Diesel 2,0 v EVANDE

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
Uživatelský avatar
mzprx
Příspěvky: 651
Registrován: čtv bře 23, 2006 12:37
Bydliště: doma

Zlata Evanda

Příspěvek od mzprx »

Cudro, to som bol ja.....Bol som na dovolenke a daval som si robit prasknuty naraznik (cca. 2cm) po tom , co do mna zozadu napalil jeden nestastnik s Fabiou.
CAMARO Bumblebee 6.2 V8 AT, MALIBU 2.4 AT, Lacetti LX "datel", Mitsuishi Outlander PHEV, New Nissan Leaf
ex. ESPERO, NEXIA, LEGANZA, LANOS, EVANDA, LACETTI SX, EPICA 2.5 L6 AT, CAPTIVA 3.2 V6 AT LPG
Reklama
 

Uživatelský avatar
hladolef
Příspěvky: 822
Registrován: sob dub 01, 2006 09:26
Bydliště: Baka

Diesel 2,0 v EVANDE

Příspěvek od hladolef »

Cudro píše:Som zvedavy ako to bude na tom Tvojom aute vyzerat.
Teraz mi uz odisla aj ta druha LED ziarovka v obrysovom svetle. Mam taky pocit ze oni odidu teplotne. Vzadu na osvetlenie SPZ mam v tom istom case namontovane tiez dve LED ziarovky a tie svietia bez problemov. V prednych svetlometoch je dost velke teplo od hlavnych ziaroviek a tie LEDky to asi nevydrzia teplotne. Aj tato druha najprv zacala blikat a potom odisla uplne. Skusim ich kupit este od nejakej inej firmy a uvidim co to urobi. Ked tam boli tie original male ziarovecky tak po roku je zase opalena cela patica, preto tam chcem mat tie LEDky. Nie pre frajerinu.
Ptal jsem se u nas vpraci elektomontera cim to muze byt ze zarovky v aute se vypali a jsou na patce opalene do cerna.Rikal ze to muze byt vyssim napetim nez je stanovena norma,to znamen ze by se mnel promerit rozdelovac a nebo zmerit na konci kolik tam jde voltu a amper,taky to chce skontrolovat pojistky jestli tam neni silnejsi nez ma byt.
Chevrolet Malibu LTZ 2.4 AT..06.2013 EX - Chevrolet Evanda CDX Sport03.2006
Uživatelský avatar
Cudro
Příspěvky: 326
Registrován: úte led 10, 2006 12:27
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od Cudro »

Tie disky su fakt pekne. Pozeral som tie fotky a prekvapilo ma ze nemas autoradio s CD Wechslerom, alebo si ho vymenil za ine?
S tymi orysovymi ziarovkami bol podobny problem aj v Nubire. Zmeram palubne napatie, ale nemyslim ze by bolo vysoke. Ono to bude konstrukciou tych ziaroveciek. Oni su cele zo skla a nemaju ziadny odvod tepla a preto je po case opaleny ten konektor. Ale dik za typ.
V nedelu som bol s deckami pozriet v Brne na WTCC. V druhom hlavnom zavode zvitazil Huff na Chevrolete, co je podla mna velky uspech. Chevrolet tam poriadal rozne Promo akcie, len skoda ze som tam videl okrem mojej iba dve Evandy. Jedna bolaz Topolcian a druha z Nemecka. Pocasie sa vydarilo, takze sme stravili pekny den.
Mzprx, to mi je luto toho naraznika. Ja mam tiez vzdy strach ze nejaky blazon to neubrzdi a rozbije mi zadok.
Chevrolet Evanda CDX 2.0, olivovostrieborná metalíza.
Predtým Daewoo Nubira I, Skoda 120 GLS
Uživatelský avatar
hladolef
Příspěvky: 822
Registrován: sob dub 01, 2006 09:26
Bydliště: Baka

Diesel 2,0 v EVANDE

Příspěvek od hladolef »

Dekuji za chvalu, taky se mi strasne libi.Ta fotka s tim auto radiem to neni moje auto(Daewooclub Leipzig).Na nove autoradio s vysouvacim navigacnim systemem, prijde do uvahy pristi rok,uz jsem si ho prohlizel, (manzelka na co ti to bude atd). http://www.pcwelt.de/know-how/backgroun ... ndex2.html Kdysi jsem jezdil hodne na kole,Pokud jsem jel za tmy a zapnul jsem dynamo a poradne do toho slapnul tak se mi vzdy propalila zadni zarovka(byla uplne cerna) a ty predni jsem taky porad menil,manzelka je tam ma dodneska.Nebylo to spatnou kvalitou,ale tim ze dynamo nemnelo usmernovac napeti a vice proudu ji spalilo.
Chevrolet Malibu LTZ 2.4 AT..06.2013 EX - Chevrolet Evanda CDX Sport03.2006
Uživatelský avatar
Cudro
Příspěvky: 326
Registrován: úte led 10, 2006 12:27
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od Cudro »

