Amaterska uprava laku

Zde řešíme vše co se týká interiéru a exteriéru mimo tzv. tuningu a stylingu, na to máme jinou sekci...

Moderátoři: Blue Lanos, Scorpion.11, lomngi

Uživatelský avatar
xwing
Příspěvky: 1358
Registrován: pát čer 26, 2009 17:06
Bydliště: Bratislava

Re: Amaterska uprava laku

Příspěvek od xwing »

Tonik píše:No a lakovanie celych dveri by si zapltil nejkych 80-90 eur za opravu a bolo by ako nove....
Nie su to dvere, ale kusok blatnika.
A lakovat cely blatnik, kvoli 2cm skrabancu ??? Trochu divny postup.
Chevrolet AVEO Hatchback (5dv.) 1,4 16V 74 kW/100k, Eco-Tec, r.v.2008
Reklama
 

Tonik
Příspěvky: 73
Registrován: sob čer 20, 2009 21:02
Bydliště: Kezmarok

Re: Amaterska uprava laku

Příspěvek od Tonik »

Aha tak sorry nepozeral som poriadne ,len aby to nezacalo korodovat a potom to tazko uplatnis pri garancii ke bude poskodeny blatnik a neodborne opravovany,sorry za radu
Uživatelský avatar
Vazoun
Příspěvky: 3622
Registrován: sob dub 22, 2006 11:27
Bydliště: Dolní Poustevna Vilémovská 381
Kontaktovat uživatele:

Re: Amaterska uprava laku

Příspěvek od Vazoun »

Přeji všem na foru hezký den a všechny zdravím :o) to chlapci, když tak pročítám vaší debatu o opravě odprýsknutého laku a zjistil jsem , že jste vlastně samej začátečník -i také jsem býval :lol: pak je nejlépe se v tomto obrátit na odborníka lakýru jakým je na tomto foru " AKRI " pročtěte si jeho příspěvky - -i určitě řešení a radu naleznete - zdraví " Vazoun " :lol:
--------------------------
Člen Matiz clubu reg.čís. 20 :P
Matiz SE r.v.07/2002 - sv.zel.metlina U38 -- STK+Emise do 07/2010
Uživatelský avatar
Slavek
Příspěvky: 1718
Registrován: stř bře 22, 2006 20:26
Bydliště: Teplice, přesněji Krupka Česká republika
Kontaktovat uživatele:

Re: Amaterska uprava laku

Příspěvek od Slavek »

Proc kupujes 2 deci barvy na 2cm poskozeni??? tak se nediv ze to stalo tolik hodne.
Za prve, prvni chyba, nemel si to zatirat brusnym papirem, zadni blatniky sou osetreny mikro vrstvou vosku, brusnym papirem si to hezky ocistil.
za druhe, bylo treba zajit do prvni autolakovny, tam podle vzorniku namichali by ti do kelimku za 100 korun barvu presne tu co mas.
za treti jen to nekolikrat natrit odrezovacem pak jakou koliv zakladni barvou se zinkem a pak prez to steteckem barvu.
Hotovo.
No ted jen jestli se ti okolo toho skrabance pod barvu nedostala voda
Měl jsem 3x Espero 2.0
ted VOLVO 1.9TDi
full vybava včetně kluzké kuže :-)
Holt bezpeči je bezpeči
NOVINKA do rodiny přibylo SF 4x4 2.0CRDi 92kW
Volvo V50 2.0 s motorem PSA

Dovoz aut zD

Možnost zakoupení různých dílu Bosch levněji než v autodilech
Uživatelský avatar
Feva13
Příspěvky: 552
Registrován: ned bře 29, 2009 21:07
Bydliště: Veľké Úľany, okr. Galanta

Re: Amaterska uprava laku

Příspěvek od Feva13 »

Slavek píše:Proc kupujes 2 deci barvy na 2cm poskozeni??? tak se nediv ze to stalo tolik hodne.
Za prve, prvni chyba, nemel si to zatirat brusnym papirem, zadni blatniky sou osetreny mikro vrstvou vosku, brusnym papirem si to hezky ocistil.
za druhe, bylo treba zajit do prvni autolakovny, tam podle vzorniku namichali by ti do kelimku za 100 korun barvu presne tu co mas.
za treti jen to nekolikrat natrit odrezovacem pak jakou koliv zakladni barvou se zinkem a pak prez to steteckem barvu.
Hotovo.
No ted jen jestli se ti okolo toho skrabance pod barvu nedostala voda
Problém v Bratislave - ťažko nájdeš ochotných ľudí
Červené Chevrolet Aveo 1,2 Hatchback 5 dv 62,6 kW, 16 ventil,
Komfort, rok výroby 2009
Doplnky - Šálka s nálepkou Aveofanclubu
člen AVEO Fanclubu
Uživatelský avatar
xwing
Příspěvky: 1358
Registrován: pát čer 26, 2009 17:06
Bydliště: Bratislava

