Ruční brzda Nubira I 2,0l

DaewooForum pro Nubiry 1 a 2 generace

Moderátoři: Blue Lanos, koniQ

Uživatelský avatar
palikx
Příspěvky: 6250
Registrován: ned úno 20, 2005 13:56
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od palikx »

no jo taky sem si vsiml ale nechal sem to bejt.jinak se domluvime ve stredu jedu na smichov pro zbytek dokladu na simsona tak to spojime
Skoda Octavia combi 1,9tdi upravena na 81KW
Skoda Fabia 1,9tdi-pd 74kw
Simson s 51
SKODA GARDE pro radost(zatim jen starost-shanim marne dily)
SKODA 105 S abych se nenudil
Reklama
 

Uživatelský avatar
Brainman
Příspěvky: 1393
Registrován: sob led 29, 2005 10:01
Bydliště: Seletice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Brainman »

OK tesim se
Renault Scenic RXi 2.0 IDE 16V 104kW Obrázek Daewoo Matiz I CD LPG
Uživatelský avatar
Richard
Příspěvky: 3515
Registrován: čtv zář 16, 2004 12:29
Bydliště: Praha

Příspěvek od Richard »

Oživuji staré téma, dnes jsem byl u kámoše nechat stočit zadní kotouče a při té příležitosti jsem pro vás nafotil pár fotek a hodím k tomu i pár poznatků:

1. Zadní brzdy byly v tomhle žalostném stavu
Obrázek

2. po sundání třmenu a pořádném obouchání se povedlo sundat kotouč s vnitřním bubnem ručky dolů - jde to blbě, protože čelisti ručky jsou asi 2,5 cm široké a vlastní buben je hluboký asi 4 cm, tak je tam asi 1,5 cm okraj, který nijak nebrzdí jen koroduje a koroze znemožňuje stáhnout kotouč, jde to fakt blbě :roll: Tady soudruzi z Koreje udělali chybu, když byly kotouče na soustruhu, nechal jsem tu nijak nefunkční čast bubnu slíznout o 0,5 mm víc aby se příště dal kotouč stáhnout snadno.
Obrázek

3. Jedna destička byla takhle rozpadlá a zadní brzdy jako celek nic moc nebrzdily, destičky se ve třmenech vůbec nepohybovaly, foceno na mých Yokohamách na léto
Obrázek

4. Mechanismus ruční brzdy je samostavitelný a celkem jednoduchý, vše jen vyčistit a promazat, jsou tam i vidět zuby na které reaguje čidlo ABS
Obrázek

5. smontovaná opravená zadní brzda s novýma destičkama
Obrázek

6. pohled na celkové zavěšení zadního kola
Obrázek


Tak s chutí do toho a půl je hotovo :lol: :lol: :lol: už mi zadek brzdí jak má, a pro Tomáše, když ti brzdí jen jedno kol tak v těch ramenech se to hne a táhne to na stranu :shock:
Hyundai IX55, V6 3,0 CRDI, automat, 4x4, Yamaha Majesty 125
bylo: Nubira wagon 2.0 CDX 1998 , Pontiac Le Mans (americkej Racer),
Mitsubishi Space Vagon, Favorit, Moskvič 2140, Moskvič 403, Skůtr ČZ 175 typ.502
Uživatelský avatar
palikx
Příspěvky: 6250
Registrován: ned úno 20, 2005 13:56
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od palikx »

jo tak posane je to pekne a presne.a s tim stocenim o 0,5 mm je super vec ale nam to soustruznik nedela :( .jen to poctive kazdych 15 tis km sendavame a ocistime.
Skoda Octavia combi 1,9tdi upravena na 81KW
Skoda Fabia 1,9tdi-pd 74kw
Simson s 51
SKODA GARDE pro radost(zatim jen starost-shanim marne dily)
SKODA 105 S abych se nenudil
Uživatelský avatar
Richard
Příspěvky: 3515
Registrován: čtv zář 16, 2004 12:29
Bydliště: Praha

Příspěvek od Richard »

Dotaz na Palikxe:
Dáváte tam nějaké lepidlo do závitů na brzdové třmeny a na pakny? Je to podle tebe nutné? Kdysi jsem u Ivana nic nelepil a řádně vše utáhl a nikdy mi nic z brzd ani z ničeho jiného neupadlo, pravda je, ževždy něco zbylo :lol: :lol: a nikde to nechybělo :lol: :lol: ale to tam asi bylo nějak navíc :lol: :lol: a v rusku běžné, z Nubiry mi nic nezbylo, možná proto, že jsem to nedělal :lol: já bych ji určitě trochu odlehčil :lol: :lol:
Hyundai IX55, V6 3,0 CRDI, automat, 4x4, Yamaha Majesty 125
bylo: Nubira wagon 2.0 CDX 1998 , Pontiac Le Mans (americkej Racer),
Mitsubishi Space Vagon, Favorit, Moskvič 2140, Moskvič 403, Skůtr ČZ 175 typ.502
Uživatelský avatar
Richard
Příspěvky: 3515
Registrován: čtv zář 16, 2004 12:29
Bydliště: Praha

Příspěvek od Richard »

