Polícia na cestách...

Pokec o všem, co se jinam nehodí.

Moderátoři: Blue Lanos, pejee

Odpovědět
Stanleyk
Příspěvky: 252
Registrován: úte led 02, 2007 18:32
Bydliště: Huddersfield
Kontaktovat uživatele:

Re: Polícia na cestách...

Příspěvek od Stanleyk »

Reklama
 

Uživatelský avatar
V.Brousek
Příspěvky: 2707
Registrován: čtv zář 02, 2004 20:45
Bydliště: Česká Lípa

Re: Polícia na cestách...

Příspěvek od V.Brousek »

Hynek píše:Víš Vendo , ono je opravdu horší,když se jako Kingové chovají strážníci MP!!! :mrgreen:
Jasně Hynku, máš pravdu. Jsou někteří machýrci, kteří si léčí své komplexy, ale je to případ od případu. Aby mohli machrovat, musí mít příčinu. A tou jsme my, kteří něco poruší. Ještě se mi nestalo, že by to bylo obráceně.
Daewoo Matíz - Průměr.spotř. r.1999 - 2010 = 5,49/100 km
Hyundai i10 Style průměrná spotř. 01/2012 - 31.12.2012 = 6,34/100 km- ujeto celkem 17 500 km
Ozorák Mikuláš
Příspěvky: 315
Registrován: úte říj 24, 2006 19:21
Bydliště: Nové Zámky - SK

Re: Polícia na cestách...

Příspěvek od Ozorák Mikuláš »

Hovorí sa , že čo je napísané , to je sväté. To však u polícii pravda nebude. Faktom je to , že v prvom rade záleží na tom , na akého zástupcu zákona človek natrafí. Ak sa dostal do radov polície ako človek z radov pracujúcich a s patričnou IQ, tak nebude buzerovať. No takých je dnes už veľmi málo. V súčasnosti je stav taký , že pomaly verbujú ľudí k polícii. No a tu je kameň úrazu. Dostanú sa tam osoby ktorý si myslia, že keď si oblečie uniformu , nikto nemá nad neho. A natrafiť na takéhoto je hotová pohroma. V zákone č.8/2009 je síce napísané , že po prekročení rýchlosti o viac ako 10 km je pokuta, ale je to tak, ako to tu už odznelo. Záleží s akou toleranciou je nastavený radar. Nové laserové radary sú oveľa presnejšie. No a čo sa týka MP u nás dostali zákaz merať rýchlosť zmenou zákona o obecnej polícii .
Treba si všímať aj to , že tak ako MP i štátna polícia koho najčastejšie -v úvodzovkách - otravuje. Radových občanov . Na milionárov a vagabundov s milionovými autami si netrúfnu. To sa dá zase vysvetliť asi takto : nemajú na nich , boja sa ich , sú s nimi kamaráti , sú s nimi zpriahnutý , sú ich dlžnikmi , požičiavajú si od nich a podobne.
Málo je čestných policajtov v dnešnej dobe !
Miki
______________________________
Škoda 110 - červená
Daewoo Nexia GLE , 1,5 SOHC, 8V , 1996 - zlatá metalíza
aumirek
Příspěvky: 207
Registrován: stř bře 07, 2007 22:55
Bydliště: Klimkovice

Re: Polícia na cestách...

Příspěvek od aumirek »

jak píše ozorák málo je poctivých policajtu no jestli to není hlavně tím že je opravdu málo poctivých občanu to se pak těžko vybírá
Uživatelský avatar
michal.sk
Příspěvky: 110
Registrován: sob led 24, 2009 08:16
Bydliště: Bratislava

Re: Polícia na cestách...

Příspěvek od michal.sk »

no, strasne ste mudri...