Re: Amaterska uprava laku

Příspěvek od xwing »

Ahojte.
Bol som tyzden s avejkom v Chorvatsku, zatial som ten skrabanec nerobil, lebo som uz nemal cas kvoli priprave na dovolenku (last minute)
Citam tu tie rady, takze teda je tu niekto ochotny v Blave a okoli mi to urobit za nejaky pivny uplatok ? ;) Nemyslim autorizovany servis, naozaj nemam peniaze na vyhadzovanie pri mojom prijme 600EUR mesacne. Aj to avejko mam len na uver, tazke kazde usetrene euro k dobru.
Pokial sa nikto nenajde, urobim to buduci vikend s tym, co som kupil, fakt sa na ten servis necitim. :?
Chevrolet AVEO Hatchback (5dv.) 1,4 16V 74 kW/100k, Eco-Tec, r.v.2008
Uživatelský avatar
Feva13
Příspěvky: 552
Registrován: ned bře 29, 2009 21:07
Bydliště: Veľké Úľany, okr. Galanta

Re: Amaterska uprava laku

Příspěvek od Feva13 »

Škrabance - ešte ma napadlo do budúcnosti použiť fintu čo mi poradili pri čočke na skle -

Prelepiť priesvitnou páskou hneď plochu poškodenia aby tam nevnikli nečistota a vlhkosť. Lepidlo sa dá potom odstrániť odmasťovačom a potom ošetriť farbou.
Kdo má prax vo farbení nech potvrdí alebo zamietne nápad.
Ďakujem
Červené Chevrolet Aveo 1,2 Hatchback 5 dv 62,6 kW, 16 ventil,
Komfort, rok výroby 2009
Doplnky - Šálka s nálepkou Aveofanclubu
člen AVEO Fanclubu
Uživatelský avatar
Slavek
Příspěvky: 1718
Registrován: stř bře 22, 2006 20:26
Bydliště: Teplice, přesněji Krupka Česká republika
Kontaktovat uživatele:

Re: Amaterska uprava laku

Příspěvek od Slavek »

Feva 13 na sklo ano tam to muzes prelepit ale karoseriji nesmis v zadnem pripade zalepit paskou, stejne se tam dostane voda a pak to bude jeste horsi, bude se dyl odparovat, kdyz je nejake takove misto otkryte kde hrozi koroze protoze nemas cas to udelat tak nejrychlejsi variantou je namazat to vazelinou ktera odpuzuje vodu, a o vikendu se na to vrhnout, neni to slozity na opravu. Tak cas si na to je treba udelat cim se to bude oddalovat tim je to horsi a posleze i pracnejsi na opravu
Měl jsem 3x Espero 2.0
ted VOLVO 1.9TDi
full vybava včetně kluzké kuže :-)
Holt bezpeči je bezpeči
NOVINKA do rodiny přibylo SF 4x4 2.0CRDi 92kW
Volvo V50 2.0 s motorem PSA

Dovoz aut zD

Možnost zakoupení různých dílu Bosch levněji než v autodilech
Uživatelský avatar
Feva13
Příspěvky: 552
Registrován: ned bře 29, 2009 21:07
Bydliště: Veľké Úľany, okr. Galanta

Re: Amaterska uprava laku

Příspěvek od Feva13 »

Ďakujem za upresnenie :PP:
Červené Chevrolet Aveo 1,2 Hatchback 5 dv 62,6 kW, 16 ventil,
Komfort, rok výroby 2009
Doplnky - Šálka s nálepkou Aveofanclubu
člen AVEO Fanclubu
Uživatelský avatar
Akri
Příspěvky: 4273
Registrován: stř zář 10, 2003 18:50
Bydliště: Česká Třebová
Kontaktovat uživatele:

