LED žárovky do bytu

Pokec o všem, co se jinam nehodí.

Moderátoři: Blue Lanos, pejee

Odpovědět
Uživatelský avatar
ladinek
Příspěvky: 6582
Registrován: úte srp 04, 2009 19:49
Bydliště: Brno

Re: LED žárovky do bytu

Příspěvek od ladinek »

Já si objednal na ebay 5ks bodových žárovek, teplá bílá 5W, za cenu 48kč za kus což je v ČR scifi. Už jsou na cestě tak jsem zvědavej :D
LED Base Type: E14

Input voltage: AC 110V-240V

Beam angle: 60 degree

Power Consumption: 5 x 1Watt

Light Color: Warm White

LED color temp: 3000K-3500K

Number of LEDs: 5pcs

Luminous flux : 500 Lumens

Average working time: about 30,000 hours

Lamp Cup Material: Made of Aluminum alloy
Přílohy
11345_4.jpg
11345_5.jpg
Aby zlo zvítězilo, stačí, když slušní lidé nedělají nic.
Edmund Burke

[color=#FF0000]Chevrolet Aveo 1,4, 101hp, 74 kw [/color]
Reklama
 

Uživatelský avatar
ChOrlando
Příspěvky: 84
Registrován: úte lis 19, 2013 16:10
Kontaktovat uživatele:

Re: LED žárovky do bytu

Příspěvek od ChOrlando »

LED zarovky pod 10W prakticky nesviti zapomente na to ze nahradite 60W zarovku nejakou 3W LED to je nesmysl 11W LED odpovida svitivosti 60W zarovce, ja ted koupil v Ikea 11W LED co sviti zlute jako zarovka stoji cca 170,- a je to parada svetlo k nerozeznani od zarovky. Zatim veskere jine LED zarovky nemeli tak prirozene svetlo. A v koupelne kde jsem nainstaloval LED jako prvni po pardnech museli pryc, ty mrtvolne blede obliceje v tom jejich nafialovelem svetle fakt po ranu v zrcadle nebyly moc dobry :D takze doporucuju IKEA LED zarovky matne, sviti to jako klasika...Jeste by mohli delat najek nahrady za 100W sice jsem ty 20W LED nasel na dx.com, ale bojim se to objednavat kdovi jake svetlo z nich de
Orlando 1.8 Benzin
Uživatelský avatar
ladinek
Příspěvky: 6582
Registrován: úte srp 04, 2009 19:49
Bydliště: Brno

Re: LED žárovky do bytu

Příspěvek od ladinek »

Já mám v dětským pokoji ledky 4x 5,6W Tesluxy jedna 470lm a svítí to krásně, záleží co asi se koupí za ledky :D Ta mrtvolná bílá bývá u mě každej den od pondělí do pátku, když jdu do práce i bez ledek :D
Aby zlo zvítězilo, stačí, když slušní lidé nedělají nic.
Edmund Burke

[color=#FF0000]Chevrolet Aveo 1,4, 101hp, 74 kw [/color]
Uživatelský avatar
slidil
Příspěvky: 1126
Registrován: pon úno 06, 2012 22:04
Bydliště: Koštice, okr. Louny

Re: LED žárovky do bytu

Příspěvek od slidil »

ChOrlando píše:LED zarovky pod 10W prakticky nesviti zapomente na to ze nahradite 60W zarovku nejakou 3W LED to je nesmysl 11W LED odpovida svitivosti 60W zarovce, ja ted koupil v Ikea 11W LED co sviti zlute jako zarovka stoji cca 170,- a je to parada svetlo k nerozeznani od zarovky. Zatim veskere jine LED zarovky nemeli tak prirozene svetlo. A v koupelne kde jsem nainstaloval LED jako prvni po pardnech museli pryc, ty mrtvolne blede obliceje v tom jejich nafialovelem svetle fakt po ranu v zrcadle nebyly moc dobry :D takze doporucuju IKEA LED zarovky matne, sviti to jako klasika...Jeste by mohli delat najek nahrady za 100W sice jsem ty 20W LED nasel na dx.com, ale bojim se to objednavat kdovi jake svetlo z nich de
No já mám doma 50W LED (je na 36V) a je to jako když čumím do svářečky. :D
Captiva 2,2VCDi LTZ 135kW - 2012 (4x4 - 7míst)

Bylo:
Chevrolet Aveo 1,4 74kW - 2010
Hyundai Santamo 2,0i 102kW - 1999 (4x4 - 7míst)
Uživatelský avatar
honza72
Příspěvky: 554
Registrován: úte čer 23, 2009 11:31
Bydliště: Ostravsko

Re: LED žárovky do bytu

Příspěvek od honza72 »

A to ani nevíte, jak svítí 6kW LED modul, složený z 6x 1kW modulů LED, pro buzení svařovacího laseru. Ta kula světla nejde ani popsat.... :D
Mitsubishi Lancer Sportsedan 1,6 MIVEC
Ex. Cruze, Kalos, Nexia
--------------------------------------
Uživatelský avatar
TIBI77
Příspěvky: 589
Registrován: čtv čer 20, 2013 13:24
Bydliště: ZILINA

