premyslam nad zmenou auta - aj znacky

Pokec o všem, co se jinam nehodí.

Moderátoři: Blue Lanos, pejee

Odpovědět
Uživatelský avatar
Ivoš
Příspěvky: 5567
Registrován: pát pro 01, 2006 08:52
Bydliště: Pardubice,CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ivoš »

No pěkný je, ale co třeba Kia nebo Hyundai? Nebo třeba Renault....
Chevrolet Spark 1.0 LS, r.v.2010, klima atd., tmavě hnědá metalíza
Reklama
 

Uživatelský avatar
Muco
Příspěvky: 930
Registrován: pát úno 23, 2007 08:47
Bydliště: Banská Bystrica

Příspěvek od Muco »

Neblbni Ivošu....-do francúza neee!.(môže mať sice šťastie,ale je to mizivé percento).Ja neviem,ale prisahám vačku,nepočul som mechanikov,že by odporúčali nejakého francúza-naopak.Možno bude v niečom pravda :cry: :cry: :cry:
Vlastnil som Kalosa(2006),terazky mám TOYOTU yaris VVTi 1.0 /51kW
Zrýchlenie z 0-100km/h : nestíham to zmerať.. ;-))
Preťaženie : od xxxG do - xxxG a aj viac - nedá sa to vyrátať :-(
Reálna spotreba - priemer cca 5/L
+DAEWOO mikrovlnku od r. 1996-do dnes
Obrázek
pekrtek
Příspěvky: 741
Registrován: úte bře 02, 2004 18:34

Příspěvek od pekrtek »

Jestli chceš změnit značku, tak jdi do Chevroleta. Já jsem to udělal také. :lol:
Uživatelský avatar
Muco
Příspěvky: 930
Registrován: pát úno 23, 2007 08:47
Bydliště: Banská Bystrica

Příspěvek od Muco »

Teraz som si všimol...ty ideš kupovať nové auto(nie daewoo )a založil si spark stránky???(alebo to budeš mať ako koníček ;) ;) ;) )
Vlastnil som Kalosa(2006),terazky mám TOYOTU yaris VVTi 1.0 /51kW
Zrýchlenie z 0-100km/h : nestíham to zmerať.. ;-))
Preťaženie : od xxxG do - xxxG a aj viac - nedá sa to vyrátať :-(
Reálna spotreba - priemer cca 5/L
+DAEWOO mikrovlnku od r. 1996-do dnes
Obrázek
Uživatelský avatar
Goose
Příspěvky: 3947
Registrován: pát pro 15, 2006 22:38
Bydliště: Praha 8
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Goose »

No Mercedes A je ten nejvetsi omyl Mercedesu v cele jeho historii...takovym mam na tohle auto nazor...az si rikam,ze to ani nemuze byt Mercedes...ja osobne bych radeji zustal u Lanose... ;)
Nikdy neříkej, že něco nejde, protože se vždycky najde nějakej iniciativní blbec, kterej neví, že to nejde a udělá to...
Topol
Příspěvky: 1842
Registrován: pát led 07, 2005 21:44
Bydliště: Nový Bor

Re: premyslam nad zmenou auta - aj znacky

Příspěvek od Topol »

eMKa Slovensko píše:premyslam nad kupou niecoho vyssieho ako je Lanos.

zatial najviac rozmyslam nad autom Mercedes A. Toto auto sa mi vzdy velmi pacilo, vybava je neporovnatelne lepsia ako ma Lanos a aj technicke spracovanie by malo byt lepsie.

Kedze som sa le v tomot auto viezol iba raz ked som ho mal tyzden ako sluzobne v taliansku tak pravdu povediac uz si moc nepamatam ako sa v nom jazdi a nepamatam si ani ine veci.

Napiste prosim ak mate nejake skusenosti s tymto autom, spotreba, pohodlie atd.

Dikes
Pěkný den :D
Marian tebe si spojuji s prvým srazom v Piešťanoch. Moc rád vzpomínám!A tvůj Lanos to je perla!!Jinak jestli mohu poradit tak nikdy nesmíš mít lepší auto než má šéf :twisted: Znám taky maníka který má aut několik od Škodovky až po Ferari a podle toho za kým jede tak si bere auto :twisted: :twisted: To zatím není tvůj případ ale do budoucna :lol: Ale jak jsem tě poznal ty vybereš dobře a já ti přeji to známé a pravdivé a od srdce!!
Ať nám jezdí a nezlobí :P
Uživatelský avatar
Ivoš
Příspěvky: 5567
Registrován: pát pro 01, 2006 08:52
Bydliště: Pardubice,CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ivoš »

