Generálka motoru Nubira 1.6 ? - NE! Problém v EGR ventilu !!

DaewooForum pro Nubiry 1 a 2 generace

Moderátoři: Blue Lanos, koniQ

Franta
Příspěvky: 255
Registrován: pát dub 02, 2004 10:41
Bydliště: Praha Západ Štěchovice-NUBIRA I + LACETTI
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Franta »

Přesně tak, já ji teké nechal zapojenou tam kde byla.
Franta
NUBIRA-I 1.6 16V WAGON 98 + LACETTI 2.0 D 08 - LPG Katalogy dílů STAHUJTE ZDE [url=http://www.nubira.wz.cz]Návody + Foto[/url]
Reklama
 

PavelZ
Příspěvky: 1422
Registrován: čtv lis 06, 2003 10:36

Příspěvek od PavelZ »

Zaslepeni EGR ventilu by melo ovlivnit vykon motoru. Je to ale pomerne slozitej problem a myslim, ze se neda rict, ze to ve vsech stavech motoru zvysi jeho vykon. Kazdopadne to ovlivni produkci splodin. Je ale dost mozne, ze ji to nezvedne o tolik, aby pak clovek neprosel prez technickou. Muze to ovlivnit i spotrebu, ale tam bych spis rekl, ze je videt jen to, ze se zaslepenym EGR ventilem to ma mensi spotrebu nez se spatne fungujicim EGR ventilem.
Mikewone
Příspěvky: 88
Registrován: sob čer 03, 2006 14:58
Bydliště: Orlová
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mikewone »

Když jsem byl n školení v boschi tak nám tam říkali růné finty a mimo jiné ,že zaslepení egr ventilu lehce zvedá výkon ale v pohodě je to jen u neřízeného diesela ale u benzínu řídící jednotka počítá s tím že saje míň vzduchu a mohlo by dojít k propálení pístu tak chlapi bacha
PS měl jsem o zaslepený v dieselové feldě a ta jela jako čert tak cus
Nubira I. Wagon 1.6 16v stříbrná ful výbava
Uživatelský avatar
palikx
Příspěvky: 6250
Registrován: ned úno 20, 2005 13:56
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od palikx »

tak zaslepeni je vseobecne v pohode a na emise to ma vliv az ve vyssich otackach a vykonu.takze emisema projdete v pohode.jinak to chce jeste ucpat i tu hadicku.propaleni pistu se konat nebude.na vykon to obvykle velky vliv nema.
tlaky ve valcich u benzinu byvaji kolem 12.resp od 10 do 14.vyssi asi nevadi ale vic trpi klika a krouzky nizssi je problem tesnosti.
Skoda Octavia combi 1,9tdi upravena na 81KW
Skoda Fabia 1,9tdi-pd 74kw
Simson s 51
SKODA GARDE pro radost(zatim jen starost-shanim marne dily)
SKODA 105 S abych se nenudil
Uživatelský avatar
Viktor
Příspěvky: 459
Registrován: pát čer 16, 2006 22:35
Bydliště: Bratislava - Dúbravka
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Viktor »

teda ak som to spravne pochopil predsalen to bude mat vplyv na zivotnost, tak teraz som z toho jelen, zaslepit ci nie?
(predane) Lanos SE 1.5MPI 8V 63kW/86HP sedan
(teraz) Ford Focus 16V 74kW/100HP hatchback
Uživatelský avatar
Vlasta
Příspěvky: 623
Registrován: čtv lis 17, 2005 16:25
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vlasta »

Tak jsem v sobotu taky zaslepil ten EGR ventil. Nechtělo se mi sundavat zapalovací modul, ale nakonec jsem musel vyndat baterku. Možná to bylo dobře, alespoň si řídící jednotka načetla nové hodnoty. Zdá se, že auto jde líp za plynem, je živější a i volnoběh je lepší. Takže mohu potvrdit, to se se tu psalo, zatím pozitiva, co bude dál, ukáže čas.
Kia Rio 1.25 CVVT COOL