Re: LED žárovky do bytu

Příspěvek od TIBI77 »

No já mám doma 50W LED (je na 36V) a je to jako když čumím do svářečky. :D[/quote]

50W LED :!:
Blaznis :D
Ja mam 10W a to uz je silne!Do izby som dal Osram 5,4W
-i
2.0 VCDI LT+ 2013
Uživatelský avatar
Krtek
Příspěvky: 3382
Registrován: sob zář 18, 2004 13:12
Bydliště: Příbram / skoro Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: LED žárovky do bytu

Příspěvek od Krtek »

Mně připadá že se se světlem teda asi uskromňujeme. Co si pamatuju (a máme i doma) všude v místnostech byl vždycky lustr na 5 žárovek. A dávaly se všude 100 Wattovky. Pak se začlo šetřit a dneska tam dáme náhradu co svítí sotva jako 40ka :-(
Jezdim:
Modrá Suzuki Vitara 2017 alias Vitoušek alias Mastodontek
ex
Zelenej Soptík - Daewoo Nubira 3 alias Lacetti sedan LPG

Manželky:
Modrej Žužlík - Chevrolet Matiz alias Spark 1.0 SE Elite.
http://www.krtkovo.estranky.cz
Bydlim - skoro Píbram
johns
Příspěvky: 184
Registrován: čtv srp 15, 2013 22:11
Bydliště: NMnV

Re: LED žárovky do bytu

Příspěvek od johns »

Krtek píše:...Pak se začlo šetřit a dneska tam dáme náhradu co svítí sotva jako 40ka :-(
Tak ste zaspali dobu :( Aku "nahradu" miesto ziaroviek zvolime je na nas, pokial to nesvieti ako potrebujeme, zvolili sme zle... V tomto vlákne sme pisali aj o ziarovkach ktore ked pouzijete v 5miestom lustri, mozete sa opalovat v slnecnych okuliaroch a so 1/5 spotrebou. Spotreba sa da este dalej znizovat, ale klesa uz aj svetelny vykon alebo rastie nadobudacia cena... Co sa vam oplati a aj svieti ako potrebujete zalezi len na vas...
Daewoo Lanos 1,5 63kW 1998 HB-5Dv, 27U - uplne bez vybavy (bez kurvitok).
Uživatelský avatar
Krtek
Příspěvky: 3382
Registrován: sob zář 18, 2004 13:12
Bydliště: Příbram / skoro Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: LED žárovky do bytu

Příspěvek od Krtek »

pochybuju že dneska někdo cpe do 5žárovkovýho lustru úsporky s výkonem 20-23W. Už proto že bejvaj dost velký. Spíš se tam dává něco kolem 9-15W
Jezdim:
Modrá Suzuki Vitara 2017 alias Vitoušek alias Mastodontek
ex
Zelenej Soptík - Daewoo Nubira 3 alias Lacetti sedan LPG

Manželky:
Modrej Žužlík - Chevrolet Matiz alias Spark 1.0 SE Elite.
http://www.krtkovo.estranky.cz
Bydlim - skoro Píbram
johns
Příspěvky: 184
Registrován: čtv srp 15, 2013 22:11
Bydliště: NMnV

Re: LED žárovky do bytu

Příspěvek od johns »

Preto pisem ze kazdy si nasrobuje taku ziarovku aku potrebuje. Ked niekomu staci 9W ziarivka, tak nech sa nestazuje ze to slabo svieti... Ved ak niekde potrebujem viac svetla, pridam ziarovku alebo vymenim za silnejsiu. Ked ale za kazdu cenu niekto riesi 3-4 watty a cely zivot sliepna po tme, je to jeho vec... Vacsinou ale usetrene 3-4 watty spali niekolkonasobne napriklad na pracke na zbytocne energeticky narocnom programe, alebo zabudne zhasnut v pivnici kde ma paradoxne nasrobovanu 100W vlaknovku...
Daewoo Lanos 1,5 63kW 1998 HB-5Dv, 27U - uplne bez vybavy (bez kurvitok).
Uživatelský avatar
ladinek
Příspěvky: 6582
Registrován: úte srp 04, 2009 19:49
Bydliště: Brno

Re: LED žárovky do bytu

Příspěvek od ladinek »

Tak mě včera přišlo 5ks led žárovek z ebay. Měli by mít 5w a svítivost 500lm. To nemaj ani omylem, když je přesvítím 2,5 watovou žárovkou od Emos asi třikrát :) Dvě z pěti kusů nesvítili, čínan nepřidělal drátek na objíku. Dnes v práci spraveno a svítí. Mám jen strach o bezpečnost žárovek z ebay , protože na žárovce není žádnej nápis je čistá jak sníh :D A na youtube je video jak probíjí, tak mám trochu strach, na pohled jsou ,ale super zato prt svítí :o)
Aby zlo zvítězilo, stačí, když slušní lidé nedělají nic.
Edmund Burke