Muco píše:Neblbni Ivošu....-do francúza neee!.(môže mať sice šťastie,ale je to mizivé percento).Ja neviem,ale prisahám vačku,nepočul som mechanikov,že by odporúčali nejakého francúza-naopak.Možno bude v niečom pravda :cry: :cry: :cry:
No mě se Renault líbí designově - jak exteriér, tak i interiér...proto jsem ho zmínil...Jinak potom i Citroen C4 - nejlépe 3dvéřovej ;)

Zkušenosti nemám, ale jsou to zatraceně hezký auta ;)
Chevrolet Spark 1.0 LS, r.v.2010, klima atd., tmavě hnědá metalíza
Uživatelský avatar
MiSedl
Příspěvky: 442
Registrován: ned kvě 13, 2007 12:54
Bydliště: Most

Příspěvek od MiSedl »

Francouzi maj pohodlnost,dobrou pozink karoserii a Citrouš dobrý Pegueot nevím. Renault never again.
Daewoo Leganza 2,0 CDX full,kůže,Sencor SCD 5455 MR, rv.98 + Ford KA 1,3 , rv.98,červený mazlík pro manželku.
http://s8.gladiatus.cz/game/c.php?uid=35270
Klikni a uvidíš kdo jsem
Uživatelský avatar
Slavek
Příspěvky: 1718
Registrován: stř bře 22, 2006 20:26
Bydliště: Teplice, přesněji Krupka Česká republika
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Slavek »

Kamos ma mercedesa Ačko, zatim jen kratce tak zavadovost nebudu komentovat ale spotreba to je humus u 1.4 ve meste mu to papa 10l :lol: Rentlika bych taky nebral maj dily jeste drazsi nez mercedesy, schanel sem neco na volvo, stejna soucastka je i u renaultu, ve volvu mi rekli 4400 to se mi zdalo hodne tak sem jel k renaultu tam mi za stejnou soucastku rekli 7890, no neberto :lol: :lol: a lagunu ani za boha, u tejch elektrika stoji za ho*no nekdy sem rikal ze i u espera se okna otviraji rychlejc :lol: :lol:
Měl jsem 3x Espero 2.0
ted VOLVO 1.9TDi
full vybava včetně kluzké kuže :-)
Holt bezpeči je bezpeči
NOVINKA do rodiny přibylo SF 4x4 2.0CRDi 92kW
Volvo V50 2.0 s motorem PSA

Dovoz aut zD

Možnost zakoupení různých dílu Bosch levněji než v autodilech
Uživatelský avatar
Muco
Příspěvky: 930
Registrován: pát úno 23, 2007 08:47
Bydliště: Banská Bystrica

Příspěvek od Muco »

To Ivošu : Ja s francúzmi nemám skúsenosti,len čo vidím okolo seba .Traja ludia majú u nás citroeny a ani jeden s ním nie je spokojný.A keď som ešte Opla(v r.2006) kupoval,tiež som sa pýtal,čo mám kúpiť ľudí a fakt ani jeden mi neodporúčal francúza...
Inak škaredé nie sú,to fakt...

tu je tiež niečo popísané o autách-ak ti to pomôže. http://www.autorevue.cz/Prehled-testu/s ... fault.aspx
Vlastnil som Kalosa(2006),terazky mám TOYOTU yaris VVTi 1.0 /51kW
Zrýchlenie z 0-100km/h : nestíham to zmerať.. ;-))
Preťaženie : od xxxG do - xxxG a aj viac - nedá sa to vyrátať :-(
Reálna spotreba - priemer cca 5/L
+DAEWOO mikrovlnku od r. 1996-do dnes
Obrázek
Uživatelský avatar
peco
Příspěvky: 637
Registrován: stř pro 21, 2005 14:02
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od peco »

no, s mercedesom A som osobne nejazdil, ale v blizkom okoli som jedneho mal.

specialne si vsimni slovicko "mal"

bol to myslim rv2003(+-rok) a pokazilo sa na nom postupne asi uplne vsetko. od takych vychytavok ze nesli vypnut dialkove svetla (v servise to vyriesili vybratim poistky, takze potom zase nesvietili vobec)
riadenie tiez menili, tiekol olej, odisla prevodovka. a potom odislo auto spat predajcovi a vratila sa uz len taka kopka fialovych papierikov



co sa tyka servisu, auto bolo nove, i napriek tomu stalo viacej v servise ako jazdilo po ceste (auto islo prec po cca 1 roku) a servis nic moc, na vsetko sa cakalo, nic nemali skladom, kazda zavada minimalne tyzden trvala.


