Spotřeba ted v zimě?

Krásné SUV od Chevroletu

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
Uživatelský avatar
Berry
Příspěvky: 55
Registrován: pon říj 11, 2010 01:00
Bydliště: Chlumec nad Cidlinou

Re: Spotřeba ted v zimě?

Příspěvek od Berry »

Tp Peha: špatně jsi to Zpočítal , musíš použít českou kalkulačku. My tady tankujeme ropu o něco levněji a zapalovače plníme dráž. 1L ropy je za za 1.2 Eu a Propan Butan 1L za 0.73 Eu. Nevím nevím , ale na plyn stojí za prd i gril :lol: A když zapalovač, tak jedině ZIPPO :lol: :lol: :lol:
Dle našich cen , musíš najet cca 35tis km aby se ti montáž sporáku do auta vrátila. A to že jezdíš s takhle těžkým a "silným" autem za 8l PropanButanu , je tak trochu blábol, nebo to po rovinkách tlačíš. Ale zase budeš mít slušnou fýzu -i .... :lol:
Captiva SportBlack 2.0Vcdi (Klepočmoud) :-)
Octavia2 TdiPD Dinamic II
R.Kangoo :-)
Fabia 1,2HTP :-)
Octavia RS
BMW 318 IS
Peugeot 106 Sport
od stoFky po Felicii
---------------------------------------------
Yamaha MT 01
Reklama
 

-peha-
Příspěvky: 9225
Registrován: stř říj 04, 2006 18:33
Bydliště: Rožňava-SR,pôvodne Teplice-CZ
Kontaktovat uživatele:

Re: Spotřeba ted v zimě?

Příspěvek od -peha- »

Nemusíš ma urážať nie som žiaden klamár rád Ti to dokážem stačí keby si sa dakedy dostavil na dáký zraz,vieš to čo som Ti tam ukázal tak v závese za mnou išiel Simone so striebornou no fakt máš pravdu lebo on mal 8,5 tak lutujem že som Ťa uviedol v omyl :twisted: A inak Já totiš montujem LPG takže sa mi to vracia troška rýchlejšie ako si si to dakde prečítal :lol:
Uživatelský avatar
Berry
Příspěvky: 55
Registrován: pon říj 11, 2010 01:00
Bydliště: Chlumec nad Cidlinou

Re: Spotřeba ted v zimě?

Příspěvek od Berry »

To Peha : Tak urazit jsem Tě rozhodně nechtěl , to se omlouvám, ale já sám jsem měl pracovná auta na plyn a takovou spotřebu jsem nikdy nedosáhl s polovičním motorem . Navíc jsem dost často měnil součástky díky plynu. Ale i kdyby byl plyn za třetinu, tak už bych ho nechtěl, jelikož si kupuju každé tři roky nové auta a spoléhám na záruku a po montáži BRC nebo Lovata do vozu, záruka padá. A to bez vyjímek.
Captiva SportBlack 2.0Vcdi (Klepočmoud) :-)
Octavia2 TdiPD Dinamic II
R.Kangoo :-)
Fabia 1,2HTP :-)
Octavia RS
BMW 318 IS
Peugeot 106 Sport
od stoFky po Felicii
---------------------------------------------
Yamaha MT 01
-peha-
Příspěvky: 9225
Registrován: stř říj 04, 2006 18:33
Bydliště: Rožňava-SR,pôvodne Teplice-CZ
Kontaktovat uživatele:

Re: Spotřeba ted v zimě?

Příspěvek od -peha- »

No to máš tak že čím novší systém tak aj spotreba klesá a napríklad Dacia (u Nás ich je fúra na LPG a sú to TAXI) jazdí normálne v priemeru na 8L benzinu ale po namontovaní sekvenčního systému LPG má na plyn spotrebu 7 L a ver či nie sami sa tomu čudujeme a v jednom máš pravdu jedná sa o nohu na pedálu lebo na Oktávke mám skoro stálú 4,2 L nafty ale kolegy to hodí až na 5-5,5 L a Superb mi berie do 6 ale kolega 7 minimálne :lol: Jo a pre porovnání tak keď ide Simone za mnou tak má 8,5 ale keď ide sám tak mu strieborná krasavica zožerie aj 10 litríkú :lol:
Čiže zhrnuto spotreba sa vždy rovná len tomu ako sa stúpá na pedále -i
A jo u nás už záruka po montáži nepadá :D
Uživatelský avatar
Hanzy
Příspěvky: 7197
Registrován: ned led 21, 2007 13:16
Bydliště: Frýdek-Místek - Baška/Hodoňovice/Velké Karlovice

Re: Spotřeba ted v zimě?

