Vôľa riadenia v serve.

Moderátor: Blue Lanos

Uživatelský avatar
vladimir fodor
Příspěvky: 275
Registrován: ned led 27, 2008 11:04
Bydliště: Selce pri BB

Příspěvek od vladimir fodor »

Predpokladam ,ze tie osky su spojovackyku gulovim cepom.Ak mas volu na uchyteni spojovacka servo tak predpokladam ze to je stav suci akurad na vymenu serva,zial.
Reklama
 

alan
Příspěvky: 10
Registrován: stř zář 12, 2007 21:52

Příspěvek od alan »

Tá vôla je nie vonku na oskách čo trčia zo serva ale niekde vnútri na tých oskách.
Uživatelský avatar
vladimir fodor
Příspěvky: 275
Registrován: ned led 27, 2008 11:04
Bydliště: Selce pri BB

Příspěvek od vladimir fodor »

Cau. Mas servo vybrate,ak nie tak ho ajtak budes musiet vybrat,ono v podstate je to klasicke hrebenove riadenie ktore ma na sneku loziska a dotlaca ho teflonove puzdro.spojovacky su prakticky chytene len skrutkamy o teleso riadenia,tak ho demontuj a riadenie rozober ak je nie jednorazove ale to zbadas az ked ho budes rozoberat.
ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Re: Vôľa riadenia v serve.

Příspěvek od ppp »

Ja uz mam za sebou vymenu riadenia. V sobotu som si skusil demontaz riadenia s posilovacom z vozu a naslednu montaz nazad, 8 hodin, kedze vola musi byt v loziskach alebo puzdrach. Navyse sa mi nepodarilo demontovat ani blbu zaslepku. Kedze mi v carmaxe predali za 135e tovarensky repasovane riadenie, dnes som si s dvojhodinouvou prestavkou kvoli dazdu demontaz a montaz zopakoval. Vdaka osetrenym spojom zo soboty uz to trvalo len 5hodin. Uvidim ako bude zajtra na dialnici. S povodnym riadenim sa uz nedalo bezpecne jazdit. Ostatni si museli mysliet, ze som opity ked ma motalo po celom jazdnom pruhu.
Ale este nie je uplne vyhrate. Po tejto zime a hojnych vytlkoch sa zda, ze ulozenia tlmicov to maju za sebou. Aspon lave ma cast gumy vylezenej nad kovovy okraj. Tlmice sice tlmia ale ci su inak v poriadku neviem. Mal by som s tym skocit aj na geometriu, len si na to najst cas.

Nevie niekto poradit v BA a okoli laserovu geometriu, ktoru vie obsluha aj pouzivat? Proste dobru laserovu geometriu?

A asi by bolo este dobre, keby som menil aj gumeny kriz - kardan na spoji volantovej tyce a riadenia. Mozno je uz casom vymackany a rozpadnuty. Okometricky sice problem nevidim ale moze tam byt. Predsa len 16 rokov a 270tkm by sa malo prejavit nejakym opotrebovanim.
Odpovědět

Zpět na „ESPERO“