Chiptuning a záruka

Úpravy od motoru až po plasty

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
Uživatelský avatar
chrudoš
Příspěvky: 1054
Registrován: čtv pro 24, 2009 15:10
Bydliště: Brno

Re: Chiptuning a záruka

Příspěvek od chrudoš »

Presne tak Dimco, kdo chce silne auto, ma si ho koupit a ne delat hokus pokusy. Navic na co je potreba vetsi vykon? Me tech mych 140 koniku i v atmosfere bohate staci, s nedostatkem vykonu jsem se nikdy nesetkal
Cruze 1,8 LT (dnes vlastne LTZ) Míca
Reklama
 

Uživatelský avatar
mzprx
Příspěvky: 651
Registrován: čtv bře 23, 2006 12:37
Bydliště: doma

Re: Chiptuning a záruka

Příspěvek od mzprx »

dimco: "Ide hlavne o to že na turbe sa nepridáva zmes paliva ale tlak turba"

Cize ide to na vzduch, v idealnom pripade tam netreba ziadnu naftu... :D
Preco asi do tych turbomotorov montuju vselijake zbytocnosti ako "vaha vzduchu" podobne...
Nebude to skor tak, ze zvysenim tlaku turba tam regulacia RJ da viacej paliva ?
CAMARO Bumblebee 6.2 V8 AT, MALIBU 2.4 AT, Lacetti LX "datel", Mitsuishi Outlander PHEV, New Nissan Leaf
ex. ESPERO, NEXIA, LEGANZA, LANOS, EVANDA, LACETTI SX, EPICA 2.5 L6 AT, CAPTIVA 3.2 V6 AT LPG
Uživatelský avatar
Dimco Nubira 97
Příspěvky: 903
Registrován: pon úno 08, 2010 14:49
Bydliště: Trnava

Re: Chiptuning a záruka

Příspěvek od Dimco Nubira 97 »

Nie. V základoch spalovania a horenia ti každý povie že bez vzduchu (kyslíka) jednoducho nehorí. NIe je dobré ani vela vzduchu ani málo vzduchu. Chiptuning je práve o optimalizácií nadstavenia turba tak, aby tlačilo viacej vzduchu a teda viacej kyslíku a aby sa proces spaľovania zlepšil a teda potenciál horenia paliva využil. Napríklad pri Octe 1.9 TDI je tlak turba 0.8 bar a po chipe je 1.0-1.2 bar. TAkže tlačí turbo viacej nafta sa lepšie spáli a teda je je potreba menej. Je to logický postup. Prečo inak T benzín žerie menej ako atmosféra benzín ? Práve kvôli preplňaniu. Je pravda že zázraky nikto nespraví ani s turbom ale spotreba 0.6 litra menej pri zachovaní štýlu jazdi je pti chiptuningu reálna a možná.
Daewoo Nubira 1.6 SX 106hp :)
Otieckova Epica 2.0 VCDI 110kW v mojom užívaní aby ste ma toľko nehanili :D
Seat LEON 1.4 TSI
Uživatelský avatar
mzprx
Příspěvky: 651
Registrován: čtv bře 23, 2006 12:37
Bydliště: doma

Re: Chiptuning a záruka

Příspěvek od mzprx »

Fakt su ti vyvojari motorov uplne blby, ked spaluju v motore palivo v uplne inom ako stechiometrickom pomere... :D
Za casov Skoda 120 sa pouzivala "chudobna zmes" dnes uz nie, kvoli emisiam.
Vyssia ucinnost turbomotorov vyplyva z lepsej tepelnej bilancie motora a vyuzitia energie vyfukovych plynov. Dalej maju nizsie trenie, lebo maju mensi objem.
Trpia vsak zvysenym opotrebenim a su narocnejsie na pouzite materialy.
CAMARO Bumblebee 6.2 V8 AT, MALIBU 2.4 AT, Lacetti LX "datel", Mitsuishi Outlander PHEV, New Nissan Leaf
ex. ESPERO, NEXIA, LEGANZA, LANOS, EVANDA, LACETTI SX, EPICA 2.5 L6 AT, CAPTIVA 3.2 V6 AT LPG
Uživatelský avatar
Dimco Nubira 97
Příspěvky: 903
Registrován: pon úno 08, 2010 14:49
Bydliště: Trnava

Re: Chiptuning a záruka

Příspěvek od Dimco Nubira 97 »