Příspěvek od Hanzy »

U nas uz taky zaruka u vetsiny nepada nebot zacinaji hodne pribyvat auta primo od vyrobce na LPG a proc?
Protoze uz jim to taky dochazi... :o)
Nekterym to dochazi ale pozdeji ale aspon mame se o cem handrkovat :D
Ze jo hospodo :mrgreen:
Alhambra+Sharan 4x4 klepotřepčmoud Taxi Valach
VW Transporter T4 2.5 TDI klepačotřepočmoud
Captiva 3.2 V6 LPG
Opel Combo CNG
Evanda 2.0 CDX LPG - už ji prohání brácha
CRUZE 1.6 LS+ moja na kolem chalupy od 9/2016 LPG
Ex Captiva zlatá metla 2.0 klepočmoud rachotila šla pryč
Ex Leganza 2.0 CDX LPG
Uživatelský avatar
Berry
Příspěvky: 55
Registrován: pon říj 11, 2010 01:00
Bydliště: Chlumec nad Cidlinou

Re: Spotřeba ted v zimě?

Příspěvek od Berry »

To Hanzy, teď se baví dospělí, tak si běž hajnout, jo ? ;)


To Peha : Já jsem skončil z autama na plyn před cca 3 lety , poslední byli Fabie. Jezdilo se s nima cca 50tisaž 60tis ročně. Při každé závadě mě byla díky LPG záruka ukončena a nikdo se o tom nebavil . Psali jsme i do Boleslavy na právní oddělení a ty jen potvrdili verzi servisu. Navíc i údržba na těch autech byla dost drahá, pominu časté výměny svíček , ale i obtížné startování a hlavně se dost často měnilo těsnění pod hlavou či celé hlavy . Také odcházeli dost výfuky, prý pro větší kondenzaci vody v potrubí. Ale ani při jedné závadě na motoru mi nic neopravili v záruční lhůtě pro dodatečnou montáž LPG. A sám víš , pokud to děláš , co to stojí. Další negativní poznatek byl , že Fabie , ať 1.4 či 1.2 htp jezdili i kolem 12l plynu. Je jasně že toto není případ , pokud je LPG namontované již od výrobce . Ale taky u takového vozu bude zajímavá cena . -P
Captiva SportBlack 2.0Vcdi (Klepočmoud) :-)
Octavia2 TdiPD Dinamic II
R.Kangoo :-)
Fabia 1,2HTP :-)
Octavia RS
BMW 318 IS
Peugeot 106 Sport
od stoFky po Felicii
---------------------------------------------
Yamaha MT 01
Corpus2009
Příspěvky: 198
Registrován: stř lis 03, 2010 19:15

Re: Spotřeba ted v zimě?

Příspěvek od Corpus2009 »

Mohol by mi niekto vysvetliť, prečo tie LPG nemôžu parkovať v podzemných garážach? V čom je problém, keď píšete že sú také suprové :?: :?: :?:

Ja osobne s LPG problém nemám. Prvá skúsenosť bola v autoškole s plynovým Puntom. Auto neťahalo, do kopca iba ak na dvojke a vnútri stále smrdel plyn, ale dalo sa to vyriešiť otvorením okienka.
Keď som uvažoval nad prerobením benzínu na plyn, zastavila ma až skutočnosť, že u nás v Žiline má večšina nákupných centier podzemné parkoviská a tie navrchu sú beznádejne preplnené. Takže ak parkovať v centre tak jedine pod zemou. A preto by som vás chcel poprosiť o radu ako riešite parkovanie, napríklad aj v Rožňave(peha). :?:
Naposledy upravil(a) Corpus2009 dne stř pro 22, 2010 14:59, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
milosh
Příspěvky: 6634
Registrován: stř črc 02, 2003 10:27
Bydliště: Ústecko

Re: Spotřeba ted v zimě?

Příspěvek od milosh »

Od ledna ma byt parkovani v podzemnich garazich uz snad povolene co jsem cetl nejakou vyhlasku.
SLEDUJ MŮJ CHEVROLET-OPEL YOUTUBE KANÁL ať ti neutečou nová videa, která budou letos pravidelně vycházet
-peha-
Příspěvky: 9225
Registrován: stř říj 04, 2006 18:33
Bydliště: Rožňava-SR,pôvodne Teplice-CZ
Kontaktovat uživatele:

Re: Spotřeba ted v zimě?

