Spotřeba

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
Uživatelský avatar
smire666
Příspěvky: 4087
Registrován: stř srp 17, 2011 20:24
Bydliště: Bratislava IV.

Re: Spotřeba

Příspěvek od smire666 »

To je druhá vec, tých "tlačových chýb" by sa našlo habakuk...
Chevrolet Orlando LT benzín, olympic white
EAGLE SQUADRON
Portal-Orlando-Forum.de ( premium Mitglied )
Reklama
 

Uživatelský avatar
honzik
Příspěvky: 215
Registrován: ned lis 28, 2010 20:04
Bydliště: Bystřice

Re: Spotřeba

Příspěvek od honzik »

Já mám najeto 41 tisíc a skutečná spotřeba vypočtená podle tankování 8,1 l/100 km. Umím při dálkové jízdě i pod 7 litrů, ale to mě ta jízda moc nebaví, při rychlostech do 110 pak kolem 7,2 až 7,5. Ale to naše super "popojíždění" na Třinecku i k 9 litrům.
Ale to je do dneška jediné mínus, protože mi jinak přináší Cruze jen radost.
Chevrolet Trax 1.4T LT Rock Orange
ChevroletCruze 1.8 16V LT 141 HP Moroccan Blue ex
Fiat Grande Punto 1.4 16V Starjet Dynamic
Uživatelský avatar
denny
Příspěvky: 455
Registrován: ned bře 20, 2011 21:12
Bydliště: Třinec

Re: Spotřeba

Příspěvek od denny »

U mně taky spotřeba 8,1l, najeto mám cca 20tís a to jezdím spíše město a 30% mimo. No 9,5l je docela dost, je možné že to ještě půjde dolů. Já jezdil na začátku kolem 8,5l :-)
Moje: Chevrolet Cruze 1.6 LS+ Misty Lake, 17" origo chevy, K&N filtr

Tátovo: Chevrolet Orlando 1.8 LTZ, Smoke Grey
Uživatelský avatar
VIP
Příspěvky: 1020
Registrován: stř črc 13, 2011 00:35
Bydliště: Jihlava
Kontaktovat uživatele:

Re: Spotřeba

Příspěvek od VIP »

Tak jsem doma ze servisu. Provedli mi testovací jízdu, aby orientačně změřili spotřebu. Řídil mechanik. Natankoval do plné a jeli jsme. Bylo to asi 45km mimo město a 5km přímo ve městě. Dotankováno do plné a výsledek = 9,02 litrů na 100km. Hrůza. Když jsem jezdil většinu po městě, tak jsem si naměřil stejným způsobem 11,5 litrů. Kroutili nad tím hlavama, že to prostě nečekali. Nalili mi do nádrže něco a že mám jezdit svižnějc a víc to teď točit. Pak mám po vyjetí nádrže jezdit, jak jsem zvyklej a zkusit si to zase změřit kolik to bude žrát a popřípadě se k nim zase stavit. Nemyslím si, že to pomůže, ale uvidím. Jinak jsem nic neplatil, dokonce ani ten benzín, co dotankovával do auta. Super jednání, s mechanikem jsem dobře v autě pokecal. :PP: -i -i -i
Chevy V.I.P. Cruze 1.6 LS Plus Edice 100, 91kw, černá Carbon Flash, přímé sání SIMOTA Racing Sports, Červený interier
Uživatelský avatar
tomask
Příspěvky: 3240
Registrován: ned led 02, 2011 16:36
Bydliště: Praha

Re: Spotřeba

Příspěvek od tomask »

Takovou spotřebu nemám ani v zimě a to jezdím hlavně Prahu.
Momentálně mi svíti 7,9 l ale posledné dny jsem jezdil dost rychle.
Jinak mi ještě před nedávnem svítilo 7,4-7,6 l.
Carthell Prg
Uživatelský avatar
Honza H.
Příspěvky: 601
Registrován: pon čer 11, 2012 09:44
Bydliště: Praha/Vyškov

