Politika - Co vy na to ?

Pokec o všem, co se jinam nehodí.

Moderátoři: Blue Lanos, pejee

Odpovědět
Uživatelský avatar
Krtek
Příspěvky: 3382
Registrován: sob zář 18, 2004 13:12
Bydliště: Příbram / skoro Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Politika 2009 - 2010 - Co vy na to ?

Příspěvek od Krtek »

-i -i -i
Jezdim:
Modrá Suzuki Vitara 2017 alias Vitoušek alias Mastodontek
ex
Zelenej Soptík - Daewoo Nubira 3 alias Lacetti sedan LPG

Manželky:
Modrej Žužlík - Chevrolet Matiz alias Spark 1.0 SE Elite.
http://www.krtkovo.estranky.cz
Bydlim - skoro Píbram
Reklama
 

Uživatelský avatar
Serpico
Příspěvky: 4768
Registrován: sob pro 31, 2005 19:25
Bydliště: Praha 4

Re: Politika 2009 - 2010 - Co vy na to ?

Příspěvek od Serpico »

...no Václav to sem dal. Reaguji na názory Ládínek, Hanzy aj. co mi říkají poslanci, když jenom " chrochtají " u koryt, nedávno mi pobavil i když je smutně Špidla na otázku co udělal jako europoslanec pro ČR " to je nad zájmy české republiky..." a to prosím půjde do důchodu za 150tisíc. Kč ! a z našeho penzijního systému ( nakonec jako bývalý poštmistr byl nanic, tak si opravdu pomohl )...a naproti tomu miliardář z německa je třeba, když se státu nedaří vrátit mu to " zdaněním našeho vlastního majetku dalšími 5% ", jako splátku na to, když se dařilo...starosta v USA miliardář, nevím už ve kterým městě opět zvolen starostou za symbolický plat ... 1 US dolar ročně...tedy protiklady jsou...nakonec každá společnost má své obranné mechanismy, jenom to " klíčení " je bohužel v horizontu více generací, je to tak Vojto, bohužel...nakonec ruský mocenský bolševismus vzešlý z komunistického hnutí a jeho komunistické satelity krachly, tedy s koncem komunismu " jsme chrastily klíčemi " a nastoupilo OF a později ODS a ODA, inu co se stalo prospěcháři-komunisti vlezly do OF a výsledek po 20letech je státní dluh 1bylion 250miliard, ...no co se dalo čekat moci se uchopili jenom " hladové větve " ( můžeme si dovolit, když makroekonomiku přirovnám k rodině, brát si úvěry leasingy a nesplácetje tak jako stát a tedy vydávat dluhopisy...), to nejsou politici, jenom prospěcháři, a Topole i na svou řekněme humornou přípomínku máš právo, komunisti předaly v 89 republiku s přebytkem nikoli s dluhem...tedy závěrem krachnul " komunismus " a " kapitalismus " má na kahánku, co bude dále to nikdo neví...nakonec jsem se taky nezastavily s vývojem v prvobytně pospolné společnosti ale vývoj pokračoval dál...
A koho budu volit rozhodně né ODS - ČSSD, ještě nevím, rozhoduji se...
Mějte se fajn a važte svou přízeň je to na Vás
97 nexia 1,5 8V GL 3D - servo, airbag, stavitelný volant, DO - alarm, radio CD sencor - bluthoth
nessii servizuji s palikxem v Mellicaro - servizione...

serpico
Uživatelský avatar
V.Brousek
Příspěvky: 2707
Registrován: čtv zář 02, 2004 20:45
Bydliště: Česká Lípa

Re: Politika 2009 - 2010 - Co vy na to ?