Příspěvek od -peha- »

Jo tady u Nás už je skoro všade povolené parkovanie pod zemou aj s LPG a v Rožňave podzemky nemáme takže parkujeme všade kde sa dá a vetšinou je volno iba keď sú trhy ale aj tak to nie je zlé :D

A pre Berryho, v tom máš pravdu že pri motoroch 1,2 až 1,6 sa spotreba dosť navyšuje ale to je dané výkonom lebo ono 1,6 má vetšinou vetšiu alebo rovnakú spotrebu ako 2,0 a asi takto Já som mal OPLA 2,2 na LPG a švagor Felíciu 1,3 no a moja spotreba bola okolo 9 L lenže pokud sa ma švagor chcel držať tak jeho spotreba bola až 13 L to je pre to že pri 130 Km/h Já skoro nešlapal na pedál plynu ale on málem prešliapol podlahu čiže tým som Ti vlastne aj zodpovedal prečo Legyna nežere tak moc no je to výkonom lebo 2,0 a 135 koníkov je dostatočné na to aby tam ten pokles výkonu o 10% nebol ani citelný a tak už od svôjho Renaulta kde som žačal 1,6 a potom 1,8 som sa dostal na 2,0 a od tud už pre mna nieje návratu len vyššie ale pod 2,0 už nikdy :lol:
Uživatelský avatar
Hanzy
Příspěvky: 7197
Registrován: ned led 21, 2007 13:16
Bydliště: Frýdek-Místek - Baška/Hodoňovice/Velké Karlovice

Re: Spotřeba ted v zimě?

Příspěvek od Hanzy »

Brebrry - Slo poznat ze nic inteligentniho delat nemuzes ze to bude neco od chlastu ci varecky... :D
Uz si vystrizlivel nebo budes psat zase az si das par kousku na kuraz? :lol: :lol: :lol: :lol:
Naftu ale uz nepij nedela ti dobre ani ten olej fritovaci tece to ted v zime pomalu tak jen at te ruce neboli nez se zalijes :D
Alhambra+Sharan 4x4 klepotřepčmoud Taxi Valach
VW Transporter T4 2.5 TDI klepačotřepočmoud
Captiva 3.2 V6 LPG
Opel Combo CNG
Evanda 2.0 CDX LPG - už ji prohání brácha
CRUZE 1.6 LS+ moja na kolem chalupy od 9/2016 LPG
Ex Captiva zlatá metla 2.0 klepočmoud rachotila šla pryč
Ex Leganza 2.0 CDX LPG
Corpus2009
Příspěvky: 198
Registrován: stř lis 03, 2010 19:15

Re: Spotřeba ted v zimě?

Příspěvek od Corpus2009 »

Majitelia LPG mohli by ste mi odpovedat na dotaz, ktory som uviedol vyssie? Hodne sa tu popisalo o spotrebe LPG ale nikde som tu nenasiel odpoved na moju otazku.
Uživatelský avatar
Hanzy
Příspěvky: 7197
Registrován: ned led 21, 2007 13:16
Bydliště: Frýdek-Místek - Baška/Hodoňovice/Velké Karlovice

Re: Spotřeba ted v zimě?

Příspěvek od Hanzy »

je to jen vyplod ceske a slovenske republiky u nas uz to budou rusit a je to stejny problem jak do nekterych mest v zahranici nepousteji do centra naftaky,ja jsem to nikdy neresil 1 za rok jak tam potrebuju je moc a kdyz tak jedu nebo na mem aute neni poznat ze je na LPG.
Duvod je jinak takovy ze pri uniku se LPG drzi pri zemi a kdyby bylo spatne odvetravano mohl by byt problem ale jen tady na vychode ;)
Alhambra+Sharan 4x4 klepotřepčmoud Taxi Valach
VW Transporter T4 2.5 TDI klepačotřepočmoud
Captiva 3.2 V6 LPG
Opel Combo CNG
Evanda 2.0 CDX LPG - už ji prohání brácha
CRUZE 1.6 LS+ moja na kolem chalupy od 9/2016 LPG
Ex Captiva zlatá metla 2.0 klepočmoud rachotila šla pryč
Ex Leganza 2.0 CDX LPG
Uživatelský avatar
Berry
Příspěvky: 55
Registrován: pon říj 11, 2010 01:00
Bydliště: Chlumec nad Cidlinou

Re: Spotřeba ted v zimě?