Re: Spotřeba

Příspěvek od Honza H. »

VIP, tak máme stejný motor a podle palubky mám 7,3 a to mám z doposud najetých 16500 km cca 50 % město 50 % dálnice.
Bývalý majitel Cruze LT+ 1,6 Hatchback, Černá Carbon Flash, 2012

Carthell Prg
Uživatelský avatar
VIP
Příspěvky: 1020
Registrován: stř črc 13, 2011 00:35
Bydliště: Jihlava
Kontaktovat uživatele:

Re: Spotřeba

Příspěvek od VIP »

Tak mi zkuste někdo poradit, čím to může být, že to tak brutálně chlastá benzín??!!! Přece to nemůže být tím, že neumím jezdit. Jezdím úplně jako každej jinej. Občas se na to šlápne, občas jedu v klídku, prostě jako každej jinej. A co by mohlo být v autě rozbitý, aby to způsobovalo, tak vysokou spotřebu? Pište názory, budu vděčnej za každej.

Auto se mi pořád líbí, ale kdybych věděl, kolik si veme benálu, nikdy bych ho nekoupil :shock: :evil: :( -P -P -P -P -P .
Chevy V.I.P. Cruze 1.6 LS Plus Edice 100, 91kw, černá Carbon Flash, přímé sání SIMOTA Racing Sports, Červený interier
AndroidCZ
Příspěvky: 69
Registrován: ned led 27, 2013 00:07
Bydliště: Brno

Re: Spotřeba

Příspěvek od AndroidCZ »

VIP píše:Tak mi zkuste někdo poradit, čím to může být, že to tak brutálně chlastá benzín??!!! Přece to nemůže být tím, že neumím jezdit. Jezdím úplně jako každej jinej. Občas se na to šlápne, občas jedu v klídku, prostě jako každej jinej. A co by mohlo být v autě rozbitý, aby to způsobovalo, tak vysokou spotřebu? Pište názory, budu vděčnej za každej.

Auto se mi pořád líbí, ale kdybych věděl, kolik si veme benálu, nikdy bych ho nekoupil :shock: :evil: :( -P -P -P -P -P .
Napadá mně tohle: zkus jet někde na rovince na tempomatu (!) třeba přesných 50, 90, 130 a koukni na okamžitou spotřebu. A zkus to porovnat s někým, kdo má taky jednašestku. Na tempomat vyloučíš vliv své "nohy" na plynu. Akorát bacha na to, že to co se zdá jako rovinka může být trochu z kopce/dokopce a tu spotřebu to zkreslí. Ideální je projet stejný úsek oběma směry.
Těch 9 L je fakt podivných, to je jako bys jezdil jen samé rozjezdy po městě...
Cruze SW 1.8 LTZ, najeto 70000 km
luneb
Příspěvky: 27
Registrován: stř kvě 01, 2013 23:54
Bydliště: t.č.Ostrava

Re: Spotřeba

Příspěvek od luneb »

Čaute.
Poslednou dobou som si všimol zvláštny jav. Keď mám na palubnom pc nastavenu aktualnu spotrebu a bzdím na neutrale (napr. keď vchádzam do križovatky) tak spotreba mi najprv klesa napr. 7.5, 5.4, 1.8, no tesne pred uplným zastavenim mi začne opat značne stupat napr. 3.2, 5.6, 12.1. Myslím si, že to není tým, žeby mi vypaľoval filter dpf, lebo pred zabrzdením a ani potom počas následného rozbiehania a jazdy mi spotreba nijako výrazne nestúpa od bežného priemeru, ktorý mám pri danej rýchlosti odsledovaný. Navyše od posledného vypaľovania som prešiel len 40 km mimo mesta. Tak buďto blbne palubný pc alebo potom už neviem čo.
Chevrolet Orlando LT+ 2.0VCDi, 120kW, bežová daydream
+ Renault Clio 1,6 79kW
.............................................................................
ex. Škoda fabia 1,4 MPi, Opel Astra 1,7 CDTi
Uživatelský avatar
Joztar
Příspěvky: 605
Registrován: pát srp 10, 2012 14:50
Bydliště: Kosice

