Kdo ma kolik km natočíno na Matýskovi?

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
Uživatelský avatar
V.Brousek
Příspěvky: 2707
Registrován: čtv zář 02, 2004 20:45
Bydliště: Česká Lípa

Re: Kdo ma kolik km natočíno na Matýskovi?

Příspěvek od V.Brousek »

Stanley píše::P To,že Matýzek je v kopcích dýchavičný má Vazoun pravdu.Vloni jsem s ním jezdil na dovolený po Krkonoších a v kopcích občas byla dobrá i dvojka.Ale nemá cenu ho uhonit.Má taky svůj strop výkonu. :D
Nesouhlasím, že by byl Matíz dýchavičný - ba naopak, pokud mu šlapeš na krk jede jak ďas. Při cestách do Chorvatska jsem nikdy nepocítil, že by se motor utahal. A myslím to vážně.
Daewoo Matíz - Průměr.spotř. r.1999 - 2010 = 5,49/100 km
Hyundai i10 Style průměrná spotř. 01/2012 - 31.12.2012 = 6,34/100 km- ujeto celkem 17 500 km
Reklama
 

Uživatelský avatar
Vazoun
Příspěvky: 3622
Registrován: sob dub 22, 2006 11:27
Bydliště: Dolní Poustevna Vilémovská 381
Kontaktovat uživatele:

Re: Kdo ma kolik km natočíno na Matýskovi?

Příspěvek od Vazoun »

Zdravim všechny na foru a přeji hezký den :o) ano chlapci máte každý tu svou pravdu :o) opravdu záleží na způsobu jízdy,včasném řazení a podobně. Ale chlapci pozor :lol: tím tak zvaným šlapáním na krk,ovšem rozhodně nemůžete jezdit za 5.41/100 - nejsem žádný začátečník vy klucí ušatý :lol: :lol: čau " Vazoun " :lol:
Uživatelský avatar
V.Brousek
Příspěvky: 2707
Registrován: čtv zář 02, 2004 20:45
Bydliště: Česká Lípa

Re: Kdo ma kolik km natočíno na Matýskovi?

Příspěvek od V.Brousek »

Vazoun píše:Zdravim všechny na foru a přeji hezký den :o) ano chlapci máte každý tu svou pravdu :o) opravdu záleží na způsobu jízdy,včasném řazení a podobně. Ale chlapci pozor :lol: tím tak zvaným šlapáním na krk,ovšem rozhodně nemůžete jezdit za 5.41/100 - nejsem žádný začátečník vy klucí ušatý :lol: :lol: čau " Vazoun " :lol:
Pepo to určitě ne, ale kdybych vyhledal spotřebu do Chorvatska byli by jste určitě překvapený, že to zas tak hrozné ze spotřebou nebylo, na to , že jsem po dálnicích pod 110 nešel, vyjma asi dvou táhlých dálničních kopců v Rakousku a nebo případných omezeních rychlostí v Chorvatsku. Ono nějaké šetření při dlouhých cestách na dovolené je mi cizí, pro mě byl důležitý čas. A Pepa má pravdu v tom, že zde po ČR jezdím v klidu a rozvahou.
Daewoo Matíz - Průměr.spotř. r.1999 - 2010 = 5,49/100 km
Hyundai i10 Style průměrná spotř. 01/2012 - 31.12.2012 = 6,34/100 km- ujeto celkem 17 500 km
Uživatelský avatar
Vazoun
Příspěvky: 3622
Registrován: sob dub 22, 2006 11:27
Bydliště: Dolní Poustevna Vilémovská 381
Kontaktovat uživatele:

Re: Kdo ma kolik km natočíno na Matýskovi?

Příspěvek od Vazoun »

V.Brousek píše:
Vazoun píše:Zdravim všechny na foru a přeji hezký den :o) ano chlapci máte každý tu svou pravdu :o) opravdu záleží na způsobu jízdy,včasném řazení a podobně. Ale chlapci pozor :lol: tím tak zvaným šlapáním na krk,ovšem rozhodně nemůžete jezdit za 5.41/100 - nejsem žádný začátečník vy klucí ušatý :lol: :lol: čau " Vazoun " :lol:
Pepo to určitě ne, ale kdybych vyhledal spotřebu do Chorvatska byli by jste určitě překvapený, že to zas tak hrozné ze spotřebou nebylo, na to , že jsem po dálnicích pod 110 nešel, vyjma asi dvou táhlých dálničních kopců v Rakousku a nebo případných omezeních rychlostí v Chorvatsku. Ono nějaké šetření při dlouhých cestách na dovolené je mi cizí, pro mě byl důležitý čas. A Pepa má pravdu v tom, že zde po ČR jezdím v klidu a rozvahou.
-----------------
Ano " Václave " jsi také jeden z mála -i který má tak nízkou spotřebu a to nejen u svého Matízka . :lol: Budiž Ti to ke cti.
A budeme se také snažit :lol: obzvláště v tuto dobu " laciných PHM " :o) :lol: čau Vazoun :lol:
Vojta

Re: Kdo ma kolik km natočíno na Matýskovi?

