Nehody, aneb jezděte opatrně...

Pokec o všem, co se jinam nehodí.

Moderátoři: Blue Lanos, pejee

Odpovědět
Uživatelský avatar
vado
Příspěvky: 1026
Registrován: pon srp 16, 2004 07:20
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Nehody, aneb jezděte opatrně...

Příspěvek od vado »

SkylineGTR píše:
Ale vláčet se za traktorem kvůli tomu, že tam je plná čára? To zas ne. :lol:
http://drahovsky.blog.sme.sk/c/188122/N ... ciare.html :!:
V.

S100, rok vyroby asi 1972. Nech je jej magnet na srotovisku lahky.
Lanos SX sedan, r.v. 1998, 1.6/16V, modra metaliza - ma noveho majitela
Hyundai Elantra 1.6I 6M/T STYLE, cierna metaliza Phantom Black

Audi A4 limuzina, automat, Briliant Black
Reklama
 

Uživatelský avatar
SkylineGTR
Příspěvky: 1463
Registrován: čtv úno 05, 2004 09:50
Bydliště: Prostějov
Kontaktovat uživatele:

Re: Nehody, aneb jezděte opatrně...

Příspěvek od SkylineGTR »

Abych řekl pravdu, tak s tím pánem nesouhlasím, že je to správný způsob testování řidičů. :? Je to úplně stejná buzerace, jako ty radary za cedulí obce. Pěkná podlost. :roll:
Daewoo Lanos 1,6 16v - Remus + Denso + KD + OMP + KYB + H&R + O.Z ;o)

http://s10.gladiatus.cz/game/c.php?uid=111067
Vojta

Re: Nehody, aneb jezděte opatrně...

Příspěvek od Vojta »

Tyhle fígle s návnadou dělali ještě za komančů VB - sám jsem to zažil, kdy na široké cestě z Olomouce na Přerov byla 40 a zákaz předjíždění. Zhruba na 3km úseku jezdila ženská s Trabantem cca třicítkou a každý ji předjížděl. Všichni platili. Ale mnohem lepší fígl si vymysleli Šumperští policajti. Před železničním přejezdem v obci domek, zahrádka a tam ženská nahoře bez se opalovala. Bílé světlo na přejezdu nesvítilo, takže 30km/hod 30m před přejezdem. A policajti si tam dali radar a všichni řidiči (chlapi) sundali nohu z plynu až na přejezdu - koukali na ženskou (ale byla pěkná). 200m za přejezdem kasírovali - taky jsem platil 50,-Kčs :lol: :lol:
Uživatelský avatar
Serpico
Příspěvky: 4768
Registrován: sob pro 31, 2005 19:25
Bydliště: Praha 4

Re: Nehody, aneb jezděte opatrně...

Příspěvek od Serpico »

...to Vojto vono asi jde o to, aby výběr nebyl samoúčelný a by to bylo pro provoz a řekněme postihnutí skutečných " pirátů ", nicméně policista může tím vykazovat svou činnost a vybrat za půl hodiny, to co jiný za celý den a pak se někam " zašít ", co jsem jich jenom viděl v noci chrápat zašitý někde stranou...

Mějte se fajn
97 nexia 1,5 8V GL 3D - servo, airbag, stavitelný volant, DO - alarm, radio CD sencor - bluthoth
nessii servizuji s palikxem v Mellicaro - servizione...

serpico
Uživatelský avatar
V.Brousek
Příspěvky: 2707
Registrován: čtv zář 02, 2004 20:45
Bydliště: Česká Lípa

Re: Nehody, aneb jezděte opatrně...

Příspěvek od V.Brousek »

Z mého pohledu, kdyby jel dědek na kole a nebylo místo pro bezpečné předjetí, tak plnou nepřejedu ani náhodou. Kdyby se dodržovalo, to co se má, věřte že je o 3/4 méně nehod. Nevím proč každý spěchá a riskuje vysokou pokutu za přejetí plné čáry. -P
Daewoo Matíz - Průměr.spotř. r.1999 - 2010 = 5,49/100 km
Hyundai i10 Style průměrná spotř. 01/2012 - 31.12.2012 = 6,34/100 km- ujeto celkem 17 500 km
Uživatelský avatar
Ivoš
Příspěvky: 5567
Registrován: pát pro 01, 2006 08:52
Bydliště: Pardubice,CZ
Kontaktovat uživatele:

Re: Nehody, aneb jezděte opatrně...

