Olej v převodovce

Moderátor: Blue Lanos

Uživatelský avatar
Robert
Příspěvky: 1266
Registrován: úte srp 31, 2004 19:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Robert »

Chce to proste jen vychytat to razeni a zvyknout si na urcitej pohyb pakou, kdy to nedela zadnej problem. Nekdy se mi stane, ze z dvojky na trojku mi to jde pres zuby i pres plne vyslaplou spojku, ale nejvetsi pruser je u me razeni z trojky na dvojku. Proste to nejde a musim pouzit vetsi silu, coz me neskutecne se*re, pac to nechci zku*vit :(
Ale i tak me v tom vzdycky jakoby lupne. Proto uz zacinam premyslet o zmenseni tech vuli, jinak uz nevim :(
Z osobni zkusenosti treba vim, ze nektera auta maji podobny problem, ale ne takovyho razu jako Matiz. Po teto strance me Matiz dost zklamal, ale na druhou stranu si zase rikam "Je to levny auto". :evil:
Reklama
 

Uživatelský avatar
palikx
Příspěvky: 6250
Registrován: ned úno 20, 2005 13:56
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od palikx »

Pro Roberta ano u 99% aut to pomůže.a to co pišeš je přesně ono je tam velká vůle a u tohoto problemu jen olej nepomůže prostě se to musí udělat.
Pro vydru víš ono to mohou být 2 věci najednou.Jak poškozené lanovody tak vůle v převodovce.A opět píšeš to samé co robert a tak bych začal převodovkou protože to určitě pomůže a pak už nejsou lana tolik namahaná a bude to -i
Skoda Octavia combi 1,9tdi upravena na 81KW
Skoda Fabia 1,9tdi-pd 74kw
Simson s 51
SKODA GARDE pro radost(zatim jen starost-shanim marne dily)
SKODA 105 S abych se nenudil
Uživatelský avatar
Robert
Příspěvky: 1266
Registrován: úte srp 31, 2004 19:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Robert »

palikx: Zjisti mi prosim presnou cifru a ja nad tim asi zacnu dost premyslet. Nevyhoda je, ze jste az v Praze, ale co nadelam.. ;) Jak dlouho to muze trvat tady ta uprava? Zvladlo by se to za den, abych mohl zase v tentyz den odpochodovat? Dikec ;)
Uživatelský avatar
palikx
Příspěvky: 6250
Registrován: ned úno 20, 2005 13:56
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od palikx »

Ano stiha se to za den ale chce se to dohodnout tedy zavolat.Kontakt je v nubiře golc car tema.
Skoda Octavia combi 1,9tdi upravena na 81KW
Skoda Fabia 1,9tdi-pd 74kw
Simson s 51
SKODA GARDE pro radost(zatim jen starost-shanim marne dily)
SKODA 105 S abych se nenudil
Uživatelský avatar
Rado
Příspěvky: 525
Registrován: pát led 21, 2005 16:28
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od Rado »

presne tento problem co pise Robert mam aj ja.Z trojky na dvojku je to proste silova zalezitost.Tak ak ti pomoze to zmensenie vule, tak si to dam urobit aj ja + este vymenim olej.
Uživatelský avatar
Robert
Příspěvky: 1266
Registrován: úte srp 31, 2004 19:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Robert »

palikx píše:Ano stiha se to za den ale chce se to dohodnout tedy zavolat.Kontakt je v nubiře golc car tema.
Diky moc, zatim to bude muset chvilku pockat...musim nasporovat, ale urcite bych mel o to zajem...od zitra si zacnu davat do prasatka penize :D
Uživatelský avatar
V.Brousek
Příspěvky: 2707
Registrován: čtv zář 02, 2004 20:45
Bydliště: Česká Lípa

Příspěvek od V.Brousek »

Nevím ,nevím jestli je řazená silová záležitost a dovolím si s Vámi nesouhlasit.
U mého Matíze to také není to pravé ořechové,ale násílím jsem nikdy neřadil.Chce tomu trochu pomoci,buď meziplynem a nebo snížením rychlosti před řazením s trojky na dvojku.Protože pokud řadíte násilím,problém se jenom zhoršuje.(lanovody se natahují)
Jak píše Robert,chce to najít tu správnou polohu a já přidám i rychlost vozu.
A úplně nakonec: Použijete kvalitní olej a uvidíte že se řazení zlepší. U mého Matíze se řazení zlepšilo o 40 % .
Naposledy upravil(a) V.Brousek dne pon dub 04, 2005 10:10, celkem upraveno 1 x.
Daewoo Matíz - Průměr.spotř. r.1999 - 2010 = 5,49/100 km
Hyundai i10 Style průměrná spotř. 01/2012 - 31.12.2012 = 6,34/100 km- ujeto celkem 17 500 km
Uživatelský avatar
Tomáš
Příspěvky: 2002
Registrován: stř zář 29, 2004 14:54
Bydliště: KLECANY

Příspěvek od Tomáš »

Pánové už se tu toho napsalo o řazení tolik , já si stojí za svým Titan Fuchs- Molibden . Je to fakt znát .
MATIZ SE 0.8 r.v. 2000 modrá metla a NUBIRA Wagon SX 1.6 , 16V r.v. 1998 červená, příležitostně s bílým bydlíkem N126e
Ondras
Příspěvky: 1623
Registrován: sob bře 27, 2004 22:21
Bydliště: Ostrava Výškovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ondras »

