Ventilator Chladica

Diskusní forum Daewoo Nexia clubu.

Moderátoři: Blue Lanos, Admins

Uživatelský avatar
Dark69
Příspěvky: 1338
Registrován: pát říj 05, 2007 15:11
Bydliště: v Nexii :)

Příspěvek od Dark69 »

stefan píše:Keď spustíš klimu musí sa rozbehnúť ventilátor!!
Mal som podobný problém a bola to prepálená poistka
spôsobená poruchou (skratom) jedného z ventilátorov.
no do frasa...takze na isto mam nieco v haji..tak nic pozrem este raz na tie poistky a na spojenie kablov pri ventilatoroch..a ked bude vsetko ok tak neviem neviem :( :( a otazka pre elektrikarov...je mozne napojit tie ventilatory priamo na baterku????chcem oskusat vlastne ci idu..neze vyhorim :D
Reklama
 

Uživatelský avatar
vaculcim
Příspěvky: 200
Registrován: stř kvě 02, 2007 15:21
Bydliště: Dolní Kounice

Příspěvek od vaculcim »

Ja take vsechno kontroloval a nic... chodi to vyborne, ale neseje to :lol: S tim pripichnutim primo na baterku to neni spatny napad, taky by me to zajimalo... Pri nejhorsim bych tam pak hodil vypinac a dal to neresil... Reseni ala Skoda 120 :lol:
2x Škoda Felicia, Seat Cordoba, Škoda 105L, Škoda Favorit a konečně Lanos 1,6 SX r.v.98, 195/50 R15, na zimu 185/60 R14
Uživatelský avatar
Kessler
Příspěvky: 1676
Registrován: úte lis 08, 2005 10:43
Bydliště: Brno-střed Československo
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kessler »

vaculcim píše:Pri nejhorsim bych tam pak hodil vypinac a dal to neresil... Reseni ala Skoda 120 :lol:
To jsem udělal na Racerovi... :)
'89 Daewoo Racer 1.5 -> '98 Škoda Felicia 1.3 -> '77 Mercedes-Benz W123 240D - Das Auto
Uživatelský avatar
Dark69
Příspěvky: 1338
Registrován: pát říj 05, 2007 15:11
Bydliště: v Nexii :)

Příspěvek od Dark69 »

Pani...to nikto nevie ako to vyriesit?? :( alebo kde moze byt chyba?uz druhy den lezim pod poistkami a kablami a nic :( preco netoci ked motor uz je prehriaty a ani klima ventilator ked zapnem klimu tak netoci :(
stefan
Příspěvky: 640
Registrován: čtv črc 28, 2005 09:21
Bydliště: Žilina

Příspěvek od stefan »

Zober si schému zapojenia a choď voltmetrom postupne
od vypínača až poventilátor pokiaľ máš šťavu.
Ako ináč ti mám poradiť?
ex - Espero, 11/96, 1,5 DOHC, 66 kW,strieborná metalíza, 107000km, plná výbava.
Renault Scenic, 12/2000, 1,9 dti, 72 kW, bordová metalíza, 150 000 km, ešte lepšia výbava.
Steeler [Crawler]
Příspěvky: 6
Registrován: úte led 13, 2009 15:32

Příspěvek od Steeler [Crawler] »

ahojte nexiaaci!ja som mal tiez problem s ventilatorom na chladici.Voda uz vrela a ventilator nie a nie spustit :( spravit na vypinac sa to da,tiez som to tak vyriesil,ale potom som kupil nove cidlo a uz mi to funguje na sto percent :lol: Pardon,ze pisem tak neskoro,len vcera som sa zaregistroval ;)
Uživatelský avatar
Dark69
Příspěvky: 1338
Registrován: pát říj 05, 2007 15:11
Bydliště: v Nexii :)

Příspěvek od Dark69 »

mošťo píše:ahojte nexiaaci!ja som mal tiez problem s ventilatorom na chladici.Voda uz vrela a ventilator nie a nie spustit :( spravit na vypinac sa to da,tiez som to tak vyriesil,ale potom som kupil nove cidlo a uz mi to funguje na sto percent :lol: Pardon,ze pisem tak neskoro,len vcera som sa zaregistroval ;)
ake cidlo?myslis ten thermo spinac co je namontovany na boku v chladici???chcem tiez vymenit lebo mi zoviera voda a ventilator nic :cry: ..a inak ak si vymenil to cidlo no ten spinac a ventilator zacal pracovat voda uz potom nevrela?nemal si uz problem s vodou?dik
Uživatelský avatar
Serpico
Příspěvky: 4768
Registrován: sob pro 31, 2005 19:25
Bydliště: Praha 4

nexia

Příspěvek od Serpico »

...no vážení u nexie to je o čidlu - pojistky jsou nadvakrát - nižší výkon a vyšší výkon větráku, alespoň jsem to vyčet ze schématu, a ta elektrika stojí za to.... zatím jsem měl jenom banální problémy viz. tzv. " mrtvý proud " couvačka.