Příspěvek od Ivoš »

Václave, já tomu rozumím. Zkrátka jsou profese, kdy je čas velmi velmi drahý. Nebavíme se teď o prasení ve vysoké rychlosti, ale skutečně o "dědkovi na kole" v situaci, kdy jedeš opravdu max. 90 km/h. A teď metr od krajnice si to děda (ale i mladší samosebou) šněruje...chvíli počkáš - nic....zatroubíš - zase nic a ještě ti začne nadávat....bohužel, já to pravidlo poruším a tu plnou přejedu s čistým svědomím, protože nikoho neohrozím. Ani sebe ani nikoho jiného.
Chevrolet Spark 1.0 LS, r.v.2010, klima atd., tmavě hnědá metalíza
Uživatelský avatar
V.Brousek
Příspěvky: 2707
Registrován: čtv zář 02, 2004 20:45
Bydliště: Česká Lípa

Re: Nehody, aneb jezděte opatrně...

Příspěvek od V.Brousek »

Ivoši, jaký je rozdíl mezi traktorem a řekněme rozvaleným cyklistou ? Zde přece nejde o to jestli někoho ohrozím, ale o dodržování předpisů. Kdy se čára může přejet je jasně stanoveno.
I mě to třeba při dokončení předjíždění občas nevyjde a vracím se již zpět do pruhu přes plnou čáru, ale nikdy nezačínám na plné předjíždět.
Tvé poznámce, že čas je u některých profesích "drahý", nějak nerozumím. Velmi drahý právě bývá ten spěch, neukázněnost a nedodržování předpisů.
Daewoo Matíz - Průměr.spotř. r.1999 - 2010 = 5,49/100 km
Hyundai i10 Style průměrná spotř. 01/2012 - 31.12.2012 = 6,34/100 km- ujeto celkem 17 500 km
Uživatelský avatar
Krtek
Příspěvky: 3382
Registrován: sob zář 18, 2004 13:12
Bydliště: Příbram / skoro Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Nehody, aneb jezděte opatrně...

Příspěvek od Krtek »

Jestli se nepletu a dobře pamatuju z autoškoly tak na předjíždění jednostopejch vozidel se plná čára nevstahuje. Takže já yklisty a motorky na plný klidně předjíždim nebo se jima necham předjíždět. A nevim jestli nějakou aktualizací zákona nebyl danej cyklista do role překážky na silnici takže ho můžeš objet a musíš blikat (což bych dělal stejně). Traktory jedoucí 20kou nebo cokoliv širokýho nepředjíždim na plný čáře ani když mně sami pouštěj a jedou napůl pangejtem.
Jezdim:
Modrá Suzuki Vitara 2017 alias Vitoušek alias Mastodontek
ex
Zelenej Soptík - Daewoo Nubira 3 alias Lacetti sedan LPG

Manželky:
Modrej Žužlík - Chevrolet Matiz alias Spark 1.0 SE Elite.
http://www.krtkovo.estranky.cz
Bydlim - skoro Píbram
Uživatelský avatar
Ivoš
Příspěvky: 5567
Registrován: pát pro 01, 2006 08:52
Bydliště: Pardubice,CZ
Kontaktovat uživatele:

Re: Nehody, aneb jezděte opatrně...

Příspěvek od Ivoš »

Je to určitě špatný, ale pro mě je předpis nad předpisy ten, abych neohrozil sebe a nikoho dalšího. Takže když budu mít výhled do dálky, v protisměru nic a stav silnice + rychlost mi to dovolí, tak klidně předjedu.
Začal jsem teď důsledněji dodržovat i rychlost (asi na mě dolehl rozum sakra :lol: ), nicméně opravdu pokud se bavíme o modelové situaci s kolařem a nebo třeba i traktorem, tak předjedu.
Horší je, když jedeš za traktorem krajinou, kde je samá zatáčka, nebo protijedoucí vozidla....to je pak potřeba dobrá muzika a cigárko a volat, že přijedu později :lol:
Chevrolet Spark 1.0 LS, r.v.2010, klima atd., tmavě hnědá metalíza
Uživatelský avatar
V.Brousek
Příspěvky: 2707
Registrován: čtv zář 02, 2004 20:45
Bydliště: Česká Lípa

Re: Nehody, aneb jezděte opatrně...

Příspěvek od V.Brousek »

Ivoši přesně tak, každý si uděláme předpisy své. -P
Daewoo Matíz - Průměr.spotř. r.1999 - 2010 = 5,49/100 km
Hyundai i10 Style průměrná spotř. 01/2012 - 31.12.2012 = 6,34/100 km- ujeto celkem 17 500 km
Uživatelský avatar
Ivoš
Příspěvky: 5567
Registrován: pát pro 01, 2006 08:52
Bydliště: Pardubice,CZ
Kontaktovat uživatele:

Re: Nehody, aneb jezděte opatrně...

Příspěvek od Ivoš »

O.k. nebudem to řešit ;)
Chevrolet Spark 1.0 LS, r.v.2010, klima atd., tmavě hnědá metalíza
Uživatelský avatar
alvin
Příspěvky: 4357
Registrován: pát črc 13, 2007 23:11
Bydliště: Bratislava ,pôvodne Nitra
Kontaktovat uživatele:

Re: Nehody, aneb jezděte opatrně...

