Jak jsem málem Palikxe přivedl do blázince...

Pokec o všem, co se jinam nehodí.

Moderátoři: Blue Lanos, pejee

Odpovědět
Uživatelský avatar
Serpico
Příspěvky: 4768
Registrován: sob pro 31, 2005 19:25
Bydliště: Praha 4

Re: Jak jsem málem Palikxe přivedl do blázince...

Příspěvek od Serpico »

...to bjes_des máš káru s pěknou boudou bez koroze, ale ten motor, ten toho schytal, zadření ( ...no mrtvola ) - potkání ventilů a plyn ten asi opravdu ty motory ničí..., jízda bez oleje přidřený šály na ojnicích, to jsi měl kliku sehnat nový originál šály a to v neděli, jo byl jsem v kolonii u palikxe v neděli a byla mi zima, v servisu by to byla " rána " jako z děla, proto si prosím prohlédni příspěvek " aliance doctora palikxe " a zohledni svůj názor...

Mějte se fajn s palikxem
97 nexia 1,5 8V GL 3D - servo, airbag, stavitelný volant, DO - alarm, radio CD sencor - bluthoth
nessii servizuji s palikxem v Mellicaro - servizione...

serpico
Reklama
 

Uživatelský avatar
bjes_des
Příspěvky: 102
Registrován: pát srp 21, 2009 22:37
Bydliště: Nejraději v lese...
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak jsem málem Palikxe přivedl do blázince...

Příspěvek od bjes_des »

Tak po tom, co jste si mohli v předchozích příspěvcích přečíst a do jakého stavu mi tenhle čaroděj dal prakticky odepsaný motor, není určitě vůbec žádná, že bych se k tomuto nápadu rád a okamžitě nepřidal. -i
Uživatelský avatar
palikx
Příspěvky: 6250
Registrován: ned úno 20, 2005 13:56
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak jsem málem Palikxe přivedl do blázince...

Příspěvek od palikx »

tak jsem se s tim dnes taky trochu svezl a vypada to dobre.jede to nekouri to nehuci to(az na prevodovku)
zitra dam jeste jine predni pneu a prilepim zpetne zrcatko ktere bylo prilepene vterinovym lepidlem -P a prozatim to pujde do sveta.
ale jeste to bude chtit par veci postupem casu ale to si myslim zatim neni zivotne dulezite.
a dnes jsem jako bonus vyrobil kontrolku rozsvicenych svetel opet z kontrolky privesu-je zelena -
hlavne at to vydrzi ale pri mereni je vsecko jeste v toleranci tak by nemel byt problem.
tak prozatim hodne stesti.
Skoda Octavia combi 1,9tdi upravena na 81KW
Skoda Fabia 1,9tdi-pd 74kw
Simson s 51
SKODA GARDE pro radost(zatim jen starost-shanim marne dily)
SKODA 105 S abych se nenudil
Uživatelský avatar
bjes_des
Příspěvky: 102
Registrován: pát srp 21, 2009 22:37
Bydliště: Nejraději v lese...
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak jsem málem Palikxe přivedl do blázince...

Příspěvek od bjes_des »

Hotovo. Odpoledne ve čtyři hodiny jsem dorazil domů s opravenou Nubirou. Teď budu jezdit, jezdit a jezdit... A pak se uvidí. Ale je to paráda, sednout, otočit klíčkem - a ono to jede! :lol: A myslím, že až sem na fórum bylo slyšet, jak Palikxovi spadl kámen ze srdce. Pavle, znovu díky, ve chvíli, kdy se mi auťák pos..l, jsem vůbec nepočítal, že to takhle dopadne. -i
-peha-
Příspěvky: 9225
Registrován: stř říj 04, 2006 18:33
Bydliště: Rožňava-SR,pôvodne Teplice-CZ
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak jsem málem Palikxe přivedl do blázince...

