Ukažte svá ALU kola

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
Uživatelský avatar
dagmar
Příspěvky: 10
Registrován: sob čer 17, 2006 15:49
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od dagmar »

Ja mám ETA BETA 6j/14 a pneu Falken 194/45 R14
https://www.chevroletclub.cz/album_pic.php?pic_id=1303
Dagmar: Matiz 0,8 SE 2001 ALU Eta Beta 6x14, Pneu Falken 195/45 ZR 14, Znížený o 4 cm
Reklama
 

Docent
Příspěvky: 1228
Registrován: ned bře 13, 2005 10:22

Příspěvek od Docent »

Máte někdo zapsaná 14" kola ve velkém techničáku? Jaký tam máte rozměr ráfku a pneumatik?
Uživatelský avatar
Rado
Příspěvky: 525
Registrován: pát led 21, 2005 16:28
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od Rado »

Ja teda nie....u nas to myslim ani neni mozne dodatocne.
Matiz SE 99 zelena metla - stale sa na nom pracuje
Uživatelský avatar
jakub
Příspěvky: 998
Registrován: úte srp 31, 2004 23:08

Příspěvek od jakub »

Docent píše:Máte někdo zapsaná 14" kola ve velkém techničáku? Jaký tam máte rozměr ráfku a pneumatik?
sezen si TÜV od prodejce kol a na magistratu ti je za poplatek zapisou ...
Docent
Příspěvky: 1228
Registrován: ned bře 13, 2005 10:22

Příspěvek od Docent »

No, s tím TÜV to bude právě asi ten problém... e-pneu.cz nabízí na netu hafo alu disků na Matize, posílal jsem jim mail, jestli k tomu existují nějaké certifikáty nebo alespoň prohlášení výrobce, že to lze použít na Matize, ani neodpověděli, což jsem pochopil tak, že to neexistuje nebo to nemají.

Takže jsem pátral na webu a řada výrobců kola pro Matize vůbec nemá (třeba Alesio, Ronal), Dezent sice kola má, ale nemá k nim TÜV certifikát, u Enzo nefunguje několik dní web, takže jediný, co jsem našel v tomhle rozměru s certifikátem, je AEZ Dion a AEZ Icon 5...
Uživatelský avatar
Badger
Příspěvky: 753
Registrován: úte dub 25, 2006 17:28
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Badger »

Docent píše:No, s tím TÜV to bude právě asi ten problém... e-pneu.cz nabízí na netu hafo alu disků na Matize, posílal jsem jim mail, jestli k tomu existují nějaké certifikáty nebo alespoň prohlášení výrobce, že to lze použít na Matize, ani neodpověděli, což jsem pochopil tak, že to neexistuje nebo to nemají.

Takže jsem pátral na webu a řada výrobců kola pro Matize vůbec nemá (třeba Alesio), Dezent sice kola má, ale nemá k nim TÜV certifikát, u Enzo nefunguje několik dní web, takže jediný, co jsem našel v tomhle rozměru s certifikátem, je AEZ Dion a AEZ Icon 5...
To je divné, že Allesio nemá na Matize kola, vždyť je právě na e-pneu.cz mají a já jsem si je vybral a psal dotaz na cenu a oni mi odpověděli a napsali i správnou rozteč a střed. díru. Je pravda, že na certifikát jsem se neptal, nějak ho neřeším :lol:
Daewoo Matiz S 0.8L r.v. 1999, sport. pružiny -30mm, svíčky Brisk Tuning, přímé sání Green, sportovní výfuk Ulter Sport, přední čirá optika s černým vnitřkem, bílé blinkry, čiré mlhovky, zadní červenokouřová optika a na dalších úpravách se stále pracuje :-)
Docent
Příspěvky: 1228
Registrován: ned bře 13, 2005 10:22

Příspěvek od Docent »

Pokud si dám na Alessiu vybrat kola na Deawoo, tak to nabídne Evanda, Kalos, Lanos, Leganza, Nubira, Lacetti, Rezzo, Tacuma, po Matesovi ani památky (stejně tak Autec)...
Naposledy upravil(a) Docent dne pon črc 17, 2006 21:21, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Vazoun
Příspěvky: 3622
Registrován: sob dub 22, 2006 11:27
Bydliště: Dolní Poustevna Vilémovská 381
Kontaktovat uživatele:

Hledáme alu kola

Příspěvek od Vazoun »

Podívej se " Docente " na www.pneuexpert.cz určitě si vybereš a ještě se
pokocháš, s těma parádníma alu kolama dle vlastního výběru včetně ceny.
Hezký den všem na foru přeje - " Vazoun " :D :P :shock:
A můžeš si je taky zobrazit přímo na svůj auták podle barvy a podobně. :lol:
Uživatelský avatar
Badger
Příspěvky: 753
Registrován: úte dub 25, 2006 17:28
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Badger »

Docent píše:Pokud si dám na Alessiu vybrat kola na Deawoo, tak to nabídne Evanda, Kalos, Lanos, Leganza, Nubira, Lacetti, Rezzo, Tacuma, po Matesovi ani památky...
A jaký má Allesio oficiální stránky? Nikde jsem je totiž nemohl najít :cry:
Daewoo Matiz S 0.8L r.v. 1999, sport. pružiny -30mm, svíčky Brisk Tuning, přímé sání Green, sportovní výfuk Ulter Sport, přední čirá optika s černým vnitřkem, bílé blinkry, čiré mlhovky, zadní červenokouřová optika a na dalších úpravách se stále pracuje :-)
Docent
Příspěvky: 1228
Registrován: ned bře 13, 2005 10:22

