Brzdy

Diskusní forum Daewoo Nexia clubu.

Moderátoři: Blue Lanos, Admins

Uživatelský avatar
miso1
Příspěvky: 62
Registrován: sob zář 08, 2007 13:37
Bydliště: Martin

Dakujem

Příspěvek od miso1 »

páni vsetkým pekne dakujem dnes idem do servisu , vybavili mi kamarati este ze sa mame koho opytat este raz vdaka
Tmavo zelena metalizaNexia 1,5 8V 55kW Tmavé fólie Chromolux,modro ladeny interier. Xenóny 6000k.
Reklama
 

Uživatelský avatar
Dark69
Příspěvky: 1338
Registrován: pát říj 05, 2007 15:11
Bydliště: v Nexii :)

Příspěvek od Dark69 »

ferino28 píše:
Dark69 píše:
ferino28 píše:Tak to by si mohol napisat ake platnicky do toho kupujes, pretoze ja neviem z coho presne to je. Ja som ich zhanal koli tomu, ze mam sadu pneu na diskoch o rozmer 13". Teda ak si si isty, ze mas presne to iste.
Ja mam presne tie iste strmene!!!!na milimeter presne tie iste jednoznacne !! :D mam ich pod 14 palcovymi kolesami pod 13-nastky nevojde strmen..a je to z auta Opel Astra F Combi 2.0 Gsi r.v 93
Nemas presne tie iste, pretoze mne tam 13" disky pasuju (z O. Astry). Alebo mas, avsak mas nejake blbe disky (ine ET cislo). Zalezi podla tych vyrazenych cisiel na tom brzdici Obrázek Ja vazne neviem z coho to je, viem iba to, ze je to z Opla, pretoze ten borec to nemal vobec popisane, mal to iba rozdelene podla automobiliek, takze som tam musel zhodit koleso aj s povodnym brzdicom a postupne skusat, co tam bude pasovat (naradie som si musel pozicat) :lol: Az budem chciet vymenit platnicky, tak bude sranda ich kupit :lol: Takze, si si isty, ze tie niektore cisla z toho brzdica su aj na tvojom?
brzdic je naisto presne taky aj popis ate gm vsetko...na cisla pozrem este aby to bolo na isto...ale v tych tvojich obrazkoch vidim aj brzdove dosticky a ja mam v strmeni presne tie iste aj tvar aj uchytky pasuju
Uživatelský avatar
Petr S.
Příspěvky: 3871
Registrován: stř zář 20, 2006 21:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petr S. »

ferino28 píše:
Dark69 píše:
ferino28 píše:Tak to by si mohol napisat ake platnicky do toho kupujes, pretoze ja neviem z coho presne to je. Ja som ich zhanal koli tomu, ze mam sadu pneu na diskoch o rozmer 13". Teda ak si si isty, ze mas presne to iste.
Ja mam presne tie iste strmene!!!!na milimeter presne tie iste jednoznacne !! :D mam ich pod 14 palcovymi kolesami pod 13-nastky nevojde strmen..a je to z auta Opel Astra F Combi 2.0 Gsi r.v 93
Nemas presne tie iste, pretoze mne tam 13" disky pasuju (z O. Astry). Alebo mas, avsak mas nejake blbe disky (ine ET cislo). Zalezi podla tych vyrazenych cisiel na tom brzdici Obrázek Ja vazne neviem z coho to je, viem iba to, ze je to z Opla, pretoze ten borec to nemal vobec popisane, mal to iba rozdelene podla automobiliek, takze som tam musel zhodit koleso aj s povodnym brzdicom a postupne skusat, co tam bude pasovat (naradie som si musel pozicat) :lol: Az budem chciet vymenit platnicky, tak bude sranda ich kupit :lol: Takze, si si isty, ze tie niektore cisla z toho brzdica su aj na tvojom?
Pozor ty brzdiče vypadají stejně,ale GSi mělo větší kotouče,tím pádem i jiné destičky! Je to jako u nexie 8V a 16V.
Hyundai Tuscon 1.6 TGDi alias tučnák
BMW F 800 GS
Ford Transit Connect T200 SportVan 1.8TDCi
ex Daewoo Leganza 2.0 16V CDX
http://www.czdrafel.cz/
http://planickasystem.webnode.cz
www.autobardo.cz
Uživatelský avatar
foker
Příspěvky: 143
Registrován: pát čer 02, 2006 11:31
Bydliště: Nitra

Příspěvek od foker »

Ahoj.Bol som na TK a ledva som prešiel.Slabé zadné brzdy,tesne na hranici.A že vraj mám oválný bubon,či obidva,to už neviem.Čo všetko by som mal vymeniť aby to bolo ok?Bubny,obloženia samozrejme,ale čo ešte okrem toho?Ani neviem čo tam všetko je.Skúste poradiť neznalému
Kvety a bonboniery nepijem
-peha-
Příspěvky: 9225
Registrován: stř říj 04, 2006 18:33
Bydliště: Rožňava-SR,pôvodne Teplice-CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od -peha- »