Příspěvek od -peha- »

Jé je Pavlíku aj já som si urobil kontrolku svetiel zo zeleného háčiku :lol: Hladal som kde a toť ťažné mať nebudem je to zelené a v strede budíku takže fajn :lol: Jo a nie že sa ĎESBES v tej krasavici přezazí keď už je z nej dělo -i
Uživatelský avatar
palikx
Příspěvky: 6250
Registrován: ned úno 20, 2005 13:56
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak jsem málem Palikxe přivedl do blázince...

Příspěvek od palikx »

:D
jasne ja jsem taky rad ze to zda se dobre dopadlo.
a uprime kdyz jsem to videl v prvni chvili tak jsem myslel ze to bude sranda a ze to za 14 dni jede.bohuzel nebylo videt dovnitr.a kdyby se resil jen ten motor bylo by to cenove o hodne nizssi ale tam bylo spatne opravdu skoro vsecko.
tak hlavne at jezdi.a kamen mi spadne az to najede treba 5 tis km a vse bude porad stejny-dobry
Skoda Octavia combi 1,9tdi upravena na 81KW
Skoda Fabia 1,9tdi-pd 74kw
Simson s 51
SKODA GARDE pro radost(zatim jen starost-shanim marne dily)
SKODA 105 S abych se nenudil
Uživatelský avatar
bjes_des
Příspěvky: 102
Registrován: pát srp 21, 2009 22:37
Bydliště: Nejraději v lese...
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak jsem málem Palikxe přivedl do blázince...

Příspěvek od bjes_des »

-peha- píše:Jo a nie že sa ĎESBES v tej krasavici přezazí keď už je z nej dělo -i
Jo, budu se snažit. Šlapu na ten pedál napravo, jako kdyby byl ze špendlíků... ;)
Uživatelský avatar
bjes_des
Příspěvky: 102
Registrován: pát srp 21, 2009 22:37
Bydliště: Nejraději v lese...
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak jsem málem Palikxe přivedl do blázince...

Příspěvek od bjes_des »

Jasně, Pavle, bylo tam špatné skoro všechno. Ale slyšíš to dobře, jo ? BYLO !!! :lol:
Uživatelský avatar
Serpico
Příspěvky: 4768
Registrován: sob pro 31, 2005 19:25
Bydliště: Praha 4

Re: Jak jsem málem Palikxe přivedl do blázince...

Příspěvek od Serpico »

...to je dobře aneb zase " jedna mrtvola " , která ožila po klinické smrti...

Mějte se fajn
97 nexia 1,5 8V GL 3D - servo, airbag, stavitelný volant, DO - alarm, radio CD sencor - bluthoth
nessii servizuji s palikxem v Mellicaro - servizione...

serpico
Uživatelský avatar
palikx
Příspěvky: 6250
Registrován: ned úno 20, 2005 13:56
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak jsem málem Palikxe přivedl do blázince...

Příspěvek od palikx »

tak jsem dnes rano mel telefon od majitele a v prvni chvili jsem se vylekal co se stalo ale nakonec se z toho vyklubalo jen streleni do sani a jinak nic. a zda se ze zatim to funguje dobre olej zda se nemizi.tak snad to bude dal fungovat.
Skoda Octavia combi 1,9tdi upravena na 81KW
Skoda Fabia 1,9tdi-pd 74kw
Simson s 51
SKODA GARDE pro radost(zatim jen starost-shanim marne dily)
SKODA 105 S abych se nenudil
Uživatelský avatar
Serpico
Příspěvky: 4768
Registrován: sob pro 31, 2005 19:25
Bydliště: Praha 4

Re: Jak jsem málem Palikxe přivedl do blázince...

Příspěvek od Serpico »

...to bjes_des rád se s Tebou uvidím na minisrazu v Praze, zatím jsem viděl jenom " mrtvolku " nubíí po infarktu a to vyléčeném baypasem alias " doctor palivec " to " střílení " nevidím zas tak zle, palikx si poradí, no půjde ještě jednou na RTG a bude vymalováno, nééé vlastně napsanej kondiciogram...

