Zopar otazok cerstvehop majitela Tica

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
petbab
Příspěvky: 7
Registrován: sob srp 12, 2006 17:35

Zopar otazok cerstvehop majitela Tica

Příspěvek od petbab »

Kupil som si 10rocne Tico a zoznamujem sa s nim...No a mam par veci ktore mi nie su jasne a potesila by ma rada skusenejsich....

Kolko by stala montaz imobilizeru a pripadne centralneho zamykania?
Kolko asi este vydrzi nadrz po tom, co zacne blikat vystraha o nedostatku paliva? (este som sa k tomu nedostal, nerad by som zostal niekde visiet, ale fakt ma to zaujima. Chcem vyskusat zmerat spotrebu auta, vyprazdnit nadrz,naplnit a skusit kolko to da...)
Da sa kupit nejake zariadenie upozornujuce na to, ze nie su vypnute svetla? Kolko to stoji? (uz som stihol vybit baterku parkovanim so zasvietenymi svetlami)
Ake su optimalne rychlosti pre jednotlive prevodove stupne? (doteraz som jazdil na 4-rychlostnom Maluchovi, toto je cosi ine)

No zatial tolko, priebezne asi doplnim dalsie otazky, vopred dakujem za Vase odpovede.

Peter

Este jedna otazka... Neda sa nejako nastavit automaticke vypinanie svetiel po vytiahnuti kluca? (cital som nieco o DRL relé, nastavi to pernamentne svietenie, ked auto bezi, da sa to na Ticu?)
Naposledy upravil(a) petbab dne ned srp 13, 2006 15:26, celkem upraveno 1 x.
Reklama
 

J.Bad
Příspěvky: 738
Registrován: ned črc 16, 2006 22:24
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Zopar otazok cerstvehop majitela Tica

Příspěvek od J.Bad »

petbab píše:Kupil som si 10rocne Tico a zoznamujem sa s nim...No a mam par veci ktore mi nie su jasne a potesila by ma rada skusenejsich....

Kolko by stala montaz imobilizeru a pripadne centralneho zamykania?
Kolko asi este vydrzi nadrz po tom, co zacne blikat vystraha o nedostatku paliva? (este som sa k tomu nedostal, nerad by som zostal niekde visiet, ale fakt ma to zaujima. Chcem vyskusat zmerat spotrebu auta, vyprazdnit nadrz,naplnit a skusit kolko to da...)
Da sa kupit nejake zariadenie upozornujuce na to, ze nie su vypnute svetla? Kolko to stoji? (uz som stihol vybit baterku parkovanim so zasvietenymi svetlami)
Ake su optimalne rychlosti pre jednotlive prevodove stupne? (doteraz som jazdil na 4-rychlostnom Maluchovi, toto je cosi ine)

No zatial tolko, priebezne asi doplnim dalsie otazky, vopred dakujem za Vase odpovede.

Peter
za kolik se dá koupit 10ročné Tico?Než imobilizer si raději dej defend lock - imobilizer má kušenější zloděj zmáknutej.
Matizek modrej - jak jinak 5/2003 najeto 120 000 defend lock,radio Pioneer 2x airbag,posilovač,ABS,tónovaný skla,elektrika,central a navíc od 8/2010 čipnuté na 51KW!! - člen Matiz clubu č.27
Uživatelský avatar
peco
Příspěvky: 637
Registrován: stř pro 21, 2005 14:02
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od peco »

"pipatko" na svetla kupis v kazdom auto obchode. a napojis si medzi vypinac svetiel a kostru. stoji to par korun.

central, popripade alarm sa tiez da kupit univerzalny, ked si ho vies zapojit sam, tak rataj nieco okolo 1000-2000sk
kukni tu:

http://www.autoalarmy.sk/katalog/centralne_zamykania/


kontrolka paliva by mala byt standartne nastavena na 50km jazdy. samozrejme vzdy zalezi natom akej jazdy :lol: :lol:

s otackami ti neporadim, kedze nevlastnim tico. v kazdom pripade ti prajem hodne vela stastnych kilometrov
Uživatelský avatar
ghostik
Příspěvky: 89
Registrován: stř kvě 18, 2005 19:37
Bydliště: Petrovice u KA
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ghostik »

Já myslel, že se Tico nekrade :lol:
Daewoo Nubira Wagon 1,6 SX v plné palbě s LPG r.v.99 s hóóóóódně velkou spotřebou.
TICO r.v.96 malinké ale milé.
petbab
Příspěvky: 7
Registrován: sob srp 12, 2006 17:35

Este nieco

Příspěvek od petbab »