Příspěvek od Vojta »

Já se k "lenivosti" moc vyjadřovat nemůžu, protože mám o trošku silnější verzi. Ale i ze zkušeností kolegů z Polska můžu říct, že každý Matíz (ať už tříválec, nebo čtyřválec) potřebuje držet v otáčkách. A i tak ta spotřeba rozhodně nepůjde o moc nahoru. Pokud se nejezdí brzda - plyn. Já tedy jezdím dost svižně a brzdu používám co nejmíň - pořád řadím (a dolů ještě s meziplynem). A spotřebu přes šest litrů jsem měl pouze při cestách do práce v zimě a to jen těsně nad šest. A na dálnicích normálně tachometrových 130 - 140 a i tak byla spotřeba do 5,5.
Stanley
Příspěvky: 112
Registrován: pon bře 23, 2009 12:56
Bydliště: Děčín

Re: Kdo ma kolik km natočíno na Matýskovi?

Příspěvek od Stanley »

:o Matiz má výhodu,že i s malým obsahem a celkem malou hmotností se hromadí výkon.Nedám na něj dopustit.Malý,ale šikovný.
Uživatelský avatar
V.Brousek
Příspěvky: 2707
Registrován: čtv zář 02, 2004 20:45
Bydliště: Česká Lípa

Re: Kdo ma kolik km natočíno na Matýskovi?

Příspěvek od V.Brousek »

Vojto napsal jsi to přesně. Vím že v roce 2009 byla celoroční spotř. něco okolo 5,74 ( přesně to nevím,jsem v práci) a nejezdím brzda - plyn, ale Matíz se blíží k ujetým 100000 km a tak od něj nemůžu chtít, aby jezdil za 5 litrů. Rozhodující je spotřeba dlouhodobá, která již ale půjde jenom směrem nahoru.
-P ( bohužel ) -P
Daewoo Matíz - Průměr.spotř. r.1999 - 2010 = 5,49/100 km
Hyundai i10 Style průměrná spotř. 01/2012 - 31.12.2012 = 6,34/100 km- ujeto celkem 17 500 km
Uživatelský avatar
alvin
Příspěvky: 4356
Registrován: pát črc 13, 2007 23:11
Bydliště: Bratislava ,pôvodne Nitra
Kontaktovat uživatele:

Re: Kdo ma kolik km natočíno na Matýskovi?

Příspěvek od alvin »

Ja mám celoročnú spotrebu 6,89 l na 100 s tým,že 85% všetkých jázd sú po meste a krátke trasy,a jazdí sa dennodenne, spotreba pri diaľkových trasách,napr v lete počas dovolenky v Tartách bola okolo 5,2 litra na 100
DACIA Sandero 1.0 SCe Arctica -"Šándor" , ex-HUNYADI GETZ 1.1i/2004,zvaný "Veľrybák" , predtým MATIZ 0.8/2003 alias "Šunkovec", na ten nedám dopustiť, ešte predtým TICO SX (1996), okrem toho v minulosti 2x Opel ASTRA, SEAT IBIZA, Š100, Š120L
Uživatelský avatar
Vazoun
Příspěvky: 3622
Registrován: sob dub 22, 2006 11:27
Bydliště: Dolní Poustevna Vilémovská 381
Kontaktovat uživatele:

Re: Kdo ma kolik km natočíno na Matýskovi?

Příspěvek od Vazoun »

Zdravim všechny na foru a přeji hezký zimní den :o) tak vážení přátelé , moc toho ročně nenajezdím /průměr asi necelých 8.000 km / ale po vysledování lonského roku se mi spotřeba pohybuje na 6,1/100. Celkově mám najeto 55.000km . Zřejmě mám trochu těžší nohu :o) a nebo mi občas / jednou měsíčně / zkreslí spotřebu vnuk :roll: :lol: No uvidim jak tuto zimu se vyvine spotřeba při jízdách po lékařích / Rumburk - Děčín - Česká Lípa / a při začínajících cenách benálu :lol: olej mi to zatím nepapá a Matiz slouží k naší spokojenosti - zdraví " Vazoun " :lol:

-----------------------
Člen Matiz clubu reg.čís.20 :P
Matiz SE/II.08 r.v.07/2002 sv.zel.metlina U38 -- STK+Emise do 07/2010
Vazoun v nové čapce.jpg
Vazoun v nové čapce.jpg (65.64 KiB) Zobrazeno 3844 x
---------------------
Toto je nepovedené foto z kamerky umístěné na monitoru - omlouvám se :o)
Uživatelský avatar
Happy
Příspěvky: 166
Registrován: čtv bře 22, 2007 06:51
Bydliště: Šumperk

Re: Kdo ma kolik km natočíno na Matýskovi?