Příspěvek od Berry »

To Hanzy : Ukázal jsi a převědčil jsi mě , že jsi buševně slabý a nevyrovnaný jedinec. Když se tady snažíš něco porosadit, tak se pokus přemýšlet. Když se tady štengruju s tím a nebo s tím , padají jen naše názory a na každém je kus pravdy a vlastního názoru.Každý z nich o tom něco ví, např Peha nebo mzprx, to jsou chlapi kteří si stojí za svým a snaží se argumentovat z fakty, to že spolu nesouhlasíme je normální a přirozené, protože jinak by tady jezdili jen benzíny nebo diesely. Ty tady jen plkáš nedozrálé myšlenky vyzjištěné z tuningových for od 18ti letých tunerů. Z tebe mluvý jen nevyrovnaný mindrák a slabý duch. Jsi přesně takový, jako jsem odhadl, psychycky slabý a zamindrákovaný jedinec, a to mi potrvdili i kolegové do soukromých zpráv, který tě znají už déle. Jinak to že mám tři resturace je sice pravda , ale ty jsou spíš manželky a já z nich živý nejsem . Už vůbec je nemám na to abych nasával a pařil. Jsem absolutní abstinent který ani naftu nepopíjí. Jinak věř, že kuráž si rozhodně dodávat alkoholem nemusím. -i
Captiva SportBlack 2.0Vcdi (Klepočmoud) :-)
Octavia2 TdiPD Dinamic II
R.Kangoo :-)
Fabia 1,2HTP :-)
Octavia RS
BMW 318 IS
Peugeot 106 Sport
od stoFky po Felicii
---------------------------------------------
Yamaha MT 01
Uživatelský avatar
Hanzy
Příspěvky: 7197
Registrován: ned led 21, 2007 13:16
Bydliště: Frýdek-Místek - Baška/Hodoňovice/Velké Karlovice

Re: Spotřeba ted v zimě?

Příspěvek od Hanzy »

:D Napsal si to hezky ale je to spis o tobe nez o me :DJa nemam komplex z malych aut nebo cos to jeste velkoducheho chytreho napsal :D
Kdyz mas reagovat na fakta tak pises z cesty a navic mas jak koukam obrovsky problem s cestinou -P
Takze se v tomhle smeru uklidni,asi nemas rad kdyz ti nekdo odpovida stejnou minci jako ty reagujes ;)
Jestli ti nekdo za bukem neco suska tak to jsou slabi jedinci kteri naopak se stydi za svuj nazor a pomlouvaji za bukem to uz jsem si zvykl ze taci jsou je je mi to vis co... :D
Tu cestinu dolad sem tam se to da ale jak je toho tolik neda se to cist -P
Alhambra+Sharan 4x4 klepotřepčmoud Taxi Valach
VW Transporter T4 2.5 TDI klepačotřepočmoud
Captiva 3.2 V6 LPG
Opel Combo CNG
Evanda 2.0 CDX LPG - už ji prohání brácha
CRUZE 1.6 LS+ moja na kolem chalupy od 9/2016 LPG
Ex Captiva zlatá metla 2.0 klepočmoud rachotila šla pryč
Ex Leganza 2.0 CDX LPG
Uživatelský avatar
Berry
Příspěvky: 55
Registrován: pon říj 11, 2010 01:00
Bydliště: Chlumec nad Cidlinou

Re: Spotřeba ted v zimě?

Příspěvek od Berry »

:D Pravda , maturoval jsem kdysi z čečtiny za tři, ale pobavil jsi mě , protože od tebe to fakt sedí.


:D Napsal si - jsi -to hezky -čárka- ale je to spis o tobe nez o me :DJa nemam komplex z malych aut -čárka- nebo cos -co jsi- to jeste velkoducheho -čárka- chytreho napsal :D
Kdyz mas reagovat na fakta -čárka- tak pises z cesty a navic mas jak koukam obrovsky problem s cestinou-P
Takze se v tomhle smeru uklidni,asi nemas rad kdyz ti nekdo odpovida stejnou minci jako ty reagujes ;)
Jestli ti nekdo za bukem neco suska -čárka- tak to jsou slabi jedinci kteri naopak se stydi za svuj nazor a pomlouvaji za bukem -čárka- to uz jsem si zvykl ze taci jsou je je - zvláštní slovosled- mi to vis co... :D
Tu cestinu dolad -čárka- sem tam se to da -čárka- ale jak je toho tolik - čárka nebo pomlčka - neda se to cist -P

........diakritiku nepoužíváš, předpokládám proto, že nevíš jak -i


A už je dost hodin, tak hybaj na kutě ;)
Captiva SportBlack 2.0Vcdi (Klepočmoud) :-)
Octavia2 TdiPD Dinamic II
R.Kangoo :-)
Fabia 1,2HTP :-)
Octavia RS
BMW 318 IS
Peugeot 106 Sport
od stoFky po Felicii
---------------------------------------------
Yamaha MT 01
Odpovědět

Zpět na „CAPTIVA“