Este mam par otazok, teda dve:
Meral som orientacne spotrebu (mesto, mimo mesta pol na pol) a vyslo mi cca 6 litrov. Nejako vela sa mi zda. Cakal som takych 5. Da sa s tym nieco robit? Ako sa da rozumne znizit spotreba?
No a este predne sedadlo vodica. nie som z tyhc najmensich a mam problem sa tam vsukat, ak ked je sedadlo na najzadnejsej pozicii. Neda sa to nejako posunut este kusok dozadu?
Vopred dakujem za odpovede.
Peter
Lubo156
Příspěvky: 14
Registrován: úte črc 04, 2006 15:22
Bydliště: Povazska Bystrica

Příspěvek od Lubo156 »

Ja mam tiez TICO 10 rocnee zachovale malo nabehane no krasa :lol: ja mam spotrebu tak tych 5 az 5,5 litra a to mam stredny tlmic vonku aj s katalyzatorom takze iba cista rura a na konci sportovy tlmic Ulter Sport.
Skus vymenit olej v prevodovke a motore aj to robi velku spotrebu.Ale to auto nepozna servis teda zatial.Ja som snim VELMI SPOKOJNI jazdim snim ako drak velmi sikovne auto a parkovanie ani nevravim krasaaaa.
Mam tam centralne na dialkove od Jablotronu, imobilizer tam uz bol a prepinac svetiel na zimny a letny provoz tam tiez bol.Kebyze chces nieco podrebnejsie vediet tak napis na Lubo156@centrum.sk ak budem vediet tak ti odpoviem.
MisoSz.
Příspěvky: 16
Registrován: stř čer 07, 2006 12:49
Bydliště: Zilina

Příspěvek od MisoSz. »

Co sa tyka spoteby aj mne vychadza okolo 6l a to sa snazim jazdit ekonomickou jazdou.Pred nedavnom som dofukal gume,vymenil kable od sviecok a sviecky,tak mozno sa to uz zlepsilo,ale este som nemal prilezitost zmerat.Za cca 1500km budem musiet menit olej,cize aj to mozno robi svoje.....Tico som kupil v okoli BA,ja som zo ZA a cestou domov na novom auticku om meral spotrebu.BA som natankoval do plna a ked som prisiel do ZA tak som dotankoval a vyslo mi to okolo 4,3l/100km.co si myslim,je slusne....celu cestu som vsak siel okolo 100km/h a snazil som sa ist za kamionmy,ktore tak sli,tak aj mozno to spravilo svoje....
V ziadnom pripade sa nespoliehaj na to,ze sa ti rozsvieti kontrolka rezervy-ta totiz v ziadnom Ticu nie je
Imobilizer tam mam aj ja,ale uz je odpojeny,pretoze vraj to blblo,tak to ten predchadzajuci majitel dal odpojit
Cestou domov z BA mi zacalo hucat lozisko v jednom zo zadnych kolies.Po vymene bolo dlho vse OK,kym mi neodisiel kabel od jednej sviecky.Ostatne je zatim vse OK,az na to,ze sa tam akosi lahko lamu klucky na dverach.Jednu mi zlomil spoluzia a dnes sa mne osobne podarilo zlomit dalsiu,takze potom radsej jemne,stoji okolo 250Sk,tuto druhu skusim ale dako zlepit.
Co sa tyka korozie,tak som musel davat do hromady iba jedny dvere a to zadne za spolujazcom,ostatne je uplne v pohodicke.Ked sa menilo to lozisko,tak bolo to auto na jame a zo spodu je zdrave...
Inak je to v pohodicke auticko,uveze aj piatich...len dufam,ze to necitaju policajti :-)...
petbab
Příspěvky: 7
Registrován: sob srp 12, 2006 17:35

Příspěvek od petbab »

Ja som myslel, ze tam kontrolka spotreby je, vpravo...:-(
Momentalne ma stvu tie svetla, casto ich zabudam vypnut, neporadite mi niekto, co s tym? Pokial mozno nieco inteligentnejsie, nez pipatko, neda sa to vypinat automaticky po vytiahnuti kluca?
A tiez este jedna vec. Neviete kolko stoji montaz centralu? Najlepsie niekde blizko Presova:-)))
Rad pokecam s dalsimi majitelmi Tica... napr icq 332879650
peter
Uživatelský avatar
ghostik
Příspěvky: 89
Registrován: stř kvě 18, 2005 19:37
Bydliště: Petrovice u KA
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ghostik »

Na signalizaci světel si kup pípátko v mototechně a pro návod si klikni na stránku http://angler22.webpark.pl/ pak na SILNIK a dole je odkaz "przypominacza o zaświeconych światłach" :lol:
Daewoo Nubira Wagon 1,6 SX v plné palbě s LPG r.v.99 s hóóóóódně velkou spotřebou.
TICO r.v.96 malinké ale milé.
Odpovědět

Zpět na „TICO“