výměna ložiska kola na zadní nápravě

DaewooForum pro Nubiry 1 a 2 generace

Moderátoři: Blue Lanos, koniQ

ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Re: výměna ložiska kola na zadní nápravě

Příspěvek od ppp »

Tak, tak. Mlatit len do toho kruzku ktory niekam pchas, nie do druheho. Gulicky nesmu byt pri mlateni nijako namahane. Presnejsie nemlatit do kruzku ale len do pripravku pretoze by si kladivom poskodil kruzok. Pripravku nevadi ked bude mat par odrenin od kladiva.
Reklama
 

Uživatelský avatar
Richard
Příspěvky: 3515
Registrován: čtv zář 16, 2004 12:29
Bydliště: Praha

Re: výměna ložiska kola na zadní nápravě

Příspěvek od Richard »

Já osobně preferuju lis a raději si zajedu za kámošem než bych něco poškodil blbou ránou kladivem...... lis je elegantnější a i bezpečnější řešení, ale sem tam je nebezpečnej i lis tak bacha vždy.....
Hyundai IX55, V6 3,0 CRDI, automat, 4x4, Yamaha Majesty 125
bylo: Nubira wagon 2.0 CDX 1998 , Pontiac Le Mans (americkej Racer),
Mitsubishi Space Vagon, Favorit, Moskvič 2140, Moskvič 403, Skůtr ČZ 175 typ.502
ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Re: výměna ložiska kola na zadní nápravě

Příspěvek od ppp »

ved aj lis bude, len mi ho treba este zvarit :)
Uživatelský avatar
Love.death66
Příspěvky: 50
Registrován: ned lis 11, 2012 11:21
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: výměna ložiska kola na zadní nápravě

Příspěvek od Love.death66 »

tak jsem vymenil prevodovku a po zjisteni jizda byla klidnejsi ale problem nebyl jen v prevodovce ale i na predni levem kole uuuplne na sracky lozisko jezdim s tim nijak tak pomalu jezdi tzo,, kolo snad neupadne, ale co jsem se malem nevzpaatoval z inkfartiu jhe to ,,,,, JAKTO ZE DEBILNI LOZISKO NA PREDNI KOLO STOJI 1600KC to jsem necekal ze buide vsechno za takovyhle palky,, no uvidime,, dal jsem, olej polosyntetiku do manualnicjh prevodovek a zacinaj se mi zadrhavat rychlosti estli to bude horsi vratim tam olej do automatu,, jak je to mozny??? auto cestuje uz tyden v servisu,, doufam ze to auto nebude mit dalsi vady?,, muizete mi taky nekdo rict kolik me budou stat rozvody pac jestli to bude palka kaslu na to a auto prodam,, prooosiiim
Vladek Tousek
Love.death!!!
Uživatelský avatar
Richard
Příspěvky: 3515
Registrován: čtv zář 16, 2004 12:29
Bydliště: Praha

Re: výměna ložiska kola na zadní nápravě

Příspěvek od Richard »

Blbost, v CZDrafel jsem na podzim kupoval ložisko originál ani ne za 400,- a maj ho furt: http://www.czdrafel.cz/lozisko-predniho ... asob-p3887, takže změň dodavatele dílů a bude to OK -i
A rozvody nejsou nijak extrémě drahý, ale jestli tomu nerozumíš nech si to udělat, já osobně servisuju autí u našeho Palixe, domluv se s ním...... myslím že včetně materialu a práce se v pohodě vejdeš do 4 - 5 tisíc, myslím tím komplet včetně vodní pumpy.....
Hyundai IX55, V6 3,0 CRDI, automat, 4x4, Yamaha Majesty 125
bylo: Nubira wagon 2.0 CDX 1998 , Pontiac Le Mans (americkej Racer),
Mitsubishi Space Vagon, Favorit, Moskvič 2140, Moskvič 403, Skůtr ČZ 175 typ.502
Uživatelský avatar
Love.death66
Příspěvky: 50
Registrován: ned lis 11, 2012 11:21
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: výměna ložiska kola na zadní nápravě

Příspěvek od Love.death66 »

Nekecam, klidne mi posli e-mail ina muj e-mail --morbuss.tousek@gmail.com a poslu ti oskenmovanou fakturu, a jeste to bylo se slevou na fakturu prez jednoho co ma firmu,, stahli mu to na 900 kc,, lozisko tam je novy tak doufam ze vydrzi,, kde je ten palix?? mas na nej nijaky kontakt?? no ten mechanik co sem mu to daval to mel za pul hodky hotovy a chtel po me 500kc aspon to tvbrdil ten co me to tam vezl,, ja bych potreboval udelat vic veci, jako zadni loziska ty rozvody, a podobne,, ja se do oprav moc nehrnu ,, co neznam nedelam,, ,, byl bych rad za skype kdybys mel nebo neco takovyho,,


PS: cim mam nastrikat gumy na dverich a liziny na oknech spatne mi to stahuje,, moturky se silne trapi,, u ridice uz mi moc nechce ani komunikovat,,silikonovej olej mi chytri moc nedoporucujou skrz skla,, prej je budu mit porad mastny,, nebo co,, je to na to neco ??

