Palivová nádrž

Moderátor: Blue Lanos

aumirek
Příspěvky: 207
Registrován: stř bře 07, 2007 22:55
Bydliště: Klimkovice

Příspěvek od aumirek »

udělat novou nádrž a lepit starou je 100 a jedna.Ty blatníky jsem dělal a celkem držely ovšem tam neni potřeba vodotěsnost a kupodivu čím víc děravé byli tím více to drželo.Ale u lepení kovu je jeden obrovskej problém a to kov se teplem roztáhne a ten laminát ne.A doporučovat to někomu kdo nemá ani praxi a ani peníze na pořádné lepidlo je na pováženou.Jinak mám za to že i ta nádrž jde zalepit ale určitě něčím jiným než laminátem.
Reklama
 

bzukul
Příspěvky: 80
Registrován: pon led 19, 2009 17:48

Příspěvek od bzukul »

V.Brousek píše:Hynku zdravím.
Jistě zkušeností máš spousta, jsi šikovný chlap každým coulem. Ale pokud se tu bavíme o opravě zrezavělé nádrže jsou tu jistá nebezpečí. Věřím tomu, pokud by jsi si nádrž opravoval sám, že jsi pečlivka a oprava se ti povede. Nejsem ale přesvědčen o zkušenosti Mariana s podobnými opravami a proto je u mě ta opatrnost v jakékoliv radě na toto téma. Zejména když jsem tenkrát lepil onen podběh. Byl jsem mladý, nezkušený a asi i jsem moc pospíchal a proto můj neúspěch. Je něco jiného vyrobit novou nádrž a něco starého opravovat.
Máš pravdu, niečo takéto som ešte nerobil. Ale na druhú stranu zas patrím medzi ľudí s technickým myslením a zručnosťami. Tej opravy sa samozrejme aj ja obávam a preto som založil túto tému, aby som sa poradil s inými. Nechcem to len prelepiť izolačnou páskou, chcem to mať naozaj kvalitne. Nemám totiž zbytočné peniaze na to, aby mi mohol z nádrže tiecť benzín.
Uživatelský avatar
Hanzy
Příspěvky: 7197
Registrován: ned led 21, 2007 13:16
Bydliště: Frýdek-Místek - Baška/Hodoňovice/Velké Karlovice

Příspěvek od Hanzy »

Pokud nemas penize ani na laminatovou malou opravarenskou sadu tak myslim je lepe ani nejezdit a co se tyce lepidel tak musi byt k tomu urcene nebot jen malo ktere odola benzinu a jinym rozpoustedlum a byva to tam uvedeno...ja osobne mam vybornou skusenost s lepidly Cays jedno jsem prave schanel na opravu plastu palivoveho cerpadla a to prave od Cays... ;)
Alhambra+Sharan 4x4 klepotřepčmoud Taxi Valach
VW Transporter T4 2.5 TDI klepačotřepočmoud
Captiva 3.2 V6 LPG
Opel Combo CNG
Evanda 2.0 CDX LPG - už ji prohání brácha
CRUZE 1.6 LS+ moja na kolem chalupy od 9/2016 LPG
Ex Captiva zlatá metla 2.0 klepočmoud rachotila šla pryč
Ex Leganza 2.0 CDX LPG
Uživatelský avatar
Hynek
Příspěvky: 1345
Registrován: sob bře 11, 2006 20:53
Bydliště: Hopsa hejsa do Brandejsa

Příspěvek od Hynek »

Pro V. Brouska: Vendo, v žádným případě jsem nechtěl bakatelizovat opravu nádrže. Možná ve snaze přesvědčit o jednoduchosti práce s laminátem to tak vyznělo. Pokud ovšem někdo žádá radu , jak nádrž opravit a nakonec se dozvíme, že nemá ani 75,-KČ na tu nejmenší laminovací soupravičku, tak by bylo opravdu nejlepší jak píše Hanzy , aby seděl doma a na auto se jen díval. :roll: :roll: :roll:
NEXIA DOHC 16V GTX 3dveř. ,Klíma, NAVIGON TS 7000T,
KALOS 1,2.,Klíma.
bzukul
Příspěvky: 80
Registrován: pon led 19, 2009 17:48

Příspěvek od bzukul »

Hanzy píše:Pokud nemas penize ani na laminatovou malou opravarenskou sadu tak myslim je lepe ani nejezdit a co se tyce lepidel tak musi byt k tomu urcene nebot jen malo ktere odola benzinu a jinym rozpoustedlum a byva to tam uvedeno...ja osobne mam vybornou skusenost s lepidly Cays jedno jsem prave schanel na opravu plastu palivoveho cerpadla a to prave od Cays... ;)
myslel si lepislo CEYS?