Příspěvek od Happy »

Ahoj,dneska mi tam potvora skočila akorát u baráku. :D
DSC00121.jpg
DSC00121.jpg (144.5 KiB) Zobrazeno 3775 x
J.Bad
Příspěvky: 738
Registrován: ned črc 16, 2006 22:24
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Kdo ma kolik km natočíno na Matýskovi?

Příspěvek od J.Bad »

Happy píše:Ahoj,dneska mi tam potvora skočila akorát u baráku. :D
DSC00121.jpg
Tak to je mazec - doufám že se objevíš na Olšovci a ukážeš jak vypadá 6ti místné přetočení ....
Matizek modrej - jak jinak 5/2003 najeto 120 000 defend lock,radio Pioneer 2x airbag,posilovač,ABS,tónovaný skla,elektrika,central a navíc od 8/2010 čipnuté na 51KW!! - člen Matiz clubu č.27
Uživatelský avatar
Happy
Příspěvky: 166
Registrován: čtv bře 22, 2007 06:51
Bydliště: Šumperk

Re: Kdo ma kolik km natočíno na Matýskovi?

Příspěvek od Happy »

J.Bad píše:
Happy píše:Ahoj,dneska mi tam potvora skočila akorát u baráku. :D
Příloha DSC00121.jpg je dlouhodobě nedostupná.
Tak to je mazec - doufám že se objevíš na Olšovci a ukážeš jak vypadá 6ti místné přetočení ....
Ahoj,na Olšovec bych rád,ale 21.5. - 22.5. jsem v Ostravě na KISS,takže to nevychází.............Zatím čau,Petr.
bf_kiss.jpg
bf_kiss.jpg (34.73 KiB) Zobrazeno 3771 x
J.Bad
Příspěvky: 738
Registrován: ned črc 16, 2006 22:24
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Kdo ma kolik km natočíno na Matýskovi?

Příspěvek od J.Bad »

Happy píše:
J.Bad píše:
Happy píše:Ahoj,dneska mi tam potvora skočila akorát u baráku. :D
DSC00121.jpg
Tak to je mazec - doufám že se objevíš na Olšovci a ukážeš jak vypadá 6ti místné přetočení ....
Ahoj,na Olšovec bych rád,ale 21.5. - 22.5. jsem v Ostravě na KISS,takže to nevychází.............Zatím čau,Petr.
bf_kiss.jpg
To je škoda - KISS má přednost to jsou věci co se nedějí každý rok!!Tak tentokrát Olšovec bude bez HOLBY??
Matizek modrej - jak jinak 5/2003 najeto 120 000 defend lock,radio Pioneer 2x airbag,posilovač,ABS,tónovaný skla,elektrika,central a navíc od 8/2010 čipnuté na 51KW!! - člen Matiz clubu č.27
Uživatelský avatar
Happy
Příspěvky: 166
Registrován: čtv bře 22, 2007 06:51
Bydliště: Šumperk

Re: Kdo ma kolik km natočíno na Matýskovi?

Příspěvek od Happy »

Já ti příští rok přivezu ty Holby i za ten letošní,neboj o nic nepřijdeš. :lol: :lol: :lol:
Uživatelský avatar
Vazoun
Příspěvky: 3622
Registrován: sob dub 22, 2006 11:27
Bydliště: Dolní Poustevna Vilémovská 381
Kontaktovat uživatele:

Re: Kdo ma kolik km natočíno na Matýskovi?

Příspěvek od Vazoun »

Happy píše:Já ti příští rok přivezu ty Holby i za ten letošní,neboj o nic nepřijdeš. :lol: :lol: :lol:
-------------------
Ale partafírovi Matiz clubu :lol: tou absencí radost asi neuděláš - tím jsme prohráli účast Matízkářů :lol: budiž ti to odpuštěno a měj se tam hezky :o) čau " Vazoun " :lol: :lol:My si dáme taky za tebe :lol:
drinks.gif
drinks.gif (26.51 KiB) Zobrazeno 3765 x
Odpovědět

Zpět na „MATIZ“