PS2: prevody a razeni se sklidnilo maliiiinko to nekde zadrhne ale uz je to o mnoho lepsi,, akorat jak jsem tady vicetl docela mi ulitava ten zadek nekdy se mi zda az moc,, kolik ma byt husteni kol?? ja tam mam v zadu 2,3at. a ve predu mam 2,5 at,
to davam normalka na vsech autech,, nebo me to delaj tlumice ty jsou o neco horsi uz,,

Dik,, moc,,,,,
Vladek Tousek
Love.death!!!
Uživatelský avatar
Richard
Příspěvky: 3515
Registrován: čtv zář 16, 2004 12:29
Bydliště: Praha

Re: výměna ložiska kola na zadní nápravě

Příspěvek od Richard »

Tak Palikx je tu na foru zasloužilej Daewoo mechanik dělá v Praze, tak mu pošli SZ nebo se s ním domluv mailem palikx@seznam.cz

Ať nastříkáš ty gumy čímkoli bude to jen na chvilku, chce to vyměnit ty sametky ve kterých okno jezdí, ev. zkontrolovat dráty jestli nejsou nalomené jak vedou do dveří

Jestli se ti zdá, že ti v zatáčkách jakoby ujíždí zadek, tak že tě to nutí dávat kontra, máš v háji silentbloky v podélném rameni - táhle (to co jde v ose auta) já zkoušel vyměnit ten silentblok, ale měl jsem tam jinej, tak jsem v Drafelu koupil celý ty ramena-táhla jedno stojí asi 600,- http://www.czdrafel.cz/paka-lz-napravy-nubira-p2550 výměna je tak na půl hodiny, určitě se to zlepší, ale pokud to nebude stále ono bude potřeba vyměnit i silentbloky v příčných ramenech je jich tam asi 10 ks a nechat pak seřídit geometrii zadní nápravy
Hyundai IX55, V6 3,0 CRDI, automat, 4x4, Yamaha Majesty 125
bylo: Nubira wagon 2.0 CDX 1998 , Pontiac Le Mans (americkej Racer),
Mitsubishi Space Vagon, Favorit, Moskvič 2140, Moskvič 403, Skůtr ČZ 175 typ.502
Uživatelský avatar
Love.death66
Příspěvky: 50
Registrován: ned lis 11, 2012 11:21
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: výměna ložiska kola na zadní nápravě

Příspěvek od Love.death66 »

jj ok,, nu ja to dneska skousel projizdet,, a plave to jak za rovny jizdy rychlost cca 70-80 nekdy aj nad 100km/hod, tak pri zataceni do leva,, a to nad rychlost 70km/hod,, ty tahla zvladnu vimenit,, dekuji za radu,, skusim aj ty silenbloky, me napadlo nechat to poject kontrolou na geometrii,,pac mi delal auto v garazi jeden mechanik, a nevim jak udelal zbihavost stava se ze citim miirny vibrace jak na pedalu tak na rizeni,, mam takovej pocit ze bude aj zbihavost v haji,, ty okna se lepsi,, asik to moc dlouho nejezdilo jeste uvidim jak to pujde,, kdyztak vimenim, elektrika se mi zda v poho,,

PS: nj do prahy to je docela garda,, ja v jiznich cechach to vis nubira mi cim dal vic roste k srdci,, dobre se mi s nou jezdi,,
Vladek Tousek
Love.death!!!
Uživatelský avatar
Richard
Příspěvky: 3515
Registrován: čtv zář 16, 2004 12:29
Bydliště: Praha

Re: výměna ložiska kola na zadní nápravě

Příspěvek od Richard »

No nejdřív bych vyměnil ty podélný páky, ty koupíš kompletní a výměna je povolit 2 šrouby na podlaze a jeden v těhlici zadního kola a znova nahodit jinou a utáhnout, je třeba pak ještě udělat geometrii zadní nápravy, seřizuje se to excentrem na nápravnici na zadní příčné páce (když vlezeš zezadu pod auto je to ta co je vidět odzadu) na šroubu ve středu vozu, může to být i zarezlý tak bacha při povolování ať to neurveš...

Pokud ti auto plave když přidáš plyn tak jede např. doleva a když přeřazuješ v okamžiku přerušení tahu zas doprava, jsou v háji silentbloky na předních ramenech, jsou tam 2 , velký a malý
Myslím že czdrafel díly i posílá.... teda pokud tam zajedu, vždy něco balí .....
Hyundai IX55, V6 3,0 CRDI, automat, 4x4, Yamaha Majesty 125
bylo: Nubira wagon 2.0 CDX 1998 , Pontiac Le Mans (americkej Racer),
Mitsubishi Space Vagon, Favorit, Moskvič 2140, Moskvič 403, Skůtr ČZ 175 typ.502
Uživatelský avatar
Love.death66
Příspěvky: 50
Registrován: ned lis 11, 2012 11:21
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: výměna ložiska kola na zadní nápravě

Příspěvek od Love.death66 »