http://www.topcolor.sk/index.php?a=kate ... 2&p=0&lo=0

Ktoré z týchto by bolo vhodné?
Uživatelský avatar
Hanzy
Příspěvky: 7197
Registrován: ned led 21, 2007 13:16
Bydliště: Frýdek-Místek - Baška/Hodoňovice/Velké Karlovice

Příspěvek od Hanzy »

Jj sory Ceys ano tak je to spravne... ;)
Podle toho jsem ho tam nenase to co mam je dvouslozkove a uz nemam obal ale je dvouslozkove a bylo tm uvedeno ze je na to vhodne jne na lepidle je napsano Pegamento Epoxico a u nas jsem ho kupoval v Baumaxu takze jedine zajit a pocist nebo na netu nepisou vse co je tam uvedeno... ;)
Alhambra+Sharan 4x4 klepotřepčmoud Taxi Valach
VW Transporter T4 2.5 TDI klepačotřepočmoud
Captiva 3.2 V6 LPG
Opel Combo CNG
Evanda 2.0 CDX LPG - už ji prohání brácha
CRUZE 1.6 LS+ moja na kolem chalupy od 9/2016 LPG
Ex Captiva zlatá metla 2.0 klepočmoud rachotila šla pryč
Ex Leganza 2.0 CDX LPG
bzukul
Příspěvky: 80
Registrován: pon led 19, 2009 17:48

Příspěvek od bzukul »

ty mas asi nejaky dovezeny z talianska. Uz som to nasiel na tejto stranke:http://www.marcacz.cz/index.php?page=pr ... ys&from=16
Je to TMEL S KOVOVÝM PLNIVEM.
http://www.topcolor.sk/index.php?a=detail&d=249
soooc
Příspěvky: 89
Registrován: čtv kvě 04, 2006 20:55

Příspěvek od soooc »

Me kdyz shnila palivova nadrz, dira bila nahora pod dirou na trubku, tak jsem nemohl brat vic nez 3/4 nadrze, jinak jsem tekl :-D

Servisak mi koupil nejakou v polsku, byla vcelku levna (myslim neco kolem 50% ceny u nas), jediny problem byl, ze mela tu plnici diru trochu jinak nez original, ale to se vyresilo :) Hodili jsme ji celou do gumoasfaltu a myslim, ze s prehledem prezije auto.

Podle me se nadrz nevyplati opravovat, ta stara byla rezava vsude jak svina a ze tekla jen nahore byl po pozdejsi pruzkumu vcelku zazrak.
Daewoo Tico r.v. 96 najeto 151000km, přezdívka Vražda, byla ve Švédsku za 63. rovnoběžkou!
Uživatelský avatar
Woyta
Příspěvky: 332
Registrován: sob říj 13, 2007 23:08
Bydliště: Hořice

Re: Palivová nádrž

Příspěvek od Woyta »

A co za par korun lepsi nadrz z vrakoviste?
Intel E7200 @3,8ghz, DFI Blood Iron 2x 2GB OCZ Reaper 1066mhz, EVGA 8800GT 512mb, Hitachi T7K250 250gb, Seagate Barracuda 640gb, Creative SB Audigy, Leadtek Winfast DTV2000H, Logitech MX518, Logitech G25, Creative P5800, Creative Fatal1ty Gaming Headset
Vodnik
Nissan 200SX S13 / Daewoo Tico
zihos
Příspěvky: 2
Registrován: čtv led 22, 2009 13:41

Re: Palivová nádrž

Příspěvek od zihos »

Tak na tuto temu mam hotovu story.Jedneho dna som zastavil na parkovisti a to tak ze som ostal jednou stranou na obrubniku a tak bolo auto naklonene.Po chvilke vykladania veci s kufra so pocitil pach benzinu.Pozrem zboku pod lave zadne koleso a co nevidim mala mlacka.To so so svojou rodinou mal pred sebou este 30km domov.Nebolo mi vsetko jedno.Docestovali sme domov.Potom sa to zacalo.Zhodil som nadrz dolu a hladal dierku.samo sebou nasiel som ich viac tie sa ale poukazovali az po odstraneni hrdze.S kolegom v praci sme to potom elektrickou pajkou a cinom polepili.Nahodil som to a co sa nestalo.Tieklo ale na tankovacej hrubej rure.tak zase dolu a riadne vybrusit a natriet zakladkou a natesnit.To nehovorim o natesneni tensej odvetravacej hadice.Ok spravene.Natankujem a po asi 600KM dlhej ceste do CZ zistujem ze problem vlastne nieje vyrieseny.Tak zase dolu.Tentokrat som upchal vsetky otvory najvacssi tankovaci len rukou pre pripad ze by som nechtiac "pretlakoval" nadobu a malym kompresorom od chladnicky.Dnes viem ze keby som to nespravil nezistil by som nic.Predstavte si to dierka bola na vyvodnej trubke do motora smerom k palivovemu cerpadlu.Mala dierocka.Kedze je to na vrchu a nadrz je tam mierne preliacena benzin sa hromadil tam a bolo to vidno len ked sa auto nadvihlo na jednu stranu.Pozoruhodne je ze to nechytalo falosny vzduch a palivo normalne stihalo dochadzat do motora.Zasa dolu a obvykly postup vydrhnut do cisteho kovu pajkovacka atd.Najhorsie je ze to je len na chvilku....
marianH
Příspěvky: 78
Registrován: pát lis 12, 2004 08:34