To vies, zeny nas chlapov niekedy nepochopia, naco su nam taketo hracky. Lenze zivot nie je len o praci, ale clovek si musi niekedy urobit aj radost. Pre toho kto hodne jazdi po Europe je ten GPS uzitocna vec. Dnes ked uz aj ceny pristrojov klesaju nie je to nic nedostizne. Az ked to namontujes a pojdes niekam so zenou na Slovensko alebo do Ciech, potom sa presvedci ze je to uzitocna vec. Ony niekedy nevidia dopredu ale rozhoduju sa podla momentalnej situacie. No ale uz moc polemizujem. Uzi si tie nove disky.
Chevrolet Evanda CDX 2.0, olivovostrieborná metalíza.
Predtým Daewoo Nubira I, Skoda 120 GLS
Uživatelský avatar
hladolef
Příspěvky: 822
Registrován: sob dub 01, 2006 09:26
Bydliště: Baka

Diesel 2,0 v EVANDE

Příspěvek od hladolef »

Tak to mas uplnou pravdu,jenomze moje manzelka kdysi pracovala v cedoku jako vedouci a to je navigacni system sam o sobe.Jenomze ja ho chci,proste jak sam rikas jako uzitecnou hracicku.Jo chtel jsem se zeptat,mas taky na pneumatikach sipky smeru jizdy.
Chevrolet Malibu LTZ 2.4 AT..06.2013 EX - Chevrolet Evanda CDX Sport03.2006
Uživatelský avatar
Cudro
Příspěvky: 326
Registrován: úte led 10, 2006 12:27
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od Cudro »

Ja mam na leto pneumatiky Pirelli P7 a tie nie su smerovo orientovane, ale su zase stranovo orientovane. Cize je na nich napisane ktora strana ma byt zvonku auta a ktora zvnutra. Na zimu mam tie nestastne Matadorky a tie su smerovo orientovane, cize je na nich sipka. Ked budes prehadzovat kolesa treba na to dat pozor aby si to nedal opacne. Potom by sa tie pneumatiky rychlo zodrali a cele auto by plavalo na ceste. Po meste to nezistis ale na dialnici ano.
Chevrolet Evanda CDX 2.0, olivovostrieborná metalíza.
Predtým Daewoo Nubira I, Skoda 120 GLS
Uživatelský avatar
hladolef
Příspěvky: 822
Registrován: sob dub 01, 2006 09:26
Bydliště: Baka

Diesel 2,0 v EVANDE

Příspěvek od hladolef »

Po 4 tydnech jsem byl na rucni mycce umyt auto (spis oplachnout) a musim rict ze ta nano politura ma neco do sebe,otrel jsem to kuzi a lesklo se to jako nove.Potom jsem to jel projet po dalnici a musim rict ze ty cinske letni gumy na tech novych rafkach tak nehluci.Tak mne napada jestli jsem nemnel prehozene gumy a cela ta geometrie byl jenom humbug,pri koupi auta jsem ty sipky nekontroloval.Jinak ty zimni mam se sipkama a s chranicem alu kola,jsou o neco sirsi vypadaj jak 225.
Chevrolet Malibu LTZ 2.4 AT..06.2013 EX - Chevrolet Evanda CDX Sport03.2006
Uživatelský avatar
Cudro
Příspěvky: 326
Registrován: úte led 10, 2006 12:27
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od Cudro »

Na DSF som raz pozeral relaciu ked nanasali na auto nejaku specialnu polituru, na ktoru sa nechyta spina. Najprv to auto 2 x umyli, potom naniesli ten pripravok a vylestili. S tym autom behali po blatovej vode a ked sa vratili bolo uplne ciste. Bolo to ale dost drahe.
Aku znacku mas tie zimne gumy? Na boku pneumatiky je nazov vyrobcu ale aj rozmer pneu. Ja mam na zimu ale aj na leto rozmer 205/55 R16. To prve cislo je sirka pneumatiky, to druhe je profilove cislo, ktore udava pomer medzi sirkou a vyskou pneumatiky. R je priemer a cislo za nim oznacuje priemer pneumatiky v palcoch.
Chevrolet Evanda CDX 2.0, olivovostrieborná metalíza.
Predtým Daewoo Nubira I, Skoda 120 GLS
Uživatelský avatar
hladolef
Příspěvky: 822
Registrován: sob dub 01, 2006 09:26
Bydliště: Baka

Diesel 2,0 v EVANDE

Příspěvek od hladolef »