Mějte se fajn
97 nexia 1,5 8V GL 3D - servo, airbag, stavitelný volant, DO - alarm, radio CD sencor - bluthoth
nessii servizuji s palikxem v Mellicaro - servizione...

serpico
Steeler [Crawler]
Příspěvky: 6
Registrován: úte led 13, 2009 15:32

Příspěvek od Steeler [Crawler] »

prepac,jasne,ze som myslel termospinač,uz sa mi to pletie :D predtym mi voda vrela hlavne,ked som stal na mieste-na semafore,v kolone a podobne.tiez som si nebol isty vrtulou,tak mi ju kamos po odskusani napojil na vypinac ako docasne rieseni,kym si nekupim termospinac.ten ma vysiel na 360sk a uz voda nevre :D ale s tou klimou ti neviem poradit,ja ju nemam a nemam ani sajnu ako to funguje,ale sedliackym rozumom by som skusil aj tu vrtulu napojit na priamo :lol:
Uživatelský avatar
Dark69
Příspěvky: 1338
Registrován: pát říj 05, 2007 15:11
Bydliště: v Nexii :)

Příspěvek od Dark69 »

chlapy potrebujem rychlo radu....dostal som jeden napad..ked mi netoci ventilator chladica tak pravdepodobne je nefunkcny ten thermo spinac alebo mam nieco s kabelazou..tak som dostal taky napad chcem oskusat ventilator...mozem spojit tie dva cervene kable na priamo spolu co idu do toho thermo spinaca????podla mna po spojeni tych kablov ak budu dobre kable tak by sa mal tocit hned po nastartovani ventilator...necakal by thermo spinac kym sa zohreje voda ze zopne ale hned na priamo by som to spojil...aspon by som naisto zistil ci je chybny ten thermo spinac alebo je chyba inde....alebo pisem zle???po spojeni tych dvoch kablov cervenych mozem nieco odpalit ???niesom elektrikar tak cakam kym mi to potvrdite ze sa pustim do toho :)
ferino28
Příspěvky: 811
Registrován: čtv čer 21, 2007 22:23
Bydliště: Cadca

Příspěvek od ferino28 »

Termospinac by mal tak pracovat, ze ked sa dosiahne jeho teplota tak by mal zopnut, ale neviem presne ako to pracuje u Nexie, pretoze ta ma dve rychlosti pre ventilator, a teda aj to cidlo by malo davat signal o dvoch urovnach teploty. Neviem, ci je to spinane cez - pol a tie dva vystupy sluzia ako info o dvoch teplotach, alebo ako to skutocne je. Jedno vsak bude iste a to, ze ten termospinac nespina priamo ventilator. Snad o tom bude vediet viac par ludi, co vedia viac o elektrike, ze pan JRD a pod.... :D
ferino28
Příspěvky: 811
Registrován: čtv čer 21, 2007 22:23
Bydliště: Cadca

Příspěvek od ferino28 »

Billi James píše:
Dark69 píše:chlapy potrebujem rychlo radu....dostal som jeden napad..ked mi netoci ventilator chladica tak pravdepodobne je nefunkcny ten thermo spinac alebo mam nieco s kabelazou..tak som dostal taky napad chcem oskusat ventilator...mozem spojit tie dva cervene kable na priamo spolu co idu do toho thermo spinaca????podla mna po spojeni tych kablov ak budu dobre kable tak by sa mal tocit hned po nastartovani ventilator...necakal by thermo spinac kym sa zohreje voda ze zopne ale hned na priamo by som to spojil...aspon by som naisto zistil ci je chybny ten thermo spinac alebo je chyba inde....alebo pisem zle???po spojeni tych dvoch kablov cervenych mozem nieco odpalit ???niesom elektrikar tak cakam kym mi to potvrdite ze sa pustim do toho :)
Podla mna, ak chces vyskusat funkcnost ventilatoru, mal by si jeden s tych dvoch kablov spojit s kostrov.myslim ze jeden je na 1. a dalsi na 2. stupen ventilacie.
Tiez myslim, ale v ziadnom pripade to nerob "naostro". Najskor - urcite to ukostri aspon cez nejaku malu ziarovku (napr. z obrysoveho svetla, jednoducho co najmensiu).
Uživatelský avatar
Dark69
Příspěvky: 1338
Registrován: pát říj 05, 2007 15:11
Bydliště: v Nexii :)

Příspěvek od Dark69 »

asi radsej vymenim ten thermo spinac aby sa mi zas nieco nedobabralo a uvidivim ci to pojde ...uz mam dost problemy na kope nechcem viac :lol: :lol:
Uživatelský avatar
Dark69
Příspěvky: 1338
Registrován: pát říj 05, 2007 15:11
Bydliště: v Nexii :)

Příspěvek od Dark69 »

vyriesene! vymeneny thermo spinac a ventilator ide ako sialeny....vsetkym ktorym netoci nech vymenia ten spinac ! stoji 200 sk ...chyba je urcite tam pretoze casto odchadza ze vraj sa prepali vnutro tohoto spinaca od tej teploty dost casto....takze hor sa do roboty :lol:
Odpovědět

Zpět na „NEXIA“