Trasenie motora

Diskusní forum Daewoo Nexia clubu.

Moderátoři: Blue Lanos, Admins

Odpovědět
Bady
Příspěvky: 159
Registrován: úte úno 03, 2004 23:13

Trasenie motora

Příspěvek od Bady »

Zdravim, dnes sa mi vyskytol problem s motorom. Strasne sa mi trasie, i vyfukove potrubie, do vyfuku to striela, dokonca ked stojim, tak sa mi trasie cele auto. Akokeby mi islo na 3 valce. Lenze pri jazde to nejako necitim, akokeby to islo normalne, problemy mam iba pri rozbiehani, vtedy to strasne trasie. Z vyfuku dost citit benzin, resp. silny smrad vsade naokolo. Myslel som, ze mi prasklo tesnenie pod hlavou, ale z vyfuku to nedymi, voda neubuda, a olej nepribuda. Co to moze byt: Nestretli ste sa s takym niecim?
Reklama
 

Uživatelský avatar
JRD McLAREN
Příspěvky: 3598
Registrován: ned říj 10, 2004 20:09
Bydliště: Mexico City
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od JRD McLAREN »

..no o takomto probleeme tu je toho "HAFO"..

..ale sak zopakujem to aj po 150teeee...

..no skontrolovat:
kable ku svickam, sviecky, hlavu rozdelovaca, palec,
..precistit saciu klapku, a "krokovy motorek"
pootom palivovy filter moze byt naprd, alebo aj vzduchovy je spinavy..(malo pravdepodobne ale..)
hmmm a co ja viem co este...
...nejake tie "tenke hadicky" co idu k MAP senzoru mozu byt popraskaneee...

..prip. si "po absolvovani tohoto seckeho" zbehnut na diagnostiku..
..ci spravit si "reset ECU"..

..skus tu posurfovat po fore, urcite najdesh este nieco, ohladne toho trasenia...


..jo a to mas 8V alebo 16 ..??
IMF Master Ignition Forum - http://imfsoft-forum.eu//
Opravy vašich plechových miláčikov
Bady
Příspěvky: 159
Registrován: úte úno 03, 2004 23:13

Příspěvek od Bady »

mam 8 V, inak asi mesiac mi robilo to, ze ked som rano nastartoval, tak isiel na 3 valce, ale potom o par sekund sa pridal stvrty a uz bolo vsetko ok..

Vsetko skontrolujem zajtra, iba mi nie je jasne, co to je ten MAP senzor, ktore hadicky mas na mysli
Uživatelský avatar
JRD McLAREN
Příspěvky: 3598
Registrován: ned říj 10, 2004 20:09
Bydliště: Mexico City
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od JRD McLAREN »

no zo sania idu take tenke hadicky/trubicky na podtlak..
..jedna ide na MAP (Manifold Air Presurfe Sensor)..proste senzor na podtlak v sani..
..a tusim dve na ovladanie klapkiek na kurenie..
ten MAP senzor je uchyteny niekde pri moroceku na vetrak kurenia..
/// tam na tom plechu //
IMF Master Ignition Forum - http://imfsoft-forum.eu//
Opravy vašich plechových miláčikov
Bady
Příspěvky: 159
Registrován: úte úno 03, 2004 23:13

Příspěvek od Bady »

Tak vsetko je jasne, dnes chladiaca kvapalina zmizla, objavil sa biely dym z vyfuku... :twisted: Tak sa aspon spytam tych, ktorym sa to uz stalo? Kolko ma moze vyjst vymena tesnenia - material s robotou v servise? Alebo mam to dat zrobit nejakemu garazmajstrovi? :)
Uživatelský avatar
JRD McLAREN
Příspěvky: 3598
Registrován: ned říj 10, 2004 20:09
Bydliště: Mexico City
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od JRD McLAREN »

..jaaj taq to neporadiimm..

ale tesnenie stoji taq cca 580,-
..potom rataj aj tesnenie na vyfukovu ruru..
..a aj novy olej, chladiacu kvapalinu..
..atd..atd..
IMF Master Ignition Forum - http://imfsoft-forum.eu//
Opravy vašich plechových miláčikov
Habron
Příspěvky: 1498
Registrován: stř srp 11, 2004 18:16

Příspěvek od Habron »

Materiál kolem 1800,- podle toho, jak drahý si tam necháš dát olej, práce tak na pět hodin, ve značkovým servisu počítají 500 na hodinu, garážník tak do 300. Musí to zvládnout každý garážník, co kdy dělal něco víc, než výměnu oleje.
Bady
Příspěvky: 159
Registrován: úte úno 03, 2004 23:13

Příspěvek od Bady »

No jo, este mi poradte, najblizsi dobry servis mam 42 km daleko, da sa to prejst, ak dolejem vodu do plna? Neposkodim tym motor?
Habron
Příspěvky: 1498
Registrován: stř srp 11, 2004 18:16

Příspěvek od Habron »

Pokud to neuvaříš a nezkroutí se hlava, tak to lze.
Bady
Příspěvky: 159
Registrován: úte úno 03, 2004 23:13

Příspěvek od Bady »

Tak mam to opravene. Nove tesnenie pod hlavou, olej, nove sruby na hlavu, sviecky, olejovy filter, pre istotu vymeneny aj rozvodovy remen, kladka, klinovy remen. Cena material+ robota 7400 Sk. Vela?
Vikiman
Příspěvky: 10
Registrován: čtv kvě 11, 2006 16:03
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od Vikiman »

S tou vymenou tes. pod hlavou a dalsimi vecami si to mal za super cenu (7200sk)... to ja som nedavno riesil (a stale uplne nevyriesil) podobnu vec na 16V, spod hlavy mi tiekol olej...a ze vymena tes. pod hlavou vo viacerych servisoch v BA by bola tak 10-12000sk (aj s prebrusom, bez toho ze nie) ... a tiez nedavno som menil rozvody (bez vymeny pupmy) - u garaznika 6200Sk bez papiera, inde zas dotiahnutie hlavy, vymena tes. olej vane, veka vent., vymena chlad kvap.....za 5000Sk bez papiera....kua to su ceny, takze co ti robili za tych 7200Sk by som bral hned.
novacik v teme ... nexia 16V sedan (96, GLX, 86000km)
Habron
Příspěvky: 1498
Registrován: stř srp 11, 2004 18:16

Příspěvek od Habron »

Vikiman píše:S tou vymenou tes. pod hlavou a dalsimi vecami si to mal za super cenu (7200sk)... to ja som nedavno riesil (a stale uplne nevyriesil) podobnu vec na 16V, spod hlavy mi tiekol olej...a ze vymena tes. pod hlavou vo viacerych servisoch v BA by bola tak 10-12000sk (aj s prebrusom, bez toho ze nie) ... a tiez nedavno som menil rozvody (bez vymeny pupmy) - u garaznika 6200Sk bez papiera, inde zas dotiahnutie hlavy, vymena tes. olej vane, veka vent., vymena chlad kvap.....za 5000Sk bez papiera....kua to su ceny, takze co ti robili za tych 7200Sk by som bral hned.
Těch 7500 je řekl bych dobrá cena, ty ceny, co píšeš ty, jsou dooost přemrštěné.
Odpovědět

Zpět na „NEXIA“