Ještě si dovolím krátce popsat výměnu levého lanovodu k ruční brzdě na Nubi 2,0 s kotouči. Protože jsem zcela jistě věděl, že levý lanovod je "v háji" abych si zjednoduši práci jsem ho u plechového krytu brzd šmik flexou. Pak jsem lehce vyjmul ten kousek bovdenu a sundal z háčku ovládání lanko. Pak jsem odšrouboval jeden šroub M6 který drží lanovod. Pak jsem vyndal zadní popelník, povolil ten stavěcí seřizovací šroub a vyjmul konec levého lanka (pootočit a vyndat). Lanovod je ještě chycen v takovém třmenu a průchodce u nádrže, tam je to nutné to rozehnout a lanovod uvolnit. Pak už stačí lanovod vytáhnout. Doporučuji na konec lanka (v kabině) přivázat drát a po vytažení ho tam nechat pro montáž. To jsem neudělal a kvůli výfuku jsem se nemohl novým lanovodem trefit do správného oka. Prostě mi zajížděl někam pod koberec. Při montáži jsem už nenarazil na větší problém. Po nasoukání lanovodu do všech průchodek jsem koncem drátu chytl konec lanka a bez větších problémů protáhl zevnitř lanovod na správné místo. Podotýkám, že lanovod je dost tvrdý a je lepší, když jeden zevnitř tahá a zespoda druhý lanovod rovná. Po výměně mi ručka brzdí jak má a můžu jí používat. Výměna pravého lanovodu je stejná, a i lépe proveditelná - nemotá se tam výfuk. Lanovod jsem koupil v CZDrafel za 490,- a byl to origo Daewoo. :lol: :lol: :lol:
Hyundai IX55, V6 3,0 CRDI, automat, 4x4, Yamaha Majesty 125
bylo: Nubira wagon 2.0 CDX 1998 , Pontiac Le Mans (americkej Racer),
Mitsubishi Space Vagon, Favorit, Moskvič 2140, Moskvič 403, Skůtr ČZ 175 typ.502
Pavel Beneš
Příspěvky: 310
Registrován: pon črc 04, 2005 19:56
Bydliště: Sokolov - Oloví

Příspěvek od Pavel Beneš »

Na PETRM nebo PALIXe: Je možný, že jsou vytahaný táhla ruční brzdy? Kupoval jsem komplet vše nový mimo lanek a když jsem to zkompletoval, tak jsem musel vytočit to štelování na lanka u páky ruční brzdy úplně zašroubovat (skoro na doraz) a to je tam přitom šroub dlouhý jak týden..u novýho to asi tak není co? já jen až jí budu dělat za 5 let znovu, a jestli si na tohle téma vzpomenu, abych rovnou koupil asi i lanka..
Černá met. Nubira Wagon SX 1998, 2 airbagy, ABS, Klima, komplet v el.
Uživatelský avatar
petrm
Příspěvky: 2945
Registrován: ned zář 28, 2003 19:28
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od petrm »

jo lanka se postupně o něco natáhnou ale ještě musíš při skládání brzdy vyštelovat tím šroubem na prasátku rozevření paken těsně před bržděním tak aby to lehce škrtalo když točíš kolem o bubnokotouč . Nejdřív si povol lana až na doraz aby byly volný pak to vyšteluj tak že to roztáhneš a nasadíš bubnokotouč poklepeš aby si to sedlo zase sundáš bubnokotouč zase roztáhneš na šroubu , nasadíš buben poklepeš na usazení a tak dokola až ti to bude škrtat a nebude brzdit když to přeženeš nenasadíš ten bubnokotouč

Obrázek
Pavel Beneš
Příspěvky: 310
Registrován: pon črc 04, 2005 19:56
Bydliště: Sokolov - Oloví

Příspěvek od Pavel Beneš »

NA PETRM nebo PALIXe ještě jedna věc - čistě teoretická: Na PZ kole mi odešlo čidlo ABS, tak jsem ho přepojil paralelně k levýmu (kontrolka zhasíná, ABS funguje...)
Bude to na technický kontrole dobrý (Vlastně, když se zablokuje PZ kolo tak to nereaguje na ABS, až když se kousne Levý...) když jsou kola bržděný souměrně, myslíš, že se to dá poznat na testu brzd a měl bych ho to čidlo raději sehnat?
Černá met. Nubira Wagon SX 1998, 2 airbagy, ABS, Klima, komplet v el.
Uživatelský avatar
petrm
Příspěvky: 2945
Registrován: ned zář 28, 2003 19:28
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od petrm »

na technický to nepoznají ale mohl bys mít problém při brždění někde na štěrku nebo podobně asi by to chtělo výměnu ;)
Mikewone
Příspěvky: 88
Registrován: sob čer 03, 2006 14:58
Bydliště: Orlová
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mikewone »

Hele prosim tě jak si poznal které čidlo to je a jak se to projevovalo? Mi to ABS totiž zhasne a jakmile se rozjedu tak se rozsvítí, sranda je že když za jízdy vypnu motor a znova nastartuju tak to zhasne a ABS funguje tak nevím a ani neznám nikoho se čtečkou (prdel je že dělám na emisích a mám tam bosch mašinu jenže nemám adaptér na daewo)tak se ptám jak s to zjistil dík
mirek.
Nubira I. Wagon 1.6 16v stříbrná ful výbava
Uživatelský avatar
conpet
Příspěvky: 3597
Registrován: čtv dub 21, 2005 22:59
Bydliště: Jaroměř
Kontaktovat uživatele:

Re: Ruční brzda Nubira I 2,0l

Příspěvek od conpet »

ve středu budu měnit lanovod LZ protože to nemůžu zprovoznit , pravá brzdí super a levá jen trochu, na stk by to neprošlo. Roztaženou paknu mám tak že sotva nasadím buben a stejně to nebrzdí , tak už nevím kde to hledat tak začnu lanovodem .Díky ta fígl s drátkem , určitě použiju :-)
Megane Grandtour ,Chevy Trax diesel automat
Sen- http://www.youtube.com/watch?v=mhAT0Bm1gjg&feature=related
Jde o politováníhodný omyl, který se stává maximálně dvakrát za deset let.
Přéčinó bela chebná elektronka E13 z našeho podniko Katoda Olomóc.
80% mozku tvoří kapalina u některých brzdová
Odpovědět

Zpět na „NUBIRA“