v prvom rade tie 3km neboli 3 km! vies to dobre aj ty aj ten tvoj "bezuhonny" kamos. policia si take veci skutocne nevsima. slovenska policia pouzivala len RAMER 7. a nastavovalo sa to vzdy o 10 km viac. je to kvoli nepresnosti tachometra.(moze ti ukazovat presne 50, ale v skutocnosti ides 56... a co teraz???) nad tych 10 km to potom foti samo. tie nove laserove radary- neviem.
v sadzobniku je uvedena MAX. vyska pokuty, vzdy zalezi na zavaznosti priestupku a okolnostiach... to znamena, ze to policajt moze vyriesit nizsou pokutou, prip. dohovorom.
ono to je tak, ze sa vypise zaznam o priestupku, ktory ked vinnik podpise, tak sa vlastne prizna.. potom sa tazko niekde hada, ze to tak nebolo... ved na mieste si podpisal, za to tak bolo. a za to dostavas pokutu. ono na druhej strane plati prezumpcia neviny. (som nevinny, kym mi nedokazu vinu) cize aj ten policajt co ma nameral, mi musi DOKAZAT, ze som isiel rychlo. lebo on moze tvrdit, ze som isiel 70, a ja budem trvat na tom ze len 50! kto ma pravdu? to je tvrdenie proti tvrdeniu... (a este cosi, policajti si to navzajom nemozu dosvedcit)
nechcem sa tymto zastavat policie, tiez mam na nu tazke srdce, ale nie kvoli buzerovaniu za 3! km... ono na druhej strane viem aki su ludia. som instruktor v as, a vidim to na skuskach. nikto z tych co vyletia, nepovie doma aku spravil blbost, ale vzdy je na vine policajt!!! a pri tom vam rovno poviem ze ja by som nedal vodicak ani tretine ziadatelov!!! takze ti policajti su v tomto veeelmi benevolentni....


take male zhrnutie: ruku na srdce, boli to naozaj len tie 3 km??? nebolo to skutocne viac, alebo nebolo tam aj nieco ine???

a pre tych co sa chcu s policiou hadat, novy cestny zakon vysiel pod cislom 8/2009 + nova vyhlaska 9/2009. 315/1996 UZ NEPLATI!!! TAK STUDUJTE :PP: a male pivo si kludne mozete dat!
škoda 105
š favorit 135
daewoo nexia 1,5 16V
renault espace III 2,0
Ozorák Mikuláš
Příspěvky: 315
Registrován: úte říj 24, 2006 19:21
Bydliště: Nové Zámky - SK

Re: Polícia na cestách...

Příspěvek od Ozorák Mikuláš »

Michal , ja súhlasím s Tebou. Určite málokto povie úplnú pravdu. Taktiež súhlasím s tým , že málokomu by som dal vp. Nechoďme však ďaleko. Úprimne si povedzme , koľko našich neprispôsobivých občanov - cigánov - si aj dnes kupuje za peniaze vodičák ? Patria medzi ne aj číňania, ktorí slovenčinu lámu ako kukuricu a nepoznajú význam slov,ba ani im nerozumieť čo hovoria, deti bohatých a sami boháči tiež. Komu dávajú peniaze za vp ? Inštruktorom as - to ťažko , pretože s nimi nepochodia. A zase sme pri policajtoch. Česť tým poctivým !
Čo sa týka tej rýchlosti je pravda , že u nás je veľa dopravných nehôd a veľmi vážnych. Náš Peha by o tom vedel rozprávať. Jeho prácu tiež nezávidím. Vidieť toľko nešťastia nie je nič príjemné.
Ak bude na každého rovnaký meter pri pokutách , je to ok. Ale mám obavy , že to tak nebude. Skúsenosti hovoria za seba.
Príklad tohoto som videl na vlastné oči a počul na vlastné uši. Autobusom som stál na zastávke a neďaleko zastavovali policajti. Škodovka odstavená , kontrola čoho sa len dalo a výsledok- pokuta. O nejaký čas zastavili milioný mercedes. Policajný úsmev , podanie ruky s vodičom , priateľský rozhovor, znova podanie rúk s úsmevom a mercedes odišiel. Pointa v celom je , že vodič mercedesu nebol pripútaný s bezpečnostným pásom ani pred zastavením a ani pri odchode.
Miki
______________________________
Škoda 110 - červená
Daewoo Nexia GLE , 1,5 SOHC, 8V , 1996 - zlatá metalíza
Uživatelský avatar
Muco
Příspěvky: 930
Registrován: pát úno 23, 2007 08:47
Bydliště: Banská Bystrica

Re: Polícia na cestách...

Příspěvek od Muco »