Re: Palivová nádrž

Příspěvek od marianH »

Woyta píše:A co za par korun lepsi nadrz z vrakoviste?
O tom pochybujem. Jednak, Tico sa len tak na vrakovisku nevidí. A keď už, tak bude riadne prehrdzavené, zhumpľované. Veď tie autá majú už vyše 12 rokov! A neboli ošetrované proti hrdzaveniu z výroby pozinkom alebo poplastovaním, asfaltovaním. To by som neriskoval. Radšej novú nádrž. Keď sú problémy so starou, tak len novú. S benzínom nie sú žarty.

Marián
Uživatelský avatar
alvin
Příspěvky: 4356
Registrován: pát črc 13, 2007 23:11
Bydliště: Bratislava ,pôvodne Nitra
Kontaktovat uživatele:

Re: Palivová nádrž

Příspěvek od alvin »

ja som zhrdzavenú nádrž na š 120 opravoval tekutým kovom,na š 100 som musel kvôli tomu 3x meniť v priebehu jedného roka,preto nedoporučujem z vrakoviska,oprava laminátor,resp epoxidovým lepidlom je tiež možná,bývalemu svokrovi tak na Moskviči opravená nádrž týmto spôsobom prežila celé vozidlo :lol: :lol: :lol: :lol:
DACIA Sandero 1.0 SCe Arctica -"Šándor" , ex-HUNYADI GETZ 1.1i/2004,zvaný "Veľrybák" , predtým MATIZ 0.8/2003 alias "Šunkovec", na ten nedám dopustiť, ešte predtým TICO SX (1996), okrem toho v minulosti 2x Opel ASTRA, SEAT IBIZA, Š100, Š120L
Uživatelský avatar
Woyta
Příspěvky: 332
Registrován: sob říj 13, 2007 23:08
Bydliště: Hořice

Re: Palivová nádrž

Příspěvek od Woyta »

Nektera auta maji plastovou/gumovou nadrz. Neni nejaka co by tam vlezla?
Intel E7200 @3,8ghz, DFI Blood Iron 2x 2GB OCZ Reaper 1066mhz, EVGA 8800GT 512mb, Hitachi T7K250 250gb, Seagate Barracuda 640gb, Creative SB Audigy, Leadtek Winfast DTV2000H, Logitech MX518, Logitech G25, Creative P5800, Creative Fatal1ty Gaming Headset
Vodnik
Nissan 200SX S13 / Daewoo Tico
marianH
Příspěvky: 78
Registrován: pát lis 12, 2004 08:34

Re: Palivová nádrž

Příspěvek od marianH »

Keby tam aj nejaká pasovala, čo by ukazoval palivomer a ako by si ho vôbec pripojil? Na druhej strane, možno by sa konečne dala pripojiť aj kontrolka rezervy (hladové oko).

Ako sú na tom nádrže áut od ktorých je Tico odvodené (Daihatsu)?


Marián
Woyta píše:Nektera auta maji plastovou/gumovou nadrz. Neni nejaka co by tam vlezla?
Uživatelský avatar
ds.armyn
Příspěvky: 13
Registrován: sob úno 21, 2009 22:06

Re: Palivová nádrž

Příspěvek od ds.armyn »

já osobně bych nevolil žádný záplaty nádrží je to jen dočasny chvilku to pomůže ale co pak kdyžtak se zkus podívat na nějaký vrakoviště tam je toho plno na pár let ti to vydrží a pak zas a znova ale každopádně nádrž bych před koupí na vrakáču řádně zkontroloval,pak před výměnou očistil od nečistot a nastříkal chlorkaučukem (krapatec,hrbatec - je to jakási směs která ti udělá jakoby gumovou ochranu dává se to na podvozky je to dobrá prevence před rzí)
Chevrolet Lacetti packet WTCC 1.4 ccm,r.v 2008 (Výbava ELITE)
Odpovědět

Zpět na „TICO“