unik klimatizace

DaewooForum pro Nubiry 1 a 2 generace

Moderátoři: Blue Lanos, koniQ

ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Re: unik klimatizace

Příspěvek od ppp »

Otcova nubira mala nefunkcnu klimu niekolko rokov, minimalne dva v otcovom vlastnictve, kolko predtym to si netrufam odhadovat.
A skus si zistit ako ma riesene ten polsky chladic uchyty, inspiruj sa mojim prispevkom z 26.4.2011. To ze je polsky neznamena, ze je horsi nez korejsky. Original bol uplne idiotsky rieseny takze radsej poliak nez hlupy original. A neviem aky mas nazor napriklad na talianske vyrobky ale taliansky chladic praskol len tak zo srandy tam kde nebolo vidno ziadne namahanie, poskodenie, proste ziaden dovod prasknutia. Naokolo nasiroko nebola ziadna skrutka, uchyt ani poskodenie od kamena tam nebolo, len tam bolo kopec farbiva z naplne klimy. ALe netvrdim ze taliani vyrabaju smejdy, je mozne ze som proste mal smolu na nepodarok.
Reklama
 

Uživatelský avatar
tatřík
Příspěvky: 80
Registrován: pon dub 11, 2011 07:48
Bydliště: Heřmanův Městec, okr. Chrudim

Re: unik klimatizace

Příspěvek od tatřík »

jasnačka, tvůj příspěvek jsem samo četl a proti tomu polskému chladiči celkem nic nemám. Jen jsem to tam napsal pro úplnost informace.:) Jsem rád, že píšeš, že si klimu zprovoznil po několika letech nečinnosti. Já se dost bál, že se pouštím do marného boje... Teď mám hned lepší náladu :lol:
Uživatelský avatar
tatřík
Příspěvky: 80
Registrován: pon dub 11, 2011 07:48
Bydliště: Heřmanův Městec, okr. Chrudim

Re: unik klimatizace

Příspěvek od tatřík »

Tak hlásím, že klima klimuje... :) Je to naplněné od pátku a zatím to funguje. Byl vyměněn chladič, vysoušeč, nějaké to těsněníčko, náplň a olej, to vše za 2.500,-- Kč, takže cena víc než přijatelná. Tak uvidíme, jestli to vydrží. Zatím se mi zdá, že chladí víc, než moje kupé... Tak ještě komplet výfuk, brzdový a benzinový vedení a bude nubirka jak nová... -i
Jo, kabinovej filtr za cca 230,-- Kč jsem zvládl vyměnit sám... :D
makor
Příspěvky: 4
Registrován: stř bře 10, 2010 16:27

Re: unik klimatizace

Příspěvek od makor »

Ahoj,

Mám taky potíže s klimatizací. Nechal jsem jí doplnit, ale za nějaký měsíc to zase přestalo chladit. Prý je netěsnost na chladiči klimatizace. Originál GM (číslo dílu 95962247) ale pod 11000,- nejde :( . Nemáte někdo zkušenosti s nějakou náhradou ? Mám Lacetti kombi diesel, rok 2008.

Díky za rady.
Honza K.
Příspěvky: 178
Registrován: pon říj 29, 2012 09:52
Bydliště: Praha 7

Re: unik klimatizace

Příspěvek od Honza K. »

Zkušenosti nemám, ale na obchod jsou dobré reference: http://www.czdrafel.cz/chladic-klimatiz ... j200-p4883
Honza K.
_________________________
Suzuki Swift 1.2 Dualjet
Ex.: Fiat Idea 1.4 16V
Ex.: Lacetti 1.8 CDX, HB, automat
makor
Příspěvky: 4
Registrován: stř bře 10, 2010 16:27

Re: unik klimatizace

Příspěvek od makor »

Díky za link, ale to je jiný typ chladiče. Obávám se, že by nepasoval.
Ten 95962247 tam mají jen origoš GM za 11k.

Makor
Uživatelský avatar
rastom1556
Příspěvky: 425
Registrován: sob zář 17, 2011 20:06
Bydliště: Dubnica nad Váhom

Re: unik klimatizace

Příspěvek od rastom1556 »

Nemám sice Nubiru ale na Aveu som rozbil chladič klimatizácie.
V servise chceli za opravu cez 800,-€. Bolo to v zime a na leto som sa rozhodol, že klíma musí ísť.
Chladič som kúpil tu na aveo ma stal 150,-€:
http://www.euro-saturn.sk/katalog.php?s ... ok_vyroby=
Na parkovisku som to vymenil. A v jednom neznačkovom servise mi to otestovali a naplnili za 20,-€.
Akurát som im musel doniesť k aveu dokumentáciu, chceli sa uistiť aký plyn a olej v akom pomere tam ide.

Funguje to dobre, už 3 rok.
Biele Aveo Sedan komfort 1.4 16V 69kW r.v.2009 , kúpené 5/2009
rolt
Příspěvky: 103
Registrován: čtv bře 05, 2009 17:31
Bydliště: Bytca

Re: unik klimatizace

Příspěvek od rolt »

Kupte si UV diodu za 5sk,1 odpor a mozete si doma popozerat uniky klimatizacie samy. Ak chcete mat vacsi svietiaci kuzel kupte ich viac,pripadne osadte do baterky.
Uživatelský avatar
Richard
Příspěvky: 3515
Registrován: čtv zář 16, 2004 12:29
Bydliště: Praha

Re: unik klimatizace

Příspěvek od Richard »

No jo , to funguje, ale musíš mít náplň která má to UV barvivo, standartně tam není, pokud to tam nemáš, stejně nic neuvidíš.... já na nubi kupoval chladič (kondenzátor) a čistič pod 2000,- Klimu jsem měl mimo provoz asi 3 roky, po výměně chladiče a po naplnění fungovala ihned a už přes rok je OK.... Zkus nissens brno, nebo tak nějak, nějak si nepamatuju kde jsem to objednával já...
Hyundai IX55, V6 3,0 CRDI, automat, 4x4, Yamaha Majesty 125
bylo: Nubira wagon 2.0 CDX 1998 , Pontiac Le Mans (americkej Racer),
Mitsubishi Space Vagon, Favorit, Moskvič 2140, Moskvič 403, Skůtr ČZ 175 typ.502
Odpovědět

Zpět na „NUBIRA“