Mějte se fajn
97 nexia 1,5 8V GL 3D - servo, airbag, stavitelný volant, DO - alarm, radio CD sencor - bluthoth
nessii servizuji s palikxem v Mellicaro - servizione...

serpico
Uživatelský avatar
bjes_des
Příspěvky: 102
Registrován: pát srp 21, 2009 22:37
Bydliště: Nejraději v lese...
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak jsem málem Palikxe přivedl do blázince...

Příspěvek od bjes_des »

Ono to "střílení" zas nebylo až tak dramatický. Jenže po těch dvou ranách, kdy mi odešel motor, jsem se i toho mála trochu lekl a pak jsem nechtěl nic zanedbat. A takhle důležitě se tvářila dnes odpoledne na houbách... ;-)
Přílohy
PA270521a.jpeg
PA270521a.jpeg (58.1 KiB) Zobrazeno 2669 x
Uživatelský avatar
palikx
Příspěvky: 6250
Registrován: ned úno 20, 2005 13:56
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak jsem málem Palikxe přivedl do blázince...

Příspěvek od palikx »

no jo takhle to vypada jako docela pekny auto.
to streleni bylo nakonec vysvetleno preplynovanim.na to si davej pozor.me to za tech cca 200 km nestrelilo ani jednou a jeste jsem podruhe kontroloval jak se zaklepaly ventily a byly krasne leskle tak asi dobry i kdyz to bude jeste chvili trvat nez to bude uplne 100 procent.
ted mi jeste rekni za kolik ted asi jezdis plynu na 100 km.uz jsi to stihnul zmerit?
Skoda Octavia combi 1,9tdi upravena na 81KW
Skoda Fabia 1,9tdi-pd 74kw
Simson s 51
SKODA GARDE pro radost(zatim jen starost-shanim marne dily)
SKODA 105 S abych se nenudil
Uživatelský avatar
bjes_des
Příspěvky: 102
Registrován: pát srp 21, 2009 22:37
Bydliště: Nejraději v lese...
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak jsem málem Palikxe přivedl do blázince...

Příspěvek od bjes_des »

Měření zatím nic moc. Vypadá to kolem 10 litrů, spíš víc. Navíc styl jízdy, který jsem praktikoval (podle zvyku z nízkoobrátkového motoru), držet otáčky kolem 2500, je tady asi k ničemu, nerad jsem podřazoval, snad jen na předjíždění. Tady je to holt trochu jiné, tak bude chvíli trvat, než si zvyknu. Zatím se snažím, kvůli generálce motoru, jezdit tak kolem 3000 - 3500 otáček. Taky je to mnohem živější a tolik se netrápí.
Uživatelský avatar
palikx
Příspěvky: 6250
Registrován: ned úno 20, 2005 13:56
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak jsem málem Palikxe přivedl do blázince...

Příspěvek od palikx »

jo jo 10 je asi v celku normalni.jezdil jsem za to samy.
a ty otacky to je asi tak ve 3 tis se otevira klapka v sani a to se prodluzuje a v tu chvili motor chyta druhy dech a teprve v tu dobu ma opravdu svuj vykon.do 2500 to jde taky ale nesmi se po nem chtit zadny vykon je to tak na rozjezd a po meste .jak se dostanes nekam mimo uz je potreba to trosku tocit.
pokud motor bezi za tepla tise tak se asi nic nedeje a mohlo by to byt uz dobre a i loziska kliky se zajizdi a neni tam nadmerna vule.jeste jezdi v klidu aspon do 2 tis km ale predpokladam ze zavodit s tim nebudes tak to bude slouzit.
a znovu kontroluj pravidelne kapaliny aby nebylo nejake prekvapeni.
Skoda Octavia combi 1,9tdi upravena na 81KW
Skoda Fabia 1,9tdi-pd 74kw
Simson s 51
SKODA GARDE pro radost(zatim jen starost-shanim marne dily)
SKODA 105 S abych se nenudil
Odpovědět

Zpět na „POKEC“