To michal.sk
Pozri sa...Ja takuto buzerovanu pokutu ako prof.vojak nezaplatim a nech napíše môjmu nadriadenému niekolkostránkové hlasenie -aj to po šichte -ja pokutu môžem odmietnuť zaplatiť a v tom prípade to rieši môj nadriadený(aj keď je to potom pre mňa o vela nepríjemnejšie a drahšie)
Pokial by však bola pokuta "objektívna",tak viem byť aj sebakritický a tak by som tu pokutu zaplatil-bez toho,či mi veríš alebo nie.Keby som bol sebec,tak by mi ani vo sne nenapadlo založiť takúto tému -ja pokutu št.policii zaplatiť nemusím...
Je to na každom,kto tomu uverí alebo nie...Ak sa tebe stane niečo podobného(napr.prekročenie rýchlosti zrovna o tie 3km-aby si tu nezačal plakať"!-myslím to tak prenesenom slova zmysle).
Ja som tento pokec nezakladal pre nič-za nič...Máme nový zákon!!! A ten sa rapidne zmenil .
1-. Ta pokuta bola jednoducho za 53km/h v meste. Nakoniec to sám argumentoval pán policajt.
2., poznám tohoto človeka naozaj ako svoje topánky(keˇže je to sused) a nemám dôvod mu neveriť.
3.-Samozrejme ,že som sa tým pochvalil aj v robote a jeden môj kolega ktorý má brata policajta v a ten povedal len tolko - pokial ide o prekročenie rýchlosti do tých 10km,je to na policajtovi-ak však prekročí rýchlosť o viac ako 10km,je tam už daná suma 60€ a na to su už tabulky.
Takže suma sumarum,logicky z toho vyplíva,že ak by išiel rýchlejšie ako 60km/h., nemal by žiadny dôvod dať menšiu pokutu,ako je to stanovené!!!

A ako pslený bod by som skôr adresoval na michala.sk,aj keď sa to týka každého z nás a tak všetkých nás by som chcel poprosiť,aby ste sem prosím dávali svoje NEvymyslené skusenosti. Tuto temu som nezakladal preto,aby sme sa tu hádali a nedajbože už nie vyvracali "prispievajucemu" jeho skusenosti... -ako napr.Michal.sk píše a snaží sa mi vyvrátiť to (v mojom prípade kamošovu) skúsenosť,ale zakladal som ju preto,aby sme rátali aj s takouto a podobnou situáciou,k akej môže dojsť v praxi na cestách!!!!!!!!!!!!!!
Ak si budeme dopisovať vymyslené rozprávky,tak uvážme,či má zmysel sem písať a zbytočne políciu aj krivo ohovárať.Toto nie je o tom!(Sorry,trochu ma michal.sk vytočil tými jeho protiargumentami-že viem,že o 3 km to nebolo-čože?-snáď si bol pri tom,alebo si bol ty tým policajtom???...Máš pádny dôvod mi neveriť???? )Poprosím ťa,ak už chceš reagovať,tak reaguj k veci a nesnaž sa tu niekoho presvedčiť ,že to,čo zažil,vlastne ani nezažil
Je to na každom z nás , ako k tomuto kto pristúpi. Ale už sa poznáme dosť dlho na to,aby sme si tlačili vymyslené kaleráby do hlavy... Nehovorím,že sme sa tu v živote napohádali,ale sme najobjektívnejšie a najrodinnejše forum,ake vôbec poznám,takže ani v najmenšom prípade nemáme si prečo neveriť :roll: :roll: :roll: :roll:
Naposledy upravil(a) Muco dne ned úno 08, 2009 13:35, celkem upraveno 4 x.
Vlastnil som Kalosa(2006),terazky mám TOYOTU yaris VVTi 1.0 /51kW
Zrýchlenie z 0-100km/h : nestíham to zmerať.. ;-))
Preťaženie : od xxxG do - xxxG a aj viac - nedá sa to vyrátať :-(
Reálna spotreba - priemer cca 5/L
+DAEWOO mikrovlnku od r. 1996-do dnes
Obrázek
aumirek
Příspěvky: 207
Registrován: stř bře 07, 2007 22:55
Bydliště: Klimkovice

Re: Polícia na cestách...

Příspěvek od aumirek »

ty 3 km je jen snaha shodit vinu za problém na jiného.Ty 3 km policajti opravdu neberou i když je pravda že ze začátku se o to někteří pokoušeli ale to byly vyjímky a už se uklidnily.Ale i pak dotyčnej lže poněvadž změří li mu policie 53 km tak dotyčnej jede stoprocentně dle tachometru kolem 60 km.I když nesnáším hovádka řítící se ve městě 100 tak jak říkám běžně překračuji max o 10 km.I když měřili nikdá mě nestavěli a stalo by se li tak nebudu se hádat přiznám a u této rychlosti ta pokuta není tak hrozná.
Ozorák Mikuláš
Příspěvky: 315
Registrován: úte říj 24, 2006 19:21
Bydliště: Nové Zámky - SK

Re: Polícia na cestách...

