SELFTEST KLIMA CODE 2 – AMBIENT AIR TEMPERATURE SENSOR

Moderátor: Blue Lanos

Uživatelský avatar
HusarJan
Příspěvky: 1386
Registrován: čtv led 15, 2009 01:07
Bydliště: MARTIN

Re: SELFTEST KLIMA CODE 2 – AMBIENT AIR TEMPERATURE SENSOR

Příspěvek od HusarJan »

Peto no to v strede som našiel potom sú tam dve :? to som nevedel a kde je to druhé zašité nevieš :?:
Reklama
 

-peha-
Příspěvky: 9225
Registrován: stř říj 04, 2006 18:33
Bydliště: Rožňava-SR,pôvodne Teplice-CZ
Kontaktovat uživatele:

Re: SELFTEST KLIMA CODE 2 – AMBIENT AIR TEMPERATURE SENSOR

Příspěvek od -peha- »

Ten je zašitý medzi nárazníkom a výstuhou a mám dojem že na vybratie je potrebná demontáž nárazníka ale o chvílku sa pozriem tak dám vedieť :D
Uživatelský avatar
MAREKzPD
Příspěvky: 50
Registrován: ned zář 11, 2005 15:47
Bydliště: PRIEVIDZA

Re: SELFTEST KLIMA CODE 2 – AMBIENT AIR TEMPERATURE SENSOR

Příspěvek od MAREKzPD »

JA SOM TO DNES POZERAL VO VYSTUHE JE NAVRTANY OTVOR ASI TAK 0,8CM PRIEMER A PRI NOM TEN KONEKTOR ZAIZOLOVANY.JE TO PRIAMO V TEJ KOVOVEJ VYSTUHE ASI TO BUDE PRE TEN SENZOR
-peha-
Příspěvky: 9225
Registrován: stř říj 04, 2006 18:33
Bydliště: Rožňava-SR,pôvodne Teplice-CZ
Kontaktovat uživatele:

Re: SELFTEST KLIMA CODE 2 – AMBIENT AIR TEMPERATURE SENSOR

Příspěvek od -peha- »

No teraz som pozeral konštrukciu a je tam ta dierka ale ono píšú že je tam len jeden senzor čiže ten na tom pliešku je pre klímu aj pre teplomer takže je jeden ale neviem či tam nie sú 4 drôtiky takže asi nepôjde nahradiť no zasa za 7€ to je banalita :D A hele mne chýba snímač zatvorenej kapoty lebo sa rozpadol a on tam síce nechýba ale keď som už bol dole tak som si objednal nový a držte sa cena....1€.... to je porča čo :lol:
Uživatelský avatar
MAREKzPD
Příspěvky: 50
Registrován: ned zář 11, 2005 15:47
Bydliště: PRIEVIDZA

Re: SELFTEST KLIMA CODE 2 – AMBIENT AIR TEMPERATURE SENSOR

Příspěvek od MAREKzPD »

AHOJ ALE TEN KONEKTOR CO TAM MAM JA JE DVOJ PINOVY ,VNUTORNU TEPLOTU MI UKAZUJE KED PREPNEM MEDZI HODINAMI A TEPLOTOU,
-peha-
Příspěvky: 9225
Registrován: stř říj 04, 2006 18:33
Bydliště: Rožňava-SR,pôvodne Teplice-CZ
Kontaktovat uživatele:

Re: SELFTEST KLIMA CODE 2 – AMBIENT AIR TEMPERATURE SENSOR

Příspěvek od -peha- »

Tak potom tam ten druhý dakde bude ale to pozriem až zajtra lebo dneska úúúúž je tma :lol: :lol: :lol:
Uživatelský avatar
MAREKzPD
Příspěvky: 50
Registrován: ned zář 11, 2005 15:47
Bydliště: PRIEVIDZA

Re: SELFTEST KLIMA CODE 2 – AMBIENT AIR TEMPERATURE SENSOR

Příspěvek od MAREKzPD »

OK -i -i
-peha-
Příspěvky: 9225
Registrován: stř říj 04, 2006 18:33
Bydliště: Rožňava-SR,pôvodne Teplice-CZ
Kontaktovat uživatele:

Re: SELFTEST KLIMA CODE 2 – AMBIENT AIR TEMPERATURE SENSOR

Příspěvek od -peha- »

No je tam len jeden :lol: :lol: :lol:
Přílohy
DSC00335.jpg
DSC00335.jpg (203.92 KiB) Zobrazeno 1704 x
rolos2
Příspěvky: 70
Registrován: sob kvě 02, 2009 13:10
Bydliště: Svitavy