Neni sú úplne blbý. Ale nerobia ani autá priamo pre klimatické podmienka pre SLovensko zvlášť, pre Anglicko zvlášť, pre Rusko zvlášť. Robia autá tak aby spravili jeden s=riový nemenný model motora pre celoeurópsky trh a tam musia zohladňovať všetky aspekty ako to že vniektorých krajinách je vlhšie v iných suchšie, niekde je prašnejšie niekde čistejšie, niekde teplejšie niekde sú mrazy. Jednoducho musia nájsť kompromis medzi klimatickými podmienkami pre celú EU aby spravili motor ktorý bude držať "štandard" kvality prevádzky na všetkých trhoch rovnako. To znamená že potenciál motora nie je pri turbe naplno využitý, resp. nemusí byť. A preto sa kvalitných chiptunningom dá dosiahnuť jak vyššík výkon tak i menšia spotreba paliva.
Daewoo Nubira 1.6 SX 106hp :)
Otieckova Epica 2.0 VCDI 110kW v mojom užívaní aby ste ma toľko nehanili :D
Seat LEON 1.4 TSI
Iacobus
Příspěvky: 958
Registrován: pát zář 10, 2010 10:51
Bydliště: Slovakia

Re: Chiptuning a záruka

Příspěvek od Iacobus »

Kjub
Ten článok čo som citoval, je od tých odborníkov z Ružomberku, čo si ich tu spomínal. www.motortech.sk Tak už potom neviem..... :lol: :lol: :lol:
Uživatelský avatar
ladinek
Příspěvky: 6582
Registrován: úte srp 04, 2009 19:49
Bydliště: Brno

Re: Chiptuning a záruka

Příspěvek od ladinek »

Dnes jsem se bavil s prodejcem o Cruze a říkal ,že by mě motor 1,6 nedoporučoval ,že mu chybí síla,že lepší je 1,8 v benzínu :D na auto jako je Cruze pak není třeba chipovat :mrgreen:
Aby zlo zvítězilo, stačí, když slušní lidé nedělají nic.
Edmund Burke

[color=#FF0000]Chevrolet Aveo 1,4, 101hp, 74 kw [/color]
Iacobus
Příspěvky: 958
Registrován: pát zář 10, 2010 10:51
Bydliště: Slovakia

Re: Chiptuning a záruka

Příspěvek od Iacobus »

Vááááážne? :shock: :shock: :shock: :shock: Kua, čo najviac takýchto odborníkov želám nám všetkým.

oprava:........myslím samozrejme toho predajcu. -i
Uživatelský avatar
honza72
Příspěvky: 554
Registrován: úte čer 23, 2009 11:31
Bydliště: Ostravsko

Re: Chiptuning a záruka

Příspěvek od honza72 »

"že mu chybí síla"

Ty brďo, že jsem si nevšiml.... ??? :?:

Chlapi, dyť ještě není daleko doba, kdy i Opel Omega, se dvěma tunami, měl (kromě jiných) i 66kW motor. Tak proč brečet nad 1,6 s 83kW.
Mitsubishi Lancer Sportsedan 1,6 MIVEC
Ex. Cruze, Kalos, Nexia
--------------------------------------
Uživatelský avatar
ladinek
Příspěvky: 6582
Registrován: úte srp 04, 2009 19:49
Bydliště: Brno

Re: Chiptuning a záruka

Příspěvek od ladinek »

já to netvrdím :roll: říkal to prodejce když jsem se ho na cruze ptal :D
Aby zlo zvítězilo, stačí, když slušní lidé nedělají nic.
Edmund Burke

[color=#FF0000]Chevrolet Aveo 1,4, 101hp, 74 kw [/color]
Uživatelský avatar
lomngi
Příspěvky: 4540
Registrován: čtv bře 19, 2009 09:19
Bydliště: okr.Galanta . Slovensko

Re: Chiptuning a záruka

Příspěvek od lomngi »

honza72 píše:"že mu chybí síla"

Ty brďo, že jsem si nevšiml.... ??? :?:

Chlapi, dyť ještě není daleko doba, kdy i Opel Omega, se dvěma tunami, měl (kromě jiných) i 66kW motor. Tak proč brečet nad 1,6 s 83kW.
to je sice pravda ale skus porovnať krutiací moment na tom starom opli s tou 1,6 83kw motorem. a potom zistíš včo je rozdíl
Aveo sedan 1.2 16 V
2DIN rádio -7" obrazovka, , cúvacia kamera,
handsfree, cúvacie senzory,
GPS, tmavé fólie, interier - Red and Black.
exterier podsvietený

Aveaci pridajte sa a rozšírte aveofanclubb


Kód: Vybrat vše

http://aveofanclub-sk.webnode.sk/o-nas
Uživatelský avatar
chrudoš
Příspěvky: 1054
Registrován: čtv pro 24, 2009 15:10
Bydliště: Brno

Re: Chiptuning a záruka

Příspěvek od chrudoš »