No pokud Ti nič netečie tak stačí ak vymeníš bubny a obloženie to stačí tedy ak máš tu ovalitu overenú lebo z času na čas stačí dobre odvzdušniť aj keď pravdou je že naše autíčka trpia na oválné bubny a krivé kotúče :D Na tvojom mieste najprv skontroluj obloženie odvzdušni a vyskúšaj no a keď nie tak bubny šup dole a nové hore :D
Uživatelský avatar
foker
Příspěvky: 143
Registrován: pát čer 02, 2006 11:31
Bydliště: Nitra

Příspěvek od foker »

Nič netečie,kvapalina sa nemíňa.Odvzdušňoval som tesne pred kontrolou takže zavzdušnené by to nemalo byť.Pozriem teda obloženie ale asi bude lepšie ak to vymením.Dúfam že to pomôže
Kvety a bonboniery nepijem
ferino28
Příspěvky: 811
Registrován: čtv čer 21, 2007 22:23
Bydliště: Cadca

Příspěvek od ferino28 »

Ak budes vzadu menit oblozenie (alebo aj bubny), tak urcite vymen aj brzdny valcek. Ked to budes mat rozobrate tak ti to zas tak prace neda a stoji asi 250 Skk. Ked ti potom vytecie na nove oblozenie, tak uz bude neskoro. Vzadu by mozno bolo dobre menit aj lanko rucnej brzdy, ale to zalezi v akom stave ho mas. Ak je uz hrdzave tak nevahaj, ak je iba spraskana izolacia, tak o tom uvazuj. Ze si zkontrolujes brzdove hadicky, to je snad samozrejma (ked ju zohnes, tak nesmie byt spraskana). Brzdy su zaklad. Predne brzdy su asi jasna vec.
Uživatelský avatar
foker
Příspěvky: 143
Registrován: pát čer 02, 2006 11:31
Bydliště: Nitra

Příspěvek od foker »

To bude zas prievan v peňaženke.Ale keď musíš tak musíš.Vpredu som menil kotúče aj obloženia minulý rok.To bolo tiež zaujímavé.Píše sa že min hrúbka kotúča je 19mm.A tie čo som kúpil majú od novoty 19mm.Takže mám vymeniť aj valčeky?A čo vpredu?
Kvety a bonboniery nepijem
ferino28
Příspěvky: 811
Registrován: čtv čer 21, 2007 22:23
Bydliště: Cadca

Příspěvek od ferino28 »

Tie zadne ak spravis tak budes mat uz asi do konca zivota toho auta pokoj. Predne ta budu stale trapit. Ta hrubka kotucov hmm. Je to asi koli bezpecnosti, ze tensie sa mozo utrhnut. Asi ti moc nevydrzia, pretoze sa pri dlhom a intenzivnom brzdeni skrutia a budu ti trhat pri brzdeni. Ak nejazdis rally a ak ti netrhaju, tak ich tam nechaj, a ries iba oblozenie (ak niesu nijak poskodene) a take tie veci ako to ocistit a aby to lahko chodilo.
Uživatelský avatar
foker
Příspěvky: 143
Registrován: pát čer 02, 2006 11:31
Bydliště: Nitra

Příspěvek od foker »

Nemyslel som kotúče ale valčeky.Sorry že píšem trhane ale píšem z telefónu,pc nemám
Kvety a bonboniery nepijem
Uživatelský avatar
foker
Příspěvky: 143
Registrován: pát čer 02, 2006 11:31
Bydliště: Nitra

Příspěvek od foker »

Takže som vymenil bubny aj obloženia ale nevšimol som si že by to lepšie brzdilo.A ked som nahodil nové bubny tak sa na 1 mieste zadrhavali.Nie veľmi ale myslel som že by sa oblozenie nemalo dotýkať bubna kým netlačím pedál.Možno blba otázka,dávajú sa bubny vyvazovat?Na starých bubnoch boli take malé kúsky železa,ako keby zavážie.Na pravom bubne 2 na ľavom 1ks
Kvety a bonboniery nepijem
ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Příspěvek od ppp »

a piestiky vovalcekoch boli chodive? mne sa ani nehli, cele to bolo zahrdzavene, takze som ich vymenil s pre istotu som valceky aj pod manzetami a tesnenim vsetko vymazal poriadne silikonovou vazelinou, takze by uz hrdza nemala mat sancu
Uživatelský avatar
foker
Příspěvky: 143
Registrován: pát čer 02, 2006 11:31
Bydliště: Nitra

Příspěvek od foker »

S tým zatiaľ nemám problém.Jediná hrdza bola na pružine ručnej brzdy.Namazal som ju a už ide jak po masle.Ale ako som dnes išiel po diaľnici tak okolo 120 som cítil jemné vibrácie a nie som si istý či to bolo cestou
Kvety a bonboniery nepijem
ferino28
Příspěvky: 811
Registrován: čtv čer 21, 2007 22:23
Bydliště: Cadca

Příspěvek od ferino28 »

Ak si citil vibracie v brzdovom pedali, tak najpravdepodobnejsie mas skrutene predne kotuce. Ak tie vibracie nebolo citit v brzdovom pedali, ale iba na kasni, tak asi nevyvazene pne atd..
Uživatelský avatar
foker
Příspěvky: 143
Registrován: pát čer 02, 2006 11:31
Bydliště: Nitra

Příspěvek od foker »

Pneu som dával vyvažovať keď som ich nahadzoval na toto leto a kotúče som kupoval minulý rok.
Kvety a bonboniery nepijem
Odpovědět

Zpět na „NEXIA“