OK ja na to mrknu,, nu pri rozjizdeni to nedela nic,, a ni pri razeni jede normalne jak zrychlim na ty kilometry tak to jako zacne ,,,(jak to jen visvetlit,,) auto jede rovne ale pri cca 80km/hjod zacne vlnit cela kastle na kolech jako ryba kdyz pluje ve vode,, ale jen kastle,, kola jsdou porad na rovne jizde,, cely auto neuhyba jako ze by jelo doleva nebo prava,, to ne,, jen se
pri zataceni v levo to dela nejviic,,
PS: geometrii bych nechal zkontrolovat a udelat uz celou,,
Vladek Tousek
Love.death!!!
Uživatelský avatar
Richard
Příspěvky: 3515
Registrován: čtv zář 16, 2004 12:29
Bydliště: Praha

Re: výměna ložiska kola na zadní nápravě

Příspěvek od Richard »

jo tak to vypadá fakt na ty zadní podélný páky, vyměň a uvidíš, to je docela levný, mě zadek jezdil po silnici jak užovka, trochu jsem vjel do zatáčky rychleji a myslel jsem že mi zadek jede uplně jinam než předek.... po výměně pák vše v pohodě, úplně jiný auto, ale pak jsem ještě měnil ty přední silntbloky v ramenou........
Hyundai IX55, V6 3,0 CRDI, automat, 4x4, Yamaha Majesty 125
bylo: Nubira wagon 2.0 CDX 1998 , Pontiac Le Mans (americkej Racer),
Mitsubishi Space Vagon, Favorit, Moskvič 2140, Moskvič 403, Skůtr ČZ 175 typ.502
Uživatelský avatar
Love.death66
Příspěvky: 50
Registrován: ned lis 11, 2012 11:21
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: výměna ložiska kola na zadní nápravě

Příspěvek od Love.death66 »

Dekuji diky za radu,, mam pro jistotu vymenit obe opaky nebo jen staci ta jedna,, tam jsou dve jestli se nepletu ne?? potem me rikal jeden co ji mel taky ze jsou vzadu nijaky mechy je to pravda?? me se nezdalo ze by tam nijaky byli,, nic podobnyho jsem tam nevidel lezel jsem jen chvilicku a jeste to nijak neprohlizel,????
Vladek Tousek
Love.death!!!
Uživatelský avatar
Richard
Příspěvky: 3515
Registrován: čtv zář 16, 2004 12:29
Bydliště: Praha

Re: výměna ložiska kola na zadní nápravě

Příspěvek od Richard »

Ne měchy tam nejsou, jen takový dorazy na tlumičích..... určitě vyměň ty podélný táhla na obou stranách, jde o to že příčné táhla jsou 2 a pohyb v silentblocích těch podélných pák se projevuje velmi výrazně na postavení (geometrii až o několik stupňů) kola, zadní kola si pak dělaj co chtěj a auto si dělá co chce hlavně v zatáčkách..... vyměň ty páky a dej vědět jak se to projevilo, určitě to bude lepší, pokud by to ještě nebylo ono, budeš muset vyměnit silentbloky v těch příčných pákách. Já měnil ty páky a v těhlici i ten silentblok co drží dole tu podélnou páku co budeš měnit.... ale není nutné ho měnit pokud není utrhanej nebo jinak poškozený, v něm velké vůle nevzniknou..... a neměnil jsem ani ty silentbloky v příčných ramenech a autí jede jak po kolejích.....
Celkem je na zadku těch malejch silentbloků 10, z toho jsou 2 s větším vnitřním průměrem , kde se seřizuje ta sbíhavost zadních kol tím excentrem a ostaních 8 je stejnejch....
Hyundai IX55, V6 3,0 CRDI, automat, 4x4, Yamaha Majesty 125
bylo: Nubira wagon 2.0 CDX 1998 , Pontiac Le Mans (americkej Racer),
Mitsubishi Space Vagon, Favorit, Moskvič 2140, Moskvič 403, Skůtr ČZ 175 typ.502
Uživatelský avatar
Love.death66
Příspěvky: 50
Registrován: ned lis 11, 2012 11:21
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: výměna ložiska kola na zadní nápravě

Příspěvek od Love.death66 »

koukal jsem na to ,a opravdu jer tam toho pomerne dost,, sahal jsem na ty tyce a u silenbloku cco je uchyceni na kastli se hybe,, uvnitr silenbloku,, obe dve strany leva je horsi,, klouze to po nem uvnitr ,, dskusim je vimenit a dam ti vedet,, diky za radu,, to jsem nevedel toto,, podle myho budu muset vimenit aj ten silenblok na kastli,, nebo je to u ty tyce uz pridany???
Vladek Tousek
Love.death!!!
Uživatelský avatar
Love.death66
Příspěvky: 50
Registrován: ned lis 11, 2012 11:21
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: výměna ložiska kola na zadní nápravě

Příspěvek od Love.death66 »

jj uz to vidim na ty objednavcer,, ja to vimenim a dam vedet dikys,, nemit te tak menim vsechny tycky a silenbloky hihihhi
Vladek Tousek
Love.death!!!
Odpovědět

Zpět na „NUBIRA“