Tak bych ani nerek ze by to bylo drahe(8€) a jestli to 2 krat rocne pouziji tak to mam na 3 roky.Drive jsem kupoval drahsi a ty nebyli nanic. http://www.sonax.de/sonax-d/pflegetipp. ... uct=201200 Nasel jsem jeste jeden a ten je drahy ale je to taky na dva roky bude to asi ten co ukazovali v televisi.(84,90€) http://www.nanomaxi.com/Lackversiegelung-Kfz.htm Na sklo mam taky nano(10€)mam to tak na dva roky.Taky jsem eby videl nano na alu rafky.
  • M+S 215/45 SR 17 s ochrannou lamelou rafku a proto vypadaj sirsi.
Chevrolet Malibu LTZ 2.4 AT..06.2013 EX - Chevrolet Evanda CDX Sport03.2006
Uživatelský avatar
Cudro
Příspěvky: 326
Registrován: úte led 10, 2006 12:27
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od Cudro »

Ja auto umyvam vacsinou na umyvarke. Nie ze by sa mi nechcelo, ale byvam skoro v centre mesta, tak nie je kde umyvat. Niekedy som ho umyl v praci. Ked sa mi podari aspon raz do roka ho rucne umyt, tak na lak pouzivam Turtle Wax s Teflonom. Tiez to urcitu dobu chrani ale vydrzi to tak 2-3 mesiace. Ked tvrdis ze ten Nanomaxi je velmi dobry, mozno vyskusam aj to, ak to na Slovensku niekde objavim.
Chevrolet Evanda CDX 2.0, olivovostrieborná metalíza.
Predtým Daewoo Nubira I, Skoda 120 GLS
Uživatelský avatar
hladolef
Příspěvky: 822
Registrován: sob dub 01, 2006 09:26
Bydliště: Baka

Diesel 2,0 v EVANDE

Příspěvek od hladolef »

Tak u nas ve Freilassingu je mycek pzehnane.Vecinou myji v textilni mycce,protoze ty kartace skrabou lak.Mame tady rucni myci boxy kde se to da nadherne umyt a nalestit a to za 3€,jinak ta hadrova 30m dlouha stoji 8 az 10€.Udivuje mne ze v Bratislave nic takoveho neni.V cesku ma skoro kazda shel rucni myci box.
Chevrolet Malibu LTZ 2.4 AT..06.2013 EX - Chevrolet Evanda CDX Sport03.2006
Uživatelský avatar
Cudro
Příspěvky: 326
Registrován: úte led 10, 2006 12:27
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od Cudro »

Su tu aj rucne umyvacky, ale nie take ze si auto umyjes sam. Umyje Ti to tam obsluha. Cena je skoro dva krat taka draha ako v automatickej umyvacke. V posledno case chodim na jednu Esso pumpu. Nema umelohmotne stetiny, ale vyzera to ako pasiky z jelenice. Samozrejme se to nebude nejaka prava jelenica ale umyva to bez skrabancov. Stoji to okolo 150 Sk, co je asi 4 EUR. Kedysi sa dalo rucne umyvat na Wap umyvarkach, ale tie postupne zanikli. Je to skoda, lebo ked auto pretiahnes cez tu umyvarku, tak to nie je ono.
V tom mycim boxe ako dlho mozes byt ked zaplatis tie 3 EUR. Nie je to nejako casovo limitovane?
Chevrolet Evanda CDX 2.0, olivovostrieborná metalíza.
Predtým Daewoo Nubira I, Skoda 120 GLS
Uživatelský avatar
blaho
Příspěvky: 186
Registrován: stř čer 07, 2006 08:23
Bydliště: MA - Sološnica, SKK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od blaho »

V Trnave je teraz pri Cukrovare nová AVANTI pumpa a tam tie WAP boxy majú, tuším 3. Nepozeral si sa náhodou či ich nemajú aj niekde v Blave. A je to sa mi zdá na 10,-. Nemám to ale vyskúšané, len som to tam videl.
Daewoo Espero, 1.5 DOHC, 60 000km, f elektrike, IMM, alarm, klíma, SONY CDX-C5850
Uživatelský avatar
hladolef
Příspěvky: 822
Registrován: sob dub 01, 2006 09:26
Bydliště: Baka

Diesel 2,0 v EVANDE

Příspěvek od hladolef »

Ano je to casovo limitovane,ale da se to v pohode stihnout.Nejvic za umyti auta jsem zaplatil v Nove Lubovni(slovensko) a to mi to ostrikal wapkou cc.5min a zaplatil jsem 500sk.Tam totiz neni v celem okrese vubec zadna mycka.
Chevrolet Malibu LTZ 2.4 AT..06.2013 EX - Chevrolet Evanda CDX Sport03.2006
Odpovědět

Zpět na „EVANDA“