Příspěvek od V.Brousek »

Milane, přesně proto jsem nahodil toto téma, protože život není jenom o autech. I když je mi osobně politika tak trochu ukradená, žádná dosud z politických stran mě nepřesvědčila o svých úmyslech, zejména ODS,ČSSD , které měli možnost se předvést a bohužel po nich jsou jenom dluhy, které rostou do závratných výšek. Komu věřit ???? Poradíte ???
Daewoo Matíz - Průměr.spotř. r.1999 - 2010 = 5,49/100 km
Hyundai i10 Style průměrná spotř. 01/2012 - 31.12.2012 = 6,34/100 km- ujeto celkem 17 500 km
Uživatelský avatar
Krtek
Příspěvky: 3382
Registrován: sob zář 18, 2004 13:12
Bydliště: Příbram / skoro Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Politika 2009 - 2010 - Co vy na to ?

Příspěvek od Krtek »

myslim že je rozumný volit nějakou "entiEU" stranu. Je jich myslim dost. Upřesnil bych že Špidla neni europoslanec ale eurokomisař. (jsem teď chytrej páč si čtu na záchodě Lisabonskou smlouvu :D ). A ten opravdu NESMÍ zastupovat svuj stát ale pracovat "pro EU". Už ty kritéria výběru smrděj . Vybírá se, mimo jiné podle jeho "evropanství".
Celá globalizace smrdí přeregulovatelností a velkejma státníma zásahama a nezodpovědností mocipánů. A jak řikam vždycky: nikdo se o mně nepostará líp než já sám. Proto sem se během pár let (jo jsou tu životní zkušennosti) celkem otočil silně do prava.
Jezdim:
Modrá Suzuki Vitara 2017 alias Vitoušek alias Mastodontek
ex
Zelenej Soptík - Daewoo Nubira 3 alias Lacetti sedan LPG

Manželky:
Modrej Žužlík - Chevrolet Matiz alias Spark 1.0 SE Elite.
http://www.krtkovo.estranky.cz
Bydlim - skoro Píbram
Uživatelský avatar
Serpico
Příspěvky: 4768
Registrován: sob pro 31, 2005 19:25
Bydliště: Praha 4

Re: Politika 2009 - 2010 - Co vy na to ?

Příspěvek od Serpico »

...jo na záchodě lidi napadají chytrý myšlenky asi proto, že většinou jsou tam sami...

Mějte se fajn
97 nexia 1,5 8V GL 3D - servo, airbag, stavitelný volant, DO - alarm, radio CD sencor - bluthoth
nessii servizuji s palikxem v Mellicaro - servizione...

serpico
Uživatelský avatar
Kessler
Příspěvky: 1676
Registrován: úte lis 08, 2005 10:43
Bydliště: Brno-střed Československo
Kontaktovat uživatele:

Re: Politika 2009 - 2010 - Co vy na to ?

Příspěvek od Kessler »

Já volím pana knížete...to je snad jedinej, kterej už opravdu nemá zapotřebí si tam jít nahrabat...a Kalósek ať je jaká chce svině, tak je to rozumnej racionální člověk, ví jak to chodí a nenechává se zblbnout nějakou ideologií...takže asi tak...
'89 Daewoo Racer 1.5 -> '98 Škoda Felicia 1.3 -> '77 Mercedes-Benz W123 240D - Das Auto
Uživatelský avatar
Krtek
Příspěvky: 3382
Registrován: sob zář 18, 2004 13:12
Bydliště: Příbram / skoro Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Politika 2009 - 2010 - Co vy na to ?

Příspěvek od Krtek »

Ano, ještě pamatuju slova pana knížete v 90. letech že se sem nevrací pro majetek a že nic vracet chtít jeho rodina nebude... Až na Orlík a jiný zámky. Uznávam ale že názorově působí občas celkem rozumně. Nebejt jeho řiťolezectví vůči EU a USA.
Jezdim:
Modrá Suzuki Vitara 2017 alias Vitoušek alias Mastodontek
ex
Zelenej Soptík - Daewoo Nubira 3 alias Lacetti sedan LPG

Manželky:
Modrej Žužlík - Chevrolet Matiz alias Spark 1.0 SE Elite.
http://www.krtkovo.estranky.cz
Bydlim - skoro Píbram
Uživatelský avatar
alvin
Příspěvky: 4356
Registrován: pát črc 13, 2007 23:11
Bydliště: Bratislava ,pôvodne Nitra
Kontaktovat uživatele:

Re: Politika 2009 - 2010 - Co vy na to ?