Nubira hatchback 1.6 16v - důvěrně zvaná Cecilka † 29.9.2016
Mikewone
Příspěvky: 88
Registrován: sob čer 03, 2006 14:58
Bydliště: Orlová
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mikewone »

HELE TAK JSTE MĚ DOTLAČILI K ZASLEPENÍ EGR VENTILU VŠE V POHODĚ DOKONCE SE MI ZDÁ ŽE I SPOTŘEBA SE TROCHU STÁHLA E KDYŽ PUSTÍM PLYN TAK TO HNED NEBRZDÍ MOTOREM ALE TAK POCUKÁVÁ ALE MI TO JE BUŘT HLAVNĚ KDYŽ TO JEDE A TEĎ TOTEDA JEDE 195 A EŠTĚ CHTĚLA I KDYŽ TEN TACHOŠ JE TAKY NEJISTÝ. tAKŽE VZHÚTU DO ZASLEPOVÁNÍ EGRu.
Nubira I. Wagon 1.6 16v stříbrná ful výbava
Uživatelský avatar
Tomáš
Příspěvky: 2002
Registrován: stř zář 29, 2004 14:54
Bydliště: KLECANY

Příspěvek od Tomáš »

........ no jak myslíte , já nic nezaslepím ......... ;)
MATIZ SE 0.8 r.v. 2000 modrá metla a NUBIRA Wagon SX 1.6 , 16V r.v. 1998 červená, příležitostně s bílým bydlíkem N126e
Uživatelský avatar
Vlasta
Příspěvky: 623
Registrován: čtv lis 17, 2005 16:25
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vlasta »

Tomáš píše:........ no jak myslíte , já nic nezaslepím ......... ;)
Nikdo Tě nenutí ;) , mě se to opravdu polepšilo. Naopak, přestalo mi to cukat při brždění motorem a opravdu to brzdí, dřív to bylo jako dvoutakt. Jsou jen dvě možnosti, buď to pomáhá jako takové, nebo byl ten ventil špatnej. Strkat ho do pusy a profukovat se mi ale nechtělo. Uvidím, co to udělá se spotřebou, s tou se peru od samého začátku, pořád kolem 10 a víc. To se mi zdá oproti jiným tady docela dost.
Kia Rio 1.25 CVVT COOL

Nubira hatchback 1.6 16v - důvěrně zvaná Cecilka † 29.9.2016
Mikewone
Příspěvky: 88
Registrován: sob čer 03, 2006 14:58
Bydliště: Orlová
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mikewone »

Hele bacha na klimatizaci s ní mito bere taky deset jinak 8 -8.9 já na to zatím to no víš co ja potřebuju jet a ne to auto tlačit. čau M.
Nubira I. Wagon 1.6 16v stříbrná ful výbava
Uživatelský avatar
Vlasta
Příspěvky: 623
Registrován: čtv lis 17, 2005 16:25
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vlasta »

Mikewone píše:Hele bacha na klimatizaci s ní mito bere taky deset jinak 8 -8.9 já na to zatím to no víš co ja potřebuju jet a ne to auto tlačit.
čau M.
Já klimošku nemám, my jsme chudá rodina :lol: a jezdím tak nějak přiměřeně, někdy výletnicky a někdy ostře.
Kia Rio 1.25 CVVT COOL

Nubira hatchback 1.6 16v - důvěrně zvaná Cecilka † 29.9.2016
Uživatelský avatar
Richard
Příspěvky: 3515
Registrován: čtv zář 16, 2004 12:29
Bydliště: Praha

Příspěvek od Richard »

No já se celkem divím vaší spotřebě. S 2,0 kombikem vždy minimálně s 4 lidma a cca 20% podílem města a 50% dálnice jedu pohodově od 7,6- 8,2.
Na dálnici cca 130, mimo 100-110 město lehce pod 60 (vše tachometrový).

Co mě překvapuje a ptal jsem se na to i Palikxe je, že auto moc motorem nebrzdí (po ubrání plynu jede jako koloběžka) . Proto sleduji i tuhle diskuzi, ve které se objevilo, že po zaslepení EGR začalo auto brzdit motorem. Je to fakt tak znát???