Příspěvek od Ozorák Mikuláš »

Súhlas s Mucom. Táto téma je chúlostivá. Hádky tu nemajú čo robiť ! Ak sa niekomu nepáči niečo a urazí ho to , nech radšej nereaguje, aby nevznikli hádky.
Ale ja by som rozvinul tento nový cestný zákon. Je zimné obdobie. V zákone je povinné použitie zimných pneumatík pri súvislej vrstve snehu , ľadu... Ja chápem toto asi takto.
Súvislá vrstva snehu je čerstvo napadnutý sneh. Po prejdení niekoľkých áut po ceste sa to už povedať nedá. Je to na zamyslenie.
Ja síce používam v zimnom období zimné gumy bez ohľadu či je sneh alebo nie.
Sú aj ďaľšie body na zamyslenie. Postupne sa určite tu na fore budú objavovať a budeme horlivo o nich diskutovať a odovzdávať si skúsenosti.
Miki
______________________________
Škoda 110 - červená
Daewoo Nexia GLE , 1,5 SOHC, 8V , 1996 - zlatá metalíza
Uživatelský avatar
Muco
Příspěvky: 930
Registrován: pát úno 23, 2007 08:47
Bydliště: Banská Bystrica

Re: Polícia na cestách...

Příspěvek od Muco »

Polícia - ak mám správne informácie(neviem to na 100%),tak má vraj určitý plán,kde má za ulohu vybrať (napr.dnes: 5000€..) a tu si myslím,že je aj tak nepriamo policajt tlačený k tomu,aby našiel možno aj ten najmenší dôvod,aby ti dal za niečo pokutu,len aby plán splnil.
Ak to tak nie je,napíšte vy -pokial to poznáte inak.
Vlastnil som Kalosa(2006),terazky mám TOYOTU yaris VVTi 1.0 /51kW
Zrýchlenie z 0-100km/h : nestíham to zmerať.. ;-))
Preťaženie : od xxxG do - xxxG a aj viac - nedá sa to vyrátať :-(
Reálna spotreba - priemer cca 5/L
+DAEWOO mikrovlnku od r. 1996-do dnes
Obrázek
Uživatelský avatar
Muco
Příspěvky: 930
Registrován: pát úno 23, 2007 08:47
Bydliště: Banská Bystrica

Re: Polícia na cestách...

Příspěvek od Muco »

aumirek píše:ty 3 km je jen snaha shodit vinu za problém na jiného.Ty 3 km policajti opravdu neberou i když je pravda že ze začátku se o to někteří pokoušeli ale to byly vyjímky a už se uklidnily....
Ano, doteraz (alebo do februara) to aj tak bolo :( :( :(
Hold-dnes už je (alebo -môže) byť inak,pretože pokial ide o nejaký menší prešlalp,napr. zastavím na chodníku tak,že nebude na nom 150cm volného miesta,ale 145cm a opäť je to na orgáne,ako to bude brať.Myslím si,že toto by tolerovať mohli-ale nemusia...Ano,idem s týmto trochu do extrémov,ale čisto teoreticky ti pokutu môžu dať a tu je stanovená pevná pokuta tiež podla tabulky a vodič sa môže akurát rozkrájať...
Ak som to už načal- schvalne-kto nosí so sebou meter? :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
A aj keby nosil a prvý krát to netrafí na tých 150cm,vycuva a opäť zaparkuje ale zasa nevie,či je to tých 150 a bude ako cicina okolo auta behať s metrom??? :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Naposledy upravil(a) Muco dne ned úno 08, 2009 12:13, celkem upraveno 1 x.
Vlastnil som Kalosa(2006),terazky mám TOYOTU yaris VVTi 1.0 /51kW
Zrýchlenie z 0-100km/h : nestíham to zmerať.. ;-))
Preťaženie : od xxxG do - xxxG a aj viac - nedá sa to vyrátať :-(
Reálna spotreba - priemer cca 5/L
+DAEWOO mikrovlnku od r. 1996-do dnes
Obrázek
Uživatelský avatar
V.Brousek
Příspěvky: 2707
Registrován: čtv zář 02, 2004 20:45
Bydliště: Česká Lípa

Re: Polícia na cestách...

Příspěvek od V.Brousek »

Je to tu pořád a dokola. Policajt-Policie. Proč jim zavdáváte příčinu ? Já s tím nemám absolutní problém. Znám vyhlášku, vím kdy udělám přestupek a ten si zaplatím. Ještě jsem nikdy neplatil, za to, co jsem neudělal. Vždy byla chyba na mé straně. Né v policii. :PP:
Daewoo Matíz - Průměr.spotř. r.1999 - 2010 = 5,49/100 km
Hyundai i10 Style průměrná spotř. 01/2012 - 31.12.2012 = 6,34/100 km- ujeto celkem 17 500 km
Ozorák Mikuláš
Příspěvky: 315
Registrován: úte říj 24, 2006 19:21
Bydliště: Nové Zámky - SK

Re: Polícia na cestách...