Příspěvek od alvin »

Ja sa o samotnú politiku ako takú nestarám,k voľbám nechodím,inak som ľavicového presvedčenia a zmýšľania,ale už nie je polit. subjektu,ktorý by ma oslovil.
Chcem však poukázať na iné. kedže je tu výročie novembra 1989,a mnohí z nás porovnávajú,ako sa žilo predtým,ako teraz,tak jediný rozumný prepočet a porovnanie,je vziať si vtedajšiu výšku platu a vypočitať podľa vtedajších cien koľko si mohli dovoliť vtedy a teraz.
Ke´dže sme autofórum,začnem z príkladom od áut.
povedzme v 1986 stál wartburg 62 600 Kčs škodovka podobne, 600 k viac
a pri vtedajšom čistom prijme cca 1 600 Kčs som na jeho kúpu potreboval presne 39,125 výplat.
Teraz, som videl v ponuke najlscnejší Matízek-teda Spark za 6649 €, pri priemernom plate 500 € by na to bolo treba len niečo vyše 13 výplat.
O cenách elektroniky ani nehovorím,jeden dvojdeck stál 3 mesačné platy,gramorádio nápodobne. Za nájomne v jednoizbáku som dal vtedy 322 Kčs,čiže z jednej výplaty som to mohol zaplatiť takmer 5x,teraz je ten prepočet v zásade podobný,podobne je to aj s cenami potravín,tie prepočty vychádzajú priaznivejšie pre túto dobu,iba ceny bytov sú nepomernne vyššie,holt ale bývanie žiaden štát tak štedro nedotujeako kedysi tu,už terz sa neboja hromadných útekov na západ :P :P :P .
takže ani vtedy nebolo všetko hnilé,ani teraz nieje zas úplne všetko poondiatym na vrch,a ani vtedy ani teraz nebolo a nieje nič ideálne,každá doba má svoje pro aj proti,ale už by som nemenil za prednovembrové poriadky,keď nebolo dostať základne veci,od potravím až po bežné autosúčiastky,škodovkári si určite spomenú len na gumičky do stieračov :P :P :P
DACIA Sandero 1.0 SCe Arctica -"Šándor" , ex-HUNYADI GETZ 1.1i/2004,zvaný "Veľrybák" , predtým MATIZ 0.8/2003 alias "Šunkovec", na ten nedám dopustiť, ešte predtým TICO SX (1996), okrem toho v minulosti 2x Opel ASTRA, SEAT IBIZA, Š100, Š120L
Uživatelský avatar
Serpico
Příspěvky: 4768
Registrován: sob pro 31, 2005 19:25
Bydliště: Praha 4

Re: Politika 2009 - 2010 - Co vy na to ?

Příspěvek od Serpico »