Jinak k úpravám jsem skeptický, zkusil jsem odpor místo čidla teploty vzduchu a spotřeba šla při výše popsaných podmínkách na 10lt :shock: :shock: tak jsem zas zapojil čidlo a je to OK. :D
Hyundai IX55, V6 3,0 CRDI, automat, 4x4, Yamaha Majesty 125
bylo: Nubira wagon 2.0 CDX 1998 , Pontiac Le Mans (americkej Racer),
Mitsubishi Space Vagon, Favorit, Moskvič 2140, Moskvič 403, Skůtr ČZ 175 typ.502
Uživatelský avatar
Vlasta
Příspěvky: 623
Registrován: čtv lis 17, 2005 16:25
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vlasta »

Já mám ten poměr jízd spíš otočený, tak 35 dálnice a jinak město, ale zase jezdíme jen ve dvou, proto už zkouším všechno možné. Bojuju s tou spotřebou od samého začátku a pořád se nemůžu dobrat nějakého zásadního řešení, styl jízdy mám podobný. Občas přitlačím, ale jen při předjíždění, nebo když je potřeba zmizet z křižovatky.
Je fakt, že to motorem moc nebrzdí, ale teď alespoň poznám, že jsem sundal nohu z plynu. Dřív to bylo tak, že někdy nic nebo chvíli nic a najednou to trochu začalo brzdit, prostě divný.
S tím čidlem jsem zatím nic nedělal i když i to před zimou láká, ale uvidím jak se projeví ten EGR.
Možná je to všechno jen pod dojmem, že se s tím něco dělalo, čas a spotřeba to ukáže.
Kia Rio 1.25 CVVT COOL

Nubira hatchback 1.6 16v - důvěrně zvaná Cecilka † 29.9.2016
Uživatelský avatar
Tomáš
Příspěvky: 2002
Registrován: stř zář 29, 2004 14:54
Bydliště: KLECANY

Příspěvek od Tomáš »

Podle toho co píše Vlasta mě spíš přijde , že to nemá tlaky ve válcích . Proto to nebrzdí motorem . Nečerná ti rychle olej , nebo nežere ti to olej ? Typoval bych to na kroužky , ale nechci tady dělat bubáka...... :? Ta spotřeba je fakt velká , já na kombíku ještě přes 10 nešel . Průměrně je to 9 litrů , v létě okolo 8,2................
MATIZ SE 0.8 r.v. 2000 modrá metla a NUBIRA Wagon SX 1.6 , 16V r.v. 1998 červená, příležitostně s bílým bydlíkem N126e
Uživatelský avatar
Richard
Příspěvky: 3515
Registrován: čtv zář 16, 2004 12:29
Bydliště: Praha

Příspěvek od Richard »

Tome, olej mi samo černá, motor mi ale nebrzdí, proto se ptám. Dle technika emisí které jsem dělal před cca 3/4 rokem je motor s perfektním stavu o čemž svědčí obsah HC cca 16 (norma je do 100). Olej od výměny do výměny nedolévám.
Je ale fakt, že když uberu ve Feldě jde rychlost rychle dolů, ale Nubi jede furt. Např. jedu o dálnici 130 a přečtu na cca 200-300metrů značku o omezení rychlosti, např. 110 a pak 90, 70, atd. Ačkoli dám hned nohu z plynu musím stejně brzdit, prtože na tý 70 tam mám tak 90-100. Stejně tak např. (pokud to někdo zná) z Kořenova dolů do Harrachova, tak tam mám za 3 a stejně musím ještě brzdit :roll: Do kopce obráceně jedu v pohodě na 5 (pokud se vybodnu na 50 :lol: ) takže to takovej krpál zas není :?:
Hyundai IX55, V6 3,0 CRDI, automat, 4x4, Yamaha Majesty 125
bylo: Nubira wagon 2.0 CDX 1998 , Pontiac Le Mans (americkej Racer),
Mitsubishi Space Vagon, Favorit, Moskvič 2140, Moskvič 403, Skůtr ČZ 175 typ.502
Odpovědět

Zpět na „NUBIRA“