Re: Spotřeba

Příspěvek od Joztar »

si v zlom temate... tu sa riesi spotreba Cruze ...

najdi si tema orlando spotreba .... pre buducnost

inac to iste sa deje aj mne a asi kazdemu ... deje sa to ked mas vyradenu rychlost a este je auto v pohybe ... jak zastavis bude tam 0 -> je to v poriadku
Naposledy upravil(a) Joztar dne pon črc 01, 2013 08:03, celkem upraveno 1 x.
Chevrolet Orlando MY2012 LTZ 2.0 VCDi 120KW M6 CarbonFlash !
Obrázek
juso
Příspěvky: 62
Registrován: pát lis 11, 2011 16:10

Re: Spotřeba

Příspěvek od juso »

Luneb:
to je uplne normalne.
Aktualna spotreba sa udava v palivo / draha (l/100km). Draha = rychlost*cas -> s=v*t. Pri neutrali je spotreba konstantna vzhladom na cas (l / h).
Ale kedze rychlost klesa limitne k 0, tak cely menovatel (v*t) sa blizi limitne k 0 a preto celkovy vysledok rastie. V momente zastavenia sa preto cely menovatel = 0 a preto je spotreba nekonecna. Znamena to, ze ked stojis a motor je nastartovany, benzin minas. Ale kedze stojis tak tych 100 kilometrov (l/100km) nikdy neprejdes. Preto ti pri zastaveni prestane ukazovat aktualnu spotrebu. Napriklad na Octavii ti pri stati prepne aktualnu spotrebu na l/h.
Uživatelský avatar
Joztar
Příspěvky: 605
Registrován: pát srp 10, 2012 14:50
Bydliště: Kosice

Re: Spotřeba

Příspěvek od Joztar »

odborne presne povedane -i :o)
Chevrolet Orlando MY2012 LTZ 2.0 VCDi 120KW M6 CarbonFlash !
Obrázek
zavodak-1
Příspěvky: 148
Registrován: ned led 30, 2011 19:08
Bydliště: Bratislavsky kraj.

Re: Spotřeba

Příspěvek od zavodak-1 »

Mne sa to v poslednej dobe nejako rozožralo pod 6 litrov sa nemôžem dostať a jazdím tak isto. Predtým som mal 5.5.
Biely cruze 2.0 VCDI LS+ 92kw-chip 110kw
VW Golf 1.9 Tdi pd higline 85kw
Uživatelský avatar
VIP
Příspěvky: 1020
Registrován: stř črc 13, 2011 00:35
Bydliště: Jihlava
Kontaktovat uživatele:

Re: Spotřeba

Příspěvek od VIP »

Tak jsem si zase počítal spotřebu. Tentokrát na cestě na Slovensko. V Jihlavě jsem najel na dálnici, kterou jsem projel až do Zlína na tempomat 130km/hod. Pak průjezd dvou měst a něco mimo město. Dotankováno do plné a spočítáno na průměrných 7,2l/100km. To si myslím je dobrý. Akorát to město kdyby tak spotřeba stoupla maximálně na 8,5 a ne na 9,5 - 11l -P :( .
Chevy V.I.P. Cruze 1.6 LS Plus Edice 100, 91kw, černá Carbon Flash, přímé sání SIMOTA Racing Sports, Červený interier
Uživatelský avatar
Bob 46
Příspěvky: 19
Registrován: sob čer 22, 2013 13:20
Bydliště: Olomoucko

Re: Spotřeba

Příspěvek od Bob 46 »

tak já mám podle počítače průměr 8,1 a to jezdím převážně město
Chevrolet Cruze 1.6 LS+ modrošedá metalíza
Odpovědět

Zpět na „Cruze - Motory“