Re: Amaterska uprava laku

Příspěvek od Akri »

aby to natirani melo vubec nejaky ucinek, tak barva musi byt dvouslozkova. Barva-tuzidlo
zadne zakladovky na skrabanec potreba nejsou, jen je potreba rozbrousit tu okolni barvu do ztracena, aby nebyl zadny ostry okraj, aby plynule splynula z toho kovu az na zdravou barvu, nejlepe br.papir pod vodu P800, odmastit-natrit, nechat zavadnout 15 minut a opakovat, dle potreby, ale 3x nejmene. Na tohle natreni ti staci ctvrt deci barvy ;)
ObrázekAKRI - (byl) Muž z Ria !
:!: AVEOtici všech zemí, spojte se :)
Uživatelský avatar
Vazoun
Příspěvky: 3622
Registrován: sob dub 22, 2006 11:27
Bydliště: Dolní Poustevna Vilémovská 381
Kontaktovat uživatele:

Re: Amaterska uprava laku

Příspěvek od Vazoun »

Akri píše:aby to natirani melo vubec nejaky ucinek, tak barva musi byt dvouslozkova. Barva-tuzidlo
zadne zakladovky na skrabanec potreba nejsou, jen je potreba rozbrousit tu okolni barvu do ztracena, aby nebyl zadny ostry okraj, aby plynule splynula z toho kovu az na zdravou barvu, nejlepe br.papir pod vodu P800, odmastit-natrit, nechat zavadnout 15 minut a opakovat, dle potreby, ale 3x nejmene. Na tohle natreni ti staci ctvrt deci barvy ;)
-------------------
No vidíš a fachman se ozval a odborně poradil - díky kolego " Akri " věděl sem , že se ozveš :o) zdraví " Vazoun " :lol:
Uživatelský avatar
Akri
Příspěvky: 4273
Registrován: stř zář 10, 2003 18:50
Bydliště: Česká Třebová
Kontaktovat uživatele:

Re: Amaterska uprava laku

Příspěvek od Akri »

Slouzim lidu :lol:
Jen uz to sam skoro rok nedelam ;)
ObrázekAKRI - (byl) Muž z Ria !
:!: AVEOtici všech zemí, spojte se :)
Uživatelský avatar
xwing
Příspěvky: 1358
Registrován: pát čer 26, 2009 17:06
Bydliště: Bratislava

Re: Amaterska uprava laku

Příspěvek od xwing »

Akri píše:aby to natirani melo vubec nejaky ucinek, tak barva musi byt dvouslozkova. Barva-tuzidlo
zadne zakladovky na skrabanec potreba nejsou, jen je potreba rozbrousit tu okolni barvu do ztracena, aby nebyl zadny ostry okraj, aby plynule splynula z toho kovu az na zdravou barvu, nejlepe br.papir pod vodu P800, odmastit-natrit, nechat zavadnout 15 minut a opakovat, dle potreby, ale 3x nejmene. Na tohle natreni ti staci ctvrt deci barvy ;)
Dnes som akurat na tom popracoval.
Ovsem ten Tvoj postup som nepochopil. Co treba opakovat 3x ??? Ja som nic neopakoval....
Ja som to vybrusil do stratena, odmastil cisticom, pockal 2-3 minutky a sprcnul zakladovku. Zajtra tam sprcnem farbu (zmiesanu s tuzidlom :) )
Pokial je nieco zle, tak je tam lzatial len zakladovka... mozem to zopakovat :)
Chevrolet AVEO Hatchback (5dv.) 1,4 16V 74 kW/100k, Eco-Tec, r.v.2008
Uživatelský avatar
Akri
Příspěvky: 4273
Registrován: stř zář 10, 2003 18:50
Bydliště: Česká Třebová
Kontaktovat uživatele:

Re: Amaterska uprava laku

Příspěvek od Akri »

vsechno mas dobre, az budes natirat vrchni barvou, tak to udelej 3x, mezi kazdym natrenim nech tak 10-15 min zavadnout :D
ObrázekAKRI - (byl) Muž z Ria !
:!: AVEOtici všech zemí, spojte se :)
Uživatelský avatar
xwing
Příspěvky: 1358
Registrován: pát čer 26, 2009 17:06
Bydliště: Bratislava

Re: Amaterska uprava laku

Příspěvek od xwing »

Vzhladom na to, ze to natieram stetcom, a teda vrstva je pomerne hrubsia, ako keby som to striekal, budu stacit maximalne 2 vrstvy. Aj to sa mi uz zda vela. :)

Myslite, ze by som mal pouzit aj nejaky bezfarebny lak ? Ak ano, staci nejaky damsky na nechty ? :)
Chevrolet AVEO Hatchback (5dv.) 1,4 16V 74 kW/100k, Eco-Tec, r.v.2008
Odpovědět

Zpět na „Aveo - Interiér a exteriér“