mám odpojenou hadici chladiče, sundané víko a palec rozdělovače + vše zabalené do hader, odpojené elektro v okolí a vyndané rameno páky. Zkusím to zavařit na autě. To je operace kterou neumím, svářeč dorazí pravděpodobně v pondělí - výsledek dám vědět.
:lol: Držte palce .....
Volha
Příspěvky: 16
Registrován: pát lis 27, 2009 18:25

Re: Nexia GLE - spojka ven?

Příspěvek od Volha »

:shock: Tak že - doufám že neunavuji svými problémy, ale předpokládám že chyby druhých je ta nejlepší učebnice, a proto hlásím výsledek mise Nexia:
:idea: Diagnozu jsem už řekl, prasklá páka. Zde se musím omluvit zejména Palikxovi, který diagnostioval z popisu vady ale bral jsem jeho radu na lehkou váhu ....
:idea: Páku se podařilo zavařit přímo na autě, bez její demontáže, ale - po odbroušení a odvrtání páky přišlo na ředu stařičké svařovací trafo, a po nainstalování vypínacího válečku trvala radost dvě kontrolní sešlápnutí a pak svár povolil a byl jsem zase tam jako předtím. Následovala cesta na firmu, svářeč vypůjčil modernější agregát (tuším "konvertor", lekounký a jen na 220V), znovu odbroušení a vyvrtání páky do "V" a opět svár, vřdy za hojného polévání vodou aby umělohmotní krytka páky dostala zabrat co nejméně, a zatím vše drží a funguje.
:mrgreen: Z popsaného martýria mám tyto poznatky, které jsou dle mého podstatné:
-svár páky se jeví při kontrole pohledem jako že je v pořádku, ale omyl, svár vydrží ale hřídelka se ukroutí pod ním a to není šance shora zjistit
- To že se najednou spokový pedál zastaví v půli cesty skutečně značí přetočenou páku, to ale může mít dvě příčiny, a tu druhou jsem neznal a proto ta původní nedůvěra k palikxově diagnoze: jednak se páka po přetočení svým druhým koncem opře o těleso převodovky, druhak - a to byl můj případ - vyjede vypínací váleček po přetočení páky dál a zarazí se o vnitřní zajišťovací segrovku. Jinak řečeno, to že se páka neopře o převodovku ještě neznamená že se páka nepřetočila !!!
;) Ještě jednou díky všem za rady a také za fotky které mi k posouzení vady dost pomohly.
-peha-
Příspěvky: 9225
Registrován: stř říj 04, 2006 18:33
Bydliště: Rožňava-SR,pôvodne Teplice-CZ
Kontaktovat uživatele:

Re: Nexia GLE - spojka ven?

Příspěvek od -peha- »

Tak hlavne že jazdíš ale ta oprava mna zaujala lebo my sme tu páku pred zváraním demontovali,a tak díkes za to že keby náhodou dakomu zasa rupla tak to skúsim takto -i
kozel
Příspěvky: 13
Registrován: ned srp 09, 2009 15:03

Re: Nexia GLE - spojka ven?

Příspěvek od kozel »

AHOJ, MEL JSEM STEJNY PROBLEM , PRASKLA PAKA( NEBYLO TO VIDET), PO ZAVARENI PAKY NA AUTE JEZDIM UZ TRI ROKY A PORAD JE VSECHNO V PORADKU.
Uživatelský avatar
Joe13
Příspěvky: 21
Registrován: ned led 03, 2010 06:45
Bydliště: Mělník-CZ

Re: Nexia GLE - spojka ven?

Příspěvek od Joe13 »

Zdravím
Měl jsem ten samý problém,ale díky této diskuzy je vše vyřešeno,měl jsem též praskly svár na páce.Zavařily jsme to na autě,a zatím to drží,ušetřil jsem 2500,- za praci kterou chtěli v servisu a to by měnily spojku za dalších 2500,- :o)
Děkuji všem kteří tady poradily :PP: -i
Uživatelský avatar
Joe13
Příspěvky: 21
Registrován: ned led 03, 2010 06:45
Bydliště: Mělník-CZ

Re: Nexia GLE - spojka ven?

Příspěvek od Joe13 »

Tak svár vydržel 81km :(
Zitra jedu pro novou páku,tak snad se to povede dat do kupy,jen nevím zda se podaří paku vyndat aniž by se musela povolit převodovka :cry:
Odpovědět

Zpět na „NEXIA“