Příspěvek od alvin »

Nuž ale mnohí,najmä vodiči výkonnejších áut to majú adrenalínový špor,za každú cenu predbehnúť ,hoci aj naslepo,a nepriniesla to len táto doba,sledoval som podrobne časopisy STOP aj SM, dialo sa to aj v povedzme v r. 1977 a bol to vodič FIATU 125p.či v iných prípadoch Š100 či žiguli,najmä v tom prípade vodiča Fiatu 125p z Popradu,boli redaktori trošku šoknuti,po jeho prenasledovaní,následnom predbehnutí a zastavení zistili,že sa nejedná o nijakého ucháňa,ale 40-ročného techika,inžiniera,navyše v aute viezol 2 deti, a total šok bol v prípade vodiča žiguli kombi KEB-80-05,keď zistili že onen hazardér bol 61-ročný dedko,ktorý ma vodičák 2 roky :P :P :P :P :P :P ,
takže taký jav,že pôjdeš Leguanzou prepísaných 90,možno ešte o trošku viac a pred zákrutou,cez plnú čiaru ťa bude predbiehať VW Touareg je bežný jav,ale nebuďte prekvapení,ak sa o to isté pokúsi aj vodič Š105,zažíval som to na Ibize,či ASTRe,tí ľudia to majú v proste v krvi,ale on si v danej chvíli akosi nechce uvedomiť,že okrem svojho životu vydáva v šanc (dáva v sázku) i aj životý nevinných ľudí.
Ako som pri zmienke o Dedovi Mikim spomenul nebesskú pobočku nášho Daewooclubu,určite sú tam manželia z Nitry,chlap bol môj ročník,ktorí šli predpisovo na svojej Nexii a zrovnala ich mladá dáma na VW ktorá si skúšala adrenalínovu jazdu . Ostali po nich 2,alebo 3 deti
http://auto.server.sk/---spravy-dopravn ... id-je-6393
DACIA Sandero 1.0 SCe Arctica -"Šándor" , ex-HUNYADI GETZ 1.1i/2004,zvaný "Veľrybák" , predtým MATIZ 0.8/2003 alias "Šunkovec", na ten nedám dopustiť, ešte predtým TICO SX (1996), okrem toho v minulosti 2x Opel ASTRA, SEAT IBIZA, Š100, Š120L
Uživatelský avatar
Petr S.
Příspěvky: 3871
Registrován: stř zář 20, 2006 21:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Nehody, aneb jezděte opatrně...

Příspěvek od Petr S. »

A víte co baví mě? Jet po dálnici 160 s Nexií a pozorovat ty lidi s Octaviemi,Passatami jak se mohou po...t,že je předjel korejec. To i takovej strejda ve vydechlí 1.6 se mě snaží dojet. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Jenže já jedu těch svejch tachometrovej 150-160 a za chvíli je zase předjíždím. Přiznám se,někdy to dělám i schválně. :oops:
Hyundai Tuscon 1.6 TGDi alias tučnák
BMW F 800 GS
Ford Transit Connect T200 SportVan 1.8TDCi
ex Daewoo Leganza 2.0 16V CDX
http://www.czdrafel.cz/
http://planickasystem.webnode.cz
www.autobardo.cz
Uživatelský avatar
V.Brousek
Příspěvky: 2707
Registrován: čtv zář 02, 2004 20:45
Bydliště: Česká Lípa

Re: Nehody, aneb jezděte opatrně...

Příspěvek od V.Brousek »

Tak tu čtu Petře, že máš problém se svým JÁ , nebo se mýlím ? Nějak nemohu pochopit tvé jednání.
Daewoo Matíz - Průměr.spotř. r.1999 - 2010 = 5,49/100 km
Hyundai i10 Style průměrná spotř. 01/2012 - 31.12.2012 = 6,34/100 km- ujeto celkem 17 500 km
Uživatelský avatar
Petr S.
Příspěvky: 3871
Registrován: stř zář 20, 2006 21:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Nehody, aneb jezděte opatrně...

Příspěvek od Petr S. »

Ale vůbec ne,jen se tím bavím. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Já když měl auto se 180PS,tak my bylo uplně jedno kdo jak jede,ale prostě jen se bavím tím,jak lidi nedokážou skousnout,že je předjela Nexie. :lol:
Hyundai Tuscon 1.6 TGDi alias tučnák
BMW F 800 GS
Ford Transit Connect T200 SportVan 1.8TDCi
ex Daewoo Leganza 2.0 16V CDX
http://www.czdrafel.cz/
http://planickasystem.webnode.cz
www.autobardo.cz
Odpovědět

Zpět na „POKEC“