Re: Hledáme alu kola

Příspěvek od Docent »

Vazoun píše:Podívej se " Docente " na www.pneuexpert.cz určitě si vybereš a ještě se
pokocháš, s těma parádníma alu kolama dle vlastního výběru včetně ceny.
To můžu i jinde, daleko větší výběr (alespoň teoretický) mají na e-pneu...
Ale chci to mít v techničáku, nehodlám se někde dohadovat s nějakým absolventim silně zvláštní školy v policejní uniformě.
http://www.alessiowheels.com/
Uživatelský avatar
Badger
Příspěvky: 753
Registrován: úte dub 25, 2006 17:28
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Hledáme alu kola

Příspěvek od Badger »

Docent píše:
Vazoun píše:Podívej se " Docente " na www.pneuexpert.cz určitě si vybereš a ještě se
pokocháš, s těma parádníma alu kolama dle vlastního výběru včetně ceny.
To můžu i jinde, daleko větší výběr (alespoň teoretický) mají na e-pneu...
Ale chci to mít v techničáku, nehodlám se někde dohadovat s nějakým absolventim silně zvláštní školy v policejní uniformě.
http://www.alessiowheels.com/
Díky! Jsi mě teda nasadil brouka do hlavy :roll: jestli tam půjdou nebo ne, máte někdo zkušenosti??? :shock:
Daewoo Matiz S 0.8L r.v. 1999, sport. pružiny -30mm, svíčky Brisk Tuning, přímé sání Green, sportovní výfuk Ulter Sport, přední čirá optika s černým vnitřkem, bílé blinkry, čiré mlhovky, zadní červenokouřová optika a na dalších úpravách se stále pracuje :-)
Uživatelský avatar
petrm
Příspěvky: 2945
Registrován: ned zář 28, 2003 19:28
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Hledáme alu kola

Příspěvek od petrm »

Docent píše:
Vazoun píše:Podívej se " Docente " na www.pneuexpert.cz určitě si vybereš a ještě se
pokocháš, s těma parádníma alu kolama dle vlastního výběru včetně ceny.
To můžu i jinde, daleko větší výběr (alespoň teoretický) mají na e-pneu...
Ale chci to mít v techničáku, nehodlám se někde dohadovat s nějakým absolventim silně zvláštní školy v policejní uniformě.
http://www.alessiowheels.com/
S policajtem se dohadovat nebudeš ten nemá jak poznat co tam patří jen na technický a nebo při případný nehodě s pojišťovákem šťourou . Já tohle řešil zavolal sem že chci obědnat kola na Lanose řekl typ a rozměr a přišly kola a u nich knížečka kde je asi 30 stránek s typama aut na který tyhle kola pasujou a kde je napsáno schválení TUV a s tou knížečkou sem zašel na inspektorát a za 15 minut to bylo legal ;)
Docent
Příspěvky: 1228
Registrován: ned bře 13, 2005 10:22

Příspěvek od Docent »

Proto jsem taky psal ten mailík do e-pneu, jestli mají nějaký certifikáty nebo prohlášení výrobce... A podle toho, že neodpovídají (a jak píšu o kus výš, našel jsem u výrobců cerifikáty jenom pro 2 typy AEZ), bych spíš řekl, že nemají...
Uživatelský avatar
petrm
Příspěvky: 2945
Registrován: ned zář 28, 2003 19:28
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od petrm »

Je pravda že Matiz má přeci jen trošku atipický kola takže to nebude jednoduchý ale podle mě by stačilo jen s tím certifikátem jedno k jakejm kolům kde je napsanej Matiz a rozměr toho co tam chceš dát zajít na zapsání. Možná kdybys došel osobně někam kde je prodávají tak ti ho za nějaký poplatek půjčí a to jaký kola tam nandáš je pak už jedno jen musejí odpovídat rozměry . U mě taky neřešili co je to za kola jen napsali rozměry a bylo to a ještě sem si mohl vybrat jakou pneu chci zapsat měl sem na výběr 185/55 R 15 a nebo 195/50 R 15 a vzhledem k tomu že ta druhá je běžná a ta první né tak sem si nechal zapsat tu druhou a mám na každý gumě cenu o minimálně 800 levnější ;)
Docent
Příspěvky: 1228
Registrován: ned bře 13, 2005 10:22

Příspěvek od Docent »

Je fakt, že do techničáku se zřejmě zapisujou jenom rozměry a ne výrobce, mně je jenom podezřelý, že většina výrobců Matize v seznamu aut prostě nemá, i když disky v tom rozměru vyrábí a na e-pneu je jako na Matize nabízejí... Alutec má třeba 130stránkovej katalog psanej prťavým písmem, kde je snad všechno, co má kola (včetně LOGANA), až na Matize :-(.
Bych se nerad dostal do situace, že koupím něco líbivýho a třeba i relativně lacinýho a pak to bude drhnout o blatníky :cry: .
Odpovědět

Zpět na „MATIZ“