Olej pro automaty pomůže. Mně tam lejou jakýsi Mobil, typ už si nepamatuju. K řazení 3 -> 2 jsem objevil malý trik, který mi většinou pomůže: Řadím z trojky směrem na neturál, pak k sobě, pak dopředu směrem k jedničce (asi do 1/4 až 1/3 dráhy) a pak dozadu dvojku. Vše jemně bez násilí. Jde to celkem slušně. Pohodlně tam takhle lupnu dvojku i v cca 50km/h.
|\/| /\ '|' | '/.

byl to - ročník 1998 / 0.8i / přes 136.000 km / přímé sání, 15" alukola, snížení o 30mm, palubní počítač, otáčkoměr, sportovní interiér, folie, svody, laďáček a další capiny
Uživatelský avatar
Robert
Příspěvky: 1266
Registrován: úte srp 31, 2004 19:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Robert »

Ondras: Tak to mas dobry, me to k te jednicce vubec ani kousek nepusti :(
Uživatelský avatar
palikx
Příspěvky: 6250
Registrován: ned úno 20, 2005 13:56
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od palikx »

Tak kluci to že se naučite řadit tak aby to šlo je asi ta nejlevnější možnost.Ale jsou auta kterým to prostě NEJDE.Zkoušel jsem jich mraky.U některých pomůže jen olej ale tím zmenšením vůle začne řadit většinou o 80% lepe.což je znat :) U těch opravených tam jde 2 jednim prstem.A zjistil jsem tu cenu je to komplet se stočením hřídele bez oleje 6500.Cokoliv dalšíhov případě že se něco najde špatné (ložiska synchrony a.p se platí navíc).takže to je víc než jsem myslel.A za 1 den to jde s odřenýma ušima je to prace od 7 tak do 5.(bohužel musíme hřidele vozit na stočení)Je to na vás nikomu to nenutím.
Skoda Octavia combi 1,9tdi upravena na 81KW
Skoda Fabia 1,9tdi-pd 74kw
Simson s 51
SKODA GARDE pro radost(zatim jen starost-shanim marne dily)
SKODA 105 S abych se nenudil
Uživatelský avatar
Robert
Příspěvky: 1266
Registrován: úte srp 31, 2004 19:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Robert »

No tyyyyjo...to je teda slusna palka. 8) Nic, zacinam setrit... :lol:
Uživatelský avatar
palikx
Příspěvky: 6250
Registrován: ned úno 20, 2005 13:56
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od palikx »

Já vim,ale je to dost prace a něco musíme dělat dva.a to stočení taky není levný.Tak si to nech projít hlavou a jestě je to cena pro lidi z netu.Běžnej človek platí o něco víc.Až to budeš chtít napiš sem nebo mě a dohodnem to.To platí vlastně pro všecky. -i
Skoda Octavia combi 1,9tdi upravena na 81KW
Skoda Fabia 1,9tdi-pd 74kw
Simson s 51
SKODA GARDE pro radost(zatim jen starost-shanim marne dily)
SKODA 105 S abych se nenudil
Uživatelský avatar
V.Brousek
Příspěvky: 2707
Registrován: čtv zář 02, 2004 20:45
Bydliště: Česká Lípa

Příspěvek od V.Brousek »

palikx píše:Tak kluci to že se naučite řadit tak aby to šlo je asi ta nejlevnější možnost.Ale jsou auta kterým to prostě NEJDE.Zkoušel jsem jich mraky.U některých pomůže jen olej ale tím zmenšením vůle začne řadit většinou o 80% lepe.což je znat :) U těch opravených tam jde 2 jednim prstem.A zjistil jsem tu cenu je to komplet se stočením hřídele bez oleje 6500.Cokoliv dalšíhov případě že se něco najde špatné (ložiska synchrony a.p se platí navíc).takže to je víc než jsem myslel.A za 1 den to jde s odřenýma ušima je to prace od 7 tak do 5.(bohužel musíme hřidele vozit na stočení)Je to na vás nikomu to nenutím.
Nevím s jakými auty jezdíš,ale takhle špatným řazením jsem se setkal pouze u Matíze a potom u Tatry 111(r.v.1965) a to již jsem řídil ledacos.
Daewoo Matíz - Průměr.spotř. r.1999 - 2010 = 5,49/100 km
Hyundai i10 Style průměrná spotř. 01/2012 - 31.12.2012 = 6,34/100 km- ujeto celkem 17 500 km
Vydra

Řazení

Příspěvek od Vydra »

Pro Palikxe dík za zjištění ceny .Nechám si to projít hlavou co s tím provedu .Ale pořád´by ta oprava měla u vás vyjít laciněji než v Olomouci kde mi řekli ,že cena opravy by se mohla vyšplhat až k 15000kč.Nejdříve vyměním olej a uvídím .Pak se ozvu .Zatím dík za rady a informace.Někdo napsal ,že se naposled s tak špatným řazením setkal u tatry 111.Já už mám asi 9 auto a u žedného jsem nikdy neměl problemy s řazením.Boužel asi je to výrobní vada .
Odpovědět

Zpět na „MATIZ“