Ale Ladinek ma vesmes pravdu. Kdyz chci silnejsi auto, mam si to silnejsi koupit ane pak spekulovat a nechat si tahat prachy z kapsy chiptuningem jen pro lepsi pocit a zadnou zmenu :)
Cruze 1,8 LT (dnes vlastne LTZ) Míca
Uživatelský avatar
honza72
Příspěvky: 554
Registrován: úte čer 23, 2009 11:31
Bydliště: Ostravsko

Re: Chiptuning a záruka

Příspěvek od honza72 »

Ale, dyť jo, to víš, že má pravdu.
Nicméně, pokud někdo pořád jen "kafrá" (ne ladinek) o autech a nikdy v nich nejel, tak bohužel musím nesouhlasit, sílu to má, jakou má dnešní jednašestka mít.
(A ten Opel Omega měl jako základní "benzínovou" jednaosmičku s 61kW a 135Nm, jo. )
Mitsubishi Lancer Sportsedan 1,6 MIVEC
Ex. Cruze, Kalos, Nexia
--------------------------------------
Iacobus
Příspěvky: 958
Registrován: pát zář 10, 2010 10:51
Bydliště: Slovakia

Re: Chiptuning a záruka

Příspěvek od Iacobus »

Jasné, jasné. Jednašestka je jednašestka a má tomu zodpovedajúci výkon. Nehovorím slabý, hovorím niekedy nedostatočný. Musel by som byť retardovaný aby som nevedel že 1.8 je lepšia než 1.6. Nehľadím na Cruza ako na modlu, pochválim ho ale aj skritizujem. Nebudem slepo tvrdiť, že len toto čo mám ja je najlepšie a všetko ostatné je na... proste zlé. -i
Ale kua prečo by ma mal niekto presvedčovať kupovať 1.8 ? Či už v obchode ten ktorý ju ešte nemá alebo tuná ten, preto že ju už má. :PP: Tak ako nie je možné nanútiť niekomu aby kúpil namiesto diesla benzín, tak nemôže nikto nútiť človeka kupovať namiesto 1.6 motor 1.8. :!: Tuná toho benzínového fundamentalistu ešte pochopím, je mladý a zběsilý. :D :PP: Poznám to. Až bude mať rodinu, možno si v predajni aj on povie že za tých 1000€ radšej kúpi niečo do domu, než aby bol na semaforoch prvý. Ja nemám auto ako nadstavec na penis, ale potrebujem aby slúžilo a aby som mal z neho aj trochu radosť. A bohuprisahám Kefalín že aj 1.6 slúži a mám z Cruza radosť.
Ale taký kretén v salóne musí vycítiť či ten človek chce,potrebuje a zaplatí ten výkon. Keď hento povie nejakému kupcovi bez vlastného názoru, môže sa naplašiť a za ten svoj presne stanovený obnos ťažko zarobených peňazí si pôjde kúpiť napr. toľko ospevovanú Koktáviu 1.6 a nekúpi si ani toho Cruza 1.8 (lebo ho nechce,nepotrebuje alebo mu naň tých 1000€ jednoducho chýba) a má po kšefte. -P
Stačí si preletieť všetky modely tu, potom pozrieť iné fóra. Chlapi všade na svete by chceli to svoje vozítko trochu vylepšiť, zvýšiť výkon, prípadne zvonku ocápať nejakými spojlermi. Od Sparkyho po Hummer. No a keď si tak človek pozrie takéto stránky tak zároveň uvidí, že vždy sa nájde nejaký "Janek" čo ti povie : mal si si kúpiť lepší ty troubo!!!(alebo nepovie ale myslí si to) Keď chce niekto tuniť TICO nech ho tuní, max. poviem páči/nepáči, hotovo, fakt mu nepoviem, mal si si kúpiť Focus RS. Keď niekto v téme chiptuning povie: mal si si kúpiť 1.8, tak buď si všetci pôjdeme kúpiť 1.8, alebo pochopíme že ten človek je s motorom mimoriadne spokojný a preto tému "chiptuning" nemá dôvod navštevovať,...... alebo napíšeme takýto pri...ný príspevok ako som napísal ja,aby sme si uľavili. :PP: :PP: :PP: Každý má samozrejme svoj názor, to je v richtiku a ani ja tu nechcem mudrovať. :lol: :lol: :lol:
Kjub
Příspěvky: 1975
Registrován: ned kvě 16, 2010 16:50

Re: Chiptuning a záruka

Příspěvek od Kjub »

mzprx píše:Tvoja 2. veta je uplna blbost. Skus sa nad tym este raz zamysliet.
/pomocka - rovnaka rychlost, rovnake otacky kolies, rovnaka prevodovka/
Chces povedat ze 3.2 V6 bude mat v 130km/h rovnake otacky ako 1.4ka v tej istej rychlosti? Nemyslim si to. :o)
Chevy Cruze Black´n´ Black 2.0 diesel power LTZ
Odpovědět

Zpět na „Cruze - Tuning & Styling“