nikoho nechcem odradzat od kupi tohto auta, je dost mozne ze sme mali auto "trosku" menej vydarene. ale po tychto skusenostiach by som si ho nekupil.


a nakoniec:

toto sa mi hovori dost tazko, ale kupit vyssiu triedu od lanosu neni zase taky problem, si myslim ze clovek moze pozriet aj po inych znackach.
(mne sa paci napr. suzuki sx4, huynday santa fe, ale i kia ceed alebo LACETTI posledne dve vo verzi HB 5 dverovy)
Uživatelský avatar
Kessler
Příspěvky: 1676
Registrován: úte lis 08, 2005 10:43
Bydliště: Brno-střed Československo
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kessler »

Dá se říct že to Lacetti by byl přirozený vývoj z Lanosa... :)

...ale je spousta dalších možností, to by se musel pak nějak blíž specifikovat...
'89 Daewoo Racer 1.5 -> '98 Škoda Felicia 1.3 -> '77 Mercedes-Benz W123 240D - Das Auto
Uživatelský avatar
eMKa Slovensko
Příspěvky: 2087
Registrován: úte zář 30, 2003 20:41
Bydliště: TN - NMnV
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od eMKa Slovensko »

no ale ja chcem druhe auto kvoli vyske, a na nove nemam. preto odpada SX41 (paci sa mi tiez). Momentalne su A-cka za slusne ceny a vsetko su to este starise auta ako jee moj Lanos.

NO ale po vcerajsku sa cela situacia zmenila. Nahle sa mi asi naskytne moznost kupit chalupku. Tak ZATIAL som kupu ineho auta odsunul.

Este k tym dovodom. Chcem vyssie auto kvoli nastupovaniu. Mna v poslednej dobe sdost bolievaju kolena a Lanos je strasne nizky. Vzdy ked nasadam trpnem ci sa nejako prenesenim vahy na koleno zasa v nom cosi nepototo a nezacne ma zasa boliet. A moj TATA s ktorym chodim denno denne do prace a naspat, tak s nim to nieje o nic lepsie. aj ked ho nebolia klena tak ked ho vidim nastupovat a vystupovat tak Vam poviem ze si myslim ze sa raz asi v mojom aute zlomi :lol: :lol:

Jasne ze ak by som predaval Lanosa bolo by mi za nim velmi luto lebo je pravda ze som do neho narval kvantum penazi ktore nepytal ale jednoducho som kupoval nove veci aj ked nebolo treba, napr tlmice, filtre, sviecky, rozne gumicky. O tom ze kazdy rok osetrujeme spolu s Blue Lanosom aj spodok auta aby nam vydrzalo co najdlhsie v dobrej kondicii ani nehovorim. striekanie dutin atd. Skratka spapal penazi dost, ale zasa sa nebojim ist s nim ani na dlhsie trate ako chorvatsko apod.

Este nikdy ma Lanos nesklamal.

Preto som zacal uvazovat o kupeno ineho, vyssieho auta. Nie preto ze by som Vas nemal rad :-) :lol: :lol:
Naposledy upravil(a) eMKa Slovensko dne pon led 07, 2008 16:16, celkem upraveno 1 x.
LANOS eMKa Slovensko, http://www.lanosclub.com
Obrázek
LPG POSITIVE - Lovato LovEco01
Uživatelský avatar
Hynek
Příspěvky: 1345
Registrován: sob bře 11, 2006 20:53
Bydliště: Hopsa hejsa do Brandejsa

Příspěvek od Hynek »

Je tolik krásných a spolehlivých aut! Pokud nejsou limitem peníze, tak se dá vybrat auto, které ti bude vyhovovat po všech stránkách.
NEXIA DOHC 16V GTX 3dveř. ,Klíma, NAVIGON TS 7000T,
KALOS 1,2.,Klíma.
Uživatelský avatar
Muco
Příspěvky: 930
Registrován: pát úno 23, 2007 08:47
Bydliště: Banská Bystrica

Příspěvek od Muco »

Možno si časom povieš-..."ešteže som ho nepredal" :P :P :P
Vlastnil som Kalosa(2006),terazky mám TOYOTU yaris VVTi 1.0 /51kW
Zrýchlenie z 0-100km/h : nestíham to zmerať.. ;-))
Preťaženie : od xxxG do - xxxG a aj viac - nedá sa to vyrátať :-(
Reálna spotreba - priemer cca 5/L
+DAEWOO mikrovlnku od r. 1996-do dnes
Obrázek
Odpovědět

Zpět na „POKEC“