..inu po dlouzé odmlce tady vítám Kesslera, nakonec je vidět, že nás nett není jenom pro daewoo-a ale je o lidech a to je dobře, nicméně nikomu neberu jeho názor ale kníže a třeba monarchie to už je historicky překonané a nejspíš u něj jde zase jenom o majetek a jak se říká až druhém místě ale bez něj to nejde...
...to alvine vůbec nejde u nás ani u vás o levicovou nebo pravicovou politiku ale pouze o majetek, viz. privatizace a tunelování přesouvání majetku do nově vznikajích s.r.o. i a.s. a to provedli " rádoby komunisté z minulosti " to uvedl dnes Havel ( viz. Moravec...), měli vedoucí postavení ve fy., kontakty a možnosti a stali se z nich přirozeně nejtvrdší zastánci kapitalismu - tedy dle mě " hladové větve " i když kapitalista se chová trochu jinak vyvíjí se...viz. Baťa a jeho způsob řízení tedy jednotlivé střediska uvnitř fy. navzájem na sebe navazující ve výrobním procesu se zodpovědností na chodu fy. a bez managerů a správních rad paralyzujích na výkonné tedy výrobní jednotce, která produkovala hodnoty.
( mechanizmus lidského činetele a výrobních prostředků ).
Nakonec dnes to lze brát taky tak jako střet plánovaného hospodářství a tedy odvodu a přerozdělení zisku a volné soutěži ale bez pravidel, zákonů, tady se mi nechce napsat kapitalismu, chybí mi řádné odvádění daně ( téměř všichni podnikatelé se snaží konečný zisk, co možná nejvíce příblížit nule ) dále daňové úlevy při prodeji majetku, navíc různé ztráty např. Plzeňského Prazdroje aj. Připadá mi, že jsme vše už provekslovali jedincemi, vlastně tím nejhorším možným způsobem a žádná vláda za současného stavu dluhu 1 byliónu 250 miliard vlastně nemůže splnit případné líbivé předvolební sliby snad jediná možná cesta je naše členství v EU se svými zákony a pořádkem, nevím ale prostě chci být optimistou.

Inu mějte se fajn.
97 nexia 1,5 8V GL 3D - servo, airbag, stavitelný volant, DO - alarm, radio CD sencor - bluthoth
nessii servizuji s palikxem v Mellicaro - servizione...

serpico
Uživatelský avatar
Kessler
Příspěvky: 1676
Registrován: úte lis 08, 2005 10:43
Bydliště: Brno-střed Československo
Kontaktovat uživatele:

Re: Politika 2009 - 2010 - Co vy na to ?

Příspěvek od Kessler »

Serpico píše:..inu po dlouzé odmlce tady vítám Kesslera, nakonec je vidět, že nás nett není jenom pro daewoo-a ale je o lidech a to je dobře, nicméně nikomu neberu jeho názor ale kníže a třeba monarchie to už je historicky překonané a nejspíš u něj jde zase jenom o majetek a jak se říká až druhém místě ale bez něj to nejde...
Díky za přivítání... :)

...jinak co se týče Schwarzenberga, tak jsem právě myslel to, že svůj majetek má uspořádaný, co chtěl to už vysoudil a vypadá to že teď už nemá potřebu dělat politiku kvůli korytu...a je mi na něm sympatický ten přístup že se k majetku chová jako řádný správce a ne jako "všechno prožrat a po nás potopa"...

Jinak vzhledem ke stavu státní pokladny musí přijít někdo kdo bude myslet dál než do příštích voleb nebo stát zbankrotuje...takhle jak se to vede teď to nevydrží moc dlouho...
'89 Daewoo Racer 1.5 -> '98 Škoda Felicia 1.3 -> '77 Mercedes-Benz W123 240D - Das Auto
Uživatelský avatar
Krtek
Příspěvky: 3382
Registrován: sob zář 18, 2004 13:12
Bydliště: Příbram / skoro Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Politika 2009 - 2010 - Co vy na to ?

Příspěvek od Krtek »

Serpico: to snad nemyslíš vážně s tou EU ? Ta směřuje do ... snad ještě rychlejš než my. Je to ještě větší přerozdělovna čehokoliv. Stačí že několik let po sobě hospodaření EU neprošlo finančnim auditem. U nás ve vsi jsou silnice jakš takš dobrý... Ale mezi polema máme za peníze EU špičkovou novou asfaltku po který jezdí traktor s hnojem z kravína na pole. Nebo stačí že dotovali spoustu nesmyslnejch projektů (lyžování někde kde je sníh 1 měsíc za rok a ono to s dotacema vyšlo, nebo tu přehradu kterou nikdy nenapustili atd).
Prostě myslim že peníze se nemaj přerozdělovat a jejich správce má bejt co nejblíž místu určení. I ta naše vláda nevidí dolu takm jako třeba starostové obcí atd. Natož nějakje Brusel kterej je ještě dál.
Jezdim:
Modrá Suzuki Vitara 2017 alias Vitoušek alias Mastodontek
ex
Zelenej Soptík - Daewoo Nubira 3 alias Lacetti sedan LPG