[color=#FF0000]Chevrolet Aveo 1,4, 101hp, 74 kw [/color]
Uživatelský avatar
karstn
Příspěvky: 334
Registrován: pon lis 29, 2004 16:57

Re: LED žárovky do bytu

Příspěvek od karstn »

No ja testnul tuto 19W. Je hodne velka a ne vsude se vleze. Ale sviti poradne. Musi byt schovana za matnym sklem jinak dost boli oci a divne to vyada na stenach...
Mam to venku v lampe na cidlo. Kdysi tm byla usporka ale ta nez se rozvitila poradne tak uz jsem davno zaparkoval. Jen ta cena :roll:


Do lustru sem koupil 7W. Sviti to docela dobre ale do klasiky 60W to ma trosku daleko. Mohla by byt 9W to by bylo lepsi. Ale tvar je uzasny a pri sviceni vypada hoodne podobne jak klasika z vlaknem.
Nubira SE 1,4 16V
Orlando 1,8
hoza
Příspěvky: 733
Registrován: pon kvě 14, 2012 20:58

Re: LED žárovky do bytu

Příspěvek od hoza »

ladinek píše:Tak mě včera přišlo 5ks led žárovek z ebay. Měli by mít 5w a svítivost 500lm. To nemaj ani omylem, když je přesvítím 2,5 watovou žárovkou od Emos asi třikrát :) Dvě z pěti kusů nesvítili, čínan nepřidělal drátek na objíku. Dnes v práci spraveno a svítí. Mám jen strach o bezpečnost žárovek z ebay , protože na žárovce není žádnej nápis je čistá jak sníh :D A na youtube je video jak probíjí, tak mám trochu strach, na pohled jsou ,ale super zato prt svítí :o)
Přesně tohle jsem čekal ale seš dobrej žeš napsal jak jsi opravdu dopadl. Málo kdo je schopnej přiznat že udělal chybu. Většinou se to ale týká dražších věcí.
Uživatelský avatar
ladinek
Příspěvky: 6582
Registrován: úte srp 04, 2009 19:49
Bydliště: Brno

Re: LED žárovky do bytu

Příspěvek od ladinek »

Oni svítí, ale málo, jsou tak do koupelny před zrcadlo jako bodovka, ještě proměřím, kolik odebíraj, zdá se mě , že se nějak moc zahřívají :D Mám je ve vytríně jako dekoračku :D a to jsem objednal ještě minulej měsíc 8ks dalších ale jinejch :D jinak přesně ty co mám já prodává řada eschopů překupníků za 3x větší cenu, takže tak :D stála 48kč kus tak žádná tragedíe :D
Aby zlo zvítězilo, stačí, když slušní lidé nedělají nic.
Edmund Burke

[color=#FF0000]Chevrolet Aveo 1,4, 101hp, 74 kw [/color]
johns
Příspěvky: 184
Registrován: čtv srp 15, 2013 22:11
Bydliště: NMnV

Re: LED žárovky do bytu

Příspěvek od johns »

V tej cene to clovek pokojne prezije :) sam mam niekolko podobnych ziaroviek odskusanych a ako stale opakujem, su miesta kde aj takato ziarovka moze uplne postacovat... Napr mnoho deti nechce po tme spavat a musi sa im svietit, na to staci aj slabsia 1,5 - 2W ledka ktoru mozete pokojne nechat svietit celu noc a spotrebu nemusite riesit. Rozne vyklady, tmave schodistia, parkovacie miesto alebo osvetlene vstupne dvere mozu odradit zlodejov atd...
Naopak v predoslom prispevku spomenuta 19W ledkova kukurica, je podla mna totalna hlupost, nikdy sa nevyrovna 19w ziarivke ani vykonovo a cenovo uz vobec, kedze za tie peniaze si kupite tucet ziariviek! Nehovoriac o tom ze tych 19W je taky marketingovy trik, kde uvedu mozno tak prikon, cize spotrebu, ale svetelny vykon nestoji za nic. To zial plati u vacsiny ziaroviek, kde su uvedene udaje casto vymyslene alebo skreslene. Urcite si pamatate casy ked na kazdej "hifi-vezi" v obchode bola nálepka typu "300WATT music power" a podobne :) Najlepsie je vyberat v obchode kde maju ponukane ziarovky vystavene a mozete si ich navzajom porovnat, pretoze casto ta "lacnejsia alebo slabsia" svieti lepsie ako "drahsia a vykonnejsia". Pri kupe cez internet odporucam kupovat niekolko typov po jednom kuse a po porovnani v domacich podmienkach si vybrat tu spravnu z ktorej si doobjednate viac kusov. Seriozny predajca vam moze ochotne ponuknut tovar na odskusanie alebo vratenie v pripade ze vam tovar nevyhovuje (zo zakona povinne do 7dni).
Daewoo Lanos 1,5 63kW 1998 HB-5Dv, 27U - uplne bez vybavy (bez kurvitok).
Odpovědět

Zpět na „POKEC“