Příspěvek od Ozorák Mikuláš »

No tak takto. Policajti majú každý mesiac takzvané vyhodnotenie práce za celý mesiac a to ako celé oddelenie i ako jednotlivec. Tu im nadriadený ukladajú úlohy ktoré musia splniť. To sa týka aj pokút. Každý radový policajt dostane za úlohu uložiť určitú výšku pokuty napr. 250 Eur za mesiac , určitý počet zadržaných vp, osvedčení od vozidla. Ak to nesplnia , na ďaľší mesiac sa mu toto zvýši alebo je ten policajt vyhodnotený ako neschopný a je sústavne drbaný nadriadenými a za všetko. Tým pádom je nútený na cestách drbať vodičov a za každú cenu dať pokutu, zobrať papiere a hľadať závady a nedostatky.
Nepýtajte sa odkiaľ to viem.
Miki
______________________________
Škoda 110 - červená
Daewoo Nexia GLE , 1,5 SOHC, 8V , 1996 - zlatá metalíza
Uživatelský avatar
palikx
Příspěvky: 6250
Registrován: ned úno 20, 2005 13:56
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Re: Polícia na cestách...

Příspěvek od palikx »

presne tak.
jen jsem jednou mel zkusenost s tim ze mylit se muze kazdy.
zastavili me za to ze jsem jel rychle-na 50 ze 78.jelikoz bylo ramo a ja sotva odjel od domu a vedel jsem ze jsem jeste nezaradil ani 4 rychlost tak jsem si byl jist ze jsem jel nejrychleji 60.
a tak jsem jen rekl ze je to divny.oni samozrejme ze nemaji duvod si vymyslet a ze mi to jeste jednou necha nahlasit.po chvilce domlouvani prisla odpoved-to zelene auto?to byla felicie a ta zatacela.
policista se omluvil ze se to stat muze a ja sem jel v klidu do prace.
kdybych mlcel tak bych zaplatil.
Skoda Octavia combi 1,9tdi upravena na 81KW
Skoda Fabia 1,9tdi-pd 74kw
Simson s 51
SKODA GARDE pro radost(zatim jen starost-shanim marne dily)
SKODA 105 S abych se nenudil
Uživatelský avatar
Muco
Příspěvky: 930
Registrován: pát úno 23, 2007 08:47
Bydliště: Banská Bystrica

Re: Polícia na cestách...

Příspěvek od Muco »

To V.Brousku
Toto ti nikto ani sa len nesnaží vyvrátiť. -i -i -i
Samozrejme,že bezdôvodne ťa nezastavia.To beriem ako samozrejmosťou. Ak ťa zastavia(ked nie kvôli kontrole dokladov),tak si asi niečo urobil.
Ale skôr som myslel týmto všetkým vrátane založenia tejto témy na to, aby sme sa navzájom informovali,upozorňovali čo tolerujú(alebo môžu tolerovať)-ako je napr. ta nešťastná rýchlosť o prekročenie 3 km/h.
V tomto prípade by som v kocke povedal:
"Pozor chlapi, tých 5-10km/hod.-ako to bolo doteraz,už tolerovať nemusia!Do toho februara to myslím na 90% viac menej tolerovali,s čím sme aj my -vodiči vždy rátali..."
No už s tým radšej nerátajme-a to je hl.myšlienkou témy!

V.Brousku-si na teme "policia na cestách"...tak sa tu často budeme stretávať s týmito slovami. No rád by som bol,keby sa to nezvrtlo na protipolicajnú problematiku-berme to predovšetkým tak,že kto mal aké problémy s tým,s čím pred tým nemal(nemyslím zámerné porušovanie predpisov)žiadne problémy-skôr ide o nejaké "postrehy".
O novom zákone je však iná téma:
https://www.chevroletclub.cz/viewtopic.php ... novy+zakon
Vlastnil som Kalosa(2006),terazky mám TOYOTU yaris VVTi 1.0 /51kW
Zrýchlenie z 0-100km/h : nestíham to zmerať.. ;-))
Preťaženie : od xxxG do - xxxG a aj viac - nedá sa to vyrátať :-(
Reálna spotreba - priemer cca 5/L
+DAEWOO mikrovlnku od r. 1996-do dnes
Obrázek
Odpovědět

Zpět na „POKEC“