Manželky:
Modrej Žužlík - Chevrolet Matiz alias Spark 1.0 SE Elite.
http://www.krtkovo.estranky.cz
Bydlim - skoro Píbram
Uživatelský avatar
Serpico
Příspěvky: 4768
Registrován: sob pro 31, 2005 19:25
Bydliště: Praha 4

Re: Politika 2009 - 2010 - Co vy na to ?

Příspěvek od Serpico »

...to Krtek přání je mnohdy otcem myšlenky, komunisti měli přerozdělování " geniální, udrželi státní rozpočet i s nepříliš výkonnou ekonomikou ovládanou z ruska RVHP ( diktovalo a schvalovalo nám vše, viz. zatrhnutí projektu Škoda 736...), přes různé ropné krize aj.,... no nenadávejte mi, nadával jsem sám, když jsem videokazetu platil v 80letech 400 Kč ale mlíko bylo za 3Kč ( jasně uznávám paritu - objem spotřebního koše... ) a nyní se v ekonomice pohybují nadnárodní seskupení různé síly, těm malá země nemůže konkurovat..., někdo ekonomicky silnější prostě seskupení zemí bez nadvlády jedné z nich a to by mělo hájit zájem všech, ....no je to hodně idealistické aneb víra je nezbytná

Mějte se fajn, euroskeptik
97 nexia 1,5 8V GL 3D - servo, airbag, stavitelný volant, DO - alarm, radio CD sencor - bluthoth
nessii servizuji s palikxem v Mellicaro - servizione...

serpico
Uživatelský avatar
Krtek
Příspěvky: 3382
Registrován: sob zář 18, 2004 13:12
Bydliště: Příbram / skoro Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Politika 2009 - 2010 - Co vy na to ?

Příspěvek od Krtek »

To že nám komančové nenechali finanční dluhy sice uznávam ale mam pocit že ten morální posun vzad a technologickej o 30let dozadu se odčinit nedá.
Jezdim:
Modrá Suzuki Vitara 2017 alias Vitoušek alias Mastodontek
ex
Zelenej Soptík - Daewoo Nubira 3 alias Lacetti sedan LPG

Manželky:
Modrej Žužlík - Chevrolet Matiz alias Spark 1.0 SE Elite.
http://www.krtkovo.estranky.cz
Bydlim - skoro Píbram
Uživatelský avatar
Ivoš
Příspěvky: 5567
Registrován: pát pro 01, 2006 08:52
Bydliště: Pardubice,CZ
Kontaktovat uživatele:

Re: Politika 2009 - 2010 - Co vy na to ?

Příspěvek od Ivoš »

Geniální přerozdělování?Dobré fungování?....za komunismu?.... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Naprosto zbytečné téma, které tu bylo již tolikrát a nikdy nevedlo k ničemu dobrému.
Chevrolet Spark 1.0 LS, r.v.2010, klima atd., tmavě hnědá metalíza
Uživatelský avatar
palikx
Příspěvky: 6250
Registrován: ned úno 20, 2005 13:56
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Re: Politika 2009 - 2010 - Co vy na to ?

Příspěvek od palikx »

jo mas pravdu.nic dobreho
navic politici mi na najem nevydelaji spis mi ty penize seberou takze nebrat.
Skoda Octavia combi 1,9tdi upravena na 81KW
Skoda Fabia 1,9tdi-pd 74kw
Simson s 51
SKODA GARDE pro radost(zatim jen starost-shanim marne dily)
SKODA 105 S abych se nenudil
Odpovědět

Zpět na „POKEC“