Re: SELFTEST KLIMA CODE 2 – AMBIENT AIR TEMPERATURE SENSOR

Příspěvek od rolos2 »

zdar řeším stejný problém na Tacumě, chybová hláška 02,čidlo jsem našel je natažený doprostřed chladiče klimy na výstuhu, je dvoupinové a z konektoru jdou jen dva dráty ukončené zalitou kuličkou a na na tom je nasazená trubička,zajímavý je že venkovní teplotu mi ukazuje na panelu hodin normálně (aspoň to zhruba sedí s teplotou na teploměru doma...) a proč to tedy blbne v automatický klimě???tak nevím jestli je chyba v čidle nebo někde jinde......ještě jsem objevil jeden problém v pojistkové skříni v motoru je 5A pojistka u CAM (?????) je tam daná 15A a je spálená při výměně za novou 15A hned po startu shoří nemůže to s tím souviset???? díky za radu
-peha-
Příspěvky: 9225
Registrován: stř říj 04, 2006 18:33
Bydliště: Rožňava-SR,pôvodne Teplice-CZ
Kontaktovat uživatele:

Re: SELFTEST KLIMA CODE 2 – AMBIENT AIR TEMPERATURE SENSOR

Příspěvek od -peha- »

Ahoj no len takou domienkou lebo v elekrike nie som fenomén ale to by mohlo znamenať predratý káblik lenže mám dojem že ten čo je na tom čidle nie je pod elektrikou ale len kostra.No skus ho vyčistiť on pravde podobne nemá s tou poistkou nič spoločné(je to len úvaha) no a na Legyne také to nie je takže neviem nemám schému ale skúsim dačo pohladať.Já osobne takéto veci riešim cez elektrikára lebo ako vravím el.nieje moja parketa :D
rolos2
Příspěvky: 70
Registrován: sob kvě 02, 2009 13:10
Bydliště: Svitavy

Re: SELFTEST KLIMA CODE 2 – AMBIENT AIR TEMPERATURE SENSOR

Příspěvek od rolos2 »

prodřený káblík to nebude,je o vyvedené ze svazku kabelů ,co jdou pod chladičem asi 20cm ke konektoru nahoru a draty jsou v takové plastové pancéřové hadici,pročistil jsem kontakty a nic,jedině že by v takumě bylo ještě nějaké jiné venkovní čidlo.....Nevíte co znamená zkratka CAM v pojistkové skříňce????jsou tam ještě další zkratky které nevím co znamenají - ECM, EMS, TCM, ALDL (jsou to popisky v českém manuálu co jsem si stáhnul .....)
Uživatelský avatar
MAREKzPD
Příspěvky: 50
Registrován: ned zář 11, 2005 15:47
Bydliště: PRIEVIDZA

Re: SELFTEST KLIMA CODE 2 – AMBIENT AIR TEMPERATURE SENSOR

Příspěvek od MAREKzPD »

SELFTEST KLIMA CODE 2 – AMBIENT AIR TEMPERATURE SENSOR problem vyrieseny chybal snimac merania vonkajsiej teploty zapojenie noveho je napojeny na 2 pinovy konektor farba zlta a slabozelena konektor pre snimac je pri vystuhe pri prednom narazniku pri opetovnom selfteste bez chyby -i -i -i
Uživatelský avatar
HusarJan
Příspěvky: 1386
Registrován: čtv led 15, 2009 01:07
Bydliště: MARTIN

Re: SELFTEST KLIMA CODE 2 – AMBIENT AIR TEMPERATURE SENSOR

Příspěvek od HusarJan »

Ahoj ved v príspevku si písal že vonkajšiu teplotu Ti ukazuje,ked prepneš medzi hodinami tak ako Ti to ukazovalo ,ked si tam nemal ten senzor,alebo čidlo :?: ;)
Uživatelský avatar
MAREKzPD
Příspěvky: 50
Registrován: ned zář 11, 2005 15:47
Bydliště: PRIEVIDZA

Re: SELFTEST KLIMA CODE 2 – AMBIENT AIR TEMPERATURE SENSOR

Příspěvek od MAREKzPD »

AHOJ TO JE PRAVDA,ZE TEPLOTU MI UKAZUJE KED PREPNEM MEDZI HODINAMI A TEPLOTOU ALE TO JE NA INY SENZOR TENTO CO JE PRI NARAZNIKU MERIA VONKAJSIU TEPLOTU A IDE PRIAMO DO ATC KTOROU SA POTOM RIADI KLIMATRONIK V AUTOMATICKOM REZIME. :lol: PRI SELFTESTE MI NEUKAZOVALO UZ POTOM ZIADNU CHYBU KED SOM HO TAM ZAPOL,ESTE MAM JEDEN PROBLEM NESVIETIA MI NIEKTORE TLACITKA NA OVLADANI ATC.
-peha-
Příspěvky: 9225
Registrován: stř říj 04, 2006 18:33
Bydliště: Rožňava-SR,pôvodne Teplice-CZ
Kontaktovat uživatele:

Re: SELFTEST KLIMA CODE 2 – AMBIENT AIR TEMPERATURE SENSOR

Příspěvek od -peha- »

To preto že tam máš vypálené žiarovečky je ich tam myslí 5 kúskou aj já som ich menil a sú dosť drahé,no bohužial také mrnavé že sa nedajú nahradiť :D Stačí panel vybrať a rozobrať tedy odobrať zadný diel no a tam maš v panelu nacvaknuté konektory s žiarovičkami :D
Přílohy
DSC00155.jpg
DSC00155.jpg (38.22 KiB) Zobrazeno 1678 x
Odpovědět

Zpět na „LEGANZA“